Share | 
 

 It was no longer act

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Detektyw
Liczba postów : 41
Join date : 13/02/2017
avatar
EDIT Jako właściciel postaci wyrażam zgodę na jej przejęcie Informacje Podstawowe


Imię i nazwisko: Yukio Mishima
Wiek i data urodzenia: 17 lat, 14.01.2000
Grupa: Obdarzony
Zawód: Uczeń liceum
Ranga: Uczeń / rezerwacja na nowicjusza w AgencjiAparycja postaci


Chłopak cokolwiek niewysoki na standardy światowe, jednak mieszczący się w japońskiej normie - mierzy sto sześćdziesiąt pięć centymetrów, którym towarzyszą sześćdziesiąt cztery kilogramy wagi przy sylwetce dość przeciętnej, skłaniającej się ku wysportowanej, jednak nie aż tak, jak jakieś dwa, trzy lata temu, gdy wciąż trenował kendo. Nie wyróżnia się w zasadzie niczym, będąc po prostu zwykłym nastolatkiem, który nosi się też całkiem przeciętnie. W jego garderobie królują koszulki, koszule, spodnie mniej lub bardziej luźne, choć sam preferuje ubiór, który przylega do jego ciała, jednak głównie ze względów praktycznych. Rzeczy, z którymi ma ścisły i bliski kontakt mniej zajmują się ogniem niż luźniejsze ubrania, jeśli już dojdzie do użycia jego Zdolności. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, najbardziej przepada za odcieniami czerni i czerwieni. 
Ma dość ładną twarz i tego nie można mu odmówić - przypomina dzięki niej porcelanową laleczkę lub śliczną, młodą dziewczynę, choć wie, że za parę lat ta niejednoznaczność powinna była minąć. Gdy wymaga tego sytuacja, jak na przykład młodzieńcze występy w roli onnagaty, które dawniej zapewniała mu babcia, odpowiednie elementy jego aparycji były podkreślane przez makijaż sceniczny. Ma dość mimiczne oblicze, bowiem na zawołanie potrafi idealnie oddawać wyraz twarzy towarzyszący emocjom danego typu. Podobnie ma się kwestia jego gestykulacji - ta wychodzi dość naturalnie dopasowana do każdej roli chłopaka. Yukio bardzo pilnuje swojej urody; reguluje brwi i stara się neutralizować wszelkie pojawiające się na licu niedoskonałości. Na co dzień nie używa jednak make upu ani innych tego sortu udziwnień, pamiętajmy bowiem, że jest to chłopak. Ma typowe dla Japończyka brązowe oczy, duże, jednak zwykle nieznacznie zmrużone, z kolei ich wyraz można nazwać zamyślonym lub rozmarzonym. 
Jeśli chodzi o tymczasowe udawanie kobiety, ułatwiają mu sporo długie włosy, co oczywiście nie znaczy, jakoby wszystkie przedstawicielki płci pięknej miały być posiadaczkami takich, a mężczyźni - krótkich, jednak stanowią pewne automatyczne skojarzenie z kobietą. Ma je zwykle upięte w niskiego kucyka, grzywka z kolei jest niezbyt długa i po obu stronach twarzy sięga mu mniej więcej do kości policzkowych, wraz z kilkoma luźniejszymi kosmykami. Włosy ma długie mniej więcej do połowy pleców (oczywiście nie licząc grzywki), mocne i ciemne, przy tym bardzo zadbane. Szukanie rozdwojonych końcówek jest niczym rozglądanie się za igłą w stogu siana. Charakter postaci


Z całą pewnością nie sposób pojąć, jaki naprawdę jest Yukio i w zasadzie nawet on sam tego nie wie do końca. Składa się na to kilka czynników, przy czym jednym z bardziej jest jego wiek, czyli okres, w którym najsilniej kreuje się osobowość, oraz fakt, że sam postanowił, że zostanie aktorem na każdej płaszczyźnie życia. Stanowi dość ciekawe połączenie, bowiem z jednej strony zdecydował się na uprawianie tego rodzaju sztuki, z kolei z drugiej - stara się żyć w duchu idei kodeksu bushido, co wynika z dwojakiej natury tego, jak został wychowany. Gdy przez lata tkwił w domu babci i żył w zupełnej izolacji od rówieśników, był popychany ku sztuce teatralnej, która zdecydowanie weszła mu w krew. Z drugiej strony od ukończenia piętnastego roku życia po około dziesięciu latach wrócił do rodziców, gdzie też jego ojciec stara się mu wpajać ideały związane z kodeksem samurajskim. 
Jednakże wyłączyć z wyliczanki należy oddanie panu, bowiem nie będąc samurajem w sensie dosłownym, Yukio nie ma swojego seniora. Zacznijmy zatem od cech, które pokrywają się czysto z wymogami dobrego wychowania, to jest prawdomównością, dobrocią, empatią i uprzejmością, a które zdecydowanie można znaleźć w Mishimie... Jeśli dojdzie do starań ze strony rozmówcy i samego chłopaka. Jak było wspomniane, niekoniecznie radzi sobie z ludźmi, przez co częstą reakcją na wszelkie akcje ze strony tychże są niezbyt przyjemne. Zdarza mu się na poszczególne osoby burczeć, pyskować im albo traktować niekoniecznie dobrze, za co natychmiast zacznie przepraszać, jeżeli nie miał ku takim zachowaniom powodów. 
Jest osobą, która stara się odszukać sens we wszystkim i pojąć każdą część wszechświata z powodu dość błahego - nie rozumie go i nie umie do niego przystawać. Chłopak ten jest zagubiony i poprzez maskę aktora stara się dopasowywać do wymaganych przez otoczenie ról. Nie da się go jednak nazwać kłamcą, bowiem prawdy nigdy nie zdarza mu się zmieniać wedle własnej woli i kłamać nie potrafi. Jest po prostu tym, kogo chcą inni, naraz gdzieś w środku będąc sobą samym, którego obawia się, że kiedyś zatraci przez role, które uzależniają go od siebie w chorobliwym stopniu. Chłopak nie lubi zmian, nie lubi tego, co dynamiczne - jeśli przy jakiejś osobie, w jakimś miejscu lub przy zbiorze ideałów poczuje się statycznie i bezpiecznie, to przy tym zostanie, nieważne, jaki to później będzie miało na niego wpływ. 
Jest dość aktywną osobą, która wpycha się wszędzie i może uchodzić za hałaśliwą, bowiem stara się chłonąć od ludzi wszystko, czego nie rozumie. Usiłuje dorównać całemu swojemu otoczeniu, od którego czuje się gorszy. Poprzeczkę zwykle stawia sobie bardzo wysoko, wyżej, niż dosięgnąć zdoła kiedykolwiek, jednak dzięki uporowi i determinacji wciąż napiera na przeszkody, by te w końcu ustąpiły. Jego droga przez życie to samodoskonalenie i pragnienie uzyskania absolutnej samokontroli. Poza tym marzy o... Śmierci, którą poniesie w wyniku poświęcenia dla czyjegoś lub po prostu wyższego dobra, szczególnie, że jego największym lękiem jest zawiedzenie siebie, swojej rodziny i idei. Tchórzostwo byłoby największym dyshonorem dla Yukio, dla jego rodziny, świerszcza i krowy. Pozdrawiamy Willa.

 
Plusy, minusy i przedmioty


+ Umiejętności aktorskie
Chłopak wychowywany był przez dość apodyktyczną babcię, która miała obsesję na punkcie teatru. Przelewała pasję na swojego wnuka, w związku z czym ten od najmłodszych lat wpajaną miał teorię występów i aktorstwa w teatrze kabuki, do czego doszła też praktyka. Z jednym znaczącym dodatkiem, bowiem Yukio dobrze czuje się w rolach kobiecych. Babcia chłopaka chciał, by ten stał się sławnym i szanowanym onnagatą, jednak gdy ta zmarła, chłopak porzucił praktyki. Gdy będzie to konieczne, Yukio będzie modulował głos, gestykulował i zachowywał się jak kobieta, choć postanowił porzucić sekret dobrego onnagaty - myślenie i zachowywanie się jak dama przez cały czas.

+ Walka kataną
Zaczynał od szermierki kendo, to jest wykorzystującej miecze bambusowe, jednak od jakiegoś czasu ćwiczy władanie prawdziwym samurajskim mieczem. Pewne ruchy i technikę ma wyrobioną, nieco gorzej ma się sprawa ciężaru tej broni. Chłopak przyzwyczajony do lekkiego, bambusowego oręża, miewa pewne problemy z równowagą przy użyciu prawdziwej. Daleko mu do profesjonalisty, jednak nowicjuszem też ciężko jest go nazwać.

+ Determinacja
Jest bardzo wytrwały we wszystkim, co robi i stara się nie poddawać mimo wszelkich przeciwności losu. Dzięki sporej ilości uporu, jaki go cechuje, jest tym bardziej zdecydowany, by przeć do przodu i się nie poddawać.


- Kompleks niższości
Bardzo stara się dorównywać swoim rówieśnikom, głównie dlatego, że nie do końca ich rozumie, uważając naraz, że jest od nich dużo gorszy. 

- Prawdziwa osobowość
Nie potrafi jej u siebie zidentyfikować, przez co bardzo gubi się we wszystkim, co robi. O ile jego ogólnym zamiarem jest utrzymanie swoich zachowań przy ludziach w konwencji idealnej gry aktorskiej, to często nie postrzega granicy między spektaklem a tym, co faktycznie czuje. 

- Inni ludzie
Boi się ich i nie rozumie, bardzo często gubiąc się w nadążaniu za nimi. Długo był izolowany przez babcię, która go wychowywała, w związku z czym jego kontakty z rówieśnikami ograniczały się do szkoły. 

- Skłonności samobójcze
Kilkukrotnie rozważał samobójstwo, a nawet próbował je popełnić i to nie raz. Często ma rozważania na jego temat, zaś próby prowadzą do przykrych konsekwencji typu uszczerbki na zdrowiu fizycznym i psychicznym.
Dar


Zimny Płomień - Mówiąc najprościej, jest to Zdolność pirokinetyczna. Dla Yukio wiąże się ona głównie z posiadaniem władzy nad już rozpalonym ogniem, ale też z tworzeniem płomieni wokół własnego ciała. Zdolność koncentruje na dłoniach i jest to właściwie jedyne, co dobrze kontroluje używając jej. Wciąż nie panuje nad swoją mocą i jeśli zostanie wyprowadzony z równowagi, może doprowadzić do, no, najwyżej spalenia miasta. Użyta w ten sposób Zdolność jest aktywna przez dwa posty maksymalnie. 
Dlaczego jednak nazwał ją "Zimnym płomieniem"? Może i jest to zbyt dosłowne jak na kogoś posiadającego sporą moc, jednak Yukio określa ją tak ze względu na to, że pasywną cechą Płomienia jest odporność na wszelkie obrażenia związane z ogniem. Nie może poparzyć się, w zadymionym pomieszczeniu jest w stanie wytrzymać bez duszenia się dłużej niż inni ludzie, zaś ubrania, jeśli odpowiednio przylegające do jego ciała, nie spalą się tak szybko. Ten sposób działania Zdolności jest pasywny. 
 


Inne informacje


- Wygląd i charakter postaci oparte są na Mangiku z "Zimnego Płomienia".
- O Mishimie mówi się "ostatni prawdziwy samuraj", bowiem został wychowany w duchu samurajskim, który wywarł na jego życiu i twórczości znaczny wpływ. 
- Jego samobójstwo (seppuku, po którym jeden z jego ludzi odciął mu głowę) zostało bardzo nagłośnione, z kolei sam Mishima był niesamowicie oddany idei cesarskiej Japonii i dążył do przywrócenia tego ustroju do kraju, obawiając się, że kraj ów wkrótce zostanie przejęty przez lewicę. Sprzeczne są opinie na temat jego śmierci - mawia się, że chciał dokonać zamachu stanu, jednak w biografii autora są dowody na to, jakoby ten planował je jako bardzo staranny spektakl. 
- Był homoseksualny, o czym pisze w "wyznaniach maski", jednak poślubił kobietę. 
- Fascynowała go śmierć, ludzkie ciało, był też doskonałym aktorem, jednak na scenie rodem z cytatu Wilde'a, mówiącym o tym, jakoby świat nią był. 
- Łączył stare z nowym, Wschód z Zachodem, zresztą o drugim mawiał „siedzenie w rokokowym fotelu w dżinsach i koszulce aloha”. 
- Imał się prozy, dramatu i poezji, z kolei sztuki pisał pod teatr kabuki. 
- Zafascynowany sztuką onnagaty w wydaniu męskim. 
- Kapelusz Chuuyi jest fab.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
It was no longer act
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Offtop :: Archiwum-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.