Share | 
 

 A conscience is that still small voice that people won't listen to

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Czlonek Klubu
Liczba postów : 160
Join date : 07/10/2016
avatar


Nome e cognome:

Carlo Collodi

Anzianità :

20 lat

occupazione:

pracownik teatru

Anniversario:

24.11.1997

Gruppo e rango:

Tea club, członek klubu

Nazionalità:

Włoch

Personalità


Jest jednoosobowym teatrem lalki i aktora. Carlo to dość cichy, młody chłopak, który nieczęsto odzywa się, jeśli nie jest o coś zapytany, albo jeśli akurat nie odgrywa żadnej roli. Po trochu wydawać się może zagubiony, co potęguje po trochu jego nietutejszy wygląd i twarz, którą stara się ukazywać możliwie jak najmniej emocji. Zazwyczaj woli towarzystwo własnych marionetek, którym, przy użyciu Zdolności, nadawać zwykł charakter i którym też użycza głosów. Gdy już się odzywa, jest raczej bezpośredni w swoich wypowiedziach, jednak niechętnie zdradza jakieś szczegóły dotyczące swojego życia przed odejściem od cyrku, co w rozmowie z Japończykami często maskuje dodatkowo nieudolnością w używaniu ich języka. Nie przepada za ujawnianiem większej ilości szczegółów na swój temat, przez co nawet jego współpracownicy w teatrze wiedzą o nim tylko tyle, że nazywa się Carlo i że zajmuje się lalkami lub charakteryzacjami.
Ze względu na krzywdy, jakie spotkały go ze strony zaufanych osób, Carlo zdecydował się na upodobnienie do marionetek, które od zawsze uwielbiał. Odsunął od siebie emocje, których lalki mieć tak naprawdę nie mogą, zatracając też ich znaczenie w przeciągu kilku ostatnich lat. Odkąd doszło do śmierci jego matki, Carlo stopniowo coraz bardziej  się w sobie zamykał, a od czasu napaści na niego, nawet nie stara się udawać, że wszystko jest w porządku. Jest nieufny, jednak przy tym też dość ciekawski i zadaje bardzo dużo pytań, jeśli już się do kogoś przekona, bowiem wciąż jest w nim sporo z dziecka. Wciąż gdzieś w środku jest chłopiec naiwnie zachwycający się światem, jego pięknem i przede wszystkim - zabawkami. Carlo kupuje ich dość sporo, kiedy tylko może sobie na nie pozwolić.
Poza tym jest człowiekiem bystrym i chłonącym informacje dość szybko, lubiącym też  słuchać plotek czy potwierdzonych wieści. Osobnik z reguły bezkonfliktowy, jednak zdarza się, że wdaje się w pyskówki czy dyskusje. Poza tym, lubi wcielać się w role - czy to rozmawiając z kimś twarzą w twarz, czy użyczając głosu którejś ze swoich lalek.

Aspetto


Marionetka. Carlo byłby zdecydowanie osobą, która raczej niknie w tłumie aniżeli się wyróżnia. Raczej można by go było wziąć po prostu za cosplayera, jednak gdyby zawiesić oko na nim na dłuższą chwilę, to można w jego ruchach zauważyć coś nienaturalnego. Jego chód, gesty dłońmi, nawet sposób, w jaki porusza głową, gdy się rozgląda, zdają się nosić w sobie ślady mechaniczności, jakby jego kończyny i głowa przymocowane były do żyłek, za które pociąga jakiś lalkarz. Są to rzeczy małe, które wiele osób dostrzega dopiero po dłuższej interakcji z nim lub po przyglądaniu się mu.
Nie odznacza się w żaden sposób swoją posturą, no, nie licząc niestandardowego dla Japończyków wzrostu, bowiem mierzy sto siedemdziesiąt siedem centymetrów wzrostu przy dość pospolitej sylwetce. Jest raczej szczupły, jednak ani do tyczki ani do atlety nie jest mu blisko, po prostu - pod tym względem nie jest niczym niezwykłym. Jak na Włocha jest dość blady, co po części jest zasługą stosowanego przez chłopaka makijażu - bowiem od niego nie stroni - a po części ze względu na niezbyt czyste etnicznie pochodzenie. Jego ubiór nie jest jednolity i ciężko jest się u niego dopatrzeć jednolitego stylu. Ubiera praktycznie wszystko co może, lubi kombinować z kreacjami, przez co jego ubiór raz jest typowy dla osoby w jego wieku, a raz wydawać się może archaiczny.
Skupiając się na jego twarzy, wciąż nie należy do osób, które można określić mianem "przystojnych"; jego dość młodzieńcze rysy sprawiają, że słuszniej byłoby go nazwać "ładnym", jeśli już jakimś. Rzeczą, która rzuca się w oczy, jest fakt, że nawet z twarzy przypomina w pewien sposób pozbawione prawdziwych, żywych emocji oblicze lalki. Wrażenie to jest potęgowane jeszcze przez to, że Carlo nie stroni od makijażu, którym podkreśla delikatność swojej urody. Ma drobne, blade usta, również niewielki nos nie odznaczający się żadnym niezwykłym kształtem. Po jego obu stronach osadzone są zwykle niebieskie, spore oczy, których kolor modyfikuje za pomocą soczewek koloryzujących, przy czym przeważa barwa fiołkowa. Carlo farbuje włosy na jasny rudy, nieświadomie próbując się w ten sposób upodobnić do człowieka, który nakierował jego życie na aktualne tory. Rude, piórkowane kosmyki z tyłu sięgają nieco za jego kark, zaś od frontu okalają jego twarz, nadając jej pewnej smukłości, ale i delikatności. Grzywkę z kolei ma całkiem długą, tak, że w znacznej części zasłania jego czoło.

Abilità


Historie Marionetki to Zdolność, której przekaźnikiem są marionetki i krzyżaki lalkarskie. Carlo do swojej dyspozycji ma kilka lalek, jednak obecnie może używać Zdolności na maksymalnie dwóch w tym samym czasie. Między lalkami a krzyżakami nie ma faktycznych żyłek, takich, jak przy zwykłych marionetkach, są jednak takie niematerialne. Tworzy je lekko metaliczna, srebrna poświata, dzięki czemu Zdolność jest bardziej uniwersalna i nie blokują jej na przykład ściany. Nici są jednak ograniczone odległością 10 metrów od użytkownika, w przeciwnym razie lalki natychmiastowo nieruchomieją. Zdolność Collodiego pozwala mu na nadawanie lalkom cech ludzkich - mogą poruszać się w naturalny sposób, mają głosy i bogatą mimikę twarzy, co więcej Obdarzony widzi i słyszy to samo co one.
Ograniczenia: Carlo czuje wszystkie ciosy zadane kukiełkom, poza tym wciąż są możliwe do zniszczenia - nie licząc ludzkiego wyglądu, wciąż są to po prostu drewniane marionetki. Mowa lalek zobowiązuje je do mówienia prawdy i zakazuje im milczenia, gdy są o coś pytane, co zobowiązuje użytkownika do nadawania komunikatów w specyficzny i niedosłowny sposób, gdy chce coś ukryć.
Możliwości rozwoju: użycie Zdolności na jednej osobie żywej (początkowo jeden post); przedłużenie dystansu do 20m; kontrolowanie dwóch, a potem czterech małych kukiełek za pomocą jednego krzyżaka.  
Interpretacja: W "Pinokiu" Collodi pisał o lalce, która chciała zostać prawdziwym chłopcem - oto i marionetki, które wprawnie imitują zachowanie ludzi. Nie mogą też kłamać, tak jak książkowy pajacyk. Oparte są na marionetkach, którymi byli przyjaciele Pinokia z cyrku.
Sono in grado di...


- Podzielna uwaga - rzecz wymagana i wyuczona po części przez jego Zdolność, a przydatna w wielu innych sytuacjach.
- Rzucanie nożami - ciche, przydatne, dynamiczne. Ma całkiem niezłego cela i z reguły nie waha się przed rzuceniem ostrzem.
- Manipulacja głosem - Chłopak potrafi całkiem sprawnie działać głosem - przybiera różne barwy, skacze między tonami, a to wszystko, by wcielić się w rolę adekwatną do sytuacji.
- Znajomość budowy różnych typów lalek - może dzięki temu konstruować je i naprawiać.

Non sono in grado di...


- Boi się ognia - Uważając się za drewnianą lalkę oraz po przeżyciach z dzieciństwa, Carlo panicznie boi się nawet perspektywy bycia poparzonym.
- Boi się większych zbiorników wodnych, bowiem zawsze ma wrażenie, że zaraz wyskoczy na niego jakaś wielka ryba.
- Naiwność - Sparzył się wiele razy na ludziach i wciąż się nie nauczył. Ślepo ufa w to, co jest dla niego atrakcyjne.
- Siła - Prawie zupełny brak.
- Bariera językowa - Robi banalnie głupie błędy w japońskim, zupełnie zmieniające często to, co chce powiedzieć. Posługuje się głównie angielszczyzną i wplata włoskie wyrażenia.
- Boi się też zaciskających się na jego szyi obiektów, nawet przytulenie może go wystraszyć.

Io ho...


- Lalki do pomniejszych występów;
- Dwie ludzkich rozmiarów, których używa do walki - Gatto (chłopiec) i Volpe (dziewczynka), które przystosowuje wyglądem adekwatnie do wymogów stawianych przez sytuację;
- Krzyżaki lalkarskie;
- Dokumenty, telefon, pieniądze, słuchawki;
- Cztery noże do rzucania;
- I rozmówki włosko-japońskie.


Storia


(historia w trakcie poprawiania)
A ty Dżepetto mogłeś stola(t)rzyć, tańczyć, śpiewać
I nikt by za to nie mógł się na ciebie gniewać

Carlo urodził się we Florencji, jako syn stolarza i pielęgniarki, noszących nazwisko Lorenzini. Wczesne dzieciństwo spędził szczęśliwie i bez problemów, te jednak miały zacząć się z czasem.Niczym nie różnił się od innych dzieci w tym wieku - ciekawskie stworzenie, którego wszędzie było pełno, charakteryzujące się serdecznością i śmiałością wobec innych.  Życie rodziny Gdy chłopiec miał dwanaście  lat, w wyniku wypadku samochodowego zginęła jego matka, a ojciec coraz gorzej radził sobie ze stratą. Mężczyzna popadał w alkoholizm, to zaś wpływało na jego zachowanie w stosunku do dziecka - celu hałaśliwego, słabszego i bezbronnego. W grę wchodziła głownie przemoc werbalna, choć zdarzało się, że ojciec podnosił na chłopca rękę. Carlo jednak nie dawał po sobie poznać tego, jak traktował go rodzic, nie chcąc ściągnąć na niego kłopotów. Był więc pokorny, pamiętając, że w środku wciąż tkwi dobry człowiek, który chce się o niego troszczyć. W wieku czternastu lat zaczął  się jednak buntować i kilka razy starał się uciec z domu, co raz poskutkowało skręceniem kostki. Komentarz ojca, że teraz przynajmniej go nie opuści i zaniedbywanie wizyt z nogą u lekarza sprawiły, że do teraz Carlo ma problemy z nogą i stracił jeszcze więcej respektu do niego. Przed piętnastymi urodzinami w wakacje chłopiec zaczął regularnie chodzić do cyrku, który zatrzymał się w jego mieście. Tam też spotkał pewnego młodego cyrkowca, pełnego życia, optymizmu i energii, który w rozmowie przekonał go do tego, by iść za swoimi marzeniami i nie ograniczać się.

Zanim z(g)aśniesz, nasz Pinokio, teraz oceń sam
Czy naprawdę było warto, resztę zostaw nam

Po kolejnym wybuchu ojca, a już po tym, jak cyrk opuścił Florencję, Carlo uciekł z domu i skierował się do domu rodzinnego matki. Ojciec ostatecznie uznał, że tak dla ich obu będzie lepiej, jednak starał się utrzymywać z synem kontakty. Collodi, bo takie nazwisko przyjął Carlo, ukończywszy osiemnaście lat, odmawiał jednak jakichkolwiek bliższych relacji z ojcem i unikał go jak ognia. Ucieczka doszła do skutku, gdy absolwent liceum artystycznego, wyedukowany głównie w rzeźbiarstwie, opuścił dom, by gonić za swoimi marzeniami. W międzyczasie odkrył swoją Zdolność, która pozwoliła mu na dawanie lalkarskich występów na ulicach, zaś tym zawdzięczał oszczędności, z którymi miał zacząć od nowa. Dołączywszy do podróżniczej trupy, Carlo kontynuował dawanie przedstawień, jednak i to nie mogło trwać wiecznie. Jako osoba naiwna, wierząca w dobro w ludziach, chłopak dał się podejść dwójce cwaniaków z trupy, którzy dotkliwie pobili go i okradli. Jedyne, co mu pozostało, to jego marionetki, na które mógł, w swoim mniemaniu, liczyć bardziej niż na ludzi. Po licznych wzlotach i upadkach, chłopak zdołał zarobić na podróż do Japonii - tam podobno udał się cyrkowiec, który zachęcał go do ucieczki z domu.


Altri


- Niewierzący, po tym, co go spotkało, uznał, że nie warto wierzyć w boga.
- Nie lubi kotów.
- Maniak wszelkich słodkości.
- Pseudonim Karo wynika poniekąd z tego, że podobnie brzmi japońska wymowa jego imienia. Z drugiej strony kojarzy się z kartami, zaś te jemu w pierwszej kolejności - ze sztuczkami.
- Planuje załatwić swoim lalkom takie kapelusze, jak ten Chuuyi Nakahary.
- Nie umiem pisać historii, ale może kiedyś lepiej ją ogarnę.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
A conscience is that still small voice that people won't listen to
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Redakcja 'Capitol's Voice'
» Capitol's Voice

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Zaakceptowane-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.