Share | 
 

 All human beings are commingled out of good and evil.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Zielarz
Liczba postów : 37
Join date : 28/01/2017
avatar

Imię i nazwisko:
Robert Louis Stevenson aka Dr Jekyll - tym nazwiskiem zazwyczaj się przedstawia odkąd zbiegł z rodzinnego domu.

Wiek i data urodzenia:
25 lat, urodzony 13. listopada 1991 roku

Grupa:
Obdarzony

Zawód:
Zielarz, właściciel sklepu zielarskiego.

Charakter:
Robert na pierwszy rzut oka jest typowym mężczyzną prowadzącym swój sklep, może nieco zbyt spokojnym i zwyczajnym jak na swój wiek. Dla klientów uprzejmy, jednak zawsze trzymający się na dystans. Rzadko ludzie, których obsługuje, są niezadowoleni, choć oczywiście wszystko się zdarza - jednak nawet w bardzo nieprzyjemnych sytuacjach zachowuje stoicki spokój i zimną krew. Pytany, skąd w nim tyle anielskiej cierpliwości, zawsze odpowiada wymijająco, wspominając coś o pacjentach jego ojca-lekarza, po czym zmienia temat. Nie chce mówić o tym, że samodyscypliny nauczyła go krwiożercza i okrutna część jego samego. Mając styczność z Hydem, czując jego myśli, gdy ten przejmował jego ciało, sam odruchowo ucieka od wszelkiego plugastwa, bojąc się w tym zatracić. Dlatego próbuje prowadzić jak najlepsze życie, jakby chciał zrekompensować wszystkie działania tamtego potwora. Unika przemocy, próbuje pomóc ludziom, jak tylko może, nieustannie mając poczucie, że w ten sposób niejako oddala się od owego potwora, z którym nie chce nijak się utożsamiać.
Obecność Hyde'a zostawiła na jego psychice trwały ślad, stara się jednak zawsze jakoś to bagatelizować. Nie lubi robić z siebie widowiska i jedyne, czego pragnie, to żyć normalnie jak każdy inny człowiek. Pozbycie się demona zamieszkującego jego ciało rzecz jasna bardzo by mu w tym pomogła, jednak wie, że udaje mu się to robić również gdy nie używa Zdolności. Dlatego choć bardzo chciałby odnaleźć Księgę i uwolnić się raz na zawsze, nie uważa tego za najważniejszy cel i zdecydowanie nie ma zamiaru kroczyć po trupach. W potworze Jekyll widzi upadek człowieczeństwa, dawanie się kierować najniższym instynktom, więc najważniejsze dla niego jest sprzeciwić się temu, jak tylko może. Pozostać człowiekiem dla innych ludzi - to jest jego myśl przewodnia, która go prowadzi. Dlatego jest tolerancyjny, gotów wysłuchać problemów innych, zachowuje się tak, jak sam chciałby być potraktowany, a przynajmniej do tego dąży. Wierzy, że nie ma prawa ocenić innych, choćby ze wzgląd na to, jak sam mógłby zostać oceniony. Zawsze gotów jest wysłuchać i wyrazić własny pogląd na sprawę, nigdy jednak nie zaneguje czyichś uczuć i myśli, jako że każdy ma prawo być indywidualną jednostką posiadającą swoje poglądy. Mocno wierzy, że gdyby więcej osób dostrzegało te oczywistości, na świecie byłoby mniej nieszczęść.
Bywa jednak zbyt krytyczny wobec samego siebie. Mówiąc innym, by się otworzyli, sam nigdy tego nie robi; radząc wyrzucić z siebie nadmiar emocji, sobie nigdy na to nie pozwala. Wie, że jest to dla niego szkodliwe, nie umie się jednak przełamać i zaufać komuś na tyle, by mu się zwierzyć, a nawet gdy komuś jakimś cudem uda się do niego zbliżyć, Robert nie chce go zamartwiać swoimi własnymi problemami. Przez to można uznać go za hipokrytę, a on nie umiałby zaprzeczyć. Ciężko mu siebie zmienić, jest dość stały w swoich odczuciach i przekonaniach. Ma problemy z własną samooceną - wie, że czyni właściwie, zdaje sobie sprawę, że choć odpowiada za działania Hyde’a, nie może brać na siebie stu procent win tamtego, czuje się zupełnie zwyczajny, a mimo to uważa, że powinien sam jeden poradzić sobie ze wszystkim. Często bierze na siebie zbyt wiele obowiązków, mierząc siły na zamiary, nie zamiary na siły.
Mimo wszystko Robert zna siebie dość dobrze, wie też, że jego słabością bywa owo przekonanie, że każdy powinien myśleć i robić, co chce, póki nie krzywdzi kogoś innego. Wierzy, że to słuszne podejście, jednak przy konfliktowych sytuacjach i starciach poglądów nie umie zająć stanowiska. Dla niego narzucanie poglądów jest złe, jednak nie ma siły przekonywania i nie czuje się upoważniony do narzucania owego przekonania. Dlatego zazwyczaj ma ambiwalentny stosunek do starć. Stawia sprawiedliwość nad lojalnością, więc nie umie poprzeć nawet przyjaciela, gdy uważa jego zachowanie za nierozsądne i niegodziwe. Jednocześnie nie potrafi być bardzo dosadny, nie chcąc urazić czyichś uczuć. Dlatego choć dobrze radzi sobie z ludźmi, przy bliższych kontaktach często bywa rozdarty.

Wygląd:
Chociaż nie należy on do karłów, to natura zdecydowanie nie obdarzyła go dużym wzrostem. Nie przeszkadza mu to jednak, dumnie obnosi się ze swoimi 176 centymetrami i odpowiednią do nich masą. Jest zresztą zbudowany nadzwyczaj dobrze jak na osobę pracującą głównie intelektualnie. Rzecz jasna stara się o siebie dbać, nie żeby zupełnie to ignorował, ale jednak ludzie często są zaskoczeni tym, że ilość czasu na to poświęcana jest mniejsza niż widać po efektach. Ma ładnie zarysowane mięśnie, chociaż bez przesadnej muskulatury. Nie zalicza się ani do wysmukłych, ani umięśnionych, raczej mieści się gdzieś między tym.
Jego twarz można określić za niego podłużną, bardziej zbliżoną do owalu niż koła, jednak nadal o dość delikatnych rysach. Widać, że nie jest rodowitym Japończykiem, choć z daleka niski wzrost i czarne, długie włosy związane zwykle w kucyk - poza grzywką opadającą z boku twarzy - mogą być mylące. Ma za to jaśniejszą od miejscowych karnację, która dość mocno kontrastuje z ciemnymi włosami i oczami. Właśnie, oczy - te są praktycznie zupełnie czarne, tak że ciężko jest wychwycić granicę między tęczówką a źrenicą. Mają kształt spłaszczonego migdała, jednak nadal nie wyglądają jak te ludzi Dalekiego Wschodu. Do tego przeciętny nos, może nieco większy, niż by pragnął, i wąskie usta, często wygięte w lekkim, uprzejmym uśmiechu, dopełniają obrazu Roberta. Ten zresztą nieraz śmiał się, że w Japonii jego wygląd pasuje lepiej niż w rodzinnej Szkocji.
Mężczyzna ubiera się zazwyczaj w czarne, proste ubrania - zwykłe dżinsy, kamizelkę z wysokim kołnierzem i płaszcz, gdy jest zimno. Czasem można go zobaczyć w jaśniejszych koszulach, a latem pojawia się nawet na ulicach w szortach i sandałach. Nie ma ujednoliconego, swojego własnego stylu, raczej nosi to, w czym akurat jest mu wygodnie, byle by nie wyróżniać się bardzo na tle innych ludzi. Nie lubi ekstrawagancji, uważa, że w większości przypadków wygląda to śmiesznie i zdecydowanie nie ma zamiaru nijak się stroić - garnitur jest szczytem elegancji.

Historia:
Mówią, że jedno wydarzenie może odmienić życie człowieka. Poniekąd jest to prawda… jednak do owego wydarzenia może prowadzić bardzo wiele czynników. Tak było w przypadku młodego Roberta. Każdy, kto go znał, uważał go za spokojnego, ułożonego syna doktora Stevensona. Zawsze uprzejmy, skłonny do pomocy potrzebującym, mimo że sam należał do chorowitych osób. Miał wielu dobrych znajomych, choć żadnego bardzo bliskiego przyjaciela. A może właśnie taki przyjaciel nie dopuściłby do tego, co się stało.
Podczas gdy jego ojciec zajmował się ludzkim ciałem, jego zawsze bardziej interesował umysł. Początkowo czysto teoretycznie rozważał nad  wartościami, psychiką i sensem życia człowieka. Później zaczął czynić najróżniejsze eksperymenty. Wierzył, że dusza to jedynie zobrazowanie chemicznych reakcji w naszym mózgu i był przekonany, że w sprzyjających okolicznościach można nią manipulować. Poprzez pracę ojca miał dostęp do najróżniejszych substancji i specyfików oraz ksiąg opisujących ludzkie ciało. A z braku innych zajęć w czasie długich, jesiennych i zimowych miesięcy, gdy z powodu słabych płuc nie mógł się ruszać z domu, pogłębiał swoją wiedzę i starał się odkryć coś, czego nie odkrył nikt przed nim.
Doświadczenia nie skończyły się najlepiej. Pewny swoich umiejętności, w wieku osiemnastu lat wypróbował na samym sobie eliksir mający odizolować jego złe cechy, które według jego teorii różniły się od chemicznie od tych pozytywnych. I być może miał rację… jednak nic nie poszło po jego myśli. Pierwsze kilka minut to najgorsza migrena, jakiej kiedykolwiek doświadczył. A następne to początek ciągłej walki z samym sobą. Udało mu się nie tyle wpłynąć na swoje emocje, co aktywować Zdolność, która tkwiła w nim uśpiona od małego. Możliwe, że ukazałaby się sama w swoim czasie… i nie wiadomo, czy jej efekty uboczne stanowiły jej naturalną część, czy może wywołane były wpływem specyfiku. Fakt faktem, że były, więc ilekroć Robert używa Zdolności, walczy z… kimś. Czy to jego druga połowa, czy obcy byt, który zalągł się w jego głowie, nie umie stwierdzić. Ale każde ustępstwo i danie mu nad sobą kontroli kończyło się katastrofalnie. Za pierwszym razem ocknął się na ziemi w salonie, który okazał się być kompletnie zdemolowany. Martwe ciało jego opiekunki z dziecięcych lat oraz krew na rękach mówiły same za siebie. Próbował wszystko wytłumaczyć rodzicom, jednak i tak ich wpływy w mieście wpłynęły tylko na to, że został zmuszony do ucieczki z ojczystego miasta w Szkocji zamiast być postawiony przed sądem. Rzecz jasna uczyniło to z niego uciekiniera, przez co nie mógł wrócić w rodzinne strony.
To jednak nie był koniec jego kłopotów. Składniki do tworzenia eliksiru nie były łatwe do zdobycia, część musiał zamawiać i sprowadzać, co nie było proste, gdy było się zbiegiem. W dużej mierze wtedy poznał podziemne bądź po prostu nie do końca legalne grupy, które zajmowały się handlem wszelkimi substancjami. To wtedy natrafił na Tea Club, który okazał się niezrównanym źródłem informacji - rzecz jasna nie udzielali ich za darmo, ale było to dla niego czymś oczywistym. Od nich dowiedział się o istnieniu Księgi, która mogła zmieniać rzeczywistość… i podpowiedź, że może zawierać sposób pozbycia się owego rozbicia osobowości w trakcie używania Zdolności. W celu jej odnalezienia wyruszył do Japonii, znalazł zakwaterowanie w Yokohamie, po czym otworzył tam sklepik zielarski, gdzie hodował, co był w stanie do swojego eliksiru, poza tym zaś wykorzystywał zdobytą od ojca i z jego książek wiedzę, by robić łagodne lekarstwa dla swoich klientów.

Zdolność specjalna:
Doktor Jekyll i pan Hyde - przeobraża swoje ciało, tworząc na nim czarną, niezwykle twardą powłokę, dającą mu ogromną odporność na większość ataków, a pazurami z owej powłoki może atakować wroga. Zdolność uaktywnia oraz wyłącza wypicie przygotowanej specjalnie mikstury, jednak podczas jej używania budzi się w doktorze druga, destrukcyjna osobowość, z którą ten bezustannie musi walczyć, a im dłużej trwa użycie zdolności, tym ciężej jest mu zachować nad nią na tyle kontroli, by być w stanie zakończyć jej działanie z własnej woli - wtedy pada gdzieś nieprzytomny, gdy ta zupełnie wyczerpie Hyde'a.

Umiejętności:
+ Zielarstwo - zna właściwości większości roślin, umie je łączyć w różne leki i maści, odróżnić jadalne od trujących i wykorzystać zarówno te pierwsze, jak i drugie.
+ Wiedza medyczna - przez czytanie od dziecka podręczników ojca wie co nieco o ciele ludzkim, potrafi udzielić pierwszej pomocy i czasem zdiagnozować jakieś dolegliwości, należy jednak pamiętać, że nie jest fachowcem.
+ Gotowanie - zioła to nie tylko leki i trucizny, ale i przyprawy - a umiejętność ich dobierania wraz z całkiem niezłymi zdolnościami pichcenia sprawia, że Robert wcale nie potrzebuje pomocy, by móc dobrze zjeść.
+ Posiada sporo wiedzy ogólnej, choć niepogłębionej, jednak nie ogranicza się jedynie do medycyny - czyta wszelaką literaturę, posiada wiedzę matematyczną i fizyczną, gorzej jest z historyczną, gdyż nigdy go nie ciekawiła.

Słabości:
- Panicznie boi się utraty kontroli nad sobą i tego, co może się stać, gdy władzę nad nim przejmie Hyde - dlatego obawia się swojej własnej Zdolności i używa jej tylko w ostateczności.
- Nie umie kłamać i gdy nagina jakoś fakty, czuje się bardzo źle, nawet fizycznie, bo najzwyczajniej w świecie boli go brzuch. Ma jednak wiele spraw, o których nie chce mówić ludziom - dlatego rzadko się odzywa i jest milczkiem.
- Słaby fizycznie - jako sklepikarz i w pewnym stopniu naukowiec-amator raczej nie ma wiele okazji do ćwiczeń, a jako że jest pacyfistą, tym bardziej nie uczestniczył w żadnej bójce i nie umie się bronić.
- Jest słabego zdrowia, bardzo łatwo się przeziębia o każdej porze roku, a podziębiony powinien siedzieć w domu, by drobna choroba nie przekształciła się w coś poważniejszego.

Przedmioty:
* telefon
* portfel z dokumentami na nazwisko Jekyll, kartą płatniczą i jakąś gotówką
* klucze do domu i motoru

Ciekawostki:
& Mieszka w niedawno kupionym mieszkaniu - długo odkładał na własne cztery kąty, mieszkając w kawalerce.
& Jest szczęśliwym posiadaczem motoru, bo uważa go za najlepszy i najszybszy sposób poruszania się po mieście.
& Uwielbia powieści podróżnicze.
& Uważa, że niewiele osób wygląda dobrze, usiłując ubierać się elegancko i wyszukanie, jako że wiele osób nie jest wtedy naturalna - jednym z wyjątków jednak jest Chuuya Nakahara z jego niezwykle fantastycznym kapeluszem, który nadaje mu tajemniczego wyglądu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
Chcę go spotkać z Wildem, Yukio i Chuuyą. Akcept. Zdolność ograniczam czterema postami, efekty uboczne daj takie, jakie uznasz za stosowne dla danego czasu użycia.

_________________


All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
All human beings are commingled out of good and evil.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Almost o Good Fantasy PBF.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Zaakceptowane-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.