Share | 
 

 Nikołaj Wasiliewicz Gogol

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Liczba postów : 36
Join date : 24/01/2017
avatar
Imię i nazwisko: Nikołaj Wasiliewicz Gogol
Wiek: 26 lat (31.03.1991)
Grupa i ranga: Podziemie/Członek Szczurów
Pochodzenie: Ukraina, wychowany w Rosji
Wzrost/waga: Nieznane


Wygląd.Charakter.Zdolność, umiejętności, słabości
Ciekawostki.


KARTA NIEAKTUALNA W ZWIĄZKU Z TYM POSTEM
stara karta:

▬I am who I am and that's who I am

Wiek : 26 lat
Data urodzenia : 31. 03. 1991
Pochodzenie : Rosjanin / Ukrainiec
Grupa : Departament
Ranga : Siły specjalne
Zdolność : Martwe Dusze

Николай B. Гоголь
Charakter
Nikołaj Gogol to osoba, która sprawia raczej dobre wrażenie. Człowiek uśmiechnięty prawie zawsze, zupełnie jakby został on uwieczniony na płótnie, jakie stanowi jego twarz. Zdobywanie cudzej sympatii jest dla niego czymś prostym i niemalże naturalnym, głównie za sprawą tego, że potrafi zachowywać się w sposób czarujący i podbijający ludzkie serca. Gogol lubi dużo mówić i opowiadać historie zarówno realne,  w których brał udział, jak i takie pochodzące z jego wyobraźni bądź jakichś podań ludowych. Japończyków zaskakuje śmiałością i bezpośredniością, przez co często oskarżany jest o absolutny brak taktu czy dyskrecji. Poniekąd powiedzieć można, że tychże mu faktycznie brakuje, ale jego zachowanie wynika bardziej z faktu, że lubi wzbudzać w ludziach silne emocje. Nikołaj zwykł praktycznie wszystko obracać w żart, szczególnie gorzkie myśli dotyczące zepsucia społeczeństwa.
Widzi skazy, tudzież grzechy, w każdym człowieku, jednak w swoim osądzie nie omija samego siebie. Niegdyś starał się pomagać ludziom przejść na właściwą ścieżkę, jednak jako, że było to zbyt wyczerpujące zarówno emocjonalnie jak i fizycznie, Gogol postanowił w pewnym sensie dołączyć do swoich wrogów. Przeszedłszy na, w swoim mniemaniu, mniej inwazyjną metodę, Gogol ograniczył się do docinków i względnej bierności względem zachowań, którymi pogardza. Uważa, że ludzie są istotami fantastycznymi i niesamowicie intrygującymi, jednak naraz jest zdania, że system jest niewłaściwy i że jest on głównym bodźcem popychającym do grzechu. Mężczyzna potrafi oceniać ludzi z dystansu, bez względu na to, czy żywi do kogoś jakiekolwiek uczucia czy niekoniecznie. Uważa się za swego rodzaju rewizora, dygnitarza na służbie u boga, który ma za zadanie pilnowanie, czy ludzie robią to, co robić powinni, by być dobrymi.
Och.
A jeśli wychodzi inaczej, korzysta z naiwności ludzkiej, sam bowiem od grzechu nie jest wolny. Nikołaj to osoba, której głównym i powtarzalnym występkiem przeciwko niebu jest chciwość; należy do ludzi niezwykle łasych na pieniądze, którzy praktycznie nigdy nie odmawiają perspektywie wzbogacenia się. Uwielbia posiadać, czuć, że ma nad czymś władzę - budzi to jego zadowolenie i satysfakcję. Mimo świadomości, że popełnia grzechy, nie stara się ich unikać. Wie, że w tym świecie nie jest to możliwe, jednak wciąż potrafi dostrzegać jego piękno. Poznając ludzi utwierdził się w przekonaniu, że na Ziemi nastało - na życzenie boskiego stworzenia - piekło, ale pamięta wciąż, że nawet brzydota może mieć swój urok. Jego podejście do otoczenia można określić jako gorzkie i zdystansowane, zaś sam Gogol w spektaklu, jakim jest świat, pełni rolę zarówno aktora, jak i widza.
Wygląd
Wzrost :182 cm
Waga : 80 kg
Kolor włosów : Czarne
Kolor oczu : brązowe
Znaki szczególne) : Wzrost, wieczny uśmiech, nietutejsze rysy

Nikołaj jest mężczyzną przeciętnego wzrostu, który skłania się jednak nieco ku wysokiemu - ma sto osiemdziesiąt dwa centymetry wzrostu przy wadze do niego adekwatnej i dość szczupłej sylwetce, która przypominać może nieco kocią. Smukły, poruszający się z gracją i nieszczędzący sobie gestykulacji mężczyzna o przyjemnej dla oka aparycji - tyle by wystarczyło do przedstawienia wrażenia, jakie robi Gogol na obserwatorach.
Ubiera się najczęściej w czarną kurtkę z beżowym futrem przy dolnej krawędzi, wokół kaptura oraz końcówek rękawów, pod nią najprawdopodobniej mieć będzie koszulka z długim rękawem lub jakaś koszula. Spodnie są dopasowane do ciała mężczyzny, buty będą albo wojskowe albo bardziej eleganckie. Na obu palcach wskazujących nosi srebrne pierścienie, które po prostu lubi - nie ma na nich żadnej rodowej pieczęci ani niczego innego, co mogłoby je urozmaicić. Nie licząc swojego najczęstszego ubioru, zwykle ubiera się po prostu jak młody mężczyzna, który lubi naraz przyodziać coś z klasą i luźnego. Pod strojem, na bladej skórze młodego człowieka, widnieją blizny, stanowiące pozostałości po przygodach w roli najemnika.
Ostre, choć dalej młodzieńcze rysy twarzy, nieco zadarty ku górze nos, ujmujący uśmiech, a to wszystko wymalowane na bladej cerze. Ma oczy o przyjemnym kształcie i brązowej barwie, natomiast otoczone ciemnymi rzęsami, także brwi mają dość ładny kształt i które też odgrywają znaczną rolę w mimice jego twarzy. On miny zmienia jak maski, głosem również potrafi działać cuda, dlatego też nie jest dla niego kłopotem zabawa w manipulację innymi ludźmi. Jako osoba, która wygląda i zachowuje się czarująco, w życiu ma dość łatwo. Ma nieco przydługie włosy w czarnym kolorze, które wydają się być naraz w ładzie i nieładzie, sam jednak najprawdopodobniej swoją fryzurę ubrałby w określenie "chaos kontrolowany".Zdolność, plusy i minusy

Мёртвые души - Martwe dusze - Zdolność Gogola pozwala mu na manipulację cieniem, dzięki czemu Nikolaj może tworzyć z nich cielesne kształty. Te mogą przypominać potwory, mogą formować się też w broń białą lub jakieś tymczasowo chroniące go bariery. Dzięki temu Dusze są Zdolnością dość uniwersalną i silną, jednak to, jak wiele może stworzyć z cienia, zależy od tego, ile ma go wokół siebie, zatem przez znaczną część dnia cień rzucany przez jego sylwetkę jest niewystarczający do jakichkolwiek konkretniejszych działań. Cienie mogą zostać osłabione przez intensywne światło. Gdy "dusze" formują się w większe kształty, słychać od nich zawodzenie. Nikołaj jednak nie bierze tej mocy z samego cienia - prowadzi bowiem zeszyt, w którym spisuje martwe dusze, od których Zdolność ma swoją nazwę. Są to nazwiska ludzi, którzy odeszli z tego świata w przeciągu ostatnich pięciu lat.
Ograniczenia: Jedna kartka wystarcza na dziesięć postów używania Zdolności. Postać startuje z jedną zapisaną stroną. Naraz może używać Zdolności przez maksymalnie trzy posty z takim samym odpoczynkiem.
Wyjaśnienie: bohater "Martwych Dusz", Cziczikow, między spisami ludności na wsiach rosyjskich, podróżował, by wykupić od właścicieli danych ziem miejsca w spisie przypisane do chłopów, którzy już zmarli. Na podstawie ilości chłopów, których wedle listy miał w swoim majątku, Cziczikow chciał uchodzić za bogacza, by wzbudzać zaufanie pożyczających pieniądze bankierów. Tutaj interpretuję to jako przełożenie listy martwych ludzi na siłę; przez fakt, że "Dusze" opisują Rosję jako piekło, zdecydowałem się przedstawić je właśnie w taki sposób, by kojarzyły się chociażby barwą - czernią - z czymś mrocznym i złym.

Umiejętności:
- Wiedząc, że nie może polegać tylko na swojej Zdolności, Gogol jeszcze przed dołączeniem do Departamentu nauczył się posługiwać bronią palną; jego preferowanym typem są karabiny snajperskie i pistolety.
- W repertuarze ma też noże i kije, bowiem właśnie z kształtów przypominających je korzysta, gdy używa swojej Zdolności.
- Zna rosyjski i ukraiński w stopniu płynnym, w komunikatywnym - angielski japoński (jednak wciąż nie łapie części slangu internetowego i nie umie wielu kanji; po prostu zna podstawowe znaki oraz oba sylabariusze), zna też totalne podstawy francuskiego, włoskiego, czy niemieckiego - podłapane w czasie podróży.
- Aktorstwo jest tym, co wyniósł ze szkoły teatralnej. Potrafi maskować rozmaite rzeczy czy reakcje, udawać kogoś zupełnie zwykłego itd.

Słabości:
- Panicznie boi się bycia pogrzebanym żywcem.
- Łapówkarz, ogólnie jest bardzo łasy na pieniądze.
- Obawia się, że kiedyś dusze, które zebrał po zabiciu ich, zemszczą się na nim.
- Zdarza się, że za bardzo polega na Zdolności i uznaje, że broni nie potrzebuje... A potem wychodzi tak, jakby przyszedł z nożem na strzelaninę.
- Dumny, przez co często lekceważy przeciwników. Efekt? Patrz wyżej.


- SZCZENIACZKI. Kocha szczeniaki.
- Nosi ze sobą pistolet, dokumenty, pieniądze i telefon.
- Urodził się na Ukrainie, jednak został wychowany jako Rosjanin i właśnie jako obywatel Rosji się przedstawia.
- Jest bardzo przesądny - wierzy w duchy, mityczne stworzenia i istoty z legend miejskich.
- Spędził większość dorosłego życia w podróży, między innymi w pogoni za "martwymi duszami". Podczas podróży poznał różne oblicza ludzi, grzechu i pobieżnie kilka języków.
-  Na pewno docenia kapelusz Chuuyi.
- I nie wiem, co dopisać.


Inne


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Nikołaj Wasiliewicz Gogol
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Spis Treści :: Baza danych-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.