Share | 
 

 Punkty

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Admin
Liczba postów : 71
Join date : 26/09/2016
avatar
Wstęp

Na forum funkcjonuje system punktowania wątków na podstawie ich długości oraz treści. Stanowią one swoistą walutę forum, jednak równie dobrze można je przyrównać do zdobywanego w grach doświadczenia, gdyż ich użytkowanie wiązać się ma w znacznej mierze z rozwojem postaci. Mają być one formą nagradzania za aktywną grę oraz motywacją do kontynuowania jej i rozwijania swojego bohatera. Poniżej opisane są sposoby zdobywania oraz wydawania zdobytych punktów.

Zdobywanie

Punkty zdobywa się za każdy wątek fabularny doprowadzony do końca. Zależnie od jego typu i długości, każdy jego uczestnik zostaje nagrodzony następującymi ilościami punktów:

 • Wątek od 5 do 9 postów - 10 punktów.
 • Wątek od 10 do 19 postów - 20 punktów.
 • Wątek od 20 postów wzwyż - 50 punktów.
 • Proste zlecenie - +10 punktów do puli za wątek.
 • Średnie zlecenie - +20 punktów.
 • Trudne zlecenie - +50 punktów.
 • Każdy wątek w Strefie Twórczej - 30 punktów.
 • Wątek dotyczący funkcji w grupie lub zawodu postaci - +10 punktów do puli za wątek.
 • Poprowadzenie gry jako Mistrz Gry - 20 punktów.


Objaśnienie poszczególnych pojęć i zagadnień:

 • "Do puli za zwykły wątek" oznacza, że do ilości punktów za długość dodawana jest ilość odpowiadająca danemu bonusowi. Przykładowo, za wątek od 5 do 10 postów dostaje się 10 punktów, a jeśli było to zlecenie proste, dodaje się do 10 kolejne 10, w efekcie postać otrzymuje 20 punktów.
 • "Wątek dotyczący funkcji/zawodu" to taki, który bezpośrednio odnosi się do tego, co postać ma wpisane w rangę lub zawód. Dla złodzieja będzie to kradzież, dla ucznia coś związanego z nauką, dla informatora handel informacjami itd. Niemniej jednak, nie wystarczy wspomnieć takiej rzeczy w wątku - ma być ona przeprowadzona w nim.
 • Punkty otrzymuje się tylko za ukończony wątek. Nie są też dzielone między użytkowników, każdy dostaje pełną pulę (np. dwie osoby piszą grę na 10 postów i obie otrzymują po 10, nie po 5 punktów).
 • Osoba, która bez zgłoszonej nieobecności w czasie gry zniknie na czas dłuższy niż dwa tygodnie, punktów nie otrzymuje, jeśli jej udział w wątku był nikły.
 • Punkty na kolejnych kontach gracza nie mogą wymieniać się ani łączyć. Wyjątkiem jest wykupienie dodatkowego konta.
 • W przypadku postaci kanonicznej, którą przejmuje nowy użytkownik, punkty są zerowane, ale wykupione bonusy nie. Zostaną one wpisane do posta z akceptem karty postaci jej poprzedniego użytkownika.


Wydawanie punktów

Zdobyte punkty na forum można oczywiście również wydawać, a póki co istnieją następujące sposoby na to:
150 punktów - Rozwinięcie Zdolności, szeroko pojęte. Ta ilość punktów służy do jednorazowego rozwinięcia danego aspektu Zdolności - może zwiększać dystans lub obszar działania Zdolności, przedłużać czas działania lub skracać czas oczekiwania (minimum wynosi jednak dwa posty); wszystko zostanie dopasowane do danej postaci.
50 punktów - Możliwość nauki umiejętności codziennej, niewymagającej, która nie służy do walki. Dodatkowym wymogiem jest przeprowadzenie dwóch wątków, w których postać uczy się i wykorzystuje umiejętność.
100 punktów - Możliwość nauki umiejętności bardziej skomplikowanej, jak nauka języka, walki, obsługiwania broni palnej i tak dalej. Ilość wątków oo przeprowadzenia zanim postać opanuje umiejętność jest ustalana indywidualnie, zależnie od jej postępów.
Uwaga! Osoby uczące się nowej umiejętności lub rozwijające Zdolność, mają obowiązek przeprowadzenia wątku, w którym rozpoczynają naukę. Przy umiejętnościach należy pamiętać, że zaczyna się od podstaw.
200 punktów - wykupienie jednorazowej bilokacji, co jest przede wszystkim opcją dla graczy, którzy lubią pisać dużo, ale nie przepadają za multikontami. Użytkownik korzystający z tejże ma obowiązek prowadzenia aktywnie tematu w dziale z historiami, gdzie określi, który wątek ma miejsce przed którym.
1000 punktów - możliwość utworzenia szóstego, a potem siódmego konta. Nie tyczy się kont od drugiego do piątego, co do których wystarczy jedynie spełnić wymogi ilości postów. Użytkownik tylu kont ma prawo posiadania trzeciego kanona. Limitem, jak wspomniano, jest siedem kont.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://straydogs.forumpolish.com
 
Punkty
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Sponsoring i Punkty Popularności
» 005. Punkty rozgłosu
» Punkty za rozegrane wątki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Prolog :: Biblioteka-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.