Share | 

Halo, chatbox, odbiór!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 2 z 2 Previous  1, 2
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
First topic message reminder :

To tak na wstępie powiem, że post nie ma na celu nikogo zmuszać do niczego. To tylko zachęta i propozycja rozruszania chatu.

Chat konkretnie przymiera i wiedzą to chyba wszyscy - całymi dniami siedzę sam, zaś wieczorami pojawia się Dazai i to cała aktywność, no, z małym dodatkiem w postaci "ktoś wpadnie na chwilkę" i tyle. Rzecz prezentuje się w sposób dość przykry - większość userów ma już wakacje i takie tam, więc chyba znalazłoby się trochę czasu na posiedzenie z nami? Nie chcę nikomu włazić na życie prywatne, bo jest ważniejsze od forum, to oczywiste. Wiem też, że wielu z was ma ze sobą kontakt na wszelkich komunikatorach albo gracie gdzie indziej - przeciwko temu też nic nie mam, ale byłoby mi bardzo miło, gdyby jednak było więcej życia tutaj. W moim odczuciu samo forum żyje - ponad sto postów w tym miesiącu, z przewagą tych fabularnych, jednak świadczy o tym, że jednak pod tym względem dychamy. Szczególnie przy takiej ilości userów. 
...
... 
...
No, ale gorzej się to już prezentuje, kiedy się patrzy na chat i widzi się jedno lub dwa konta aktywne. Nie mam zamiaru siedzieć z założonymi rękami i czekać na mannę z nieba - jestem osobą odpowiedzialną za forum i za waszą rozrywkę tutaj po części też. Chat od startu forum działa i pod względem roleplayu i pod względem rozmów zwykłych, między użytkownikami, także w związku z tym mam pewne propozycje. 

• Organizowanie dni lub weekendów tematycznych pod roleplay - nie miałoby to zobowiązującego charakteru takiego, jak chatboxowe eventy. Żadnych wytyczonych godzin, żadnej fabuły pewnie też, żadnych zgłoszeń - po prostu rzucona jest tutaj jakaś idea (typu w weekend ten czy ten gramy postaciami kemonomimi - ktoś ma uszka kota, ktoś psa, królika, po prostu.), kto chce, według niej gra, kto nie chce, ten nie musi. Można po evencie urządzić coś takiego na próbę. Jak nie wyjdzie, to trudno.
  • W weekendy moglibyśmy też się umawiać na gry na kurniku - czy to legendarnego chińczyka, czy kalambury przy większej ilości osób. Nie widzę robienia tego w żadnych konkretnych godzinach albo obowiązkowego robienia tydzień w tydzień, bo wiem, że to średnio wykonalne. Luźno rzucę, że wejście na chat po 19 czy 18 może poskutkować tym, że zorganizujemy jakąś grę, bo po prostu najczęściej w tych godzinach się zbieraliśmy do gry. I w sumie byłoby miło. Bo kiedyś tak robiliśmy. 

No i na koniec dodam, że naprawdę nie ma się czego bać. Ani w kwestii wypowiadania się tutaj (może coś wam się w atmosferze chatu nie podoba? Jeśli tak, to można to omówić) ani w temacie samego siedzenia na chacie. Wałkowałem to już wiele razy, mówiąc, że ja i Osamu czekamy na kogokolwiek - gdybyśmy chcieli pogadać tylko ze sobą, mamy inne komunikatory. 

Ogólnie będę bardzo wdzięczny za każdy głos w tej kwestii. Serio.

All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość
Informator Klubu
Liczba postów : 113
Chyba kemonomimi wydaje mi się faktycznie najlepsze na pierwszy raz. Jednak ja niestety w ten weekend (prawdopodobnie, dowiem się jutro) odpadam - możliwe, że będę kuć do przedterminu
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Studentka
Liczba postów : 116
Motto : "Każdy ma trochę miłości w serduszku~"
Jak dla mnie wszystkie pomysły wydają się bardzo ciekawe i w zasadzie zastosowanie jakiegokolwiek z nich sprawi, że będę zadowolony... Także daję wolną rękę oraz okejkę na wszystko powyżej.

A co do weekendu, na 50% będę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 36
Trochę szkoda, że tylko trzy głosy, kiedy reszta forum była online ostatnio, no ale. Jak do jutra nic się nie zmieni, robimy te zwierzaki. I:

A poza tym to byłoby fajnie, gdyby ktoś jeszcze się odezwał odnośnie pierwszego posta i tej krótkiej dyskusji. Może coś jeszcze jest do poprawy. Jak wolicie dusić w sobie, to przykro. A argument o strachu przed ludźmi to argument inwalida. Nie ma innego sposobu na przerwanie takiego "strachu" niż pokonywanie go aktywnie. Zresztą nie licząc mojego "swatania" o nazwie "user xyz jeszcze nie gra, ty nie grasz, może coś napiszecie?" albo "w sumie fajnie by było zobaczyć twoją postać z postacią xyz", to większość umawiania się na grę jednak ma źródło na cb. Bo tak serio, ile osób bez jakiejś sugestii odpowiada na ogłoszenia w "kto zagra?, kiedy kogoś nie zna, hmm? :I W sumie mi samemu się lepiej pisze z kimś, z kim mogę normalnie pogadać, mam wtedy wrażenie, że nawet gra wychodzi bardziej naturalna. Także chat sporo ułatwia nawet w samej rozgrywce. I nie trzeba się czuć niezręcznie ani nic. Tak na wypadek, gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości.

A naraz dziękuję też osobom, które faktycznie zaczęły więcej wchodzić - czy to za zasługą wypowiedzi w tym temacie, czy same z siebie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Halo, chatbox, odbiór!
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Strona 2 z 2 Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Chatbox
» Odbiór ataków z Egg Group