Share | 
 

 FAQ

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Admin
Liczba postów : 71
Join date : 26/09/2016
avatar
Prawdopodobnie nawet po zapoznaniu się z wszelkimi tematami fabularnymi w twojej głowie zrodziło się kilka pytań. Są też rzeczy, których nie dało się podpiąć pod nic innego, w związku z tym zostały umieszczone w tym temacie. Jeśli dalej nie zaspokajają twojej ciekawości, nie bój się spytać kogoś z dłuższym stażem na forum. 


1. Posiadanie kanona jest konieczne?
Nie jest, jednak jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż tworzenie OC. Czemu? Pisarz będący kimś sławnym prawdopodobnie dostanie postać prędzej czy później, a ta może się zupełnie różnić od interpretacji użytkownika. Kanon jest już gotowy i zwykle nie zachodzą w nim większe zmiany, podobnie też nie są one zwykle uśmiercane. 


2. Jak mam przejąć konto i kiedy mogę to zrobić?
Jak to zrobić - jest wyjaśnione tu, natomiast chwila, w której można przejąć konto kanona to ta, kiedy jest ono w grupie "nieaktywni". 


3. Dlaczego niektórymi postaciami nie można grać? 
Jest to spowodowane najczęściej niewiadomym statusem postaci lub faktem, że nie była w mandze zbyt często pokazywana (np. raz, jak Agatha Christie). Lista takich postaci jest umieszczona na końcu tego tematu. 


4. Dlaczego nie ma ustalonej mechaniki np. w kostkach?
Jest tyle możliwości w kwestii używania Zdolności i walczenia, że nieco się to mija z celem. Jeśli mechanika będzie ustalana na bieżąco dla każdej walki przez MG, będzie znacznie ciekawiej i bardziej dynamicznie. Jest to po prostu rzecz niestała, która dla dwóch różnych walk nie będzie nigdy taka sama. 


5. Czy moja postać może mieć moc?
Tylko jeśli jest oparta na pisarzu, który istnieje w naszym świecie. Ogólny zamysł Bungou jest taki, że Obdarzeni nawiązują do prozaików i poetów, jedynym wyjątkiem była postać Ace'a, który i tak został wprowadzony na potrzeby dwóch rozdziałów i uśmiercony, w związku z czym taka postać akcepta nie dostanie. Oczywiście nie wyklucza jej to z członkostwa danej grupy, bowiem te na forum są otwarte i dla zwykłych ludzi i Obdarzonych, z wyjątkiem w postaci Departamentu  i Obdarzonych (przyjmują tylko Obdarzonych) oraz Mieszkańcy (zwykli ludzie). 

6. Dlaczego robiąc postać personifikującą dzieło muszę spytać właściciela postaci-pisarza (twórcy danego utworu) o pozwolenie?
Sprawa jest bardzo prosta, chodzi o bliskość i zażyłość relacji - postać-dzieło jest zwykle rodzeństwem/kimś z rodziny danego Obdarzonego, jak Naomi siostrą Junichirou, Gin Akutagawy, z kolei Elise to "córka" Moriego. O wiele bardziej logiczna jest taka sytuacja niż pisarz X widzi postać Y, która nagle mówi mu "o hej, masz siostrę", bo to też nie każdemu może pasować.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://straydogs.forumpolish.com
 
FAQ
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Offtop :: Archiwum-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.