Share | 
 

 Rozdział czwarty

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 458
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
Po wydarzeniach, które miały miejsce w magazynach Mafii Portowej, tajemniczą notatkę, za sprawą Jun'ichiego Watanabe, otrzymała Agencja. Wciąż nie jest wiadome, co jest na niej napisane - żadne zdjęcie nie jest w stanie uwiecznić treści zapisków, co utrudnia przetłumaczenie ich komputerowo. Nie rozwikłano także kwestii tego, kim była osoba, która zgubiła kartkę i najprawdopodobniej była też powiązana z przeszkodzeniem w obchodach Dnia Morza i zniszczeniem kilku budowli na wybrzeżu. Wśród organizacji oraz osób obracających się w podziemnym półświatku krążą plotki na temat tego, że ktoś chce odciągnąć mieszkańców od morza, jednak nikt nie wie, jaki może być tego powód. Pojawiają się głosy, że dzieje się tak za sprawą kolejnej groźnej organizacji, która przybyła do Jokohamy w pogoni za Księgą bądź nawet za Biblioteką, ale plotki te nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości i zderzane są z dwoma pytaniami: "po co?" i "dlaczego?". Właśnie przez to pogłoski są dementowane, zanim faktycznie ktoś w nie uwierzy, a rozpowiadane są raczej w żartobliwym tonie.


"Kto miałby to robić? Może Tea Club?"

Na te wieści organizacja informatorów może jedynie się ironicznie uśmiechać i kręcić głową. Mimo licznych zmian w jej strukturze, takich, jak wyjazd trójki członków zaangażowanych najsilniej w ataki na organizacje, grupa w dalszym ciągu istnieje i ostatnimi czasy powitała nowego przywódcę - Williama Shakespeare'a, co więcej, w jej szeregach krążą wieści o tym, że ostatni planowany skok na bazy danych ma się odbyć w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Zamiary te pozostają jednak tylko i wyłącznie w fazie planów, póki Klub nie ustabilizuje swoich szeregów. Ponadto, grupa, choć nieuchwytna, zdaje się być coraz bardziej na celowniku członków dwóch dotychczas okradzionych przez nią organizacji. Dostęp do handlu z Klubem staje się przez to trudniejszy, zaś kontaktu z nimi należałoby szukać wśród pomniejszych grupek przestępczych.


Mieszkańcy Jokohamy natomiast skupiają się w znacznej części na mającym miejsce święcie  Obon - jest ono tradycją zaczerpniętą z wierzeń buddyjskich, podczas którego, wedle wierzeń, duchy przybywają do swoich rodzin i najbliższych w odwiedziny. Dla zagubionych dusz wystawia się latarnie, które mają je doprowadzić do ich dawnych domostw, ponadto obchodom święta towarzyszą tradycyjne tańce bon odori oraz wypuszczanie latarenek do rzek, by wraz z ich prądem duchy przodków zostały bezpiecznie odprowadzone do ich świata. Według plotek i viralowych filmików, które biją rekordy na niconico i YouTube, zdarzają się w tym roku jednak delikwenci, którzy są zbyt uparci i nie chcą opuszczać ziem należących do żywych. Na niektórych nagraniach uwiecznione są co prawda osoby udające duchy, inne ukazują jakieś zwierzęta w biegu, jednak zdarzają się też takie, które nie są sfałszowane, ale jak najbardziej da się je określić niewiarygodnymi i niezwykłymi. W internecie coraz częściej pojawiają się donosy dotyczące ataków duchów na ludzi, ale też takich, które prosiły ich o pomoc w odnalezieniu kogoś lub czegoś istotnego dla nich.  


Wskazówki:
1. W miarę możliwości, do większości wątków MG postarają się dorzucić wspomniane w treści rozdziału duchy.
2. Próbnym Mistrzem Gry na czas rozdziału zostaje William - co będzie dalej, to się okaże.
3. Odnośnie uczniów - obecnie macie wakacje.
4. W czasie rozdziału pojawi się kilka zleceń i rzeczy takich, jak kursy.
5. Rozdział potrwa do 13 października.
... Tym razem krótko, uf.

_________________


All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: Yuuko | Yuuko | Chuuya
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Klubu
Liczba postów : 105
Join date : 07/10/2016
avatar
Przedłużam rozdział do 20 października.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
 
Rozdział czwarty
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Podręcznik do Zaklęć Złożonych (Rozdział I)
» ROZDZIAŁ III [Intro]
» 002. Rozdział II

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Spis Treści :: Fabularne :: Rozdziały-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.