Share | 

Ogłoszenia administracji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 1 z 2 1, 2  Next
Admin
Liczba postów : 69

Ogłoszenie #1 - Podziękowania
W tym temacie pojawiać się będą informacje dotyczące nowości i zmian na forum.
I żeby nie zaginęło w odmętach kolejnych ogłoszeń - zacznijmy od podziękowań. Trzy osoby ogromnie pomogły mi z pracą nad forum jeszcze przed jego startem i prawda jest taka, że gdyby nie oni, to grzebałbym się z tym jeszcze ze dwa miesiące.

• Pierwszą osobą, która dowiedziała się w ogóle o forum, jest Osamu (mówię po imieniu, ciesz się :|) i oczywiście jest to pierwszy ochotnik do pomocy. Jesteś najlepszym partnerem. Dziękuję za wszystko, za słuchanie moich rozważań o systemie, proponowanie nowych rzeczy i za opisy do okręgu Isogo.
  • I w końcu jest Arthur, czyli pierwsza część haremu francuskich senpaiów Chuuyi symbolistów oraz chyba ostatnia z przedpremierowych osób. Autorka opisów dla Nishi, która również świetnie sprostała zadaniu i dzielnie trwa jako senpai. c<
  • Margery, panienka z króliczkiem, która robi najbardziej urocze postaci świata i która tkwi z nami od początku jako wielkie wsparcie duchowe~ ale pamiętaj, że mam nadzieję jeszcze zobaczyć Jane.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://straydogs.forumpolish.com
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 458
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika

Ogłoszenie #2 - Limity grup, spis postaci

Po krótkim omówieniu sprawy zostały zmienione limity postaci dla kanonicznych grup Obdarzonych. Poza pięcioma OC opartymi na pisarzach lub ich dziełach, każda grupa przyjmie cztery postacie całkowicie własne, czyli zwykłych ludzi pozbawionych Zdolności. W końcu nie każdy widzi swoją postać jako zwykłego mieszkańca i nie ma zbytniego sensu wrzucanie wszystkich ludzi do jednego worka. 
Druga rzecz - limity grup zostają przerzucone z tematu "grupy" do spisu postaci. W ten sposób wraz z dopisywaniem samych postaci będę mógł pilnować ilości miejsc bez większego problemu.
Trzecia rzecz - wesołych Świąt wszystkim. 

All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: Yuuko | Yuuko | Chuuya
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii

Ogłoszenie #3 - Kilka kwestii technicznych

1. Byłbym serio wdzięczny za poruszenie tematu rang w propozycjach. Nie wymagam tego, bo pewnie sam coś wymyślę w końcu, ale miło by było zobaczyć, co wy o tym sądzicie.
2. Nie kreślę poszukiwań na fabułę, jeśli ktoś zaznaczy, że szuka kompana już na nowy rozdział. Zwykle robię to po dwóch tygodniach od wstawienia i braku odzewu osoby, ale to trochę wyjątkowa sytuacja.
3. Zaczęła wychodzić manga i powoli z tłumaczeniami Zdolności będziemy przechodzić na to, co ustalili w Waneko. Niektóre nazwy ciężko przełożyć na polski by miały odpowiedni wydźwięk *khm Chuuya*, także najłatwiej będzie zostać przy takim rozwiązaniu. Jeśli coś jeszcze nie zostało zmienione pod wariant polskiego tłumaczenia, to wkrótce będzie i wiem, że tak należy :> informacja ta dotyczy głównie kanonów pochodzenia japońskiego, gdyż twórcy z tego kraju jednak nie mają u nas wielkiego przebicia.
4. I rzecz, o której zapomniałem - tematy w dziale z fabułą będą rozdzielone. Przyklejam do góry rozdziały i temat dotyczący zleceń (dziś go założę), natomiast same misje i ogólnie wątki proponowane przez MG będą znajdowały się luźno pod tymi przyklejonymi jako normalne tematy. Misja z zamkniętymi zapisami zostaje zamkniętym tematem, ergo nie można w nim już pisać.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii

Ogłoszenie #4 - Bunt maszyn... Znaczy chatboxu

Problem odnosi się tylko do telefonów i z całą pewnością do tych z Androidem.
Chatbox działa źle przy urządzeniach mobilnych jakoś od tygodnia - nie odświeża się, często nie chce pozwolić się zalogować, kiedy indziej wyrzuca chwilę po zalogowaniu. Zgodnie z tym, co przeczytałem - forumotion wie o tym, jednak nie planują ruszenia tej sprawy, a ja ze względu takiego, że uważam się za osobę kulturalną, pozwolę się nie wypowiedzieć zbyt wulgarnie na temat nieprofesjonalnego podejścia i olewania użytkowników. Póki nie ma żadnych sposobów odgórnych na to,  mogę zaproponować kilka rozwiązań:
- Gdy chat się nie odświeża, wejść w archiwum i wrócić z niego. 
- Gdy wyrzuca przy każdej próbie zalogowania - zamknąć kartę z forum i otworzyć je na nowej; wtedy powinno zalogować cię normalnie. 
- W miarę możliwości nie odświeżajcie forum będąc zalogowanymi z telefonu. Wtedy najczęściej wyrzuca samo z siebie. 
Gdyby ktoś miał jeszcze jakiś sposób, taki mniej Januszowy, to poproszę o podzielenie się nim. Dla dobra ogółu >:C 

EDIT kłopot póki co zażegnany.

Ogłoszenie #5 - Drobne poprawki

Kolejne kwestie są właściwie czysto stylistyczne:
- Skróciłem w formie, nie zmniejszając treści, regulamin forum. Właściwie są tam wprowadzone tylko poprawki w stylu, jest nieco mniej babraniny. 
- Poszerzyłem nieco poradnik tworzenia postaci o wyjaśnienie pojęć typu Obdarzony, objaśnienie działania postaci opartych na dziełach literackich i tych całkowicie własnych.
- W karcie postaci, to jest jej wzorze, pojawiło się nieco więcej objaśnień. 
Mam nadzieję, że już nikt nie będzie miał kłopotu z tym, czym są Zdolności i kim jest Obdarzony :<

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii

Ogłoszenie #6 - Trochę wszystkiego

• Wprowadziłem system punktów. Gdyby się okazało, że coś zbyt lakonicznie zostało opisane, polecam zerknięcie do propozycji, bowiem tam bardziej się na tym rozwodziliśmy. 
  • Dział z fabułą podzieliłem na Rozdziały, gdzie będą się mieściły właśnie kolejne rozdziały oraz Stolik Mistrza Gry, gdzie są poruszane kwestie związane bezpośrednio z tą funkcją. 
  • Dodałem też dwa nowe pola w profilu. Pierwsze to Zdolność, w którym opisujecie pokrótce działanie Zdolności i dopisujecie jej ograniczenia. Drugiego nie widzicie z panelu użytkownika i są to właśnie punkty, które przydzielam ja jako administrator. 
  • Gdyby przyjrzeć się Stolikowi, jest tam temat do zgłaszania ukończonych wątków. Wszystkie dotychczasowe z prologu opiszę już ja i wydzielę za nie punkty, nie musicie się tym martwić. Ostrzegam tylko, że mogę tego nie zrobić od razu. Jeśli nie zrobię do poniedziałku, można mnie gonić. 
  • I właśnie, jak już przy MG - na jego funkcję przyjmuję Dazaia. Odbyło się to bez rekrutacji, bowiem mam wiedzę o tym, jak Osamu wywiązuje się z tej funkcji i wiem, że mogę mu zaufać. Dziękuję jeszcze raz za wyrażenie chęci ku temu. 
  • Gdyby kiedyś inne osoby rozważały zostanie Mistrzem Gry, to otworzę nabór przy pojawieniu się większej ilości graczy. Póki jest nas garstka, to nie ma większego sensu, by co druga osoba była MG. Mogę natomiast zaproponować coś innego - prowadzenie gier w Twórczej, gdyż do tego nie trzeba żadnych uprawnień. 
  • Dodałem też punkt o miejscach do regulaminu. Mówi on o tym, że w jednym miejscu w danym czasie może się rozgrywać tylko jeden wątek. Jeśli bez zgłoszonej nieobki gracze dane miejsce blokują przez dwa tygodnie, może być ono uznane za wolne. Tak dla porządku. 

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 126
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.

Ogłoszenie #7 - Plagiat
W ostatnich dniach na forum doszło do plagiatu w wyjątkowo paskudnej formie (przepuszczenie przez google tłumacza tekstu o postaci z angielskiej wiki BSD w celu użycia go jako KP), zatem w dwóch miejscach pojawiły się dwa punkty odnoszące się do plagiatu: 

• Regulamin - punkt drugi w tworzeniu postaci mówi o tym, że KP ma być własną pracą gracza. Stawia to naraz wymóg napisania, że danej karty twórcy OC używają gdzie indziej, bowiem na jednym portalu poruszany był temat ludzi używających cudzych postaci i było takich sporo.
  • Regulamin twórczej - punkt ósmy mówi o zakazie publikowania prac przerysowanych, tłumaczonych na polski i wzorowanych bez podawania źródła. Wyjątkiem są kalki, które są bezwzględnie na forum zakazane, bowiem jest to zerowy wkład własny w pracę i najgorszy sposób na rysowanie. 

Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że już nikt nie będzie tu robił takich rzeczy.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii

Ogłoszenie #8 - Rangi i spis postaci

• Wprowadzam system rang w związku z tym, że zebrał aprobatę od użytkowników, gdy pytałem na chatboxie. Gdyby ktoś uznał to za mało wiarygodne wyjście (chat się wszak co jakiś czas czyści) i miał jakieś "ale" odnośnie systemu, to śmiało, zgłaszajcie w propozycjach. 
  • Spis postaci został zaktualizowany według systemu rang, który w wersji roboczej znajduje się w tym poście. Osoby, które nie mają rangi w KP (w spisie są pod każdą grupą) powinny dopisać ją na podstawie tamtego posta i zgłosić mi, że to zrobiły. Do wzoru KP dodałem pole "Ranga". 
  • Do końca weekendu postaram się uściślić w osobnym temacie spis rang, bowiem widzę w powyższym poście kilka błędów czysto estetycznych. Będzie tam zawarty system awansów, również omówiony w temacie z propozycjami, spis rang z objaśnieniami funkcji.

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii

Ogłoszenie #9 - Znowu dużo ważnych rzeczy

• Naniosłem małą poprawkę na grupy - jest jasno określone, kto może do której przynależeć. 
  • Od teraz do Gildii nie mogą przynależeć zwykli ludzie. Jest to spowodowane tym, że Fitzgerald na rzecz swojego planu gromadził jedynie Obdarzonych.
  • Pojawił się spis rang w bibliotece. Przypominam o wyborze i poinformowaniu mnie o dopisaniu rangi do KP. W spisie postaci widnieje lista wszystkich, którzy nie dobrali rang. 
  • Bardzo gorąco zapraszam do tworzenia OC pod Departament. Grupa świeci pustkami, a ma potencjał odnośnie rozwoju postaci oraz wydarzeń fabularnych. 
  • Przypominam o poszukiwaniach na misję Herbaciarzy. Przyjmuję zgłoszenia tylko i wyłącznie tam, by nie było sytuacji o nazwie "ale ja się nie zgłaszałem". 
  • Każda grupa ma dodane w opisie pole "Rekrutacja", które opisuje pokrótce rzeczy, których dowieść musi rekrut, nim zostanie przyjęty do grupy. Jedynym wyjątkiem z wiadomego powodu są Szczury. 
  • Nieco uściśliłem też rzecz o szóstym koncie - jego właściciel może utworzyć trzeciego kanona, który nie jest zbyt powiązany z poprzednimi kontami usera. 
  • Dodałem pole "stan", w którym opisuje się aktualny stan zdrowia postaci. 

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Ogarnijcie się, czyli parę słów o chatboxie

Definitywnie mam dość zachowania niektórych osób na forum. Serio. Jak domyśleć się można po tytule - chodzi o wasze zachowanie na cb, tudzież jego brak kiedy ja i Dazai siedzimy w tym samym czasie na chatboxie, bowiem nagle wszyscy milkną, pojawiają się i znikają na zmianę, albo znikają całkiem, tudzież pojawiają się sugestie, że dana osoba nie chce przeszkadzać. 
A ja was zdziwię. 
Chatbox jest dla wszystkich. Każdy ma prawo na nim siedzieć. Nie zwrócę nikomu uwagi na nic poza a) spamem b) byciem wulgarnym c) odgrywaniem kanona wbrew kanonowi. W inny sposób nikt nie przeszkadza. Ze świadomością, że chat nie jest prywatny, pragnę zwrócić wam uwagę, że gdybym chciał pisać tylko z kimś, z kim mam stały kontakt na dwóch innych komunikatorach plus przez telefon i to tak, by nikt nie przeszkadzał, to pisałbym tylko tam. 
Naprawdę się na was zawiodłem, szczególnie, że wielu z was znam bardzo długo. Zwracanie uwagi indywidualne olewacie, jak na chatboxie poruszam temat to pojawiają się dwa argumenty:
1) ale ja wcale tak nie robię - robisz, jeśli zwracam na to uwagę. 
2) nie mam o czym mówić to nie mówię - to po co wchodzisz na chat, który *odkrył działanie chatboxu, założyciele forumotion go nienawidzą! Sprawdź, jak!* służy do rozmów? 
Denerwuje mnie wasze podejście. Serio. Jesteście okropnie niekoleżeńscy zwłaszcza względem Osamu, bo milkniecie, kiedy ona się pojawia. Nauczcie się szacunku do drugiej osoby. Naprawdę robicie przykrość też mi. I to bardzo dużą. Szczególnie, że przez nas olewani nie jesteście - oboje widzimy problem, jaki się rodzi od dłuższego czasu i zagadujemy do was, ale naprawdę, ile można się starać utrzymywać rozmowę, którą druga strona ma daleko gdzieś? Jeśli komuś nie pasuje pisanie shipa (anyway macie problem nawet jak rozmawiamy????????) to wystarczy zwrócić uwagę, albo, szok... Zignorować. Zaskakujące. Jedyną osobą, która praktykuje prowadzenie własnych rozmów, jest George i chwała mu za to, że jako jedyny poza nami dba o życie chatu. Jestem dorosłym człowiekiem. Wyobraźcie sobie, że zwrócenie mi uwagi skutkuje tym, że więcej czegoś nie zrobię. 
Jeżeli sytuacja się nie zmieni i dalej będziecie mieć niemy ból dupy, chatbox zdejmuję wraz z końcem marca. Ja mam do każdego z was kontakt i mnie to nijak nie dotknie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii

Ogłoszenie #10 - Zgałganiłem

I. O tym, jak zgałganiłem 
Spałem w nocy radosne dwie godziny z powodu raczej niezbyt zależnego ode mnie, także prawdopodobnie rozdziału nie dam rady dziś napisać. Wiem, że mój błąd, mogłem przecież przygotować całokształt wcześniej, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie~ Także gdyby komuś się spieszyło do gry i miał zamknięty wątek z poprzedniego rozdziału, to śmiało, możecie pisać. Ten rozdział i tak będzie luźniejszy dla ogółu, bowiem chcę się skupić bardziej na zleceniach, także róbcie co chcecie. Sam rozdział postaram się wstawić najdalej do jutra, może uda mi się dziś, może nie - tak czy inaczej wolałem poinformować na wszelki wypadek. A punkty za wszystkie wątki w tym rozdziale ureguluję jak ostatni dobiegnie końca, także zgłaszać mi ich nie trzeba tym razem.

II. O tym, jak się odwdzięczę 
W ramach rekompensaty, osoba, która napisze tysięcznego posta i będzie to post fabularny, otrzyma 50 punktów na konto, z którego tego posta umieściła, jednak są dwa haczyki: 
1) jeśli post będzie offtopowy, punktów nie przyznaję 
2) Liczy się tysięczny post według licznika na stronie głównej - aktualnie, włącznie z tym, są 974 posty, a to dlatego, że trochę ich było usuwanych (jeśli się nie mylę, łącznie z 6). 
Także... powodzenia. c;

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Ogłoszenia administracji
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Strona 1 z 2 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ogłoszenia od administracji
» Zgłoszenia w sprawie rang i wizerunku
» Od administracji
» Ogłoszenia o pracę + podania o samozatrudnienie