Share | 

Rozmowy o serii

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
First topic message reminder :

Temat do rozmawiania o Bungou Stray Dogs - przemyśleniach odnośnie przyszłości serii, jej dalszej fabule, wspomnienia odnośnie tego, co już się w niej wydarzyło. Mieliście ulubione sytuacje? Oczekujecie jakichś? Macie faworytów wśród postaci lub kogoś, kogo chcielibyście zobaczyć wśród kanonów? 
Jeszcze jedna rzecz - temat nie jest pozbawiony spoilerów. Za takie uznaje się wszystko, co było tylko w mandze. Co było w anime, które skończyło się z dniem dzisiejszym - już nie. Wobec tego, że nie każdy czyta komiks, informacje pochodzące z niego należy umieszczać w spoilerze, zaś osoby nielubiące spoilerów powinny albo unikać tego tematu albo przeglądać go ze świadomością, że może się tu pojawić coś, czego nie chcą zobaczyć. 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 129
https://m.imgur.com/gallery/srKgD
Rozdział 51.5 po angielsku.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
https://tieba.baidu.com/p/5142389872?pn=0&
Rozdział po japońsku. Mam dwa słowa - zawiodłem się xD

All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
podsumowanie najnowszego rozdziału. W kwestii wyjaśnienia, jak się okazuje, w linku ode mnie skany były w złej kolejności. To, co jest podane tutaj, jest minimalnie bardziej zadowalające, ale dalej uważam, że zrushowane jak drugi sezon anime przez Dark Era Arc :|||
Spoiler:
Chuuya pobił 1000 ludzi, tak btw. Nie ma w książce Zdolności. <3

+ jutro wyjdą informacje na temat filmu.

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Kolejne wizualne promo i po youtube krąży trailer mający 30 sekund. Ale nie mogę go zalinkować póki jestem z telefonu, welp. Cóż... Spodziewałem się czegoś więcej? No i ktokolwiek to cieniował ,powinien się nauczyć cieniowania, srsly.
W każdym razie, mamy prawie piosenkę z Touhou film pod tytułem "Dead Apple", który wyjdzie wiosną 2018.

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 209
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
...jakoś dziwnie mi wygląda ten plakat czy jak to zwać. Te poszarpane ubrania i mhroczne spojrzenia...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
https://tieba.baidu.com/p/5202105242?pn=0& japońskie rawy nowego rozdziału.
Na Dazaiscans jest zaś już poprzedni po angielsku.

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 129
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
https://bsd-bibliophile.tumblr.com/

^ Całkiem ciekawy blog z publikacjami na temat pierwowzorów postaci z BSD. Może kogoś zainteresuje~

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
https://m.imgur.com/a/j0bef

Najnowszy rozdział po japońsku. Poprzedni jest już u Dazaiscans po angielsku.

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 36
https://imgur.com/a/v8k5n Rozdział 56 po angielsku.

Rozdział 57 po japońsku wprowadza nowego kanona i pewien plot twist~ https://imgur.com/a/NRJtp
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Klubu
Liczba postów : 158
https://imgur.com/a/uSoqD Rawy rozdziału 58

Januszowe podsumowanie rozdziału:
Gogol cieszy się, że robi się gorąco i mówi Fukuzawie, że ma dla niego „cztery” informacje. Tłumaczy im zasady gry, którą chce z nimi podjąć — ma zakładników i każdego z nich potraktuje piłą łańcuchową po pewnym czasie albo jeśli Agencja podejmie kroki, jakich gra nie przewiduje (wysłanie kogokolwiek spoza agencji, współpraca z  policją). A potem robi z siebie głupka i uznaje, że chyba źle policzył i jednak nie ma czterech (??????? Gogol co). Ranpo poszedł we właściwe miejsce przed tym, jak reszta dostała wskazówki, bo Ranpo jest mądry, a agencja każe mu zachować ostrożność i przekazuje mu, co mówił Gogol. Potem Ranpo znajduje ministra Tanedę, którego radosny przyjaciel Gogol ostatnio postrzelił.
Potem jest przeskok na Atsushiego, który jest wysłany na misję infiltracji wroga i odnalezienia urządzenia odmierzającego czas (podejrzewam, że do uruchomienia pił), bo jego szybkość jest kluczowa i największa ze wszystkich w Agencji. Nie do końca rozumiem, czy on sam  to myśli czy to jest dalej przekaz z agencji, ale jest powiedziane, że niebezpiecznie byłoby atakować od frontu, bo tam jest zasadzka (taki czarny ryjek), snajper i kolejna pułapka, więc postanawia udać się podziemnym kanałem ewakuacyjnym. Ale jak wiadomo, w podziemiach zawsze są klauny i widać Asagiri naczytał się „To” Kinga, bo tam dał swojego błazna. Dzięki swojej Zdolności Gogol pojawia się znikąd i o ile świat mnie nie okłamuje, mówi coś jak „puszek przyszedł/w końcu się ruszyłeś”. A Atsushi odpowiada rasizmem, bo mówi, że Gogol to obcokrajowiec-terrorysta. Gogol zaciesza, bo spotkał tygrysa z plotek, krzyczy, że nazywa się GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGOL! I pyta, czy jego praca jest dziwna. Sushi z kotka przedstawia nam działanie Zdolności Gogola w swoich podejrzeniach (jakby ktoś jeszcze się nie domyślał). A Nikuś jest na tyle grzeczny, że jeszcze  sprostuje rzeczy takie jak dystans działania zdolności, podczas gdy Sushi ogarnia, że nawet jeśli  ucieknie, to się nie schowa. Sushi rusza więc do ataku, Gogol chce w niego strzelić, ale Sushi gryzie mu pistolet (gun play, oj nieładnie…  50 twarzy tygrysa), czym blokuje jego atak. Stara się dostać jak najbliżej, bo uważa, że dzięki temu będzie mógł wygrać. Gogol wrzeszczy i leci w kulki jak to Gogol już ma w zwyczaju.
Kolejny przeskok na front Taneda/Ranpo. Taneda tłumaczy, czym jest grupa przestępcza, do której należy Gogol (składa się z pięciu przestępców — klaun Gogol, demon Dostojewski i trzech innych, niebezpiecznych ludzi). Okazuje się również, że Departament na cele badawcze posiadł Księgę i tłumaczone jest, że nawet skrawek jednej kartki wystarczy, by coś stało się prawdą. No, czyli działa jak Death Note. Czy tylko ja widzę podobieństwa? Świr uznający się za Boga, zasady działania księgi/notesu… :|
Wracamy do Gogola i Sushiego, Gogol plecie radosne brednie o rzucaniu w kotka filarami i mówi, że mógłby go zagrzebać w piachu (to chyba nawiązanie do tego, że Gogol rzekomo został zakopany żywcem…?) chociażby przy pomocy materiałów wybuchowych. A, no i łapie przy okazji kotka za łapkę i wyciąga ją spod swojego płaszcza i bawi się nią (co on bierze). Sushi ma jakieś dylematy i monologi wewnętrzne, w końcu pyta Gogola „dlaczego? Dlaczego zabijasz ludzi?” i wali typowymi shonenowymi tekstami o moralności i takie tam, starając się grać na czas. Gogol chichocze i odpowiada, że wręcz uwielbia to pytanie, bo takie samo zadały mu cztery osoby, które zabił, po czym mówi, że odpowiedzi są dwie. 1) dla przyjemności, daje mu to szczęście i zadowolenie, daje największą ekscytację, ale nie ma głębszego motywu, przy czym raz po raz wbija nóż w skradzione kocie kopytko. I pyta, czy na to wyglądają jego działania.
Dodaje, że byłoby kiepsko, ale zrozumiale umrzeć z ręki potwora pozbawionego ludzkiej natury. Dopowiada, że jest kompletnie szalony, ale rozumie okrucieństwo, jakim jest odebranie życia i pojmuje poczucie winy. Mówi coś jak „pewnie chciałbyś spytać, czemu miałbym cię zabić. To zrozumiałe— ale powiedz, czy lubisz ptaki? Bo ja lubię. Przeciwstawianie się grawitacji, latanie, pełna wolność— właśnie tego szukam.”
Przeskok do Ranpo i Tanedy. Taneda tłumaczy, że liczba zdań, jakie można wpisać do Księgi, jest ograniczona i że musi mieć formę logicznej opowieści, zawierającej ciąg przyczynowo-skutkowy i spójność narracyjną. Po pogawędce na ten temat Taneda chyba umiera, a przynajmniej odpływa, mówiąc Ranpo, by uciekał.
Znowu Sushi z Gogolem. Kotke mówi, że nie rozumie, co morderstwo ma do wolności (czy ktoś mu się dziwi?), a Gogol odpowiada, że tylko Dos(tojewski) był w stanie to zrozumieć (ok, Gogol fantastycznie oddaje irl Gogola). Wspaniałomyślny Nikołaj mówi, że odda nogę, ale najpierw musi przywitać kogoś innego. Znika, mówiąc kotkowi, że zobaczą się znowu, bo trzeba zacząć show. Nadjeżdża jakiś samochód. Koniec.

Jakby co — mój japoński jest kulawy, sugeruję się furiganami, funkcją odczytywania znaków w google translate oraz słownikiem kanji. Części rzeczy mogłem nie przytoczyć bo nie zrozumiałem, część mogłem pomylić, bo nie zrozumiałem.
To teraz dwa słowa od kogoś, kto kocha literaturę rosyjską i miał z nią styczność od „naukowej” strony. Gogol jest pierwszym i póki co jedynym Rosjaninem (Ukraińcem!), który naprawdę oddaje ducha literatury z tamtego kraju i okresu. Uważam też, że jest najlepiej oddanym pisarzem rosyjskim (twórca wybiera przecież przynależność do narodu przez język, w jakim tworzy) dotychczas, ale mamy do poznania jeszcze trzech. Bułhakow, Tołstoj, Lermontow....?

U W A G A
Carlo słabo mówi po japońsku. Tekst pisany błędnie oznacza, że chłopak posługuje się japońskim. Poprawny język oznacza mowę po angielsku lub włosku.

aktualna lokalizacjagłos#a67d3d - kolor mg

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Rozmowy o serii
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 3Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Z serii: kreatywna Ola
» Rozmowy o The 100