Share | 
 

 The little fox

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Liczba postów : 36
Join date : 16/12/2016
avatar

新美 南吉
Metryczka
Imię i nazwisko:
新美 南吉, Niimi Nankichi

Wiek:
18 lat

Data urodzenia:
30.06.1999

Pochodzenie:
Japonia


Grupa:
Podziemie


Ranga/zawód:
Brak; zajmuje się wieloma rzeczami, więc ciężko  sprecyzować. Jest chłopcem na posyłki, szpiegiem, złodziejem, włamywaczem.


Lubiane:
Lisy, rękawiczki, bajki, pieniądze


Nielubiane:
Samotność, zima, chorowanie
Charakter

Mawiano całe wieki temu, że należy okazać się lisem i lwem, jednak przy Nankichim należałoby przyciąć to wyrażenie o połowę. Gdyby skupić się na lisiej stronie symboliki, to tego jak najbardziej chłopcu odmówić się nie da. Niemożliwe jest przy nim pominięcie cechy dominującej symbolicznie u lisów - sprytu, bowiem należy niestety do istot bystrych, ale naraz leniwych. Jak na osobę w tym wieku przystało, Niimi bardzo szybko przystosowuje się do nowych warunków i równie prędko znajduje dla siebie wszelkie najwygodniejsze opcje. Nie lubi robić za dużo - zwykle starając się wyręczać innymi ludźmi lub robiąc wszystko od razu tu i teraz - zatem można powiedzieć, że w zamyśle dba o swoją wygodę jak tylko może. W praktyce wychodzi to zupełnie na opak; jako osoba gwałtowna często podejmuje decyzje pod wpływem impulsu i własnych emocji.
Nawiązując wciąż do symboliki, trzeba wspomnieć, że oczywiście z lisów wyciąga też wady. Jest osobą nie tyle kłamliwą, co potrafiącą kryć prawdę i pomijać ją w wygodnych dla siebie momentach. Nankichi, choć pyskaty i krnąbrny, potrafi trzymać język za zębami, gdy chodzi o pracę. Nie należy mu jednak powierzać żadnych sekretów; jako osoba przywiązana tylko i wyłącznie do swojego lisiego kompana, nawet nie złośliwie, ale jakoś nie będzie się wstrzymywał przed wypaplaniem czegoś. Zależy mu, jak wspomniano, przede wszystkim na swojej własnej wygodzie i na tym, by był przy nim jego jedyny przyjaciel.
Wspominając natomiast o tym, że cech lwa nie można mu nadać, to jest to stwierdzenie jak najbardziej właściwe w przypadku cnót nadawanych wielkim kotom. Ciężko jest mówić przy nim o lojalności, kiedy większość kontaktów ze szkoły zerwał jak najszybciej - głównie dlatego, że z racji bycia Obdarzonym i gadania do wymyślonego przyjaciela, był raczej wyśmiewany albo bano się go - a aktualne ograniczają się do tych związanych z pracą. Nie jest odważny i tchórzy przy byle okazji; jest skłonny do wpadania w panikę, histeryzowania, a wrażenie, że ktoś go obserwuje i chce ukarać za byle co, ciągle mu towarzyszy.
Dziecinne zachowania to coś, czego też nie można chłopakowi odmówić, a także rozszerzenie wachlarza jego wad. Jest łatwy do podejścia i, choć podobno kłamca ma umieć wykryć własną broń, do okłamania również. Cechuje go również spora skłonność do wdawania się w pyskówki i kłótliwości, jednak jest to w znacznej części swego rodzaju mechanizm obronny. To też nie jest tak, że on się kłóci dla zasady i że robi to zawsze zamiast zwykłej rozmowy; jeśli wyczuje w czyichś słowach ton wskazujący na kpienie z niego, to zareaguje w powyższy sposób.
Ogólnie rzecz biorąc, nie jest taki okropny, jak mogłoby się wydawać. W znacznej mierze jest zaradnym, ale wciąż dość zagubionym dzieciakiem, z którym da się pogadać. Nie okazuje niechęci nikomu od razu, jednak to samo tyczy się bycia przyjaznym. Jest nieufny, nie należy do najbardziej szczerych ani otwartych osób, choć to drugie można poddać pewnej polemice wynikającej z tego, że gada dużo, naprawdę dużo. Ciężko jest go przegadać albo skłonić do trzymania się tylko jednego tematu w czasie rozmowy. Ot, taki dziwny z niego dzieciak, którego może da się lubić.

Wygląd

O ile charakter mógł czytelnikowi zarysować w głowie obraz kogoś, kto w każdy możliwy sposób przypomina lisa bądź stara się do niego upodobnić, to wygląd w znacznej mierze burzy takie wyobrażenie. Chłopiec wygląda bardzo młodo, niemalże jak personifikacja stereotypu o tym, że Japończyków za granicą wszędzie pyta się o dowód, bo wyglądają na znacznie młodszych, niż w istocie są. Nankichi mierzy bardziej niż mniej metr pięćdziesiąt, co sprawia, że często jest brany za gimnazjalistę chociażby, takiego w dodatku szczególnie cherlawego, bo jego sylwetka pozostawia wiele do życzenia. Mając taki mglisty zarys zapewne można przymknąć oko na wzrost i powiedzieć "no dobrze, ale to tylko budowa ciała", ale po dodaniu do tego paru linijek dotyczących jego twarzy powinno rozjaśnić, dlaczego właściwie jest brany za młodszego. Rysy ma typowo japońskie - zaokrąglone, dość szerokie oblicze nie charakteryzuje się prawie niczym niezwykłym, no, nie licząc barwy jego tęczówek. Nie wiadomo tak właściwie skąd wziął się ten kolor, jednak bardziej od ciemnego brązu przypominają barwą ciemny niebieski bądź granatowy. Nankichi ma dość spore oczy, zwykle przymrużone i otoczone gęstymi, jednak niezbyt długimi rzęsami. Po jego wyrazie twarzy zwykle widać ciekawość i czujność. Usta ma drobne, podobnie też nos, a brwi wydają się na tle reszty twarzyczki jakieś wyjątkowo niedelikatne przez czarną barwę odcinającą się na bladym licu. Uważa, że skubanie ich powinno być traktowane jako tortura. Nie, nie, żeby były krzaczaste; rzecz tkwi w barwie i w tym, że nie mają ładnego kształtu. Po prostu. Włosy chłopca są gęste i puszyste, co wcale dla niego znowu nie brzmi tak najlepiej, bowiem uważa, że bardzo mu przeszkadzają, a ściąć też nie zetnie, bo, cytując "będzie wyglądać głupio". W kwestii ubioru wspomnieć należy właściwie tylko tyle, że ubiera się jak zwykły nastolatek - nie bije w żaden konkretny styl, kolorów nie ogranicza i jedynym, co lubi bardziej niż inne ubrania, są te, które mają w sobie jakieś nawiązanie do lisów. Czapki z uszkami i noskami, bluzy z uszami na kapturze i łapkami na rękawach, czy sztuczne ogony zawieszone przy spodniach.

Historia

... może


Mały lisek, Gon - Zdolność

Strona bierna - postać podstawowa - kontrolowany przez Nankichiego lis jest w formie zwierzęcia - zwykłego lisa, posiadającego tylko jeden ogon. Gon w tej postaci przypomina młodego lisa rudego, który ledwie wyszedł z wieku szczenięcego; nie jest to jednak zwyczajny zwierzak, a duch. Jego umiejętności są bardzo proste i ograniczone - potrafi przywoływać maksymalnie trzy nieduże, ale ciężkie do ugaszenia ogniki i porozumiewać się tylko i wyłącznie z Nankichim. Inni ludzie słyszą w wydawanych przez niego dźwiękach jedynie piski, warczenie i szczekanie. Gon w tej postaci może dowolnie manewrować wokół właściciela, jednak nie może się od niego oddalać, a ogników używać może raz na jakiś czas.
Strona czynna - postać prawdziwa - Gon przybiera wygląd humanoidalnego lisa mającego już trzy ogony, co świadczy o tym, że w tej postaci posiada większą siłę i wiedzę. Jest to jednak forma, która może utrzymywać się niedługo, gdyż jest dla ducha i obdarzonego jest męcząca. Kitsune potrafi w takiej formie rozmawiać z innymi ludźmi, panować przez krótki czas nad ogniem - wywoływać go, manipulować, tworzyć z niego rozmaite kształty, ale też gasić go według swojej woli. Płomienie źródło mają w trzymanej przez kitsune kości.
Ograniczenia: ogniki w postaci podstawowej - jeden post użycia i trzy przerwy.
Zmiana postaci - Na 3 posty z przerwą na cztery.
Ogień w prawdziwej postaci - 2 posty dowolnej manipulacji, nie może używać aż do kolejnej zmiany postaci.
Plusy: Lisy są w Japonii legalnymi zwierzętami domowymi, więc Gon nie budzi większych podejrzeń, poza tym często jest brany za jakiegoś kundelka. Jest nieduży i zręczniejszy niż np. psy, więc może wejść w wiele miejsc. Manipulacja ogniem może być wykorzystywana różnie i z reguły jest przydatna.
Minusy: Nankichi wciąż nie umie panować nad Zdolnością; Gon jest stworem krnąbrnym i upartym, więc często robi po swojemu, lis, oddaliwszy się od chłopca, traci całą moc.

Umiejętności

- Kieszonkowiec- Jest gagatkiem, który potrafi bardzo dobrze zakradać się do ludzi i niepostrzeżenie pozbawiać ich pieniędzy.
- Włamywanie się - Umie zajmować się całkiem sprawnie wszelkimi zamkami, przez co wkradnięcie się, o ile ma odpowiednie do tego przedmioty, nie stanowi zwykle problemu.
- Ucieczka - Najlepiej byłoby powiedzieć, że idzie na żywioł. Instynktownie obiera drogi najszybsze i dające mu jak największą przewagę nad pogonią. Jest dość nieduży, więc umie wciskać się w prawie każde miejsce, do czego dochodzi też nie najgorsza zręczność.
-


Słabości

-  Sumienie - Bardzo go gryzie po każdej akcji, która zakłada skrzywdzenie kogoś. Często nie może potem spać, jeść ani normalnie funkcjonować i jest bardzo nieswój.
- Siła - postawmy sprawę jasno... Nankichi nie ma siły, a więc jego szanse w walce opierają się praktycznie tylko na zręczności i na tym, jak szybko ucieknie.
- Chorowity - Zdrowia też nie ma, byle mżawka może go doprowadzić do choróbska.
- Gon - Wpada w histerię, jeśli przyjaciela nie ma przy nim i jeśli go nie słyszy.


Ekwipunek

- Zawsze ma u boku lisa;
- Telefon, słuchawki, pieniądze... No wiadomo;
- Wytrych;
- Czarny plecak z kilkoma naszywkami;
- Nintendo 3DS.


- Kolekcjonuje rękawiczki i pluszowe lisy.
- Od kilku miesięcy spłaca dług zaciągnięty przez rodziców, w efekcie czego dał się wciągnąć w podziemne sprawunki i w ten sposób stara się odpracować te pieniądze.
- Skończył w tym roku liceum.
- Marzy o zostaniu nauczycielem w podstawówce.
- Uważa, że Gon wyglądałby pięknie w kapeluszu Chuuyi Nakahary.
- Gra w Pokemony, zarówno w tradycyjne, jak i w Pokemon Go.
- Jego ulubiony pokemon to fennekin, vulpix i flareon oraz ewolucje dwóch pierwszych. Żeby czasem nie było zbyt oryginalnie...
- Chciałby też pisać bajki dla dzieci.


♥︎Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
The little fox
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Spis Treści :: Baza danych :: Zaakceptowane-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.