Share | 
 

 Wzór KP

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Admin
Liczba postów : 70
Join date : 26/09/2016
avatar
Poniżej znajduje się wzór karty postaci. Ten może być dowolnie modyfikowany, jednak musi zawierać w wersji ostatecznej wszystkie wymienione poniżej informacje.
Kod:
[center][img]link do obrazka przedstawiającego postać, który nie jest szerszy niż 500px.[/img][/center]
[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Wiek i data urodzenia:[/b]
[b]Grupa:[/b]
[b]Zawód:[/b]
[b]Ranga:[/b]

[b]Charakter:[/b]

[b]Wygląd:[/b]

[b]Historia:[/b]

[b]Zdolność:[/b]

[b]Umiejętności:[/b]

[b]Słabości:[/b]

[b]Ekwipunek:[/b]

[b]Inne/ciekawostki:[/b]

Objaśnienia:

Imię i nazwisko:
Obdarzeni: dane pokrywać się muszą z jakimś pisarzem. Jeśli posługiwał się pseudonimem literackim - ten zwykle traktowany jest jako jego imię i nazwisko danej postaci (np. Osamu Dazai, Ranpo Edogawa).
Zwykły mieszkaniec: dowolność. 
Postać oparta na dziele literackim: imię jest tytułem utworu (Naomi, Gin), nazwisko pokrywa się z nazwiskiem jego autora. 


Wiek i data urodzenia: Minimum wynosi 15 lat dla wszystkich postaci własnych, bez względu na posiadanie Zdolności itd.
Kanon/Obdarzony: Data urodzenia (dzień i miesiąc) pokrywają się z tymi, które przypisane są danemu autorowi. Wiek, jeśli nie został określony w mandze, powinien zostać uznany za wizualny (postać wygląda na xx lat) do czasu, aż postaci zostanie on oficjalnie przypisany. 
Zwykły mieszkaniec: Data jest dowolna. 
Dzieło: Może być to data pierwszego wydania danego utworu. Jeśli nie jest podana nigdzie, jest dowolność, jednak trzeba to nadmienić chociażby w ciekawostkach.
(!) UWAGA: W związku z tym, że grę zaczęliśmy w 2016, rok urodzenia powinien być liczony właśnie od tego roku, np. dla Dazaia, Chuuyi i Kunikidy: 2016 - 22 = 1994. 

Grupa: Jasno określona jedna grupa, do jakiej przynależy postać. 

Zawód: Wykonywany przez postać zawód lub funkcja w grupie. Pole może być puste, jeśli nie zostało to uściślone przez autorów mangi, jeśli postać wciąż uczy się - uczeń/student. 


Ranga: Jedna z dostępnych na forum rang, jasno określona. Jeśli bohater prowadzi podwójne życie, ranga może temu odpowiadać: "Ranga grupowa | Zawód". Osoby, które aspirują na rangi indywidualne w grupach, mają obowiązek opisania, czym zajmuje się postać oraz okoliczności, w jakich przydomek do niej przylgnął. 


Charakter: Musi obejmować minimum 200 słów. Właściciele kanonów muszą trzymać się nadanych przez autorów cech, które można wzbogacić o interpretację dzieła danego pisarza, od którego pochodzi jego Zdolność. Właściciele OC powinni odnieść się do osobowości twórczej danego pisarza. Cywile mają dowolność.
(!) UWAGA! Twórcy OC powinni zachowywać charaktery adekwatne do danej grupy, co oznacza, że w Agencji nie powinno być okrutnych osób a w Mafii zupełnych ciamajd. 


Wygląd: Również minimum 200 słów. Przy kanonie ma zostać nadany przez autorów, właściciele OC mają dowolność. Warto by było wspomnieć np. dokładny wzrost postaci, by inni gracze mieli mniej więcej punkt odniesienia. "Wysoki" lub "niski" tak naprawdę niewiele mówią. Jeśli postać ma umiejętność zmiany kształtu w coś konkretnego, wygląd po przemianie powinien być opisany tu lub w polu "Zdolność". 
(!) UWAGA! Zakazane jest posiadanie na stałe rzeczy typu skrzydła, koci ogon i uszy, elfie uszy, zaostrzone zęby. Nienaturalny kolor włosów powinien być uzasadniony działaniem Zdolności lub farbowaniem. 


Historia: Nie jest obowiązkowa, jednak bardzo mile widziana. Nie ma wymogu minimalnej ilości słów. 
(!) UWAGA! Jeśli postać kanoniczna nie ma sprecyzowanej historii i nie ma żadnych tropów odnośnie tejże, pole należy pominąć. 


Zdolność: Nazwa i opis działania Zdolności postaci - ta powinna być interpretacją danego dzieła/całokształtu dobytku literackiego pisarza i jakoś do niej lub do tytułu nawiązywać, np. bohater "Zatracenia" Dazaia nie reagował na różne bodźce jak inni ludzie i prawdopodobnie dlatego Osamu neutralizuje inne Zdolności, "Kroniki górskiego księżyca, czyli o poecie, który został tygrysem" Atsushiego z kolei chyba mówią same za siebie. 
(!) UWAGA! Każdy Obdarzony musi być oparty na pisarzu występującym w realnym świecie. 


Umiejętności: Dla dorosłych: 4 zwykłe zdolności, czyli takie, które nie polegają na jakiejkolwiek magii. Dla postaci poniżej 18 roku życia: 3 zwykłe zdolności.
(!) UWAGA! Posługiwanie się bronią palną i białą to dwie różne rzeczy, tak samo konserwacja tychże nie jest równoznaczna z posługiwaniem się i na odwrót. Poza tym starajcie się nie pisać, że postać jest w czymś mistrzem. 


Słabości: Minimum 4 słabości postaci - lęki, choroby, niechęć do czegoś.
(!) UWAGA! Jako słabość nie jest traktowane przykładowo "postać ma słabość do czekolady", bowiem nie stanowi to żadnej przewagi w walce ani nie działa nijak na jej niekorzyść. 


Ekwipunek: Przedmioty, które nosi ze sobą zazwyczaj postać, oczywiście w granicach rozsądku - żadnych wyrzutni rakiet czy granatników, takoż postać nie powinna biegać z maczetą. Jokohama to nie Kraków


Inne/ciekawostki: Wszystkie inne informacje na temat postaci, które nie pasują do żadnego z wyżej wymienionych pól.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://straydogs.forumpolish.com
 
Wzór KP
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Spis Treści :: Baza danych-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.