Share | 
 

 Kroniki ptaka nakręcacza

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Detektyw
Liczba postów : 41
Join date : 13/02/2017
avatar
Murakami Haruki
村上 春樹
12.01.1994
23 lata
Agencja
Detektyw
Do niedawna student
Obdarzony
Ptak Nakręcacz


Haruki to człowiek, który osobowością nie wydaje się wyróżniać na tle innych. Jest z reguły spokojny, nie miota piorunami z oczu na widok nielubianych osób, można by było nawet nazwać go skrytym w pewny sposób. Raczej pogodzony z tym, że pewne rzeczy na świecie mają miejsce; przyjmuje prawie każde wytłumaczenie, nawet "bo tak", wiedząc, że nie wszystko da się wyjaśnić czy zobaczyć. Nie zadaje często zbędnych pytań, a jeśli ktoś mówi mu, że ma działać, to działa, uznając, że najwidoczniej tak być musi.
Potrafi panować nad swoimi emocjami, wyznając zasadę, że jeśli coś sprawia mu przykrość, należy to po prostu odsunąć na dalszy plan. Późniejszym etapem jest powrót do tematu, gdy emocje już opadną i naprawdę nieczęsto zdarza się, żeby młody mężczyzna podchodził po takiej przerwie do czegoś z faktyczną niechęcią. Stara się, by to, co go złości, jak najmniej dotyczyło go na płaszczyźnie osobistej. Można więc uznać go za osobę absolutnie bezkonfliktową i nawet przyjazną wobec otoczenia.
To nie tak, że nie umie kogoś szczerze nie lubić, bo zdarzają się takie przypadki. Jest w końcu tylko człowiekiem i nad pewnymi aspektami jego natury wynikającej z charakteru gatunku nie można dyskutować. Wie, że tkwią w nim emocje różnej maści i rozmiaru, że każda z nich na swój sposób jest wyjątkowa przy konkretnych osobach. Należący do osób inteligentnych po prostu nauczył się przyjmować pewne rzeczy i tyle, w związku z czym kolejnym frazesem, jakim można przy nim rzucić, jest pięknie brzmiąca tolerancja.
Bardzo dominującą u niego cechą jest empatia, która jest właściwie jedynym sposobem na faktyczne wzburzenie go. Nie jest dla niego za bardzo interesujące, czy ktoś skrzywdzi jego (choć fakt faktem, wolałby tego unikać, bo ceni sobie wygodę), ale potrafi przeżywać bardzo długo historie o czyimś nieszczęściu. Zwłaszcza, jeśli fakt dotyczy niesprawiedliwości ze strony innych ludzi, która jest zaś zachowaniem lub cechą, której nie znosi. Nie lubi, kiedy ktoś dalej tkwi w przekonaniu, że klasy społeczne mają jakiekolwiek znaczenie i mimo wszystko średnio wierzy w przesądy. Gdyby miał iść do jakiegoś wróżbity czy medium, poszedłby tylko po to, żeby sobie posłuchać ciekawych historii.
Tym, co pośród Japończyków wyróżnia go, jest otwartość na rozmowy i kontakty z innymi ludźmi. Jeśli zostanie zagadany, to niby niezręcznie, ale zawsze postara się odpowiadać. Wydawać by się mogło, że Haruki trochę wstydzi się tego, ale prawda jest taka, że on po prostu nie potrafi wyczuć względnych granic ogólnie przyjętej w kraju  przyzwoitości, o ile nie zna kogoś dostatecznie długo. Momentami zaskakująco śmiały, a czasem aż nadto zamknięty, przez co zdarza mu się zbyć kogoś milczeniem.
Ponadto jest zdeterminowany i uparty, potrafi zrobić wiele, jeśli już uprze się, że ma taki zamiar. Może zdziałać dużo, jeśli ustali sobie konkretny cel i uzna, że naprawdę mu na nim zależy. W środku jest też osobą, która ma twarde poglądy na pewne tematy i jest naraz skłonna do bronienia ich, ale też do pogodzenia się z myślami innych, jeśli widzi w nich cokolwiek sensownego. Stara się być sprawiedliwy i pomagać innym ludziom jak tylko może, a jeśli nie może lub nie wychodzi mu, to bardzo się tym przejmuje. O wiele bardziej niż o sobie woli mówić i myśleć o innych ludziach, jednak nie powinno to przeważać w tym bohaterze i sprawiać to nie powinno tak naprawdę wrażenia, że ma się do czynienia z plotkarzem czy kimś, kto byłby skłonny do zdradzenia cudzych sekretów. Postawa ta wynika właśnie z ogromnych pokładów empatii i właściwie tylko z tego.


Nie wyróżniałby się praktycznie niczym, gdyby tylko nie wydawał się taki zachodni. Nieszczególnie wysoki, a mierzył się ostatnio podczas bilansu w liceum i do dziś pamięta ten niewiele znaczący fakt świadczący o tym, że mierzy sobie sto siedemdziesiąt dziewięć centymetrów wzrostu. Po ciele Harukiego widać, że nigdy nie przykładał większej wagi ani do obżerania się ani do ćwiczenia innego niż zajęcia z wychowania fizycznego. Dostrzec natomiast można, że prowadzi bądź do niedawna prowadził biurowy tryb życia, a jego głównym źródłem aktywności fizycznej były biegi na przystanek bądź do stacji metra. Gdyby go  spytać, ze zmieszanym uśmiechem odparłby, że niedawno zrezygnował z aplikacji adwokackie, w której robił za chłopca na posyłki.
Decyzję o farbowaniu włosów podjął może miesiąc temu, a ludzie, którzy znają go od dłuższego czasu dalej dziwią się temu. W końcu taki spokojny, dobrze wychowany i grzeczny chłopak, a tu takie odpały jak farbowanie włosów na tak absurdalny i agresywny kolor jak czerwony? Brwi ludzi szły w górę, oczy otwierały się szeroko, gdy Haruki odwracał spojrzenie i kiwał głową z miną zganionego szczeniaczka. Postanowił, że zafarbuje średniej długości, zwykle ogarnięte średnio artystycznym nieładem, raczej w drodze spontanu i to totalnego. Może symboliczne odcięcie się od pracy dla urzędu było impulsem, który go ku temu przekonał? Tego nie wie on sam, pozostawiając ten wybór tajemnicą, usprawiedliwianą przez "bo tak".
Jeżeli chodzi o twarz mężczyzny, to tak właściwie jest to człowiek, na którego można byłoby przelotnie spojrzeć w tłumie idących ulicami ludzi i od razu go zapomnieć. Ma bardzo typowe dla Japończyków rysy twarzy, wyraz jej wydaje się wskazywać na wieczne bujanie w obłokach, a bursztynowozłote oczy jedynie potęgują to wrażenie. Czasami, tak swoją drogą, Haruki ukrywa je za okularami, które pełnią funkcję nie korekcyjną, a ozdobną.
O jego ubiorze ciężko jest powiedzieć coś bardziej konkretnego. Ubiera się tak, jak pozwalają mu różne czynniki, w tym jego praca. Będąc jednak człowiekiem raczej nowoczesnym, trochę nie może pozbyć się wrażenia, że przez to, co zakłada na siebie, wydaje się odstawać od reszty pracowników agencji.
Zdolność - ptak nakręcacz
Zdolność należy do typu iluzorycznych. Haruki poprzez przejście z kimś do jakiejś zamkniętej przestrzeni może tworzyć tamże irracjonalne iluzje; ich pojawianie się jest prawie że naturalne — dosłownie jak przejście między pomieszczeniami — a ich wykrycie z początku jest rzeczą niemożliwą. Jakkolwiek oddalone od racjonalnego pojmowania świata nie byłyby widziadła tworzone w obszarze Zdolności, objęci nią ludzie są niezwykle skłonni dać im wiarę i traktować je jak część swojego świata. Całości stale towarzyszą dwie rzeczy — obecność człowieka bez twarzy, który zdaje się namawiać do pozostania w tej rzeczywistości oraz coś, co brzmi jak nakręcanie starej, zardzewiałej sprężyny, a w istocie jest groteskowym ptasim śpiewem. Jest to właśnie ptak nakręcacz, którego funkcją jest nakręcanie małego świata, kreowanego przez Zdolność. Z czasem jednak śpiew ptaka cichnie, a wszystko zaczyna powracać do  właściwego porządku. No, zależy dla kogo. Jeśli świat wykreowany przez moc Murakamiego będzie istniał do granic możliwości, młody mężczyzna nawet po opuszczeniu go będzie widział swoje własne twory przez jakiś czas.
Skutki uboczne: Widzenie zjaw Zdolności po za długim używaniu jej, Zdolność działa naprawdę dobrze, gdy poza nim obejmie dwie osoby — przy trzech i większej ilości pojawiają się luki w świecie przedstawionym.
W postach: do pomieszczenia wchodzi pierwszy Haruki. W tym też poście opisuję, co można tam znaleźć. Maksymalne użycie Zdolności wynosi cztery posty, przerwa przed ponownym użyciem to zawsze o jeden post więcej, niż mocy używał (np 4+1 = 5 postów przerwy). Jeśli dobije do maksimum, przez kolejne trzy posty widzi mary, które wcześniej znajdowały się w obrębie dotkniętym przez jego moc.


Umiejętności
- Posiada bardzo podstawowe doświadczenie w obyciu z bronią palną, ale nie lubi jej używać. Uznaje, że skoro policja ma wytyczone limity w użyciu naboi, to Agencja też powinna.
- Ma w sobie coś, co przyciąga ludzi i skłania ich do otwartości. Może to jakaś odmiana charyzmy?
- Wysportowany, codziennie biega rano i wieczorem.


Słabości
- Nie do końca rozumie się z Japończykami. Nie umie znaleźć z nimi wspólnego języka, bo jest przesiąknięty wpływami Zachodu.
- Nadmiernie wręcz uprzejmy i nie umie odmawiać.
- Mimo, że biega, nie jest silny. Ktoś mający wprawę w walce na pewno go pokona.
- Jest absolutnym pacyfistą.


Ciekawostki
- Uwielbia cukierki cytrynowe.
- Kocha koty. Nie wyobraża sobie życia bez kota w domu.
- Uważa, że zbliża się do idealnego wieku, by napisać pierwszą powieść.
- Marzy o otwarciu klubu jazzowego. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki.
- Mimo otwartej natury, najlepiej pracuje mu się w samotności.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Kroniki ptaka nakręcacza
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Kroniki Hogwartu
» Kroniki rodowe
» Kroniki rodu Martell
» Kroniki rodu Yronwood
» Dzieje rodu Stark i kroniki żywotów potomków Winterfell

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Zaakceptowane-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.