Share | 

Halo, chatbox, odbiór!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 1 z 2 1, 2  Next
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 465
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
To tak na wstępie powiem, że post nie ma na celu nikogo zmuszać do niczego. To tylko zachęta i propozycja rozruszania chatu.

Chat konkretnie przymiera i wiedzą to chyba wszyscy - całymi dniami siedzę sam, zaś wieczorami pojawia się Dazai i to cała aktywność, no, z małym dodatkiem w postaci "ktoś wpadnie na chwilkę" i tyle. Rzecz prezentuje się w sposób dość przykry - większość userów ma już wakacje i takie tam, więc chyba znalazłoby się trochę czasu na posiedzenie z nami? Nie chcę nikomu włazić na życie prywatne, bo jest ważniejsze od forum, to oczywiste. Wiem też, że wielu z was ma ze sobą kontakt na wszelkich komunikatorach albo gracie gdzie indziej - przeciwko temu też nic nie mam, ale byłoby mi bardzo miło, gdyby jednak było więcej życia tutaj. W moim odczuciu samo forum żyje - ponad sto postów w tym miesiącu, z przewagą tych fabularnych, jednak świadczy o tym, że jednak pod tym względem dychamy. Szczególnie przy takiej ilości userów. 
...
... 
...
No, ale gorzej się to już prezentuje, kiedy się patrzy na chat i widzi się jedno lub dwa konta aktywne. Nie mam zamiaru siedzieć z założonymi rękami i czekać na mannę z nieba - jestem osobą odpowiedzialną za forum i za waszą rozrywkę tutaj po części też. Chat od startu forum działa i pod względem roleplayu i pod względem rozmów zwykłych, między użytkownikami, także w związku z tym mam pewne propozycje. 

• Organizowanie dni lub weekendów tematycznych pod roleplay - nie miałoby to zobowiązującego charakteru takiego, jak chatboxowe eventy. Żadnych wytyczonych godzin, żadnej fabuły pewnie też, żadnych zgłoszeń - po prostu rzucona jest tutaj jakaś idea (typu w weekend ten czy ten gramy postaciami kemonomimi - ktoś ma uszka kota, ktoś psa, królika, po prostu.), kto chce, według niej gra, kto nie chce, ten nie musi. Można po evencie urządzić coś takiego na próbę. Jak nie wyjdzie, to trudno.
  • W weekendy moglibyśmy też się umawiać na gry na kurniku - czy to legendarnego chińczyka, czy kalambury przy większej ilości osób. Nie widzę robienia tego w żadnych konkretnych godzinach albo obowiązkowego robienia tydzień w tydzień, bo wiem, że to średnio wykonalne. Luźno rzucę, że wejście na chat po 19 czy 18 może poskutkować tym, że zorganizujemy jakąś grę, bo po prostu najczęściej w tych godzinach się zbieraliśmy do gry. I w sumie byłoby miło. Bo kiedyś tak robiliśmy. 

No i na koniec dodam, że naprawdę nie ma się czego bać. Ani w kwestii wypowiadania się tutaj (może coś wam się w atmosferze chatu nie podoba? Jeśli tak, to można to omówić) ani w temacie samego siedzenia na chacie. Wałkowałem to już wiele razy, mówiąc, że ja i Osamu czekamy na kogokolwiek - gdybyśmy chcieli pogadać tylko ze sobą, mamy inne komunikatory. 

Ogólnie będę bardzo wdzięczny za każdy głos w tej kwestii. Serio.

All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Informator Klubu
Liczba postów : 105
Em, to może ja kilka słów, bo wiem doskonale, że jestem osobą, która na chat zagląda rzadko, równocześnie na forum będąc praktycznie codziennie...
. . .
To nie tak, że się wstydzę ludzi Q___Q
. . .
No, może odrobinę
. . .
Ale na gry byłabym w sumie chętna wieczorami, jeśli pojawiłabym się konkretna tematyka to możliwe, że też bym się trochę rozruszała (moim głównym problemem jest to, że jak wejdę już na cb to mam wrażenie, że nie odnajdę się w rp, które się tam odbywa. Plus... Zapominam czasem, że mam to odpalone, bo nie wydaje żadnych dźwięków, przepraszam). Więc pomysł mi się podoba - ot, można spróbować, bo może faktycznie przyda poznać się lepiej, to potem zwykłe siedzenie na cb będzie łatwiejsze ^^
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Co do powiadomień, to chyba jest jakiś skrypt, że na pasku, na którym są karty w przeglądarce, pojawia się jakiś znacznik, że jest nowa wiadomość. Co do dźwięków, jestem jeszcze mniej pewien, ale... nie wiem czy nie byłyby dokuczliwe :I Nie wiem jak to współgra z chociażby z telefonami, ale w razie czego można to ściągnąć. 
I nie ma się czego wstydzić - wiem, że wejście między ludzi, którzy spędzają ze sobą sporo czasu od roku czy dwóch może wydawać się ciężkie, ale nikt nikogo nie odpycha od rozmawiania. Wręcz przeciwnie. Ale jak ktoś się nie odzywa wcale kiedy jest zaczepiany, to jest jego wina, nie osób, które już na chacie były. Nie chcę nikogo piętnować ani nic, ale... dawajcie coś od siebie. Nikt was nie olewa. 

To w sumie a propos tematycznych weekendów, niedawno wpadłem na pomysł AU, gdzie zamiast obdarzonymi grałoby się personifikowanymi Zdolnościami. Mam przez to na myśli zwrócenie większej uwagi na formę danego tekstu, odczucia związane z czytaniem go i przeniesienie tego na charakter w dość luźny sposób. Tudzież skupić się na samym działaniu i przeinterpretowania na charakter bohatera. Zmiany w wyglądzie wedle uznania. Także to jest moja pierwsza propozycja. 
Druga to kemonomimi w zestawie z pewnymi cechami stereotypowymi lub symbolicznymi charakteru danego zwierzęcia. Typu - ktoś wybiera kota, to zachowuje się jak typowy paniczyk, psa - cieszy się ze wszystkiego, sowa czy kruk są mądre, lis stara się na przykład wzbogacić czyimś kosztem... Tudzież można po prostu zrobić tak, że spiszę listę tylu zwierząt, ilu mamy userów i będą losowane. 
Trzecia to coś, co wyłapałem na roleplayach zagranicznego fandomu - zamiana Zdolnościami. Też losowa najlepiej. 
Czwarte - zamiana charakterami. Też losowo. c: 

I zaś co do formy takiej zabawy - w każdy weekend by padały dwie opcje do przegłosowania na następny. Trzy głosy na daną opcję (tudzież 2 + neutralny) oznaczają, że gramy w danym temacie. Opcja druga pewnie zostanie przerzucona na kolejny tydzień. Czy coś. I:

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Studentka
Liczba postów : 114
Motto : "Każdy ma trochę miłości w serduszku~"
Toooooo tak.
Jeżeli chodzi o wszelkie formy urozmaicenia zabawy na CB, przez organizowanie eventów, jakichś zabaw, etc. etc., to podpisuję się pod tym rękoma i nogami. Szczególnie jeżeli idzie o pomysł z modyfikatorami dla wszystkich, pod tym to podpisuję się całym ciałem...

A jeżeli chodzi o odzywanie się... To nie tak, że zapominam o tym, że mam włączoną kartę z CB, wychodzę coś robić i zapominam. Wcale.

Wcale nie jestem nudnym człowiekiem. I znowu się kurczę rozpisałem na dwa zdania. :c

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 200
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
Ja najpierw chciałam zaapelować do wszystkich, którzy jak Will boją się, że się w rp nie odnajdą, że się na czacie czują nie na miejscu - nikt nikogo nie zje a jak ktoś kiedyś odniósł takie wrażenie, to z góry przepraszam. I jeśli rp nie podpasowuje, przecież wystarczy zagaić jakiś temat niezwiązany z tym. Rp nie jest głównym celem na cb, jest na zabicie nudy, zwłaszcza w czasie oczekiwania na osoby trzecie. Jak się z kimś rozmawia codziennie po kilka godzin, to się jednak czasem tematy rozmów wyczerpują i trochę głupio wspólnie na cb milczeć. Więc chciałabym prosić, by nie bać się rp przerywać, nie bać się wchodzić z buta i się witać, pytać co tam, opowiedzieć coś ze swojego dnia... to nie jest przerywanie i przeszkadzanie, to jest to, na co czekamy całe dnie i wieczory. Tylko trochę przykro, że musimy to powtarzać co miesiąc-dwa, by podziałało na chwilę.

Nie bądźcie jak ten pies. Wiem, że rozmowa bywa wysiłkiem, ale bądźmy poważni, można czasem z własnej inicjatywy coś wydusić i spróbujemy to podtrzymać. Odpowiadanie na pytania wykraczające poza "wszystko ok" też są możliwe. A jeśli coś jednak zgrzyta, to dobrze by nam powiedzieć, co takiego, bo bez rozmowy tego się nie zmieni.

Zaś co do wszelkich luźnych rp to jestem za, o ile faktycznie pomysł przejdzie aprobatę, która faktycznie będzie znaczyła, że chętni przyjdą i się z nami pobawią. Wieczory na kurniku też są do zrobienia, zwłaszcza kalambury, jakby ktoś chciał, choć i chińczyk jest dobry. Wiadomo, że czasem wieczory są zajęte, człowiek chce się skupić na jakiejś pracy, ale raz na jakiś czas jakaś godzina chyba byłaby do uszczknięcia z harmonogramu, nie? Mi się zdarzało przez to przeciągać odpisywanie ludziom na posty, ale nie żałuję, bo to w końcu wspólne spędzanie czasu na zabawie, a na tym forum polega~

Poza rp można po prosu wyszukiwać tematy nie związane z postaciami, np robić dyskusję o książkach, filmach czy serialach, które lubimy, albo przedstawić je ludziom, albo pogadać, jak ktoś je zna. Chyba rzadko pojawiały się takie dyskusje, bo ciężko je zacząć, ale takie wieczory tematyczne mogą łatwiej nakierować na rozmowę i ją podtrzymać.

I każdy z nas to nudny człowiek, tak odpowiadając na tyci dopisek George'a. Jesteśmy wśród swoich.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 126
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
To ten, zbieram się od wczoraj do krótkiego posta i, em. Zadnica póki co mi wyszła. Ja się nie uważam za ciekawą w jakimkolwiek stopniu osobę, ale staram się innym dostarczać rozrywek i zagadywać do nich. Wychodzi to różnie, zależnie od tego, jak dobrze znam danego człowieka, także żeby wyszło coś sensownego, w niektórych przypadkach sam potrzebuję czasu. Najgorsze, co można zrobić jeśli człowiek się czuje wyalienowany, to milczenie. Coś trzeba dać od siebie, żeby inna osoba miała punkt zaczepienia. Zresztą i tak robimy to w postach - żeby dało się grać, takie punkty i reakcje na nie, muszą iść z obu stron. Więc jest to możliwe. Trzeba chcieć. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że jak najbardziej mam chęci do rozmowy z innymi; boję się i wstydzę sam nowych ludzi, ale jeśli mamy się bawić wspólnie, to trzeba się przełamać, a nie czekać jak stado baranów aż ktoś zagada. Albo w ogóle reagować na wszystko biernie. Jeśli ktoś widział archiwum chatu jakiś dzień temu, to mógł zobaczyć wiadomości dotyczące tego, że mi i Dazaiowi jest przykro kiedy tak się dzieje. Bo to jest smutne. Wygląda, jakbyśmy to my robili coś nie tak względem innych osób, skoro nie chcą z nami rozmawiać ani w ogóle wchodzić na chat.
I w sumie to nie będę pisać o tym co aibō i po prostu napiszę, że zgadzam się z jej postem.
A i co do modyfikatorów, nie będą wyglądać "modyfikator!Nick" jak na forach z Hetalii. Bo to niewykonalne przy nickach długich. Akutagawa, Will i Robert mieliby spory problem z dopasowaniem czegoś dostatecznie krótkiego, żeby zmieściło się w 22 czy 24 znakach. Aku ma 18, Will też, Robert 20 bodajże. Także forma, jaką przewiduję, to wymóg napisania o zmianach w postaci na dany weekend w wyznaczonym do tego temacie. Może być tu, może być w jakimś innym. To już wyjdzie w praniu. I naturalnie - nie ma opisu, udział w rp wiąże się z brakiem zmian w postaci, bo inni nie będą wiedzieć, co i jak.
To chyba tyle, jestem w pośpiechu—

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
To w sumie podbijam propozycję na przyszły tydzień z mojego poprzedniego posta z konta Chuuyi. Dyskusję otwieram do środy, godziny 22:00. Ofc można dawać własne propozycje i będę za to wdzięczny, byleby były wykonalne technicznie.

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 200
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
Jako że tam dałeś 4 propozycje, za najłatwiejszą na początek uważam kemonomimi - losowanie dość łatwa sprawa i jednak mimo wszystko luźne to by pewnie było, więc dobre na początek takich zabaw. No i się zgłaszam rzecz jasna - piątek mogę być tylko później, bo dojazd z Wawy na Śląsk mam.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Podbijam, bo jakby do ostatecznej decyzji zostały dwa dni.

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Informator Klubu
Liczba postów : 105
Chyba kemonomimi wydaje mi się faktycznie najlepsze na pierwszy raz. Jednak ja niestety w ten weekend (prawdopodobnie, dowiem się jutro) odpadam - możliwe, że będę kuć do przedterminu
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Halo, chatbox, odbiór!
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Strona 1 z 2 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Chatbox
» Odbiór ataków z Egg Group