Share | 

Rozmowy o serii

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 454
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
Temat do rozmawiania o Bungou Stray Dogs - przemyśleniach odnośnie przyszłości serii, jej dalszej fabule, wspomnienia odnośnie tego, co już się w niej wydarzyło. Mieliście ulubione sytuacje? Oczekujecie jakichś? Macie faworytów wśród postaci lub kogoś, kogo chcielibyście zobaczyć wśród kanonów? 
Jeszcze jedna rzecz - temat nie jest pozbawiony spoilerów. Za takie uznaje się wszystko, co było tylko w mandze. Co było w anime, które skończyło się z dniem dzisiejszym - już nie. Wobec tego, że nie każdy czyta komiks, informacje pochodzące z niego należy umieszczać w spoilerze, zaś osoby nielubiące spoilerów powinny albo unikać tego tematu albo przeglądać go ze świadomością, że może się tu pojawić coś, czego nie chcą zobaczyć. 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość
Najbardziej chciałabym dowiedzieć się więcej o zdolności Dostojewskiego, zobaczyć jakiegoś innego członka Szczurów (najlepiej Tołstoja <3) i trochę więcej dowiedzieć się na temat Christie. Chyba wszystkie sytuacje były fajne, każda miała to coś...ale najpiękniejszy był omake z Makrelą i Ślimakiem. Te dwa szacowne zwierzęta już nigdy nie zabrzmią tak samo :") Chociaż przyznam się szczerze, że relacje Naomi i Junichirou troszeczkę mnie...przerażają. kazirodztwo trochę wyczuwam
Kogo chciałabym ujrzeć w kanonie? Na pewno sir Arthur Conan Doyle - widzę go jako np. prawą rękę Agathy, takiego irytującego człowieka, który regularnie powodowałby u niej foch forever na pięć sekund. xD Nie no, tak na poważnie - Conan Doyle, dedukcja (ale nie taka wymuszona jak u Holmesa, tylko w granicach normy) i "Dolina Trwogi" albo "Pies Baskerville'ów" jako Zdolność brzmiałyby bardzo dobrze. Tak jak wspomniałam, chętnie ujrzałabym też Tołstoja, mógłby też być bohater czyjejś powieści jako nowa postać - byłaby to miła odmiana od tych wszystkich sławnych i mniej lub bardziej znany. No i musi być więcej Karla i Poego! Tak! Chcę usłyszeć więcej tych słodkich "kyaaa" i "ahihihi..."  *^*
Oczekuję też więcej walk - ale takich, by pasowały do fabuły, a nie miliona fillerów z milionem nawalanek pozbawionych sensu i logiki. Szczególnie chętnie zobaczyłabym starcie Chuuyi z kimś z Gildii...może z Fitzgeraldem albo Steinbeckiem? To byłoby ciekawe.
A postaciami absolutnie fab, jak na razie, obok wieszaka na bandaże, Kunikidy i Fukuzawy (ten styl...) są nasz epicki kapelusznik i Ranpo Edogawa. Za to straszliwie irytuje mnie Akutagawa.
Chociaż chyba tylko ja nie narzekam na arc z Odasaku - może dlatego, że takie sprawy już widziałam, na przykład Bleach oferował po 50 tomie arce pełne takich plot-twistów.
Powrót do góry Go down
Zwierzchnik Mafii
No to no ten.

Do moich ulubieńców można zaliczyć Dazaia, wbrew temu, kogo gram. To była właściwie pierwsza lubiana przeze mnie postać, zresztą nie spotkałem jeszcze nikogo, kto go nie lubi. Potem pojawił się Chuuya, relacja tych dwóch mnie bawi i naraz jest całkiem smutną rzeczą, natomiast samego kapelusznika kojarzę z typem postaci, jakie lubię grać. Poe i Lovecraft, czyli klasycy horroru, mojego ukochanego gatunku i... I Karl. Karl jest definitywnie moją miłością. Całkiem przepadam za Kyouką, Ranpo, Tanizakim, Morim, nieco mniej za Akutagawą, Kunikidą, Kouyou, Atsushim, zaś reszta postaci jest gdzieś z tyłu. Ale oni też zasługują na miłość! Żeby tak szczerze kogoś nie lubić... chyba nie mam takiej postaci. 
Ulubiony moment... Współpraca Soukoku przeciwko Steinbeckowi i Lovecraftowi. Szkoda, że anime nieznacznie ją przycięło, ale było to coś, na co czekałem od ogłoszenia drugiego sezonu. Ot, po prostu, w znacznej mierze dzięki ich relacji, ale też sama akcja była fajna. 

Tym, co mi się nie podobało, było wciśnięcie w ten konkretny moment Dark Ery. W tej chwili jako część drugiego sezonu to było dla mnie bez sensu. Byłem zawiedziony, kiedy na ten arc poświęcono aż cztery odcinki, bo ani nie był ciekawy ani potrzebny w tej chwili, jedynym jego plusem była w moich oczach przeszłość Dazaia. Odasaku charakterem mnie nie porwał, bo nie lubię postaci tego typu, czyli "jestem bez sensownego backstory i napisano mnie tak, żeby ludziom było przykro jak umrę". Nie. Po prostu... nie. xD Myślę natomiast, że byłoby to świetne OVA. Jak i inne light novel, które różnią się od mangi i dzieją się obok niej. Uważam, że przez to drugi sezon był strasznie zrushowany. 

Arthur napisał:Oczekuję też więcej walk - ale takich, by pasowały do fabuły, a nie miliona fillerów z milionem nawalanek pozbawionych sensu i logiki. Szczególnie chętnie zobaczyłabym starcie Chuuyi z kimś z Inklings...może z Fitzgeraldem albo Steinbeckiem?
Inklingowie są tworem wykreowanym jedynie na rzecz tego forum, mówisz o Gildii. Poza tym ta pierwsza grupa jest skierowana do postaci z Wysp Brytyjskich, a druga skupia Obdarzonych z USA. W BSD jako tako fillerów nie było poza odcinkiem czy dwoma o Azure Kingu i poniekąd (bo nie było tego w mandze) Dark Erą. 

Arthur napisał:Chociaż przyznam się szczerze, że relacje Naomi i Junichirou troszeczkę mnie...przerażają. kazirodztwo trochę wyczuwam
"Naomi" to opowiadanie Tanizakiego o dziewczynie, która była zakochana w swoim bracie o ile pamiętam. Stąd kazirodztwo. 

Arthur napisał:
Chociaż chyba tylko ja nie narzekam na arc z Odasaku - może dlatego, że takie sprawy już widziałam, na przykład Bleach oferował po 50 tomie arce pełne takich plot-twistów.
Zważ na to, ile trwa Bleach a ile BSD. Mierzenie tasiemca i sezonówki jedną miarą mija się z celem. Przy czymś, co się ciągnie i ciągnie jest trochę inaczej niż przy czymś, co ma 12 odcinków na sezon i czego jeden arc jest przeznaczony na sezon. W przypadku materiału pierwszego sezonu było to 17 rozdziałów + 1 czy 2 odcinki fillerowe. Drugi miał chyba 20 rozdziałów lub nieco więcej i cztery odcinki fillerowe, które zrushowały całą fabułę i przez to wyszedł rozpiździel na kółkach. :I

Liczę na... No cóż. Niżej będą spoilery odnoszące się do części Szczurów, bo od dłuższego czasu snuję o nich "teorie", jeśli można to tak nazwać. Rusycysta mode on. Spoiler nie chce mi działać, więc zmniejszam czcionkę i kolor~
... Puszkin był oczywistym typem w tej kwestii. W końcu to narodowy poeta Rosji, dzięki któremu ten kraj ma język literacki. Podsunęło mi wiele to, że jakiś Obdarzony z Rosji jest odpowiedzialny za chorobę Fukuzawy i Moriego, a sporą rolę w życiu i twórczości Puszkina odegrała bodajże kilkumiesięczna kwarantanna. Gdybam na temat jego Zdolności - najsławniejsze dzieło Puszkina to "Eugeniusz Oniegin" opowiadający o życiu kilku typów popularnych wśród rosyjskiej młodzieży XIX wieku. Tak zwana "encyklopedia życia rosyjskiego". Drugie głośne dzieło - "Jeździec Miedziany". Mogłoby się odnosić do choroby jako kataklizmu, bo w Jeźdźcu jest mowa o powodzi Petersburga. To jedyne, co mi przychodzi do głowy - teksty o chorobie lub śmierci bezpośrednio są mniej znane. 
Kogo widzę przy Dostojewskim? Twórców takich, jak Lermontow (romantyzm, bunt i te sprawy), Tołstoj (bo głośny), Bułhakow (też głośny i krytykował system jak się nie mylę), Strugaccy (też krytyka systemu, cała masa dobrych pod Zdolność powieści). 
Moje nadzieje odnośnie dalszej części - Mori i Fukuzawa wyjdą z tego cali, Agencja i Mafia połączą siły, Hawthorne uratuje swoją miłość, Soukoku i shin Soukoku znowu uratują świat. Ot, takie maleństwa, które miło by było widzieć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość
Dzięki za informację o "Naomi", o tym nie wiedziałam o: Choć nadal pozostanę przy swojej opinii, że to straszne ;___;
Tasiemiec i sezonówka są rzeczywiście nierówne sobie, z tym się zgodzę, aczkolwiek w swojej wypowiedzi na myśli miałam raczej to, że kiedy ogląda się arc z Odasaku, to do pewnego stopnia jest jednak prawdopodobny psychologicznie - znaczy jestem w stanie wyobrazić sobie, że Dazai podjąłby takie decyzje, a nie inne, jestem w stanie też to zrozumieć. Ale samo wprowadzenie tej postaci jest jednak bezsensowne i nie powinno tyle zajmować. Za to http://straydogs.forumpolish.com/t72-rozmowy-o-serii#w fabule Bleacha wprowadza się takie twisty na przysłowiowe "BO TAK" i potem nawet najzagorzalsi fani postanawiają sobie odpuścić, bo nie mogą się zorientować, co, jak, gdzie i kiedy.
Pomyłkę z Gildią już poprawiłam, dzięki za zwrócenie uwagi!
Powrót do góry Go down
Zwierzchnik Mafii
https://imgur.com/gallery/YU4yC
Gdyby ktoś był zainteresowany - wyżej jest rozdział 48 mangi, który wyszedł po angielsku dzisiaj rano. Odnośnie samej mangi, japońska wersja pojawia się zwykle w pierwszych dniach miesiąca, zaś tłumaczenie na angielski wchodzi jakoś w drugim tygodniu. Na większości stron do czytania mang online swego czasu Bungou było ucięte na 30-którymś rozdziale i jeśli dalej tak jest, to wszystkie od bodajże 26 są u nich: http://dazaiscans.co.vu/
... a samo anime skończyło się mniej więcej na 36-37. 

W każdym razie, cierpiałem... naprawdę cierpiałem!
I teraz, tutaj uzmysłowiłem sobie, właśnie przy moim biurku,
Uporczywe wpatrywanie się w moje wyciągnięte ręce
To wszystko, co potrafię

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: Chuuya | Alek | Kapturek
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
http://www.pixivision.net/en/a/2029
Wywiad z Sango Harukawą i Kafką Asagiri o tworzeniu Bungou. Może kogoś zainteresować.
Plus przepraszam, bo kiedyś wyczytałem, że Naomi jest o kazirodczym związku, jednak ze była to informacja z tumblra, nie do końca należało jej ufać. Wikipedia orzekła, że takiego wątku tam nie ma (ale po Tanizakim się można spodziewać jednak wiele, khm), ale Naomi po jakimś czasie zaczęła być dominującą personą w związku z głównym bohaterem, co ma odwzorowanie w relacji rodzeństwa. I: także przyznaję się do błędu.
Swoją drogą dziś podobno wychodzi rozdział 49 48.5 po japońsku, także gdyby ktoś chciał, to jak tylko się na niego natknę, wrzucę go do tego tematu i pewnie tego posta, by nie dublować bez potrzeby :|

http://dazaiscans.co.vu/post/155475142380/bsd-chapter-485-summary

Podsumowanie rozdziału 48.5. Kolejny rozdział z połówką, prawdopodobnie znowu krótszy, oparty raczej na dialogach.

http://imgur.com/a/qUErw
I sam rozdział po japońsku, gdyby ktoś chciał sobie zwizualizować to, co jest wyżej. Po angielsku pojawi się pewnie w okolicach drugiej połowy miesiąca.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 118
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
http://m.imgur.com/a/nYMJ8

Znalazłem to. Z oficjalnego tomu z historiami pobocznymi. Kocham Karla. ;^; i w sumie to za parę dni wchodzi nowy rozdział.

http://tieba.baidu.com/p/4963526040?pn=0&
Wszedł rozdział po japońsku. W KOŃCU DŁUGI, W KOŃCU AKCJA. Strona chodzi źle na telefonach, lepiej przeglądać z komputera. Co sądzicie? 

Spoiler:
Edgarze, do czego wrzuciłeś chibi? W razie, gdyby ktoś miał chwilę na odczytanie tytułu opowieści (jeśli taki jest podany), to niech da mi znać. Chcę wiedzieć, jak bardzo źle jest z Chuuyą i... Mamy pierwszego martwego? Dostojewski, jak mogłeś zabić Kataia. ;-; Rozumiem, że postać niewiele znaczyła dla fabuły nie licząc rozdziału o jego miłości do Gin, ale... Twórcy chcą chyba pokazać, że ich postacie jednak nie są nietykalne. Aż dziwne...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Angielskie tłumaczenie speciala z oficjalnego twittera serii.
Czyli więcej powodów, by kochać panie z Bungou. Zwłaszcza Kouyou.

To wszystko, co potrafię

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Po otworzeniu na nowej karcie ofc będzie większe. W każdym razie... MAMY OFICJALNIE ZAPOWIEDZIANY FILM. Oficjalna, japońska strona Bungou mówi, że fani dostaną pełnometrażowy film i przedstawienie teatralne. Plakat ma Dazaia i Chuuyę, przez co liczę na coś o nich dwóch. Póki co nie ma jednak żadnych informacji poza tym, że zostały na kiedyś zapowiedziane
Edit, premiera japońska: 13.10.2017 ~
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii

To wszystko, co potrafię

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Rozmowy o serii
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 3Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Z serii: kreatywna Ola
» Rozmowy o The 100