Share | 
 

 Sorrow already spoiled never dreams or wishes anything

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatarImię i nazwisko: Nakahara Chūya中原 中也

Wiek i data urodzenia: 22 lata, ur. 29.04.1994

Grupa: Mafia Portowa

Zawód/Ranga: Herszt Mafii 


Charakter

"His behaviour was extraordinary. I listened to him, feeling a strange mixture of curiosity, fascination and disgust." - Kawakami Tetsutarou o Chuuyi 
Nakahara Chuuya jest osobą skomplikowaną.
Z wierzchu na pewno jest profesjonalistą i reprezentuje wszystkie cechy przez bycie takim wymagane. Dobrze wychowany poliglota, obeznany nie tylko z własną, rodzimą tradycją i szanujący ją, jednak naraz uwielbiający to, co daje mu zachodni krąg kulturowy. Wbrew pozorom, jakie mogą sprawiać jego skłonności do wszczynania bójek i umiłowanie alkoholu, Nakahara bardzo ceni nie tylko trunki i kulturę popularną, jednak też potrafi docenić sztukę wysoką. Kocha przede wszystkim poezję i dobytek literacki dawnych pokoleń, jednak nie wzgardzi też dobrze wystawioną sztuką teatralną. Darzy też sympatią muzykę, ale chyba nie ma żadnego ulubionego gatunku. Chce sprawiać niezbyt mylne wrażenie człowieka kulturalnego, wyrafinowanego i eleganckiego, naraz pozostawiając w świadomości obserwatora lub rozmówcy sporą dozę czegoś, co można nazwać kocim charakterem. Zawsze na własną rękę, na tyle niezależny na ile być może, podlegając wciąż jednak szefowi Mafii, twardo stąpający po ziemi osobnik. 
Co mamy dalej? Wspomniany profesjonalizm jest wyuczoną cechą u Chuuyi Nakahary, ponieważ tyle lat będąc w otoczeniu ludzi z Mafii i obserwując, na czym polega praca tejże, ciężko jest nie wiedzieć, co się z czym je. Z pewnością należy do ludzi bezpośrednich, jeśli wie, czego w aktualnej chwili chce. Jak wspomniano - sprawia wrażenie osoby, która bardzo twardo stąpa po ziemi (okazjonalnie ścianach czy suficie), jednak nie wyklucza to w najmniejszym stopniu rzeczy takich, jak uczucia czy postrzeganie wartości niematerialnych. To wszystko pozory, praca jest oczywiście wielką częścią jego życia i po prostu skupmy się na jego obliczu towarzyszącym właśnie jej. Poważny, starający się pokazać po sobie jak najmniej, bez wątpliwości człowiek dość niebezpieczny i groźny, jak najbardziej świadom swojej siły. Nie lubi jednak bezsensownego i bezpodstawnego okrucieństwa... O ile nie dotyczy to jego znęcania się nad Dazaiem. 
Poza tym Chuuya wpisuje się, choć tego nie wie (tudzież nie przyzna się), w schematy narzucane przez osobowość typu tsundere. Wszelkie emocje pozytywne, jakie żywić może względem kogokolwiek maskuje przede wszystkim nerwowością i agresją werbalną oraz fizyczną. Na co dzień jest też dość marudny, a najbardziej lubi narzekać na wszystko, co związane jest z jego dawnym partnerem i wyliczać powody, dla których tegoż nienawidzi. Ma skłonności też do przezywania w niebanalny i nietypowy sposób wszystkich, którzy grają mu na nerwach, oczywiście z Dazaiem na przedzie. W swoich wyzwiskach wyśmiewa zwykle elementy ubioru danej osoby, jej zwyczaje, które jemu wydają się dziwne albo głupie, tudzież porównuje ją do jakiegoś zwierzęcia, które w danej chwili mu się z delikwentem kojarzy. 
Jest poza tym osobą wybredną, która bardzo lubi wyróżniać się na każdy możliwy sposób. Jak było wspomniane, ceni sobie elegancję, którą czuć między innymi od tego, jak Chuuya się ubiera. Kolejną rzeczą wyróżniającą go jest sposób mówienia - wplata w mowę codzienną słowa, które wyszły już z użytku, naraz używając też wyrażeń dość nowoczesnych. Często przeplata w swoich wypowiedziach też zapożyczenia z języków obcych, kładąc największy nacisk na uwielbiany przez niego francuski. Jest osobą, która lubi ciekawić i fascynować innych, pozostawiać różne kwestie niedopowiedziane lub niedosłowne i posługiwać się nawet najmniejszymi symbolami.

"I am, after all, a lamenter who never regrets the fact of having become one." - Chuuya Nakahara o sobie 

Poza tym wbrew pozorom, Chuuya jest osobą bardzo uczuciową. Cechuje go ogromna lojalność, przy czym najsłuszniejszym przykładem jest w tej sytuacji powołanie się na jego stosunek do Mafii. Uważa powyższą grupę za swoją rodzinę, tak też ich traktuje i jest świadom swoich zobowiązań wobec niej. Nie jest w stanie natomiast dopuścić do siebie myśli dotyczących jakiejkolwiek zdrady Mafii i jest to kolejny powód, by nienawidzić Dazaia. Co ciekawe, na próbę ucieczki Kouyou przymyka oko, głównie dlatego, że jedynie o niej słyszał. To, że sam wymaga od siebie lojalności do osób, które są mu siłą rzeczy bliskie, wiąże się też z takim samym wymogiem wobec nich. Jeżeli zostanie zdradzony, skrzywdzony - zapamięta to i jest gotów z miejsca znienawidzić daną osobę. Jest bardzo pamiętliwy, co nie pozwala mu zbyt szybko przebaczać błędów nie tylko innym, ale też sobie. Jako profesjonalny perfekcjonista musi wymagać od siebie wiele, by wszystko zrobić  tak, jak powinien. 
I, o dziwo, jest to osoba o delikatnym wnętrzu. Chłodna analiza faktów, momentami brak litości - o tak, to wiadome, w końcu tego chce przynależność do Mafii, jednak w środku Chuuyi znajduje się spora doza właśnie delikatności. Po prostu na wszelkie krzywdy reaguje w sposób niekonwencjonalny i sporo rzeczy go denerwuje bardziej, niż ustawa przewiduje. Nie obchodzi go to, co robią osoby niewiele dla niego znaczące, jednak potrafi okazać empatię ludziom, do których w mniejszym lub większym stopniu jest przywiązany lub po prostu przyzwyczajony. Umie lubić innych, potrafi szanować, a szacunek Chuuyi kończy się tylko, gdy ma do tego powód. Przepada za towarzystwem ludzi, zwłaszcza, jeśli ci mają podobne do niego zainteresowania i są eleganccy, modni i mają dobry smak. 
Sam stara się być połączeniem cech, które zwykle przypisywane są Francji - obiekt zainteresowania, sympatii, miłości, nienawiści, ale na pewno nie obojętności. Jeśli ktoś powyższą mu okazuje, szczególnie gdy Chuuya zabiega o jego uwagę lub Chuuyę on jakkolwiek wyśmiewa, Nakahara staje się nieznośny jak mucha. Tudzież zacznie zachowywać się jak kot, który złapał mysz - zacznie gnębić daną osobę, skupiać się tylko na niej, ot, coś na zasadzie końskich zalotów, które zwykle nie mają na celu wzbudzenia gorętszych uczuć. Lubi, kiedy się go dostrzega. 
Ale nie jest taki cały czas. O nie. Pozostaje jeszcze kwestia Chuuyi spacerującego - ten skupia się przede wszystkim na otaczającym go świecie, jednak bynajmniej nie na tym, co może go w nim denerwować. Podziwia jego piękno, spaceruje głównie najcichszymi miejscami, bliskimi naturze i o dziwo, wbrew swojej zazwyczaj nerwowej naturze, uwielbia w ciszy podziwiać to, co go otacza. Jeszcze nigdy nie wziął ze sobą nikogo na taki spacer i nikt poza Kouyou nie wie, jakoby Chuuya na takie się udawał. Wtedy zupełnie różni się od tego, co reprezentuje sobą na co dzień - spokojny, cichy, uśmiechnięty, skłonny do głębszych przemyśleń i melancholii. 
Ot i pełny obrazek Chuuyi Nakahary, którego podsumować można prostym stwierdzeniem. Jest jak dwie strony medalu. 

Aparycja

"Nakahara was walking with his hands in his jacket pockets, in an outfit exactly like Rimbaud's in the portrait that Verlaine drew: black clothes and shirt and his broad-brimmed hat, with hair hanging over his neck." - Kawakami Tetsutarou o Chuuyi 
Chuuya Nakahara znowu jest skomplikowany. 
Cóż to za maleńka, porcelanowa laleczka! Nie licząc Yumeno Kyusaku i Elise, którzy są dziećmi, jest najniższy w całej Mafii. Maleństwo, które mierzy sobie zaledwie sto sześćdziesiąt centymetrów wzrostu, ma rozłożone w nich sześćdziesiąt kilogramów i nie wygląda na osobę, która mogłaby sprawiać wrażenie jakkolwiek niebezpiecznej. To jednak nie jest człowiek, którego należy skreślać ze względu na absolutnie niepozorną aparycję ani tym bardziej w jakimkolwiek stopniu lekceważyć. Gdyby zdjąć z niego ubrania, wcale już nie jest taką słodką figurką z porcelany, chociaż wygląda to dość... zabawnie. Kto by się spodziewał po takiej osóbce posiadania ciała, co prawda nie atletycznego, ale z pewnością wyćwiczonego przy takiej smukłości i ogólnego wrażenia drobnej istotki? Właśnie, rzuca się też w oczy to, że Chuuya jest dość smukły. Ma długie, ładne nogi, które mogłyby jego sylwetkę optycznie wydłużać i które też podkreśla dopasowanymi doń długimi, czarnymi spodniami. 
Wcale nie jest idealny. Nigdy nie był i nie będzie, chociaż z wierzchu, gdy rzuci mu się przelotne spojrzenie, może się taki wydawać. Przejdźmy do jego dłoni - drobne, zwykle ukryte pod rękawiczkami, czarnymi, wykonanymi z przyjemnego materiału. Gdyby te zdjąć z jego rąk, te, wbrew pozorom, jakie opisane były wyżej, to wcale nie będą takie śliczne. Ma dłonie często zadrapane, pokryte bliznami, niekiedy też ranami, jeśli niedawno miało miejsce użycie Zepsucia. Poza tym są jednak zadbane, Chuuya stara się, by takie były, chociaż i tak woli trzymać je skryte za rękawiczkami. 
Skoro już jesteśmy przy ubiorze, to mamy tu do czynienia z prawdziwym elegantem, który jednak nie wydaje się do końca dopasowany do naszych czasów. Chuuya wygląda tak, jakby wyszedł z jakiegoś obrazu przedstawiającego człowieka sprzed stulecia lub dwóch. Rzuca się w oczy między innymi jego kapelusz - czarny, przewiązany brązowym materiałem, z którego zwisa zaczepiany w dwóch miejscach srebrny łańcuszek. Kapelusz ten wcale nie służy optycznemu dodaniu wzrostu Nakaharze, ależ skąd! No, może troszeczkę. Ten element jego ubioru jest absolutną koniecznością i ciężko jest zobaczyć mężczyznę bez kapelusza. Spod tegoż wystają włosy - po prawej dłuższe z przodu, na grzywce, nieco zasłaniające momentami oko i kawałek jego twarzy. Po drugiej stronie twarzy włosy odgarnięte są ku tyłowi, nieco za ucho, by zręcznie przechodzić wraz z całą porcją włosów znajdujących się z tyłu w jedną, spójną całość, która zwykła luźno zwisać przy jego szyi, na lewym ramieniu. Kosmyki jego włosów są w miedzianorudym odcieniu, lekko falowane, przez co nawet, gdy je ułoży, sprawiają wrażenie chaotycznych, tkwiących w wiecznym nieładzie. Zdarza się, że włosy jakoś wiąże czy upina, ale jest zdania, że najlepiej wyglądają, kiedy pilnuje ich kapelusz. 

"A famous photograph taken at about this time shows boy with large soulful eyes, full lips and a small, firm chin, who wore his straight hair long affected a big dark hat." - Paul Mackintosh we wstępie do angielskiego wydania poezji Chuuyi 

No, ale kwestia twarzy Chuuyi - wygląda na swój wiek, to jest dość młodo, i choć są gusta i guściki, to urody odmówić mu nie można. Jest w nim też coś dla Japończyków egzotycznego, bowiem cechy jego wyglądu, ku uciesze samego Nakahary, są typowe dla ludzi z Zachodu - blada cera, rude włosy, do tego rysy twarzy i jego oczy... Zacznijmy jednak od samej buźki. Ma młodzieńcze kształty, nieco ostre, momentami zaś nadzwyczaj łagodne. Jego usta są wydatne i ładne, jeśliby określać przy ich pomocy wiek mężczyzny, to bardziej skłaniają się ku młodzieńczym aniżeli dorosłym. Zwykle ułożone w lekki, kpiący uśmieszek, kiedy indziej zaś po prostu zupełnie obojętne. Ma drobny, wąski podbródek, dzięki któremu jego twarz może się wydawać nieco trójkątna. Dalej mamy nos, dość nieduży i delikatnie zadarty ku górze, później zaś spore oczy w stalowobłękitnym odcieniu, które zwykle są nieco przymrużone. Ma lekko zarysowane brwi i jak to już jest u osób rudych, są też całkiem jasne.
Mamy niżej, tuż pod głową, smukłą szyję, która okrążona jest ozdobą przypominającą obrożę - ta wykonana jest z czarnej skóry, jest cokolwiek wąska i zobaczyć Chuuyę bez niej to jak zobaczyć go bez kapelusza. I teraz zaczyna się skomplikowana część, to jest warstwy jego ubioru - na nagą skórę ramion, klatki piersiowej i brzucha narzuca koszulę, najczęściej jasną, z krótkim rękawem i wysokim kołnierzem, zawsze niedopiętą na ostatni guzik lub dwa. Dalej idą pasy, krzyżujące się pod szarą kamizelką na jego klatce piersiowej - te służą prawdopodobnie podtrzymywaniu kabury na broń palną lub jego ulubiony nóż i nie licząc charakterystycznego "x" na dole okala jego klatkę piersiową dodatkowy pas, który zabezpiecza broń przed luźnym lataniem pod ubraniem Chuuyi. Koszula, pasy, kamizelka... Ach, tak. Dalej jest coś, co chyba najrozsądniej należałoby określić krótką marynarką (wszystkie inne określenia takiego czegoś zdają się zbyt kobiece...), ta jest w kolorze czarnym, a podwinięte rękawy do łokci wskazują na to, jakoby wnętrze tego elementu garderoby miało być brązowe. Wspomniane gdzieś na początku spodnie podtrzymuje skórzany pasek, zaś stopy skryte są w obuwiu, które nie ogranicza aktywności fizycznej. Ostatecznie mamy też płaszcz w wariancie kolorystycznym takim samym, jak marynarka, a najczęściej jedynie zarzucony na ramiona tak, by imitował pelerynę. I choć jest to ulubione ubranie Chuuyi, najwygodniejsze i najbardziej codzienne, to oczywiście nosi też inne rzeczy, takie jak tradycyjny ubiór japoński albo coś zupełnie luźniejszego.


Historia

childhood
the snow that fell on me
was like sleet

Chuuya Nakahara zawsze był skomplikowany. 
- Dazai Osamu - Powtórzył za człowiekiem, który siedział za biurkiem i wlepił niezbyt ufne spojrzenie w drugiego obecnego tu chłopca. Rodzina Chuuyi miała z szefem mafii dość dobre kontakty, zaś sam chłopiec miał coś, co okazywało się dość przydatne dla tego mężczyzny. Bo kto by pomyślał, że chodzenie po suficie to nie jest coś typowego dla wszystkich dzieci w jego wieku? Chyba nie czuł się specjalnie odmienny od innych, w tamtej chwili nie widział też innego dowodu na przydatność mocy poza tym, że mógł wchodzić w trudno dostępne dla innych miejsca.
Biuro, w którym znajdował się Chuuya, wspomniany Dazai, szef mafii, jakaś piękna dziewczyna najwyżej parę lat starsza od niego i znany mu już Ougai Mori, nie kojarzyło mu się ani trochę z działalnością mafijną. Było zbyt estetyczne, ładne i zdecydowanie o wiele za bardzo normalne, co też poniekąd dawało chłopcu pewne poczucie bezpieczeństwa. Nie rozumiał jednak tej sytuacji - czy rodzice oddali go, bo go nie kochali? Bo musieli? Bo bali się mieć pod dachem kogoś z tak dziwacznym darem? Czujne spojrzenie stalowobłękitnych tęczówek omiotło całe pomieszczenie i starało się wychwycić cokolwiek z twarzy zgromadzonych tu ludzi. Dziewczyna zdawała się posągiem o wiecznie niewzruszonej i chłodnej, ale pięknej twarzy, chirurg uśmiechał się przyjaźnie, pokrzepiająco, szef patrzył wyczekująco i ponaglająco, a drugi chłopiec miał ten dziwny wyraz twarzy - niby uśmiechnięty, ale jakoś tak bez humoru, bez czegoś, co mogło wskazywać jednoznacznie na to, że Chuuya ma do czynienia z człowiekiem. 
- Na... Na... Nakaha... Nakahara Chuuya! - Oznajmił głośno i wyciągnął do dzieciaka rękę. Im szybciej zrobi co trzeba tym szybciej będzie miał go z głowy i może będzie mógł nawet wrócić do domu. Ten drugi, już z twarzą częściowo skrytą pod opatrunkami - swoją drogą, po co mu one? - popatrzył na rudzielca zdumiony, jednak uścisnął jego rękę.
- Nananakahanakahara Chuuya - powtórzył tonem tak kpiącym, że wyśmiewany chłopiec zaczerwienił się ze złości. - Wyglądasz jak ślimak! - Dodał zaraz nadzwyczaj dumnym z siebie głosem, a Chuuya poczuł narastającą w nim wściekłość. Dziewczyna zakryła usta dłonią, chyba chcąc w ten sposób zabronić sobie cichego chichotu a Ougai cicho parsknął. 
- Żebyś sam zaraz... - Mruknął pod nosem Chuuya, chcąc dać mu w następnej chwili popalić w ramach kary za śmianie się, jednak... Zaraz zamarł; chciał zrobić cokolwiek, odepchnąć dzieciaka siłą grawitacji, wywrócić go nią do góry nogami, sprawić, by wisiał jak ta niezbyt gustowna lampa pod sufitem, ale... Nie był w stanie. Wyrwał rękę z jego uścisku i cofnął się jak poparzony - spodziewał się jakichkolwiek wyjaśnień, czegokolwiek, co potwierdzi, że jego moce nie zniknęły, że nic się nie stało, jednak dzieciak dalej stał z tym nieodgadnionym wyrazem twarzy, a pomieszczenie wypełniła okrutna cisza. Jak się okazało później, ich spotkanie nie było ani trochę bezcelowe czy przypadkowe. Tego dnia, jeszcze jako dzieci, obaj zostali wcieleni do Mafii, pomyślani już jako partnerzy w przyszłości musieli rozpocząć długie, żmudne treningi, dzięki którym za kilka lat stać się idealnie zgranym duetem. 

***

- Oi, oi, Chuuya! - Dazai podskakiwał, chcąc dosięgnąć swojego nowego partnera, który postanowił ukryć się na suficie, żeby Osamu dał mu w końcu spokój. 
- Mówiłem ci! Od-wal-się! - Warknął do chichoczącego wieszaka na bandaże i skrzyżował ręce na klatce piersiowej. Rudy chłopiec musiał w tej chwili wyglądać dość absurdalnie - drobna figurka stojąca na suficie ze skrzyżowanymi ramionami i arcyfochniętą miną, a w dodatku jeszcze ta nieco większa od niego, która stoi jak człowiek i próbuje złapać mniejszą. 
- No zeeejdź! - Jęknął Osamu, wyraźnie rozbawiony całą sytuacją. 
- NIE! Nie ma mowy! Odczep się, przygłupie! - Chuuya sam już nie wiedział, dlaczego właściwie był tym razem był wściekły na Dazaia. Ten typ człowieka niesamowicie go wkurzał i miał ochotę... 
... Na pewno nie spaść na niego. 
W końcu Osamu zdołał zaledwie musnąć palcami włosy Chuuyi, na których ten jeszcze nie nauczył się używać swojej zdolności; nie uważał tego za coś koniecznego i jak widać bardzo się mylił. Zdezorientowany Nakahara spadł na ziemię, to jest na Dazaia będącego na ziemi i usłyszał tylko cichy okrzyk triumfu. Zdołał podnieść się z drugiego chłopca i sam krzyknął, jednak bynajmniej nie triumfalnie. Ręka Dazaia nie wyglądała najlepiej, jednak... jego twarz, poza lekkim szokiem, zdecydowanie wyrażała zadowolenie. I to najbardziej uderzyło niższego chłopca.
- IDIOTA! - pisnął płaczliwie Chuuya i od razu pobiegł po kogoś starszego, wiedząc, że Osamu chciał takiego rozwoju sytuacji. Tamtego dnia ich kontakty zostały nieco ukrócone, a spotykać się mogli właściwie tylko pod okiem Moriego albo Kouyou nee-sama. 
I tak widywali się bez ich zgody. 


seventeen to nineteen
the snow that fell on me
dropped like hail

Co się działo? Czemu się działo? 
Chuuyą wstrząsały różne rzeczy w tej chwili, przy czym świadomość swoich czynów nie była żadną z nich. Otoczenie rozdzierało kilka rzeczy. Donośny śmiech - czy on wydobywał się z jego ust? - odgłos walącego się budynku - ale co z ludźmi? Co z nimi? - krzyki - kto? Uwaga... - i czyjeś wołanie. 
Chuuya Chuuya Chuuya Chuuya Chuuya 
To nie mogło do niego do końca dotrzeć; wiedział, że coś było, ale nie zwracał na to najmniejszej uwagi. Wiele razy zastanawiał się, co właściwie czuje używając Zepsucia. Czuł się zepchnięty na dalszy plan, nie był nawet obserwatorem tego, co robiło jego ciało; to można było porównać do nasłuchiwania tego, co dzieje się w drugim pokoju i zaglądania co jakiś czas przez dziurkę od klucza. Czuł poza tym ból, który rósł z każdą chwilą, który zdawał się palić go od środka, rozdzierało go, powodowało kolejne krwotoki.
W międzyczasie Zepsucie szalało w najlepsze. Właśnie to było przyczyną wszystkich krzywd i ran, które spotykały rudzielca. Miał wielką moc, która ciągnęła za sobą przykrą konsekwencję. Już dawno stwierdzono, że jeśli Nakahara będzie jej zbyt długo używał, zginie w przeciągu kilku godzin. 
Dotarło do niego tylko jedno. 
Ktoś złapał go za lewy nadgarstek i do ucha dotarł mrukliwy szept, który tak dobrze znał, ale którego charakteru nie umiał określić. Z pewnością był to głos młodzieńca, nieco chrapliwy, zabarwiony wyraźnie przez mutację. Pobrzmiewała w nim, jak się zdawało Nakaharze, pewna troska, ból i niepokój. 
- Już dobrze, Chuuya - Właściciel głosu chyba chciał bardziej  przekonać do tego siebie niż samego rudzielca, który bezwładnie, niczym szmaciana lalka, opadł w ramiona swojego partnera. Zamroczyło go, przed oczami miał czerń, zaś z ust uciekały kolejne szkarłatne strużki. Chuuyą wstrząsnął atak kaszlu, gwałtownego i zabarwionego odcieniem krwi. Wtulił twarz w ramię Dazaia i kolejnym, co wprawiło jego ciało w drżenie, był nagły szloch. 
- Osamu... je ne veux pas... - Wymamrotał płaczliwie i uniósł wzrok najpierw na otoczenie, później na Dazaia. Zwracał się do niego po imieniu tylko w sytuacjach takich jak ta. Z tego, co zauważył, zmiótł w proch budynek należący do wrogiej organizacji z Tokio, która była ich aktualnym celem. Poczuł, że chude ramiona partnera zaciskają się mocniej wokół niego.
- Już dobrze... Chuuya... - Powtórzył, a Nakaharze przez moment zdawało się, że głos bruneta łamie się i drży. 

***

Cholera.
To jedno słowo stanowiło idealne podsumowanie tego, co w tej chwili odczuwał Nakahara. Nie dziwiło go to, że kolejna ich misja powiodła się, nie był przejęty faktem, że komuś odebrał życie i to chyba było jedyne, co łączyło go z Dazaiem. Nienawidził tego człowieka, nienawidził, chociaż - a może właśnie dlatego - był od niego całkowicie zależny. Mawia się, że cel uświęca środki, jednak są takie metody, których Chuuya wolałby unikać i Zepsucie właśnie do takich należy. 
Nie chciał ufać Dazaiowi. Nie chciał. Wszystko w nim krzyczało przeciwko temu, jednak naraz wiedział, że ten paskudny człowiek trzyma go przy życiu. Nec possum tecum vivere, nec sine te. To było okrutnie absurdalne - osoba marząca o śmierci ratowała kogoś przed nią. Dlaczego nie pozwolił jeszcze umrzeć Chuuyi i potem samemu za nim podążyć? To nie było jego marzenie? Co za idiota. Jeśli trzymał go przy życiu faktycznie tylko obowiązek niańczenia rudego, to czemu się go nie pozbył i nie upozorował wypadku? Przecież wiedział, że Nakahara w stanie Zepsucia jest nieobliczalny. Na samą myśl o tym nastolatek zadrżał a na jego karku włosy zjeżyły się. 
Jak zwykle po udanej akcji przesiadywał w barze i pił byle jakie drinki, które akurat go przyciągnęły swoją nazwą. To jeszcze nie był ten moment w jego życiu, gdy zaczął gustować w wytrawnych winach - był po prostu dzieciakiem, który chciał próbować nowych rzeczy. Sącząc coś, czego nazwy ani smaku nie umiał do końca zidentyfikować, podskoczył w miejscu czując, jak czyjeś ramię go obejmuje.
- Czemu nie poczułem twojego smrodu? - Warknął, spoglądając na jak zwykle zabandażowaną twarz Dazaia, który jak zawsze szczerzył się jak skończony idiota.
- Co dobrego, co dobrego? - Osamu przechylił kieliszek Chuuyi ku sobie, na co ten od razu szarpnął go do siebie i posłał wieszakowi na bandaże miażdżące spojrzenie.
- Idź się zabij, padalcu - Ot i normalna wymiana zdań między dwoma niezwykle niebezpiecznymi ludźmi. Nakahara starał się odepchnąć od siebie natarczywego imbecyla, jednak ten dalej ściskał go i ani myślał puścić. Wciąż był dla rudego wielką zagadką, choć znali się już tak długo i sam Dazai zdawał się już przejrzeć Chuuyę na wylot; Nakahara umiał przewidzieć jedynie sytuacje, w których Osamu go wkurzy, powie coś durnego albo będzie chciał coś sobie zrobić.
- Chyba póki co wybiorę umilanie ci czasu, ne~- Znowu ten melodyjny głos, który sprawiał, że Chuuya miał ochotę popełnić podwójne samobójstwo ze swoją złością na Dazaia. - Poza tym jak taki będziesz, to nigdy nie znajdziesz ładnej pani! I kto wtedy ci będzie dostarczał rozrywki? -Ku uldze Nakahary brunet puścił go, jednak zaraz zaczął dramatycznie wymachiwać wszelkimi swoimi kończynami. W dodatku jego głos przybrał na obrzydliwie udawanej trosce.
- Jesteś odrażający, Dazai, ja nie chcę ładnej pani i ty żadnej też nie znajdziesz, bo jesteś głupim śmierdzielem. - Z tymi słowy Chuuya domówił sobie więcej alkoholu, to samo zrobił też Dazai, który wypowiedź swojego partnera skomentował jedynie głośnym śmiechem.
- Neeee, Chuuya - Zagaił swoim denerwującym głosem, gdy obaj już otrzymali swoje zamówienia, a rudy swoją drogą już opróżnił szklankę. - Masz jakieś marzenie? - Spytał już spokojniejszym tonem, gapiąc się w butelki znajdujące się za ladą. Zawsze, kiedy tak patrzył na coś i po jego ustach błąkał się dziwaczny uśmiech, Chuuyę zastanawiało, o czym właściwie myśli.
- Co ty tak... Ech. Nie mam. Mam cele, marzenia są dla słabych - Odparł pogardliwie, jednak jakoś niepewnie. Czemu to zawsze działo się przy tym człowieku? 
- Dlatego powinieneś być marzycielem! - A już miał nadzieję, że Dazai choć raz będzie poważny. Chyba w samym Nakaharze coś pękło, jakaś granica irytacji ostatecznej, bowiem zaraz to samo zrobiła ściskana przez niego szklanka, której odłamki pokaleczyły jego dłonie. 
- Szlag by to! I ciebie! - Syknął Chuuya, patrząc tylko bezradnie na szkło raniące jego ręce i rozrywające jego rękawiczki. Już miał zamiar wstać, jednak wtedy Dazai złapał go za oba nadgarstki i popatrzył na niego znacząco; chłopak pokiwał głową, mając nadzieję, że choć tym razem zdołał zrozumieć Osamu. Ten zsunął się ze swojego stołka i niezdarnie, prawie się wywracając, podskoczył do kobiety, która siedziała przy jednym ze stolików. Chuuya westchnął ciężko, mimo nieznośnego i przybierającego na sile szumu w głowie rozumiejąc, że niektórzy się chyba nigdy nie zmienią. Jednak coś kazało mu poczekać jeszcze chwilę, zignorować niezadowolonego barmana i w końcu zostać ponownie schwytanym za nadgarstki przez tego pasożyta i mendę. 
- Zostaw to mnie, partnerze - To brzmiało naprawdę okropnie dziwnie. Tak troskliwie, ale naraz zbyt prawdziwie jak na Dazaia. Ten ułożył dłonie Chuuyi na blacie i pęsetą pożyczoną od zagadanej kobiety zaczął wydobywać szkło z jego skóry. Później obiecał uregulować rachunek i odprowadził kompana do domu. Nakaharze przeszło przez myśl, że pewnego dnia Dazai będzie miał wielkie powodzenie u kobiet. 
"Jesteśmy partnerami. Czy właśnie dlatego mnie zostawiłeś?"

***
Ślimak
Brak tematu, 3:12
Ej weizzaku na badnaze

Nie odpowiedział. 

Ślimak
Brak tematu, 3:14
nienawisxęcue

Nie odpowiedział. 

Ślimak
Brak tematu, 3:17
kuirwa nienwdziwęę

Nie odpowiedział.

Ślimak
Brak tematu, 3:20
XABIEJE CĘ DZAZAI

Nie odpowiedział. 

Ślimak
Brak tematu, 3:22
wlasynmyi rrkami 

Nie odpowiedział. 

Ślimak
Brak tematu, 3:30
Nie odchodź

Osamu Dazai zadrżał po ostatniej wiadomości i wyłączył telefon. Nie zasnął tej nocy, jednak nie miał zamiaru pozwalać sobie na rozmowę z Chuuyą. Wiedział, że już nie ma odwrotu od tego, co postanowił. 

 twenty to twenty-two
the snow that fell on me
seemed like balls of ice

- Czy wciąż ci go brak? - Spytała niby to zaciekawionym głosem Ozaki, gładząc włosy leżącego na jej kolanach Chuuyi i przeczesując je palcami. 
- Hę? - Bąknął tylko, udając, że nie rozumie, co kobieta ma na myśli. 
- Osamu - Odparła spokojnie, jednak znający ją Chuuya zdołał wyłapać w jej głosie lekką irytację. Na wspomnienie o swoim byłym partnerze drgnął. 
- Był... Beznadziejny - Odpowiedział wymijająco, zaraz czując, jak smukłe palce starszej siostry nieprzyjemnie mocno ciągną jego rude włosy. - Oi, oi, co jest? 
- Dobrze wiesz, co jest. - Ton Kouyou był ganiący w ten typowy dla matek sposób. I miała rację, Chuuya czuł się opuszczony, zdradzony i po prostu miał do Dazaia żal. Wciąż wisiało nad nim widmo tego, że kiedyś będzie musiał użyć Zepsucia, że nie będzie odwrotu i że... Jego też nie będzie. 
- ... Anee-sama... - Mruknął jak naburmuszone dziecko i podniósł z oparcia kanapy swój kapelusz, którym też zakrył twarz. - To jest człowiek, który zastępował moje wino octem. Wysadził mój samochód. Mówi, że łysieję. Obraża mnie i mój gust. Ma mnie zapisanego w kontaktach jako... 
- Ślimaka a ty jego jako Makrelę, wiem. - Kobieta westchnęła ciężko.
- Myślisz, że mógłbym za nim tęsknić? - Wiedział, że Ozaki uzna to pytanie za retoryczne. Sam je za takie miał, chociaż bardzo chciałby, by takie nie było. 
- Wiem to. - Odparła, a potwierdzenie to sprawiło, że Nakahara zadrżał. Podniósł się z kanapy, nie chcąc, by poczuła jego niepewność. Nie spojrzał już na nią, tylko skierował się do wyjścia z jej apartamentu. Yogorecchimatta Kanashimi ni

Skażony Żal, jak można się spodziewać po Nakaharze, nie jest rzeczą zbyt prostą i banalną, jeśli się nad nią dłużej posiedzi, otóż, uwaga, Zdolność Chuuyi to zabawka mająca dwie fazy, które luźno można porównać do deszczu i huraganu. Nie jest zbyt pozytywnie nastawiony do ukazywania tej drugiej, ponieważ nie uważa się ani za masochistę ani używania jej za konieczną. Odkąd Dazai opuścił Mafię, Chuuya użył Zepsucia tylko raz, w czasie walki z Lovecraftem, która wymagała przejścia do ostateczności. 
Do rzeczy - Skażony Żal to nazwa formy podstawowej Zdolności Nakahary, porównanej nieco wyżej do deszczu. Ta moc oparta jest na prostej manipulacji grawitacją, która skoncentrowana jest na osobie samego użytkownika; w miejscu, w którym się skupia, pojawia się czerwono-czarna mgła (... dym?). Dotykając danego obiektu i odpowiednio się na nim koncentrując, Chuuya może nadać jego polu grawitacyjnemu odpowiedniej wartości na krótką chwilę, dzięki czemu ma możliwość poruszania nim wedle własnej woli, jednak jest to też ograniczone odległością maksymalnie trzech metrów od użytkownika. Może też łączyć używanie Zdolności z umiejętnościami walki, by wzmocnić zadawane przez siebie ciosy, do tego też wlicza się krótkotrwała lewitacja lub chodzenie po ścianach i suficie. Taką zdolność ograniczam maksymalnie trzema postami użycia, zależnie od tego, ile postać jej używa – tyle musi odpoczywać. 
I przechodzimy do huraganu. O ile deszcz można obserwować, przechadzać się po ulicach, gdy ten pada, to przy huraganie taka opcja jednak odpada i to kolejny dowód na to, że porównanie tych zjawisk pogodowych jest rzeczą dość trafną przy opisywaniu tego, co potrafi Chuuya. Wspomniane wyżej Zepsucie to ostateczna wersja Żalu, znacznie groźniejsza i potężniejsza, niż faza pierwotna. Nakahara musi przed użyciem jej odśpiewać odpowiednie wersy (których nie będę przekładać na polski, ponieważ przetworzona dwa razy poezja rani moje oczy). Można powiedzieć, że Chuuya zamienia się rolami ze swoją Zdolnością, oddaje jej kontrolę nad sobą, by zyskać wielką siłę. Zepsucie sprawia, że rudzielec może na dłuższy czas wznosić się w powietrzu, jednym ruchem dłoni czynić wielkie zniszczenia, także kreować sfery o właściwościach podobnych do czarnych dziur, których wielkość zależna jest od jego woli. Chuuya jednak zupełnie nie pamięta w tym stanie kim jest i zależy mu tylko na jednym - niszczeniu. Zepsucie jest wielką mocą, a ta, zgodnie ze słowami kogoś mądrego, wiąże się z wielką odpowiedzialnością i Chuuya jest do niej pociągnięty praktycznie natychmiastowo. Zaczyna się od pojawiania się na ciele ran, krwawienia z nosa, potem ust, oczu, uszu, w końcu pogłębiania się skaz na ciele i śmierci spowodowanej utratą krwi i wycieńczeniem. Ciało młodego mężczyzny pokrywa się, poza ranami, szkarłatnymi znakami i zawijasami, które jaśnieją na jego skórze. Najgorsze jest to, że Nakaharę może powstrzymać tylko zgon albo używający na nim Zatracenia Dazai, przez co dziś jest praktycznie odcięty od używania Zepsucia. Skutkiem ubocznym, nawet gdy Zdolność już zostanie zneutralizowana, jest często wymiotowanie krwią i gwałtowne osłabienie odporności. Chuuya może używać Zepsucia przez 4 posty, w czwartym umiera.


Plusy, minusy i ekwipunek

Umiejętności:
- Walka - Jest najlepszy w sztukach walki z całej Mafii i nie jest to w najmniejszym stopniu przechwalanie się. Długoletnie ćwiczenia ze specami w tej dziedzinie doprowadziły Chuuyę na szczyt. Nóż, siła własna i łączenie z tym swojej zdolności. 
- Dyplomacja - Często jest wysyłany przez Mafię na wszelkie negocjacje, potrafi jasno postawić fakty, przedstawić racje reprezentowanej strony. Jest przy tym uparty, ma gadane i potrafi dzięki temu przeprowadzić negocjacje wytyczonym przez siebie torem. 
- Równowaga - Absolutnie nie ma tu mowy o tej psychicznej i emocjonalnej, bo z tymi ma wielkie problemy. Pewna równowaga jest od Nakahary wymagana pod względem fizycznym. Nie przewróci się (o ile jest trzeźwy), nie potknie itd. 
- Znajomość języków - Płynnie mówi po francusku i angielsku. Co ciekawe, jest absolutnym samoukiem.


Słabości: 
- Nerwy - Nie jest trudno go wyprowadzić z równowagi, łatwo się denerwuje, a ciężko uspokaja. 
- Dazai - Nienawidzi go i przy nim jeszcze łatwiej się denerwuje. Naraz jednak wie, że był od niego długo zależny i że tylko on byłby w stanie utrzymać Chuuyę przy życiu, jeśli dojdzie do ostateczności. Dlatego tym bardziej go nienawidzi. 
- Wzrost - ... Ani słowa. 
- Alkohol - Ma z nim problem mocno zakrawający o alkoholizm. 
- Policja - ... Chuuya boi się policji. Kiedyś znalazł się w areszcie i był tam tak wystraszony, że nie śmiał użyć Zdolności do wydostania się. Wtedy zrozumiał, że nie jest bezkarny.
- Zepsucie - Przepełnia go lękiem, panicznym. Boi się, że kiedyś zginie właśnie przez to. 

Ekwipunek:
- Nóż
- Kapelusz
- Telefon
- Pieniądze, dokumenty. 


Ciekawostki

Postać: 
Czyli o tym, co ustalili twórcy
- Ma tragicznie słabą głowę i skłonności do alkoholizmu. Kiedy się upije, zwykle jest bardzo agresywny, a potem jak gdyby nigdy nic zapada w głęboki sen. 
- Wie, że jest od Dazaia silniejszy, jednak nigdy z nim jeszcze nie wygrał. To coś jak bajka o Zającu i Żółwiu. 
- Ma sporą kolekcję wina, bardzo drogiego. Ma na nie jednak tylko barek. 
- Marzy o posiadaniu wielkiej piwnicy z dobrą regulacją temperatury. 
- Najbardziej w Dazaiu nienawidzi faktu, że oddycha. 
- Uwielbia towarzystwo osób eleganckich i wyrafinowanych. Od razu stara się zabiegać o ich uwagę.
- Ma zapisanego w kontaktach Dazaia jako Makrelę, a Dazai jego jako Ślimaka. 


Poeta: 
Czyli wyjaśnienie wszelkich HC
- Mowa: wplatanie francuskiego u postaci wynika z fascynacji Francją poety. Chuuya był tłumaczem twórczości francuskich symbolistów. Archaizacja obok mowy nowoczesnej jest wynikiem tego, że jako twórca Nakahara był mocno zakorzeniony w tradycji (zaczynał od fomatu tanka) i naraz bardzo parł ku trendom z Zachodu. 
- Chuuya prawdopodobnie znał wszystkich (lub większość) członków Mafii. Ougai Mori był przyjacielem jego rodziny, Michizou Tachihara, Osamu Dazai jego znajomymi. 
- Pierwsze jego wiersze powstały, kiedy ośmioletni Chuuya stracił brata. 
- Mawia się, że Chuuya zmarł, bo pękło mu serce po utracie pierwszego syna. Chociaż jego dekadencki styl życia mógł temu przeczyć, Chuuya był oddany rodzinie i zawsze miał rękę do dzieci. 
- Zawsze był wzmiankowany imieniem. Gdy mówi się "Chuuya", ma się na myśli właśnie jego. Nakahara jest nazwiskiem pospolitym, w związku z czym niejednoznacznym. Może się to też odwoływać do umiłowania Europy, w której zwykle o znajomych mówi się po imieniu, nie nazwisku.  
- Dodatki do charakteru: poezja Chuuyi była bardzo pesymistyczna, pełna gorzkiej ironii, melancholijna i smutna, zwłaszcza po śmierci jego syna. 
- Chuuya potrafił spać do godziny dwunastej, wtedy zjeść śniadanie i po prostu wyjść na spacer, z którego wracał dopiero w okolicach północy. Stąd w jego wierszach częste pejzaże miejskie. 
- Raz w życiu był w areszcie na około dwa tygodnie. Był tak przestraszony, że od tamtej   pory bał się policji. Za co trafił do aresztu? ... Pobił parasolem latarnię uliczną. Nie, nie był trzeźwy. 
- Nigdy nie przepracował ani jednego dnia. Utrzymywał się z pieniędzy rodziny i dorabiał sobie poezją oraz wydawaniem gazet poetyckich. 
- Chuuya i Dazai: znali się i zdawali się niekoniecznie za sobą przepadać. Do tej pory ani potwierdzenia ani zaprzeczenia nie ma jednak dla plotek mówiących, że ci dwaj dzielili ze sobą kochanki i mieli przelotny romans. Obaj się wyzłośliwiali nawzajem na swój temat. 
- Pierwsze spotkanie powyższych było tak absurdalne, że mogłoby być wycięte z jakiegoś anime. Osamu bardzo chciał poznać Chuuyę, był zauroczony jego wierszami i kiedy miał (prawdopodobnie było to w jakimś barze) sposobność poznania go, od razu zaczął komplementować wiersze Nakahary. Ten przyjmował komplementy z zachwytem (cechowała go spora próżność...) do czasu, aż naprawdę konkretnie się upił. Złapał Dazaia za fraki, pociągnął do siebie i zaczął krzyczeć, że taki byle pisarz nigdy nie zrozumie prawdziwej poezji, na co Osamu zrobił minę i przybrał głos taki, jakby miał się zaraz rozpłakać i odpowiedział "no... nie sądzę...". Chuuya jakiś czas się na niego pieklił, jednak w końcu spytał "a, nieważne. Nie rób takiej miny, bo wyglądasz jak makrela wyciągnięta z wody... Ej, śmierdzielu, jaki jest twój ulubiony kwiat?", a Dazai płaczliwie odparł "kwiat brzoskwini...". Twarz Chuuyi gwałtownie zmieniła swój wyraz, to jest absolutnie zeszła z niej wszelka złość, a pojawiło się coś na wzór żalu. Po policzkach Nakahary popłynęły łzy, a kiedy Dazai chciał zetrzeć je z jego policzka, Chuuya krzyknął "jesteś tak cholernie irytujący, ty idioto" i odtrącił jego dłoń. 
- ... W japońskiej symbolice kwiat brzoskwini oznacza fascynację czyjąś ujmującą osobowością.
- Makrela została wyjaśniona, ale co z tym Ślimakiem? Cóż, Dazai kiedyś stwierdził, że Chuuya mu go przypomina. W mandze zostało to ujęte w którymś omake'u, gdzie Chuuya dzwonił do Dazaia. 
- Porównanie Chuuyi do kota pastwiącego się nad myszą wyszło z ust Dazaia. 
- I miał cudowny kapelusz c:


Wszystkie HC w tej karcie są oparte na biografii Chuuyi Nakahary oraz interpretacji jego wierszy. Historia oparta na interpretacji tego, co było powiedziane w mandze (Chuuya jako partner Dazaia) i tej ilustracji. Nie wiem jak bardzo mija się ona z kanonem, jednak jeżeli okaże się, że są zupełnie inne niż być powinny - zmienię to.
Cytaty przywoływane w karcie to słowa znających Chuuyę, jego własne i to, co mówiono o nim w literaturze.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Sorrow already spoiled never dreams or wishes anything
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Zaakceptowane-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.