Share | 
 

 O takiej, co ból i cierpienie zabierała...

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Studentka
Liczba postów : 116
Join date : 26/12/2016
Motto : "Każdy ma trochę miłości w serduszku~"
avatar

  • Imię i nazwisko: Thérèse-Adèle Husson
  • Wiek i data urodzenia: 20 lat, 6 Stycznia 1997 r.
  • Grupa: Obdarzeni
  • Zawód: Studentka

Charakter:
Thérèse jest, w największym skrócie... Katoliczką. Dlaczego? Bo to właśnie wychowanie w wierze najbardziej na nią wpłynęło i ją ukształtowało.
Zacznijmy jednak od początku. Przede wszystkim Francuzka jest osobą spokojną, wyrozumiałą oraz tolerancyjną. O ile wielu współczesnych ludzi ma jakiś problem z chociażby hobby drugiej osoby, to ona potrafi zrozumieć naprawdę dużo. Nawet jak ktoś jest po prostu bucem i chce ją obrazić, nawet wtedy potrafi okazać współczucie wobec tej osoby (A zasadniczo przede wszystkim współczucie, bo jak mało miłości w serduszku musi mieć taka osoba? :c) i przy tym nie frustrować się, iż jest wyzywana od idiotek czy innych szmat, chociaż to ostatnie wyzwisko byłoby naprawdę głupie w stosunku do niej.
Kobieta bowiem prowadzi się w sposób restrykcyjny. Nie jest jakąś tam ascetką czy kryptozakonnicą, aczkolwiek modli się zawsze rano i wieczorem, chodzi do kościoła w niedzielę, spowiada się regularnie, nie zakłada wyzywających strojów, nie objada się, kładzie w miarę wcześnie spać i tak dalej, i tak dalej. Innymi słowy, powiedzenie o niej "Szmata" czy użycie gorszych słów byłoby bardzo głupie, bo Thérèse po prostu się bardzo dobrze prowadzi. A poza tym, takiej osobie i tak by współczuła, że nie ma miłości w serduszku.
Jak Biblia mówi: "...Dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą, błogosławcie tym, którzy was przeklinają i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.", tak też dziewczyna czyni. Nie jest ona z gatunku takich, które obrażają się o byle co.Jej wyrozumiałość przybiera wręcz absurdalne rozmiary i potrafi przebaczyć swojemu największemu wrogowi, a jeszcze wcześniej codziennie się modlić w jego intencji oraz się o niego martwić... Choć oczywiście jeżeli ten największy wróg będzie próbował ją zastrzelić to nie da się po prostu "ot tak" zabić, tylko będzie próbowała użyć swojej zdolności, która ma gigantyczny związek z jej cierpliwością i współczuciem właśnie. Ewentualnie uciec, by móc "walczyć" z złem za pomocą dobra następnego dnia.
Otóż Tereska po prostu nie dzieli świata na złych i dobrych, tylko na "Zdrowych" i "Do Uzdrowienia" - tak w największym skrócie. Tym "Chorym" bardzo współczuje, a na dodatek uważa, że ich zło ma pewne podłoże, które należy wyleczyć, by dana osoba wróciła do bycia produktywnym członkiem społeczeństwa. Czy to poprzez użycie swojej zdolności, przytulenie lub po prostu poradzenie takiej osobie jak radzić sobie z swoim gniewem. Tak czy owak, czasami się wydaje, że jej cierpliwości, współczucia nie ma końca...
...Chyba że ktoś straci przy niej życie. Bo wtedy następuje w jednej chwili kompletne załamanie jej światopoglądu i po prostu rozpacz. Uważa, iż najgorszą rzeczą jaką może się stać na tym świecie jest brutalne, nieuzasadnione zabójstwo innego człowieka. Nawet w samoobronie według niej zabicie człowieka jest największą podłością i winno się co najwyżej uniemożliwić mu zrobienie krzywdy, a następnie zawiadomić odpowiednie władze, i danej osobie głęboko współczuć. Co prawda okazywać to jak będzie już miała kajdanki na dłoniach/nie będzie miała możliwości dalszych szkód, ale współczuć mentalnie od samego początku.
Co do zaś osób powodujących zbrodnie... Są chwilowym wyjątkiem od reguły, bo po prostu wścieka się na nie niemiłosiernie, jak na nikogo innego. Zapewne tylko jej działania ograniczą się do wrzeszczenia na daną osobę oraz okładania jej piąstkami - Thérèse nie ma zbyt dużej siły fizycznej - ale na takową osobę może się obrazić na jakiś czas. Bo tak się nie robi. >:C
Wracając jeszcze do samej Francuzki, przez większość czasu uśmiecha się i ogólnie rzecz biorąc, jest pozytywnie nastawiona do życia. Można rzec, że jest po prostu najzwyklejszą w świecie optymistką. W końcu wierzy, że wszystkich da się "Wyleczyć" z braku miłości w serduszku i na dodatek działa w tym kierunku. Daje część swoich pieniędzy od rodziny na fundacje dobroczynne, sama angażuje się w prace publiczne, no i jej zdolność, która jest wybitnie pomocna w pomocy. Stąd też wynika jej pozytywne nastawienie do życia, które może ją zaskoczyć każdego dnia.
Zawsze chce czynić swój dzień dniem jak najlepszym dla innych, przez co czasami zapomina o swoim własnym dobru. Mimo to, nawet jeżeli ona jest nieszczęśliwa, to szczęście innych przede wszystkim ją cieszy. Ona nie chce otrzymywać, ona chce dawać innym. Czy to prezent, czy to swoją właśnie radość.
Bardzo łatwo jest ją wykorzystywać, aczkolwiek... Powiedzmy sobie szczerze, wykorzystywanie osoby nie potrafiącej się za to obrazić, na dodatek niewidomej, byłoby po prostu wybitnie złe moralnie i Thérèse... By takiej osobie współczuła braku miłości w serduszku.
Bo jej życiowym celem jest tej miłości przywracanie, by ludziom żyło się lepiej i radośniej.

Wygląd:
Thérèse ewidentnie wyróżnia się spośród obywateli Japonii. Poczynając już od nieco większego wzrostu od japońskiej przeciętnej, mianowicie około 1.69 metra, waży zaś 65 kilogramów, choć waga ta oscyluje koło tej wartości. Dlatego też można rzec, że nie wpisuje się w trend szczupłych kobiet, bo swoje krągłości ma. Niektórzy by powiedzieli, że jest... Cóż, może nie gruba, ale powinna odrobinę schudnąć. Ona tak nie uważa, po prostu twierdzi, że trochę ciała musi mieć. Bo tak zdrowo jest. Wracając zaś do krągłości, rozmiar jej biustu to 80C, (We Francji byłoby to 95C) więc ma się czym pochwalić. (A na pewno w porównaniu do Japonek)
Obraz twarzy kobiety przez większość czasu jest niepełny. Wynika to z prostego faktu, że nosi czarną opaskę na oczy. Nosi ją by w pewien sposób komunikować ludziom "gej, jestem niewidoma!", choć i tak całkiem często biorą ją za jakąś cosplayerkę, która tak naprawdę wszystko widzi. Problem polega na tym, że nie widzi i od urodzenia, a co za tym idzie, uważa oczy za trochę zbędny dla niej narząd. Nic dziwnego, choć jej oczy widzący uznaliby za co najmniej ładne. Jasnobłękitne, wręcz lekko szarawe, błyszczące, choć... Wydaje się, że są puste, gdy się w nie głębiej spojrzy. W końcu nie może z nich korzystać. Co do zaś reszty twarzy, odróżnia się europejską urodą. Lekko pociągła twarz, choć nie widać tego tak dobrze ze względu na jej fryzurę. Jej naturalnym kolorem włosów jest jasny blond, choć jakiś czas temu przefarbowała sobie na odcień platynowy tego koloru. Włosy ma ścięte do mniej więcej połowy szyi, z grzywką odgarniętą na boki, z dominacją lewej strony, gdzie włosy zakrywają fragment jej opaski. Prócz tego, na swojej głowie ma też bandanę - również koloru czarnego - znajdującą się trochę za środkiem głowy, nieco bliżej czoła. W teorii reszta jej oblicza już takiej uwagi jak włosy i opaska uwagi nie przyciąga, ale jak się spojrzy bliżej - zauważy się niezwykłą czystość jej cery, której kolor waha się między bielą, a beżem. Tuż potem oczy wędrują zwykle na jej nos i usta. Nos - bo jest całkiem wyrazisty, średnich rozmiarów, lekko zadarty, choć nie psujący całej kompozycji, a usta - małe, nieco wydęte, czasami pomalowane.
Francuzka zwykle ubiera się w sukienki różnych kolorów, choć najczęściej chyba zdarza jej się chodzić w czarnej z białymi rękawami, która sięga jej mniej więcej do kolan. Do tego zakłada zakolanówki, tutaj głównie czarne lub białe, i buty, czasami na małym obcasie.

Historia:
Thérèse miała to szczęście urodzić się w dosyć bogatej, konserwatywnej rodzinie, która osiadła w okolicach Rouen. W związku z poglądami jej rodziców, katolickimi zwolennikami dawno obalonego ancien régime’u. W związku z tym dostała w domu nieco inne wychowanie od reszty swoich rówieśników, właśnie w duchu tradycji i ewangelii. Jej matka czytywała ją małej Teresce w wolnych chwilach, a szczególnie zapamiętała ona fragment Ewangelii według Świętego Łukasza, w którym było powiedziane o nadstawianiu drugiego policzka, kiedy zostaliśmy uderzeni w pierwszy. Stało się to jej późniejszą mantrą życiową. I wszystko właściwie byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że Francuzka była od urodzenia niewidoma i nigdy nie miała okazji spojrzeć na cokolwiek jak inni. Poznawała świat za pomocą dotyku, zapachu oraz słuchu, przez co musiała otrzymywać specjalną edukację w szkole. Była traktowana z powodu swojej niepełnosprawności w sposób wyjątkowy, co bardzo jej się nie podobało. Dlatego też zaczęła już wtedy się usamodzielniać poprzez uczenie się metod radzenia sobie bez pomocy osób widzących. Próby te czasami były bolesne, w końcu robienie herbaty i zalewanie kubka wrzątkiem z niezbyt dobrą pamięcią gdzie ten kubek jest musiało się skończyć oparzeniem palców, ale pod koniec podstawówki potrafiła już co nieco pisać po francusku. Nie, nie w alfabecie Braille’a. Po francusku, alfabetem łacińskim. W prawdzie trochę koślawo, ale potrafiła.
Przez całe dzieciństwo dążyła do jak największego usamodzielnienia się, by nie być ciężarem dla innych. Nie chciała by ludzie specjalnie jej pomagali ze względu na jej wadę wzroku, bo… Sama chciała pomagać innym. Uznała, że im bardziej samodzielna będzie i im mniej pomocy będzie wymagać, tym bardziej będzie mogła się poświęcać innym, zgodnie z wychowaniem swoich rodziców, które ukształtowało jej katolicki, pełny współczucia dla innych światopogląd. Zaczynała od prostego zbierania pieniędzy jako wolontariuszka, a pod koniec liceum już pracowała i to tylko po to, by móc przeznaczać swoją pensję na rzecz pomocy dla ludzi bezdomnych oraz ofiar konfliktu w Syrii.
Jak się można było spodziewać, wraz z katolickim wychowaniem przyszły katolickie zainteresowania. W szczególności chrześcijaństwem w Japonii, na temat którego czytała wiele publikacji. I od tego zaczęło się same zainteresowanie Japonią, które skończyło się na tym, że kiedy skończyła liceum i kursy tegoż języka, postanowiła tam studiować. Jej rodzice, choć wysoce zaniepokojeni jej decyzją - w końcu niewidoma, dwudziestoletnia dziewczyna SAMA miała wylecieć do obcego kraju, daleko od nich - w końcu zezwolili na jej wylot. Udało się jej dostać na kierunek ekonomiczny uniwersytetu w Jokohamie, a także wynająć kawalerkę w Kanazawie, spokojniejszej dzielnicy miasta. Pewna siebie, wyleciała do kraju kwitnącej wiśni, choć miała tam odkryć, że nie jest zupełnie zwykłą dziewczyną. W prawdzie już kilka razy zdarzało się jej, gdy przytulała się do cierpiącej osoby i bardzo chciała by już ona sama odczuwała ten ból, że… Ból przechodził na nią, zaś tej drugiej osobie robiło się lżej, aczkolwiek były to o tyle rzadkie przypadki, iż myślała, że ten ból jest chwilowy. Jeszcze nie wiedziała, że była obdarzoną i że wleciała do miasta, które jest istnym kotłem podobnych pod tym względem do niej osób.

Zdolność:
Konwertyta - Zdolność Thérèse ma skomplikowane działanie, które trudno jest w prosty sposób wytłumaczyć. Wynika to z faktu, że w trakcie kontaktu fizycznego z daną osobą, jeżeli wystarczająco mocno się skupi, może "zabrać" ból danej osoby. I tutaj się zaczynają schody. Może ona w ten sposób łagodzić uczucie straty po kimś, dawać nadzieję, łagodzić konflikty z innymi, skłaniać do refleksji nad swoim zachowaniem i tym podobne. Rzeczami łączącymi różne przypadki użycia jej zdolności jest lekkość, którą czują ludzie doświadczeni działaniem "Konwertyty", chęć poprawy swoich działań i ból fizyczny Francuzki. Wynika to z tego, że nie niszczy bólu, tylko go zabiera. W większości przypadków jest to po prostu silny ból całego ciała, porównywany do porażenia kilka razy za silnym paralizatorem lub gaszenia na skórze papierosa. W gorszych przypadkach ból ten porównywalny jest do polania kwasem solnym, a w najgorszych przypadkach do płonięcia żywym ogniem. Co gorsza, jej zdolność działa tylko przez pewien czas, więc można ją porównać do hipnozy lub sugestii.

Umiejętności:
~ Piśmienna - Jakkolwiek głupio to nie zabrzmi, potrafi pisać. Ale nie na braillerze, nie na komputerze, tylko normalnie długopisem na kartce, normalnym alfabetem i normalnymi literami. Trochę krzywo i wolniej od reszty populacji i czasami musi jej to ktoś sprawdzić, ale umie. Wyuczony na 100% ma tylko francuski oraz częściowo angielski, lecz uczy się też pisania katakaną oraz hiraganą.

~ Samodzielna - Jako osoba niewidoma całkiem dobrze sobie radzi. Innymi słowy - do normalnych czynności życia codziennego nie potrzebuje pomocy innych. Nawet sobie sama obiad ugotuje, ba! Przymierza się do pracy na pół etatu.

~ Skończona Optymistka - W zasadzie Francuzkę załamuje tylko morderstwo drugiego człowieka lub krzywdzenie go w ramach metod al’a NKWD. Poza tym, co by się nie działo, dalej będzie iść naprzód celem szerzenia miłości wobec bliźniego.

~ Zadeklarowana Idealistka - W prawdzie jest współczująca i w ogóle, ale ma pewne poglądy i ciężko będzie je zmienić. Komukolwiek...

Słabości:
~ Altruizm - Thérèse, w największym skrócie, ma tendencje do przekładania dobra innych nad swoje własne. Innymi słowy - stara się każdemu pomóc. Nawet tym, którzy mają do niej wrogi stosunek, przez co jest narażona na wszelkie obrażenia fizyczne i psychiczne.

~ Niewidoma - Co by tutaj dużo nie mówić… Od urodzenia miała wadę wzroku i nigdy nie było jej dane spojrzeć na świat zewnętrzny. Utrudnia to codzienne życie w stopniu bardzo mocnym, już o czynnościach typu walka lub ucieczka nie wspominając.

~ Pacyfistka - W związku z swoim współczuciem wobec bliźnich, nie potrafi nikogo skrzywdzić. Nikogo. Nawet jeżeli będzie grozić zabiciem jej samej, nikogo nie potrafi mocniej uszkodzić. Owszem, jak się zeźli to obije piąstkami, lecz nic więcej.

~ Słaba Budowa - Nie jest zbyt silna i wytrzymała. Męczy się szybko po dłuższym biegu lub innym wysiłku fizycznym, który wymaga trochę tężyzny, której ona nie posiada.

~ Współczucie - Ma tendencje do współczucia innym w takim zakresie, że od smutku innych sama robi się smutna. Może się nawet rozpłakać z powodu tego, że ktoś blisko niej cierpi.

~ Zadeklarowana Idealistka - ...Tylko że poglądy te przeżywają natychmiastowy kryzys w wypadku wyjątkowo okrutnego traktowania drugiej osoby przy niej lub zamordowania kogoś. Wtedy po prostu wpada w rozpacz z powodu załamania się jej światopoglądu.


~ Zbyt ufna - Cóż… Jak ktoś ją okłamie, nawet bardzo dużo razy, i tak mu wybaczy. Bo tak trzeba, po czym przejdzie do porządku codziennego. W zasadzie to nikt jeszcze nie przekroczył limitu, który odpowiada za skończenie się jej cierpliwości i zaufania do danej osoby.

Ekwipunek:
- Różaniec od matki
- Specjalny smartfon dla osoby niewidomej
- Słuchawki nakostne
- Portfel z dokumentami i pieniędzmi
- Klucze do mieszkania
- Nowy Testament dla niewidomych
- Malutki, pluszowy miś
- Często torba z laptopem przystosowanym dla osoby niewidomej i powerbankiem, do tego zeszyt oraz pióro, i ołówek
- Czasami składany kijek


Inne/ciekawostki:
~ Fragment podany w charakterze z Biblii to fragment Ewangelii według Św. Łukasza, rozdział 6, fragment wersetów od 27 do 28.

~ Jej znak zodiaku to koziorożec!

~ Opaskę zdejmuje naprawdę rzadko, choć… W domu chodzi bez niej. Taki zwyczaj.

~ Chyba nie trzeba pisać, że regularnie chodzi do kościoła, spowiada się, przyjmuje komunię świętą, modli się…

~ Uwielbia wszelakie zwierzątka, od psów i kotów przez ptaszki po chomiki i świnki morskie. I wszystkie o dziwo ją lubią. Wszystkie.

~ Używa delikatnych perfum i bardzo mocno zwraca uwagę na czystość swojego ciała, ubrań i mieszkania. Wynika to z faktu, że ma o wiele czulszy od reszty ludzi węch.

~ Umie dobrze mówić po francusku, z normandzkim akcentem, a także angielsku i japońsku, choć tutaj czuć jej francuszczyznę.

~ Interesuje się historią Japonii oraz Francji.

~ Po studiach chce odwiedzić Jerozolimę oraz Watykan.

~ Lubi utrzymywać kontakt fizyczny z ludźmi. Nie widzi ich, a lubi czuć, że nie jest sama.

~ Ogółem boi się samotności, jest istotką wymagającą kontaktu z drugim człowiekiem.

~ Jej rodzice regularnie przesyłają jej pieniądze, z czego część z nich trafia na… Działalność dobroczynną.

~ A jej rodzice właśnie prowadzą firmę budowlaną we Francji i chcą, by ich córka kiedyś odziedziczyła rodzinny biznes.

~ Dlatego właśnie studiuje ekonomię na uniwersytecie.

~ Jej ulubioną świętą jest, a jakże, Jeanne d’Arc.

~ Lubi pluszowe zabawki dla dzieci.

~ Ogółem lubi mięciutkie rzeczy. I mięciutkich ludzi.

~ O dziwo, uważa, że kapelusz niejakiego Chuuyi Nakahary jest wyjątkowo stylowy. Mimo że nigdy go nie widziała, bo… No, jest niewidoma.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
Akcept, Zdolności może używać raz na cztery posty i przez cztery posty dotknięty nią jest pod jej wpływem.
Co do skutku ubocznego - zależnie od skali postać będzie czuć ból minimum do końca danego wątku a maksymalnie przez dany wątek + dwa kolejne w obrębie rozdziału. Jakbyś nie był pewny, czy ilość bólu jest adekwatna do tego, co zabrała, postaram się pomóc.

_________________


All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
O takiej, co ból i cierpienie zabierała...
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Zaakceptowane-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.