Share | 
 

 Fabuła

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Admin
Liczba postów : 71
Join date : 26/09/2016
avatar
Opis fabuły forum

Raz na kilkadziesiąt lat gdzieś na świecie pojawia się pewna biblioteka, na poły mityczna, a z pewnością balansująca na granicy bajki i rzeczywistości. Opowieści o niej zasłyszeć możesz w każdym większym skupisku Obdarzonych - ci najstarsi niekiedy utrzymują, że było im dane nawet do niej wejść lub obejrzeć ją z bliska, podobnie bywalcy kolejnych barów znajdujących się pod opieką kryminalistycznego półświatka powiedzą ci o niej to i owo. Obiegowo jest nazywana Aleksandrią, ku czci legendarnych zbiorów starożytnego Egiptu, jednak to, co skrywa ta ponadczasowa, nijak ma się do egipskiego skarbu.


- Aleksandria, hę? - Pyta z uśmiechem wyrażającym naraz lekką kpinę, pewną dozę nostalgii i z chytrym błyskiem w oku starszy mężczyzna, którego napotykasz w małym, obskurnym barze na obrzeżach slumsów Jokohamy. - Powiem ci, dzieciaku... to bajka. To nie istnieje, wiesz...
Wtedy do rozmowy wtrąca się kolejna osoba, znajomy twojego rozmówcy.
- Mawiają, że pojawia się nieregularnie dwa razy na wiek, gdzieś na jego początku i gdzieś w ostatnich latach. Co tam jest, pytasz? - Brwi unoszą się, usta wykrzywia uśmiech. - Szaleństwo. Władza nad wszystkim. - Wzrusza ramionami, jak gdyby mówił o jakiejś błahostce. - O ile wiemy, że Księga jest bliska prawdzie, to tu... No wiesz, trochę to nierealne. To niemożliwe. Dokumentacja każdego zdarzenia na świecie, każdy zapis tego, co było i będzie... Wystarczy podobno wyrwanie konkretnej strony, żeby usunąć jakieś wydarzenie. O czym myślisz, co? A, no jasne, tylko pamiętaj o ostrożności. Możesz wymazać swojego wroga, zapobiec jakiejś wojnie albo zniszczyć świat, ale... gej, to tylko luźne przykłady.
- Podobno są tam jacyś Kronikarze - wtrąca pierwszy mężczyzna, a drugi kiwa wolno głową. - Od wieków pilnują tego miejsca i ludzie gadają, znaczy wiesz, wariaci... Bo kto uwierzy w historię pozbawioną dowodów? No, ale gadają, że od powstania pierwszych kolekcji słowa pisanego to istnieje i że to właśnie Kronikarze od tylu lat tego pilnują. Co o tym myślisz? Bzdura, nie? - Zaśmiał się cicho, kręcąc młynki szklanką ze swoim drinkiem. Kiwasz jedynie głową pojednawczo i wstajesz, by opuścić bar.Zastanawia cię to. Nie daje spokoju, chociaż pewnie i tak o tym kiedyś zapomnisz; póki co zerkasz w stronę trzech wież Jokohamy. Uśmiechasz się na myśl o przesądzie, który mówi o spełnianiu się życzeń, gdy widzi się naraz Królową, Króla i Waleta. Może świat potraktuje jako twoje życzenie pojawienie się tej biblioteki w tej okolicy? Wzruszasz ramionami i jak typowa przybłęda dalej idziesz po prostu przed siebie, bez większego celu.W barze, w którym bywasz, zjawia się któregoś dnia jakiś osobnik twierdzący, jakoby był Kronikarzem z Aleksandrii i że jest w stanie przekazać najgodniejszej tego osobie jeden wybrany tom z jej zbiorów. Świadkowie mówią, że nie wyglądał jakoś szczególnie, po prostu jak obcokrajowiec, jednak też nigdy już go nie widziano. Ciebie nie było przy jego wizycie i nie wiesz, czy możesz w to wierzyć, jednak coś ci mówi, że przywódcy kolejnych organizacji osiadłych tu zaczną działać już wkrótce. Nie wspominając nawet o tych wszystkich, którzy zlecą się tu za potęgą zza granic Japonii. W twojej głowie wrze wewnętrzna kłótnia: dołączyć do wyścigu szczurów, zignorować to i wrócić do własnego życia, a może dołączyć do silniejszych by rozkoszować się z nimi sukcesem?


Misje i zlecenia

Jest to ogólne określenie na wątki z góry zaplanowane przez Mistrza Gry, zazwyczaj mające na celu wsparcie danej grupy. Na forum mają one póki co przede wszystkim charakter indywidualny, dopasowany do użytkowników, którzy wyrażą chęć zagrania jednego z nich. Mistrz Gry może poprowadzić misje różnego rodzaju - od likwidacji zdrajców mafijnych, przez rozwiązywanie zagadek detektywistycznych czy zdobywanie informacji, po szukanie zaginionego kota. Opcja ta jest optymalna dla osób, które nie mają czasu i nie chcą blokować swojego partnera oraz może być to szansa na zapoznanie swojej postaci z jakąś inną, jeśli nie ma się na to innego pomysłu.
Są jednak też misje planowane odgórnie dla poszczególnych grup oraz takie, które wynikają z treści rozdziału lub z poprzednich zleceń. Misje są stopniowane według tego, jak są niebezpieczne i ile wymagają od postaci:
- Misja łatwa to taka, która nie zagraża zdrowiu bohatera i zwykle nie wymaga walki czy za dużo myślenia.
- Misja średnia to taka, która dopuszcza ryzyko zranienia postaci w wyniku walki. Jest też bardziej wymagająca.
- Podczas misji trudnej praktycznie zawsze jest ryzyko, że postać zostanie zraniona. Wymaga też znacznie więcej od użytkownika.
W związku z tym podziałem, zgłoszenie się do misji średniej lub trudnej oznacza zgodę na zranienie postaci.

Kostki

Na forum kostki służą do rozstrzygania fabularnych problemów czy walk, o ile użytkownicy nie założą, że chcą sami ustalić wynik danej sytuacji. Kostką rzuca Mistrz Gry i również on ustala, jakie wydarzenia towarzyszą wyrzuceniu danej ilości oczek. Te powinny być oparte na tym, jaka jest sytuacja postaci w wątku, powinna też uwzględniać ich umiejętności oraz dać możliwość wybrnięcia z niebezpieczeństwa. Wydarzenia tego typu nie muszą być jednak zależne od kostek, a od planów prowadzącego.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://straydogs.forumpolish.com
 
Fabuła
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Fabuła
» Fabuła (Realia)
» Cytaty z fabuły
» Fabuła - Projekt Złoty Sfinks

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Prolog :: Biblioteka-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.