Share | 
 

 Ogłoszenia administracji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 2 z 2 Previous  1, 2
Admin
Liczba postów : 70
Join date : 26/09/2016
avatar
First topic message reminder :


Ogłoszenie #1 - Podziękowania
W tym temacie pojawiać się będą informacje dotyczące nowości i zmian na forum.
I żeby nie zaginęło w odmętach kolejnych ogłoszeń - zacznijmy od podziękowań. Trzy osoby ogromnie pomogły mi z pracą nad forum jeszcze przed jego startem i prawda jest taka, że gdyby nie oni, to grzebałbym się z tym jeszcze ze dwa miesiące.

  • Pierwszą osobą, która dowiedziała się w ogóle o forum, jest Osamu (mówię po imieniu, ciesz się :|) i oczywiście jest to pierwszy ochotnik do pomocy. Jesteś najlepszym partnerem. Dziękuję za wszystko, za słuchanie moich rozważań o systemie, proponowanie nowych rzeczy i za opisy do okręgu Isogo.
  • I w końcu jest Arthur, czyli pierwsza część haremu francuskich senpaiów Chuuyi symbolistów oraz chyba ostatnia z przedpremierowych osób. Autorka opisów dla Nishi, która również świetnie sprostała zadaniu i dzielnie trwa jako senpai. c<
  • Margery, panienka z króliczkiem, która robi najbardziej urocze postaci świata i która tkwi z nami od początku jako wielkie wsparcie duchowe~ ale pamiętaj, że mam nadzieję jeszcze zobaczyć Jane.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://straydogs.forumpolish.com

AutorWiadomość
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 465
Join date : 26/09/2016

Ogłoszenie #10 - Zgałganiłem

I. O tym, jak zgałganiłem 
Spałem w nocy radosne dwie godziny z powodu raczej niezbyt zależnego ode mnie, także prawdopodobnie rozdziału nie dam rady dziś napisać. Wiem, że mój błąd, mogłem przecież przygotować całokształt wcześniej, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie~ Także gdyby komuś się spieszyło do gry i miał zamknięty wątek z poprzedniego rozdziału, to śmiało, możecie pisać. Ten rozdział i tak będzie luźniejszy dla ogółu, bowiem chcę się skupić bardziej na zleceniach, także róbcie co chcecie. Sam rozdział postaram się wstawić najdalej do jutra, może uda mi się dziś, może nie - tak czy inaczej wolałem poinformować na wszelki wypadek. A punkty za wszystkie wątki w tym rozdziale ureguluję jak ostatni dobiegnie końca, także zgłaszać mi ich nie trzeba tym razem.

II. O tym, jak się odwdzięczę 
W ramach rekompensaty, osoba, która napisze tysięcznego posta i będzie to post fabularny, otrzyma 50 punktów na konto, z którego tego posta umieściła, jednak są dwa haczyki: 
1) jeśli post będzie offtopowy, punktów nie przyznaję 
2) Liczy się tysięczny post według licznika na stronie głównej - aktualnie, włącznie z tym, są 974 posty, a to dlatego, że trochę ich było usuwanych (jeśli się nie mylę, łącznie z 6). 
Także... powodzenia. c;

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 126
Join date : 11/01/2017
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
avatar

Ogłoszenie #11 - Nowy dział - dodatki
Telefony od dzisiaj są czymś innym niż relacje, także prosiłbym was o przeredagowanie dotychczasowych tematów z nimi. Poza tym powstał dział na dodatki, w którym możecie znaleźć wyjaśnienia odnośnie kolejnych jego subfor. W razie pytań PW Chuuyi lub chatbox czekają.


_________________

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Klubu
Liczba postów : 131
Join date : 07/10/2016
avatar

Ogłoszenie #12 - Zamknięcie zapisów do Mafii
W związku z tym, że Mafia jest obecnie najliczniejszą grupą i jest między nią a innymi grupami znaczna dysproporcja, zamykam grupę do czasu, aż przynajmniej trzy inne organizacje będą miały przynajmniej czterech aktywnych członków. Zapraszam gorąco do rejestrowania się postaciami z tych najbardziej opustoszałych grup. Jednak jeśli bawimy się w rywalizację między organizacjami, to musimy mieć z kim rywalizować. Do czasu spełnienia wymienionego warunku, Mafia przyjmuje tylko i wyłącznie postacie kanoniczne. Informacja o zamknięciu pojawiła się w ogłoszeniu na stronie głównej, temacie z grupami i ze spisem postaci. 
Natomiast do obecnych użytkowników, czy mających plany na multikonta czy też nie, mam jedną prośbę - jeśli chcecie, żeby jakaś grupa szybciej się wypełniła, możecie zostawić w poszukiwaniach informację o tym, że chcielibyście np. mieć kogoś pod relację w innej organizacji albo, że po prostu chcielibyście zobaczyć jakiegoś kanona. 


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 126
Join date : 11/01/2017
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
avatar

Ogłoszenie #13 - Zamknięcie forum
Myślałem o tym długo, forum nie ma fejmu, to trzeba zamknąć. : ///
A tak na poważnie - forum nie będzie dostępne jutro między 12 a 15, przy czym godziny są ruchome, bo /powody/. W tym czasie będę wgrywać nowy styl forum. Na testowym niby działa jak trzeba, ale na wszelki wypadek, gdybym musiał ratować wszechświat, wolę mieć trochę czasu w zapasie. Także zamiast samego forum pojawi się informacja, że strona jest w trakcie przebudowy i potrwa to jakiś czas. Wtedy i tak nikogo nie ma, więc raczej nikomu nie zrobi to większej różnicy.
I jeszcze w tym samym temacie - cały czas modyfikuję treść biblioteki. Pomocy nie potrzebuję, ale chciałem dać znać, że nie olewam sprawy~
Plus funkcja dyrektora w Tea Club będzie możliwa od teraz do przejęcia fabularnie po przebudowie forum.


_________________

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Admin
Liczba postów : 70
Join date : 26/09/2016
avatar

Ogłoszenie #14 - Więcej zmian
No, remont wizualny dobiegł końca. Gdyby coś zgrzytało, na bardziej treściwą dyskusję zapraszam do tematu z propozycjami itd, zaś na zgłoszenie jakiegoś mniejszego błędu - na chatbox. Wiadomo, ludzka rzecz, coś przeoczyć.
Weszła też czysto techniczna zmiana - zgłaszano mi, że kłopot z chatboxem jest po części taki, że ludzie zapominają o nim, bowiem nie ma powiadomień z tegoż. Od dzisiaj są, jednak tylko wizualne; mniej więcej tak, jak facebook, chat wyświetla informację o nowej wiadomości zamiast tytułu karty, na której jest otwarty. Nie wiem, jak to działa na urządzeniach mobilnych i czy w ogóle. Takoż nie mam pojęcia, jak to by się miało do sytuacji, gdzie chat ma zwiechę i się nie odświeża, co ostatnio dzieje się często. I jak przy powiadomieniach, to od razu mówię, że dźwiękowych nie wprowadzę; gdy na chacie jest więcej osób i każda coś pisze, to ciągłe sygnały byłyby irytujące.
Pole z kartą postaci znika z profilu i od dziś będzie się pojawiało jako link pod postem i podpisem, ergo po prostu należy tam od nowa wkleić sam link, bez użycia bbcode [url= link], bo inaczej nie wyświetli się to poprawnie. Podobny los spotkał relacje, telefon i historię. Sam profil zaś wyświetla się po najechaniu kursorem na avatar. Nie musicie bać się o długość tego, co tam wpisujecie - profil się scrolluje, bo jednak zmieszczenie większej ilości informacji w czymś, co ma zaledwie 400 pikseli jest niezbyt wykonalne.
Odnośnie stylu, wiem, że miało go jedno inne polskie, zamknięte już forum, jednak nie jest to ich autorski styl. Pochodzi ze strony [/url]Never Utopia i credit oczywiście znajdzie się w stopce. Nikt nie został okradziony. v:
Po rozmowie z Williamem doszliśmy do wniosku, że kolejnym przywódcą Tea Club będzie właśnie jej postać.
Reszta informacji o poprawkach pojawi się jak ogarnę tematy z biblioteki, czyli najpewniej do końca miesiąca.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://straydogs.forumpolish.com
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 465
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar

Ogłoszenie #15 - Remont biblioteki i fabuła
- Rangi i grupy zostały scalone w jeden temat. Obecnie limity miejsc na danych stanowiskach można znaleźć w spisie postaci.
- Gildia została zamknięta dla OC, a jej rangi znacznie różnią się od tych w innych grupach. Póki co funkcjonują w formie podziału między rozbitymi stronami Gildii. Zmienią się, gdy grupa się ujednolici.
- Poradnik dla nowych graczy został przemianowany na poradnik tworzenia postaci. Forum nie jest skonstruowane w sposób na tyle trudny, by nie umieć się odnaleźć, a z tworzeniem OC często były zgłaszane trudności.
- Temat ze Zdolnościami zostanie pozbawiony podziału; myślę, że mógł on niektórym bardziej namieszać niż rozjaśnić. Poza tym nie każdą Zdolność da się jednolicie sklasyfikować. Teraz będzie on po prostu tłumaczył, jak w tym uniwersum moce są stosowane, skąd się biorą i inne tego typu aspekty.
- Ilość postaci posiadających Zdolności lecznicze zostaje ograniczona do trzech OC i Akiko Yosano, która jest kanoniczną posiadaczką takiej Zdolności.
- Temat z fabułą został wzbogacony o kwestie takie, jak mechanika.
- W temacie o punktach podpunkt dotyczący rozwijania Zdolności został zmieniony. Od teraz dotyczy ogólnego rozwijania Zdolności w różnych kierunkach. Ustalenia odnośnie tego postanowienia będą dopasowywane indywidualnie do każdej postaci.
- W tym samym temacie pojawiła się wzmianka o tym, że ulepszanie Zdolności i nauka nowych umiejętności musi się odbyć w drodze fabularnej, poprzez przeprowadzenie wątku dotyczącego tego.
- W związku z powyższym, powstał temat, w którym można zgłaszać swoje postacie zarówno do funkcji nauczyciela w czymś, jak i ucznia.
- Znowu w temacie z punktami - bilokacja jest teraz do wykupienia na jeden raz za 200 punktów.Spoza biblioteki - po rozmawianiu z Jun'ichim i Dazaiem na temat dalszego rozwoju wątku dotyczącego Tea Clubu kradnącego informacje Mafii, Agencji i Departamentowi, doszliśmy do wniosku, że im więcej postaci doda coś od siebie do fabuły, tym będzie po prostu ciekawsza i bardziej nastawiona na integrację. Ogólna linia fabularna tego jednego wątku jest ustalona, ale raz, że każdy może się dołożyć, dwa, że na pewno powstaną jeszcze kolejne. Macie pomysły albo chęci? Zapraszam na chat. Do niego dostęp mają przecież wszyscy i każdy może coś od siebie dołożyć! c: Nie ma się co martwić o tych, którzy nie mają powiązań z organizacjami. Ich też da radę wciągnąć!


_________________


All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Klubu
Liczba postów : 131
Join date : 07/10/2016
avatar

Ogłoszenie #16 - Zmiany w rangach, karty rozwoju

1. Dodane zostały rangi takie, jak haker w Klubie, elitarny oddział i wydział badawczy w Mafii. Ponadto rangi takie, jak właśnie ten oddział, stratedzy oraz siły specjalne departamentu są do zdobycia jedynie drogą fabularną.

2. Mafia zostaje ponownie otwarta.

3. Dodany został dział na karty rozwoju. Więcej do zobaczenia tamże.

4. Umiejętności do nauczenia się przez postacie zostały podzielone na zwykłe, codzienne, takie jak gotowanie itd, oraz takie, które są bardziej wymagające - strzelanie, walka, nauka języków. Więcej w temacie o punktach.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Czlonek Klubu
Liczba postów : 131
Join date : 07/10/2016
avatar

Ogłoszenie #17 - Konta widmo

Jest jakiś odgórny błąd, który przywrócił u nas część usuniętych kont (Rimbaud, pierwsza Kyouka, Kunikida czy Naomi). Konta są, jednak posty, które kiedyś były z nich wysyłane, obecnie nie są do nich przypisane. Nie wiem, czemu tak się stało i widziałem jeszcze w jednym miejscu takie coś, ale podobny błąd pojawia się też z postami na innych forach, np. pojawiają się nagle posty z roku 2016. Jakby coś się poknociło z kontami, które powinny istnieć całe i zdrowe, to dajcie mi znać na pw tego konta. Poza tym przypominam o graniu, bo parę osób wciąż nie ma kompanów~
_________________

U W A G A
Carlo słabo mówi po japońsku. Tekst pisany błędnie oznacza, że chłopak posługuje się japońskim. Poprawny język oznacza mowę po angielsku lub włosku.


aktualna lokalizacjagłos#a67d3d - kolor mg


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Czlonek Klubu
Liczba postów : 131
Join date : 07/10/2016
avatar

Ogłoszenie #18 - Nowicjusze i nieaktywni

Oglądając spis postaci będących na forum zauważyłem, że praktycznie jedyni nowicjusze to tacy, którzy wybrali rangę w karcie postaci. Pominę fakt, że jedna postać powinna według kanonu mieć tę rangę i niech tak już zostanie, jednak sytuacja, kiedy w departamencie 2/3 postaci wpisanych w nowicjuszy ma tę rangę po prostu wybraną w karcie postaci. Uważam, że to trochę nie w porządku; ta ranga powstała przede wszystkim z myślą o osobach faktycznie nowych w danej organizacji, które dostają się tam drogą fabularną. Ponadto sytuacja, kiedy cała organizacja na forum to tylko i wyłącznie nowi, sprawia ona wrażenie zupełnego braku kompetentnych ludzi. Ponadto, że tak to ujmę, "wieczni nowicjusze" blokują dostęp osobom, które faktycznie mają plany odnośnie rozwoju postaci w takiej drodze. Nie wątpię, że są chęci do rozwijania postaci, jednak w praktyce wychodzi to różnie, w związku z czym zamykam rangę nowicjusza jako możliwą do wyboru w KP. W przypadkach takich, jak Kyoka, gdzie postać jest kanonicznie nowa w grupie, zezwolenie na to jest. W innych wypadkach - ranga jest możliwa jedynie do zdobycia fabularnie. Naraz proszę osoby, które wybrały nowicjusza w karcie, by starały się przejść do rangi członka.


Ogłoszenie drugie - do końca tego roku funkcjonować będzie zasada, że każde konto, które ma przeprowadzony i ukończony przynajmniej jeden wątek, kasowane będzie po 2 miesiącach pobytu w grupie "nieaktywni". Nie znaczy to jednak, że czas na napisanie KP się wydłuży, ani, że konta, które karty mają, ale nie były używane do gry, też będą trzymane tak długo. Decyzja wywołana jest tym, że zaczął się rok akademicki i większość obecnych użytkowników jest studentami na pierwszym roku. Niemniej jednak proszę o to, żebyście w razie czego korzystali z tematu z nieobecnościami i nie zaniedbywali postaci. Jeśli dzięki temu faktycznie utrzyma się więcej osób chętnych do gry, zasada zostanie wprowadzona na stałe. Jeśli nie - zostawiamy formułę z miesiącem.

Zmiany zawarte w poście wprowadzę dziś/jutro._________________

U W A G A
Carlo słabo mówi po japońsku. Tekst pisany błędnie oznacza, że chłopak posługuje się japońskim. Poprawny język oznacza mowę po angielsku lub włosku.


aktualna lokalizacjagłos#a67d3d - kolor mg


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
 
Ogłoszenia administracji
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Strona 2 z 2 Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ogłoszenia od administracji
» Zgłoszenia w sprawie rang i wizerunku
» Od administracji
» Ogłoszenia o pracę + podania o samozatrudnienie
» Zgłoszenia do WYMIANY

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Spis Treści :: Organizacja-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.