Share | 
 

 Special Place [otwarte AU]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 1 z 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar

A oto i pierwsze otwarte AU, to jest event w formie postów. Ogólny zamysł całej gry to dużo feelsów i zagadek osadzonych w klimacie horroru w guście Silent Hill 2. Znasz? Fajnie. Nie znasz? Nie musisz, i tak nie gramy w tym uniwersum. To jedynie luźne porównanie, które zaraz rozwinę - klimat ma być niepokojący, mroczny, zabarwiony tajemnicą i horrorem w dwóch znaczeniach - osobista tragedia oraz straszaki i walka z potworami. Nie przedłużając, zapraszam do zapoznania się z tematem. Więcej zdradzę wam, gdy zaczniemy grę. Będzie ciekawiej.  

Fabularnie

Kilka mniej lub bardziej powiązanych ze sobą osób otrzymuje listy, które mówią o spotkaniu w opuszczonym od wielu lat miasteczku i z całą pewnością jest to tym dziwniejsze, że wiadomości nadeszły od ludzi zmarłych. Nie posiadały adresu nadawcy, nie zostały dostarczone przez listonoszy, zatem mogłyby być uznane za żart, gdyby nie kilka faktów. Każdy z listów napisany był przy użyciu charakterystycznych dla zmarłego osoby zwrotów, charakter pisma nie wydaje się podrobiony, a naturalny, zupełnie tak, jakby wyszedł spod tych konkretnych dłoni. Każdy zawierał też obietnicę ponownego spotkania, ale... Czy to w ogóle możliwe? Podstawy techniczne

Zapisy: do 12.03., godziny 23:59. No i mała prośba. Nie czekajcie z zapisami. Jeśli nie zobaczę aprobaty dla tego tematu, zamknę go i nie przeprowadzę gry. Im szybciej tym lepiej. 
Limit postaci na osobę: jedna. 
Minimalna ilość postaci: Cztery. Z mniejszą ilością nie ma co nawet. 
Maksymalna: Osiem, żebym na pewno wyrobił z...
Mistrz Gry: Chuuya. No właśnie, żebym wyrobił jako MG. 
Wątek a forum: Traktujemy to następująco. Gramy naszymi postaciami z niewielkimi możliwymi zmianami na rzecz podstawy historycznej. Mamy wszystkie przeżycia fabularne z całego pierwszego rozdziału, zatem też wszelkie relacje.  Ta gra nie ma wpływu na dalsze wydarzenia na forum, jednak jeśli postać umrze, w kolejnym wątku po zakończeniu tego AU będzie odczuwała adekwatne bóle (np. straciła rękę i przez to umarła -> będzie ją bolała ręka itd).
Posty: Nakładam limity czasowe na odpisy, żebyśmy nie ciągnęli tego przez wieki.  Zwykle będzie to kilka dni, pamiętam, że macie swoje życie. Miejcie na względzie, że będę gonił. Nie musicie się też rozpisywać. Mają być takie, by reakcja była możliwa. Przy wszelkich niebezpieczeństwach czas reakcji wynosi 3 dni od posta MG. Dla emocji. :)
Miejsce rozgrywania: ten temat. Mając do dyspozycji miasteczko, nie ma sensu się rozwlekać na chatbox. 
Miejsce akcji: Wymyślone na rzecz gry miasteczko Kogoe, które trudniło się niegdyś przemysłem wydobywczym. Bardziej rozległy opis pojawi się jak zaczniemy grę. 
Papierologia

Kod:

[b]Imię i nazwisko:[/b] Zgłaszanej postaci. 
[b]Zmarły:[/b] Opis tego, kim był zmarły, w jaki sposób zmarł, jak postać się do tego przyczyniła. Pozwalam na wszelkie zakłócenia w kanonie względem tej znajomości, nie licząc uśmiercania kanonicznie żywych osób. 
[b]Rzeczy, których się boi:[/b] Minimum trzy. Chcę, żebyście cierpieli :)
[b]Ekwipunek:[/b] Rzeczy, które wasz bohater wziął ze sobą. Pamiętajcie, że rzecz jest podejrzana, broń jak najbardziej polecam. Przy palnej - określcie ile pocisków mieści magazynek i ile zapasowych macie.


... a moje zgłoszenie, czyli Chuuya pójdzie później.


W chwili, gdy (bez zgłoszeń) osiągniemy ilość 100 postów w tym temacie, każdy dostaje po 100 punktów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
Imię i nazwisko: Nakahara Chuuya 
Zmarły: Jego pierwszy podopieczny, Fumiya Hasegawa. Chłopiec był Obdarzonym o Zdolności podobnej do Nakahary, jednak panował nad nią o wiele gorzej niż Chuuya w jego wieku. Były to czasy już po ucieczce Dazaia, dzieciak z kolei przypominał połączenie ich obu, w każdym razie wyglądem. Rysy twarzy i włosy przypominały te Dazaia, oczy i wzrost zdecydowanie miał podobne do Chuuyi. Fumiya był dzieckiem radosnym i jakby niepasującym do Mafii przez swoją niewinność, w związku z czym Nakahara traktował go jak oczko w głowie, naraz przystosowując go do misji i trzymając z daleka od większej brutalności. Podczas jednej ze wspólnych akcji w nieukończonym budynku, Hasegawa został przebity przez spadający z wysokości metalowy pręt. Rana poniosła za sobą zbyt wielką utratę krwi i naruszenie ważnych narządów, w związku z czym chłopiec nie przeżył. Chuuya do tej pory nie może sobie wybaczyć tego, że zdecydował się wziąć go na tamtą misję i że nie zdążył zabrać go do szpitala. 
Rzeczy, których się boi: Porażka; sytuacja, w której nie jest w stanie ochronić innych; stanowienie zagrożenia dla bliskich; bycie w zupełnej pustce i samotni, izolacja od innych ludzi; na pewno odczuwałby dyskomfort na widok dużej ilości krwi lub jakiegoś monstrum, bez względu na to, że przywykł do takich widoków. 
Ekwipunek: Telefon, ulubiony nóż wojskowy, pistolet (magazynek - 8 naboi), jeden zapasowy magazynek. 

I taka mała wskazówka - nie dawajcie mapy miasteczka czasem. c;

_________________


All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 209
Join date : 28/10/2016
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
avatar
Imię i nazwisko: Osamu Dazai
Zmarły: Odasaku Sakunosuke - śmierć jak w LN i anime, czyli posłanie przez Moriego na samobójczą misję i manipulację emocjami. Dazai się obwinia, że nie przejrzał planów szefa i nie zdążył na czas przybyć mu z pomocą.
Rzeczy, których się boi: Psy, śmierć Chuuyi, ludzie, którzy przejrzeli jego maski i wytykają go palcami.
Ekwipunek: Pistolet z 10-nabojowym magazynkiem, dodatkowy taki sam magazynek zapasowy, więc w sumie ma 20 pocisków. Wybaczcie, że nie znam się na broni, ale coś najprostszego, samopowtarzalnego. Poza tym z pewnością ma jakiś podręczny wytrych, pluskwę, nadajnik i jako że sytuacja podejrzana, wziął i niewielki nóż ukryty w ukrytej kieszonce płaszcza.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Informator Klubu
Liczba postów : 113
Join date : 29/01/2017
avatar
Imię i nazwisko: William Shakespeare
Zmarły: Żona, Anne Hathaway-Shakespeare. Will nie należy do ludzi rodzinnych, a małżeństwo zostało zawarte ze względu na to, iż kobieta zaszła w ciążę - rodzina mocno naciskała, tradycja, przyzwoitość, wszystko to razem sprawiło, że Will pojął młodą Anne za żonę. Jednak rzadko bywał w domu, zaniedbywał kobietę, nie pomagał jej. Nie miał nawet pojęcia, jak bardzo źle znosi ciążę, jak bardzo się boi, ponieważ wciąż trapiły ją bóle w podbrzuszu. Poród był dla niej końcem - zostawiona sama rodziła w domu. Było to dla niej bardzo trudne i męczące, a martwy noworodek był jedynie gwoździem do trumny. Kobieta wykrwawiła się na skutek komplikacji. Will ciągle ma przed oczami widok, który zastał, kiedy wrócił pijany do domu. Choć wszyscy mówili mu, że nic nie mógł zrobić w głębi duszy wciąż się obwinia.
Rzeczy, których się boi: Ciasne pomieszczenia, bycia całkowicie zanurzonym pod wodą, wielkie psy, ślepota - nie widzenie kompletnie niczego.
Ekwipunek: Noże, sztylety w liczbie sumarycznej dziesięciu, pochowane w różnych miejscach garderoby. Do tego jakieś zapasy suchego jedzenia - batoniki musli, sucharki, herbatniki. Pióro wieczne, kilka kartek.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Studentka
Liczba postów : 116
Join date : 26/12/2016
Motto : "Każdy ma trochę miłości w serduszku~"
avatar
Imię i nazwisko: George Orwell
Zmarły: Przyjaciel z wojska, Arthur Bergson. Był jednym z niewielu, z którym mógł w trakcie służby porozmawiać i któremu mógł mówić o jego przeżyciach. Jednakże, pod koniec jego służby w Ulsterze, byli razem na misji. Postanowili się rozdzielić by wykonać dwa oddzielne zadania i gdy Orwell wrócił do miejsca, gdzie Arthur miał pójść, zastał go martwego. Umarł z wykrwawienia, także dało się go ocalić i do dzisiaj obwinia się o jego śmierć... Był jednym z powodów jego późniejszej przemiany.
Rzeczy, których się boi: Przede wszystkim boi się... Siebie. Siebie z przeszłości, kiedy służył w Irlandii Północnej, kiedy na rozkaz strzelał do dzieci z karabinami i bombami; Zatracenie samego siebie i stanie się złym, można wręcz rzec, że powrót do statusu w trakcie służby w Ulsterze; Rzeź ludzi, nadmiar ludzkich ciał i krwi; Rzeczy nienaturalne
Ekwipunek: Colt M1911 "British Service" na naboje .455 Webley (Czyli całkiem mocne), 7-nabojowy magazynek, trzy magazynki ogółem, jeden załadowany w pistolecie. Prócz tego bagnet z czasów służby w Irlandii, butelka wody, egzemplarz Pisma Świętego przy lewej piersi, telefon.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Nowa w Mafii | Uczennica
Liczba postów : 99
Join date : 02/11/2016
Motto : Once you are real you can't become unreal again. It lasts for always.
avatar
Imię i nazwisko: Margery Williams
Zmarły: Najukochańszy na świecie Daddy. Jedyna osoba w rodzinie, która całkowicie zaakceptowała jej Dar i najbardziej ze wszystkich ją wspierała, zapłaciła za lekcje języka japońskiego i umożliwiła zamieszkane w Japonii. Maru chciała pokazać swojemu ojcowi parę miejsc w Yokohamie, niestety nim pojawił się u niej w domu, został okradziony i postrzelony. Margery do tej pory obwinia się za to, że ściągnęła go do Japonii i że nie było jej przy tym, ponieważ sądzi, że byłaby w stanie go obronić.
Rzeczy, których się boi: Pająki; robale; jest nowa w Mafii, więc nie jest jeszcze przyzwyczajona do widoku krwi i martwych ciał; swojej matki, która wciąż ją obwinia o śmierć ojca; odrzucenia; cierpienia bądź śmierci znajomych.
Ekwipunek: Mr Bunny, telefon, scyzoryk, drugie śniadanie, butelka wody, metalowy kijek do selfie o maksymalnej długości 1 m, pistolet 10-nabojowy i jeden dodatkowy magazynek.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
To zgłoszenie Aku jeszcze: 

Imię i nazwisko: Ryuunosuke Akutagawa
Zmarły: Matka (Fuku Toshizou), która zmarła samotna w szpitalu psychiatrycznym chwilę przed tym, jak Ryunosuke trafił na ulicę. W chorobę psychiczną, która objawiała się agresją wobec siebie i otoczenia, popadła, gdy urodziła swoje pierwsze dziecko. Dla dobra jego, a potem i młodszej siostry, Akutagawa został od niej oddzielony i odesłany do brata matki, po którym odziedziczyli nazwisko. Kobiecie któregoś dnia udało się zbiec z placówki i powiesić się na wysokiej gałęzi jednego z drzew. Choć nie widział jej od długiego czasu, to nie tyle odczuwa poczucie winy z powodu jej śmierci, co z przyczyny tego, że akurat urodziwszy go stała się zła. 
Rzeczy, których się boi: Zło. 
Ekwipunek: ... Telefon, butelka wody (litr), kupiony po drodze zestaw bento z sushi. Wszystko trzymane w Rashomon.


+ Opis i ograniczenia Zdolności, żeby było sprawiedliwie:
Rashomon jest Zdolnością, która pozwala Akutagawie dowolnie manipulować każdym ubranym przez niego materiałem, dzięki czemu Obdarzony ma naraz broń, zbroję i tarczę. Rashomon jest Zdolnością posiadającą szerokie możliwości adaptacji i co ciekawe, ilość nadawanych cech nie jest zależna od tego, ile materiału ma na sobie użytkownik. Brama demonów ma kilka sposobów działania: 
Rashomon (podstawowa) - Użytkownik tworzy z materiału swojego ubrania podobne do cienia potwory, które zdają się mieć własną wolę. Uzbrojone są w silne szczęki, które w stanie są pożreć wszystko na swojej drodze. 
Pole siłowe - Po poście użytkowania Rashomon do Zdolności dochodzi swoiste pole siłowe, które przez kolejne dwa chroni Akutagawę przed każdym ciosem. Pod odpowiednim naporem może pęknąć. 
Rashomon: Pajęcza nić - Może tworzyć strukturę podobną do sieci pająka w celu uchwycenia jakiegoś celu. 
Rashomon: Szczęki - Rashomon formuje się w szczęki większe niż standardowe, co naturalnie dodaje im też siły. 
Rashomon: Gąszcz - Wokół ramienia Akutagawy pojawia się demoniczna łapa uzbrojona w długie pazury. 
Rashomon: Higanzakura - Rashomon przybiera kształt pnączy, przy pomocy których Ryuunosuke wyrzuca cel do góry, by później Higanzakura eksplodowała cierniami w przeciwnika. 
Rashomon: Sawarabi - Z podłoża wyrastają ciernie, które na celu mają przebicie przeciwnika. 
Rashomon: Demoniczna Zbroja - Wokół ciała Akutagawy pojawia się zbroja nie do przebicia. 
Rashomon może być użyte przez cztery posty, odczekuje cztery przed ponownym użyciem. Pole siłowe, pajęcza nić, szczęki i gąszcz może aktywować po poście używania podstawowej Zdolności, higanzakura i sawarabi mogą być użyte po dwóch jeden raz, Demoniczna Zbroja po dwóch przez dwa posty. 
Nazwy sawarabi i higanzakury zostaną przetłumaczone na polski, gdy pojawią się w mandze.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
Mapa miasteczka jest oparta na mapie występującej w grze Silent Hill, jednak obiekty na niej po części będą się różniły. 
Ogólne wrażenie, jakie sprawia miasteczko, trudno jest jednoznacznie określić, poza faktem, że zdaje się ono zupełnie wymarłe, tudzież odwiedzane jedynie przez duchy. Okna w niektórych domach zabite są deskami, kolejne wybite szyby, inne nie mają ich wcale. Nawet rosnące tu rośliny zdają się być od lat zatrzymane w pozbawionym życia istnieniu i wyglądają tak, jakby najchętniej uciekły z tego miejsca. Całe miasto spowite jest smogiem, ciężko jest tu doświadczyć podmuchów wiatru. Co ciekawe, na żadnym z budynku nie widać nazwy ulicy, na której ów się znajduje - zupełny brak tabliczek z adresami. 
 
Punkt A - Margery i Dazai 
Spotykacie się na drodze, która otoczona jest z oobu stron obumierającymi drzewami. Na wschód od niej znajduje się osiedle domków jednorodzinnych, na południe od tychże znajdują się kamienice i kilka sklepów, z kolei bardziej na wschód - szpital, pod którym jest parking, gdzie stoi kilka ambulansów, które bardziej potrzebują pomocy medycznej niż jacykolwiek pacjenci. Gdyby spojrzeć na północ, nie widać ani zbyt wielu kolejnych obiektów ani końca samej drogi; zresztą jedno z was przyszło stamtąd. 


Punkt B - Akutagawa i Orwell 
Na południe od siebie macie znajdujący się na granicach miasta park, który obecnie jest jedynie spaloną powierzchnią z popękaną ziemią i resztkami konarów drzew. Ów nie wygląda najbezpieczniej. Na północny zachód i zachód rozciąga się miasto - najbliżej jego granic są nieukończone blokowiska, wskazujące na to, jakoby mieścina miała się przed opuszczeniem rozciągać bardziej na wschód. Idąc cały czas na zachód możecie się natknąć na kompleks kilku budynków typu posterunek policji i areszt(bordowy obszar, wschód i centrum), poczta (północny zachód), sklep całodobowy (północny wschód). Obok tego oczywiście są blokowiska. 

Punkt C - Szekspir i Chuuya
Na północ od siebie macie góry i drogę do kopalni, jednak żadnemu z was nie wyglądała ona na miejsce, w którym wasz bliski mógłby chcieć się spotkać. Na wschód macie zbiorowiska kamienic; to będące najbliżej was w środku ma plac zabaw. Na południu od siebie możecie znaleźć kilka sklepów osiedlowych, także motele (bordowe budynki na mapie), z kolei bardziej na zachód jedynie fundamenty nowych bloków mieszkalnych. Niedaleko macie również szpital. 

Wskazówki ogólne: 
1. Wy wybieracie, gdzie idziecie, ale musi być to jedno z podanych przeze mnie miejsc. 
2. Na ten etap macie czas do przyszłej niedzieli, godziny 23:59. 
3. Możecie pisać ile chcecie, w zasadzie da wam to więcej czasu do odkrywania. 
4. W razie czego możecie mnie pytać na cb. 
5. To, skąd kto przyszedł, ustalcie sami. W końcu to nic wielkiego :>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Informator Klubu
Liczba postów : 113
Join date : 29/01/2017
avatar
Od początku wiedział, że to nie jest dobry pomysł, zupełnie i wcale nie. Jak mógł wpaść na tak niedorzeczny pomysł, żeby pojechał do kompletnie obcego miasteczka, tylko dlatego, że przyszedł do niego tajemniczy list, każący mu to zrobić? Jednak... Jak mógł odmówić, zignorować to wezwanie, skoro zdecydowanie napisane było ręką Anne? Z niczym nie pomyliłby tego pięknego, starannego pisma, w którym każda litera była okrągła i idealnie wymierzona. Treść listu jasno mówiła, że kobieta chce się z nim zobaczyć w miasteczku, żądała tego tak stanowczo, jak jeszcze nigdy niczego. William nie wiedział, czy brać na poważnie to przedziwne zdarzenie, jednak... Mimo wszelkich logicznych pobudek nie mógł się powstrzymać i oto był.
Dojechał na miejsce samochodem od strony zachodniej. Na początku miał problem, żeby w ogóle trafić, miasteczko wydawało się opuszczone od lat i mało kto o nim słyszał, więc pytanie przechodniów o drogę było bezcelowe. Na dwa kilometry od tabliczki, witającej przybyłych w mieście, jego pojazd zaczął kaszleć i po kilkudziesięciu metrach silnik zgasł bezpowrotnie. Will klnąc pod nosem wysiadł i dalej szedł pieszo. Nie miał pojęcia, skąd w nim taka determinacja - przecież to wszystko na pewno był głupi dowcip, list nie miał prawa wyjść z pod ręki Anne... Przecież ona nie żyła, na wszystkie siły wyższe! Wiedział o tym najlepiej, przecież... Nie, nie chciał o tym myśleć, nie chciał wspominać tego, jak wyglądała. Mimo tego, że wiedział, iż jego zachowanie pozbawione jest sensu parł do przodu, ze sobą mając tylko kilka niezbędnych przedmiotów. Kiedy znalazł się w miasteczku stanął na środku drogi i rozejrzał się. Dokąd teraz miał iść? Odrzucił od razu góry, po co miałby ich w tym kierunku? Bardziej obiecująco wyglądały bloki, przecież Anne... To jest, osoba, która wysłała list prędzej mogła czekać w miejscu choć odrobinę kojarzącym się z ludzkim siedliskiem. Najbardziej pociągały go więc blokowisko na wschodzie...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Nowa w Mafii | Uczennica
Liczba postów : 99
Join date : 02/11/2016
Motto : Once you are real you can't become unreal again. It lasts for always.
avatar
To było niemożliwe. Przecież jej ojciec odszedł z trzy miesiące temu, zostawiając ją na pastwę matki. Przecież sama widziała jego martwe ciało, żegnała się z nim i widziała, jak trumna została zakopana głęboko pod ziemią, a myśl "Więc jakim cudem dostałam ten list!?" bez przerwy krążyła po jej głowie. Przecież to nie mogło się wydarzyć. Nie zmartwychwstałby sobie ot tak, po prostu. A nawet jeśli nie byłby martwy, co wykluczali lekarze, nie udałoby mu się wydostać na powierzchnię. "Ale przecież to jest jego pismo... Może po prostu pomylono wyniki badań DNA? Może było tam ciało kogoś, kto go po prostu przypominał? Może było podstawione, a Daddy chciał po prostu na chwilkę zniknąć? Ale... To nadal nie ma sensu! Dlaczego miałby się skontaktować akurat ze mną!?"
Poszukując odpowiedzi na nurtujące ją pytania, Maru spakowała plecak, zgarnęła Mr'a Bunny'ego i udała się na wyznaczone przez ojca miejsce spotkania - dziwnego i opustoszałego miasta. Obecnie znajdowała się na drodze, otoczonej obumierającymi drzewami.
"Okej. Wygląda na opustoszałe. Może jeśli zacznę krzyczeć teraz, to zwrócę uwagę tatusia?"
- Daddy! Daddy! Where are you!? It's me! Margery! Daddy! Come here! Please! - Wykrzykując te parę zdań, Maru szła przed siebie, rozglądając się jednocześnie na boki. W ramionach trzymała Mr'a Bunny'ego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
Powrót do góry Go down
 
Special Place [otwarte AU]
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 11Strona 1 z 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Rozgrywki :: Archiwalne-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.