Share | 

Propozycje, pytania, problemy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 458
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika

Pytania, propozycje, problemy
Temat przeznaczony do rzeczy wspomnianych w jego nazwie, o którym zdarzyło mi się zapomnieć. Jeśli biblioteka nie zaspokaja twojej ciekawości, a nie ma admina pod ręką - pisz tu. Jeśli coś nie działa jak powinno - tak samo. Jeśli myślisz, że coś mogłoby być lepsze lub jest zbędne - nie krępuj się. 

... To zacznę od propozycji na grupę, mianowicie na organ czysto rządowy, do którego przynależy kanonicznie Ango Sakaguchi i Mizuki Tsujimura. Zwie się to  Special Ability Department, co prawdopodobnie na rzecz forum zostałoby po prostu określone skrótowo Departamentem. W związku z tym, że sama nazwa odnosi się do Obdarzonych, jestem zdania, że grupa powinna być przeznaczona tylko i wyłącznie dla nich. 
Tu się pojawia pewne "ale" - mamy sporo grup i rozstrzał użytkowników tak czy siak będzie całkiem duży gdy pojawi się ich więcej, ale i do tego "ale" mam kolejne "ale", czyli jest to kwestia czysto estetyczna i mimo wszystko istnieje to kanonicznie. 
Taka grupa miałaby się zajmować negowaniem działań Mafii i innych niezgodnych z prawem akcji Obdarzonych, co po części pokrywa się z intencjami Agencji. Departament miałby jednak lepszy dostęp do sprzętu, informacji i wszelkich koniecznych zezwoleń, podobnie ze znajomościami i uprawnieniami. Problem jest jednak taki, że praktycznie nic o tej organizacji póki co nie wiadomo poza tym, że siedzi na ogonie groźnym Obdarzonym. To jednak nie są byle jacy ludzie, mają wspólne cele i przywódców. 
W związku z tym, że grupę tak czy inaczej zapewne wprowadzę, mam kilka pytań:
1) Powinna zostać zamknięta na zwykłych ludzi bez Zdolności (jeśli byłaby otwarta dlań, byłby wymóg uzasadnienia historią postaci)? 
2) Kwestia postaci niepełnoletnich; czy powinny być dopuszczane do grupy w wyjątkowych przypadkach (np. silna Zdolność lub jakieś niezwykłe predyspozycje wynikające z samej osoby; również wymóg uzasadnienia historią postaci)?
3) Teraz powiem, że szczerze nie wiem, jak Japończycy zapatrują się na obcokrajowców w ważniejszych organach rządowych, ale gdyby również uzasadnić pobyt postaci spoza granic kraju w tej grupie, to co wy na to?

Kolejna rzecz - średnio pozytywnie zapatrywałem się przy tworzeniu forum na tworzenie OC opartych na pisarzach wciąż żyjących, jednak zgodnie z tym, co powiada Internet, jest przynajmniej kilka takich kanonów: Natsuhiko Kyougoku, Yukito Ayatsuji, wspomniana wyżej Mizuki Tsujimura i czysto teoretycznie Dan Brown. W pewnym miejscu na forum jest wzmianka o tym, że najlepiej jest tworzyć postacie oparte na wiekach XIX i XX - mogę z czystym sercem ją usunąć, tudzież wspomnieć, że jest dowolność? 

OSTATNIA RZECZ, I PROMISE. 
Czy jest sens rozdrabniania się na grupę w rodzaju najemników lub szeroko pojętego podziemia (przemytnicy, najemnicy, wszelkie osoby spod ciemnej gwiazdy nieprzynależące do żadnej konkretnej grupy) dla zwykłych ludzi? To jednak trochę co innego niż zwykły mieszkaniec, aczkolwiek kontrargumentem jest znowu rozstrzał. 

Powyższe tematy będą otwarte do dyskusji do końca bieżącego rozdziału. Jeśli nikt nie zabierze głosu lub na konkretną opcję nie będzie więcej niż trzech, robię tak, jak uważam za słuszne. Inaczej nie dojdziemy do niczego w tych kwestiach, niestety. >:c 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 198
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
Ja zacznę od końca. Czyli o grupach. Jeśli o mnie chodzi, nie widzę rozdrabniania ich tak bardzo. Jeśli już, to zmianę nazwy owej grupy na jakąś mniej określoną - "cywile" bądź coś takiego, choć to też niekoniecznie. W końcu nigdzie nie jest napisane, czym mają się zajmować mieszkańcy. Ew. w opisie grupy można dopisać, że wliczają się tam osoby z podziemi, by później nie było pytań, gdy ktoś kogoś takiego zechce zrobić.

Co do drugiej kwestii, to... ciężko mi stwierdzić. Staram się sobie przypomnieć, jakie były przeciw przy początkowych ustaleniach, ale słabo wychodzi, szczerze mówiąc. Niby to może być naruszanie wizerunku osób... ale bądźmy szczerzy, kto by się tego doszukiwał w pbf'ie D: Zwłaszcza że myślę, że raczej będzie tu przestrzegane i pilnowane, by się z nikogo nie wyśmiewano. Więc o ile zostanie to utrzymane w granicach dobrego smaku, to raczej powinno być spoko. Z tym, by jak się pojawiły ich kanony, dotyczyłyby ich te same zasady - zmiana z OC na kanon.

Za stworzeniem Departamentu jestem. Jak jest kanoniczne, to trochę meh ich nie uwzględniać. Zaś jeśli chodzi o kolejne, konkretniejsze zagadnienia...
1) Jak nazwa wskazuje na ludzi ze zdolnościami, to raczej przy nich bym radziła zostać. Bo jak to rządowe, to zakładam, że ludzie bez zdolności byliby przydzielani do jakichś innych, odpowiednich organizacji. Co mona wliczyć w mieszkańców - praca na rzecz rządu.
2) Tu też bym raczej patrzyła na Departament jako organizację rządową, gdzie raczej jako takich odstępstw od norm nie ma D: Dziwnie mi widzieć państwo zatrudniające dzieciaki. Przy czym w Japonii w pełnoletność wkracza się chyba w wieku 20 lat?
3) Aaaaa tu ciężko mi określić, bo sama nie wiem, jak się na obcych zapatrują :v Ale jeśli mieliby tam być ludzie ze zdolnościami, to myślę, że może dla niektórych być ciężko znaleźć japońskich pisarzy, którzy jednak nie są u nas zbyt popularni - więc choćby z tego powodu można by to nieco nagiąć.

Takie jest moje zdanie, choć rzecz jasna nie mam zamiaru się obrażać, jak wyjdzie co innego. Zwłaszcza że argumentami można sprawić, że zmienię zdanie :v
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Mafii
Liczba postów : 69
Chuuya napisał:1) Powinna zostać zamknięta na zwykłych ludzi bez Zdolności (jeśli byłaby otwarta dlań, byłby wymóg uzasadnienia historią postaci)?
2) Kwestia postaci niepełnoletnich; czy powinny być dopuszczane do grupy w wyjątkowych przypadkach (np. silna Zdolność lub jakieś niezwykłe predyspozycje wynikające z samej osoby; również wymóg uzasadnienia historią postaci)?
3) Teraz powiem, że szczerze nie wiem, jak Japończycy zapatrują się na obcokrajowców w ważniejszych organach rządowych, ale gdyby również uzasadnić pobyt postaci spoza granic kraju w tej grupie, to co wy na to?
1) Chyba lepiej będzie zostać przy samych Obdarzonych. Nie będę się rozpisywać, bo jednak też myślę przy tym o nazwie D:
2) Moim zdaniem, jeśli ktoś by to ładnie uzasadnił, mogłoby coś takiego przejść, ale też jest ten strach, że ktoś wpadnie na genialny pomysł wrzucenia postaci lat 16 do takiej grupy. Jakoś to mało pasuje. Dlatego też jestem za tym, żeby była możliwość dołączenia do grupy, gdy postać jest niepełnoletnia, ale też ustawić jakiś... hm... limit? Pamiętając, że dorosłość w Japonii osiąga się w wieku 21 lat, przyjęcie kogoś w okolicach tego wieku byłoby już mniejszym problemem, niż przyjęcie właściwie jeszcze dziecka.
3) Nie przeszkadza im to specjalnie, dopóki nie obejmują wyższych stanowisk, więc chyba można przy odpowiednim uzasadnieniu wrzucić postać spoza Japonii do Departamentu.

Petit Mafia napisał:Kolejna rzecz - średnio pozytywnie zapatrywałem się przy tworzeniu forum na tworzenie OC opartych na pisarzach wciąż żyjących, jednak zgodnie z tym, co powiada Internet, jest przynajmniej kilka takich kanonów: Natsuhiko Kyougoku, Yukito Ayatsuji, wspomniana wyżej Mizuki Tsujimura i czysto teoretycznie Dan Brown. W pewnym miejscu na forum jest wzmianka o tym, że najlepiej jest tworzyć postacie oparte na wiekach XIX i XX - mogę z czystym sercem ją usunąć, tudzież wspomnieć, że jest dowolność?
Jeśli w kanonie pojawiają się takie postacie, to chyba można powiedzieć, że jest ta dowolność D:

Ślimak napisał:OSTATNIA RZECZ, I PROMISE.
Czy jest sens rozdrabniania się na grupę w rodzaju najemników lub szeroko pojętego podziemia (przemytnicy, najemnicy, wszelkie osoby spod ciemnej gwiazdy nieprzynależące do żadnej konkretnej grupy) dla zwykłych ludzi? To jednak trochę co innego niż zwykły mieszkaniec, aczkolwiek kontrargumentem jest znowu rozstrzał.
Chyba nie ma sensu się tak rozdrabniać D: Można, tak jak wspomniał Dazai machnąć w opisie grupy coś o tym, że do mieszkańców zaliczają się też osoby przemycające kocią karmę czy coś.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Studentka
Liczba postów : 111
Motto : "Każdy ma trochę miłości w serduszku~"
TAK TEŻ...

Co do grupy "Departamentu", jestem ogólnie rzecz biorąc za. Podziały na forum i dodatkowe grupy, jak to pięknie Dazai pięknie ujął, pozwalają na większą identyfikację. Dlatego za samą grupą jestem za, chyba że nikt nie będzie na nią chętny.
1) Jak ktoś będzie chciał robić księgowego czy coś, no to chyba można mu zezwolić? (W sensie - jako normalny człowiek)
2) Myślę, że rząd jest na tyle chamską instytucją, że z wyjątkową, perfidną wręcz przyjemnością wykorzysta osoby nieletnie. Co do ograniczenia tego uwarunkowaniem silnej zdolności lub historii - jestem za.
3) Japończycy są z reguły nieco... Ksenofobiczni. Dlatego też normalnie byłbym sceptyczny, ALE... Ale Departament jest instytucją niezwykłą i myślę, że obcokrajowców można uzasadnić na podobnej zasadzie, jak nieletnich.

Teoretycznie to co nie jest zakazane jest dozwolone, ale zawsze lepiej zostawić wspominkę o dowolności. C:

Tutaj, podobnie jak osoby wyżej, jestem za uogólnieniem grupy, miast rozbijania jej i specjalizowania. Według mnie nie będzie tylu chętnych na jakieś specjalizacje w cywilu i po prostu takie rozbicie nie będzie miało sensu. Przynajmniej na razie. :P
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
... To ja pozwolę sobie pogrupować.
Departament: 
George: 1) Jak ktoś będzie chciał robić księgowego czy coś, no to chyba można mu zezwolić? (W sensie - jako normalny człowiek)

Właśnie w znacznej mierze o czymś takim myślę, jak u innych grup, które domyślnie są dla Obdarzonych. Tam nie ma mowy za bardzo, by zwykli ludzie zajmowali jakieś wyższe stanowiska. W Agencji Naomi sobie jest z powodu swojego brata i właściwie chyba wiele nie ma do roboty, Haruno tamże robi z tego co pamiętam za kogoś w guście sekretarki?  I jest Ranpo, który de facto nadrabia swoją dedukcją i Agencja została założona ze względu na niego. A w Mafii jest Gin, która świetnie walczy i jest w Czarnej Jaszczurce. Dalej mamy u nich nisko postawioną Higuchi bez Zdolności, która świetnie radzi sobie z bronią, ale nie jest za wysoko. 
Misuzu: 1) Chyba lepiej będzie zostać przy samych Obdarzonych. Nie będę się rozpisywać, bo jednak też myślę przy tym o nazwie D:
Dazai: 1) Jak nazwa wskazuje na ludzi ze zdolnościami, to raczej przy nich bym radziła zostać. Bo jak to rządowe, to zakładam, że ludzie bez zdolności byliby przydzielani do jakichś innych, odpowiednich organizacji. Co można wliczyć w mieszkańców - praca na rzecz rządu.
I tutaj też macie rację poniekąd, ale z upychaniem działaczy rządowych do mieszkańców bym się nie zgodził. O tym więcej powiem niżej. 

G: 2) Myślę, że rząd jest na tyle chamską instytucją, że z wyjątkową, perfidną wręcz przyjemnością wykorzysta osoby nieletnie. Co do ograniczenia tego uwarunkowaniem silnej zdolności lub historii - jestem za.
M: 2) Moim zdaniem, jeśli ktoś by to ładnie uzasadnił, mogłoby coś takiego przejść, ale też jest ten strach, że ktoś wpadnie na genialny pomysł wrzucenia postaci lat 16 do takiej grupy. Jakoś to mało pasuje. Dlatego też jestem za tym, żeby była możliwość dołączenia do grupy, gdy postać jest niepełnoletnia, ale też ustawić jakiś... hm... limit? Pamiętając, że dorosłość w Japonii osiąga się w wieku 21 lat, przyjęcie kogoś w okolicach tego wieku byłoby już mniejszym problemem, niż przyjęcie właściwie jeszcze dziecka. 
D: 2) Tu też bym raczej patrzyła na Departament jako organizację rządową, gdzie raczej jako takich odstępstw od norm nie ma D: Dziwnie mi widzieć państwo zatrudniające dzieciaki. Przy czym w Japonii w pełnoletność wkracza się chyba w wieku 20 lat?
Będąc zupełnie szczerym, widzę coś na zasadzie podobnej, co opisywana wyżej przy okazji osób bez Zdolności - na specjalnych warunkach, gdzie takim byłoby bycie pod opieką Departamentu na przykład z powodu silnej mocy i też tacy ludzie nie mogliby być zbyt wysoko postawieni. Dziecko wypełniające ważną funkcję jakoś mi się jednak nie widzi i nigdy na coś takiego nie przystanę. Też się boję trochę sytuacji pchania tam dzieciarni, także limit bądź zaznaczenie, że priorytet mają postaci dorosłe z pewnością by się pojawił. 

G: 3) Japończycy są z reguły nieco... Ksenofobiczni. Dlatego też normalnie byłbym sceptyczny, ALE... Ale Departament jest instytucją niezwykłą i myślę, że obcokrajowców można uzasadnić na podobnej zasadzie, jak nieletnich.
M: 3) Nie przeszkadza im to specjalnie, dopóki nie obejmują wyższych stanowisk, więc chyba można przy odpowiednim uzasadnieniu wrzucić postać spoza Japonii do Departamentu.
3) Aaaaa tu ciężko mi określić, bo sama nie wiem, jak się na obcych zapatrują :v Ale jeśli mieliby tam być ludzie ze zdolnościami, to myślę, że może dla niektórych być ciężko znaleźć japońskich pisarzy, którzy jednak nie są u nas zbyt popularni - więc choćby z tego powodu można by to nieco nagiąć.
Myślę, że to dobry pomysł, że tak uogólnię, bo właściwie cała wasza trójka zaproponowała to samo, a by była jasność - podkreślam to, przy czym najmocniej obstaję. 

Pisarze współcześni
D: Co do drugiej kwestii, to... ciężko mi stwierdzić. Staram się sobie przypomnieć, jakie były przeciw przy początkowych ustaleniach, ale słabo wychodzi, szczerze mówiąc. Niby to może być naruszanie wizerunku osób... ale bądźmy szczerzy, kto by się tego doszukiwał w pbf'ie D: Zwłaszcza że myślę, że raczej będzie tu przestrzegane i pilnowane, by się z nikogo nie wyśmiewano. Więc o ile zostanie to utrzymane w granicach dobrego smaku, to raczej powinno być spoko. Z tym, by jak się pojawiły ich kanony, dotyczyłyby ich te same zasady - zmiana z OC na kanon.
Właśnie mniej więcej sytuacji naruszania wizerunku bałem się na początku, ale tak czy siak to jednak robimy. :I Poza tym nakierowało mnie na takie zalecenie to, że w serii występują głównie pisarze z ubiegłych stuleci. Jakoś nie zaświtało mi, że Ayatsuji na ten przykład jest personą świeższą, a Tsujimura ma obecnie chyba 36 lat. Dopiero widząc niedawno zdjęcie z jakiegoś wywiadu z pierwowzorami bsd gaiden miałem takie zonk, że oni jednak żyją. Przytaczam jedną wypowiedź, bo jest najdłuższa i mniej więcej określa, co mam w głowie w tej kwestii. 

Podziemie
G: Tutaj, podobnie jak osoby wyżej, jestem za uogólnieniem grupy, miast rozbijania jej i specjalizowania. Według mnie nie będzie tylu chętnych na jakieś specjalizacje w cywilu i po prostu takie rozbicie nie będzie miało sensu. Przynajmniej na razie. :P
M: Chyba nie ma sensu się tak rozdrabniać D: Można, tak jak wspomniał Dazai machnąć w opisie grupy coś o tym, że do mieszkańców zaliczają się też osoby przemycające kocią karmę czy coś.
D: Ja zacznę od końca. Czyli o grupach. Jeśli o mnie chodzi, nie widzę rozdrabniania ich tak bardzo. Jeśli już, to zmianę nazwy owej grupy na jakąś mniej określoną - "cywile" bądź coś takiego, choć to też niekoniecznie. W końcu nigdzie nie jest napisane, czym mają się zajmować mieszkańcy. Ew. w opisie grupy można dopisać, że wliczają się tam osoby z podziemi, by później nie było pytań, gdy ktoś kogoś takiego zechce zrobić.
Uczepiliście się tego rozstrzału... warning, ściana tekstu, jak komuś nie chce się czytać, to podsumowuję plusy i minusy na końcu posta. 
No i tutaj się już nie zgodzę. Jak wspominałem na cb - przemytnik broni czy najemnik jednak różni się od ucznia czy kogoś pracującego na czysto i przy tym zdaniu będę raczej obstawać, szczególnie po doświadczeniach z prowadzeniem for wcześniej; gdy prowadziłem forum oparte na anime, większe przebicie miały grupy niekanoniczne, a kanoniczne momentami świeciły pustkami. Jedną z niekanonicznych było podziemie, występujące właściwie obok pewnej mafii i paru gangów. Poza tym tutaj jest właściwie podobnie co przy departamencie, ergo "tego jednak nie da się wrzucić do jednego worka". 
Szczerze powiedziawszy idea grupy powstała, ponieważ sam mam w tej chwili dylemat odnośnie postaci zwykłego człowieka, który nijak nie pasuje mi do żadnej z dostępnych grup i będzie wspomnianym przemytnikiem. Wiem, że może się to wydawać robieniem grupy pode mnie, ale wiem też, że nie tylko ja będę mieć taki problem w przyszłości i to się w sumie w tej chwili wyrównuje. Tworzenie  postaci nieprzypisanej do żadnej grupy w wielu przypadkach to wygoda i jednak przestępca nie jest zwykłym człowiekiem, chociażby ze względu na to, czym się trudni. 
Poniekąd rozdrabnianie się to jest, jednak nie jest w zupełności zbędne. Przypominam, że gramy jednak skupiając się na mocach i właśnie podziemnym życiu miasta. Całkowicie niepotrzebne byłoby na przykład proponowanie grupy dla uczniów, których wiem, że będzie sporo (uczniów zawsze jest dużo na forach, jeśli jest taka możliwość), ale jednak nie jest to gakuen. 
Poza tym widok tego, że na forum są sami mieszkańcy jakby, hm, sugeruje, że to są tylko zwykli ludzie. Wyżej wspomniani uczniowie, nauczyciele, kasjerzy, lekarze i jakkolwiek by nie szukać zamiennego słowa, to sugestia będzie ta sama, bez względu na to, co mówi opis grupy. Ludzie reagują w pierwszej kolejności na to, co widzą najczęściej i to samo budzi u nich skojarzenie. 
W skrócie, co na plus:
+ Jasna sugestia, że można tworzyć takich ludzi
+ Niezobowiązująca i wygodna możliwość stworzenia postaci
+ Takie grupy zwykle nie stoją puste 
+ Przeciwwaga dla tych zwykłych ludzi, którzy jednak są czymś innym.

Na minus właściwie jedyne, co widzę to kwestia czysto estetyczna, zakładająca, że więcej grup = mniej userów w nich. 

All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: Yuuko | Yuuko | Chuuya
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 198
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
Jak również na cb mówiłam, w takiej sytuacji nie ma chyba problemów, by rzeczywiście to oddzielić. Jak dla mnie to nie robienie grupy pod siebie a zwyczajnie fakt, że nie da się wszystkiego przemyśleć przed otwarciem i niektóre potrzeby wychodzą w trakcie użytkowania. Gdyby któryś z userów to zaproponował, bo miałby podobny problem, podejrzewam, że i tak by taka grupa była stworzona. Kwestie estetyczne nie są w takiej sytuacji najważniejsze i nie powinny przysłaniać wygodny prowadzenia postaci.

Jednak w tym momencie mam pytanie co do jednej sytuacji - gdy ktoś chce stworzyć Obdarzonego pracującego solo w podziemiu. Czy wtedy trafiłby do Obdarzonych, czy też do Podziemia (że tak sobie te grupę pozwolę nazywać póki co, kierując się dawnym forum)? Jako że w Obdarzonych nie ma nic o tym, czy członkowie zajmują się czymś legalnym czy nie, raczej w tym kierunku bym się chyliła, ale ciekawa jestem, jak widzą to inni.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Jednak w tym momencie mam pytanie co do jednej sytuacji - gdy ktoś chce stworzyć Obdarzonego pracującego solo w podziemiu. Czy wtedy trafiłby do Obdarzonych, czy też do Podziemia (że tak sobie te grupę pozwolę nazywać póki co, kierując się dawnym forum)? Jako że w Obdarzonych nie ma nic o tym, czy członkowie zajmują się czymś legalnym czy nie, raczej w tym kierunku bym się chyliła, ale ciekawa jestem, jak widzą to inni.

Huh, chyba to pominąłem. *zwala na godzinę pisania tamtego posta* Gdyby taka grupa weszła, byłaby najpewniej oddzielona od zwykłego życia, co zaznaczone by było w opisach. Wezmę na przykład Montgomery, która obecnie pracuje w kawiarni z tego, co się orientuję, albo Margery, która póki co jest zwykłą uczennicą - takie postacie zostają w grupie Obdarzeni/Mieszkańcy. Gdyby ktoś chciał zrobić wałkowanego wcześniej najemnika - idzie domyślnie do Podziemia. 

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość
Chuuya napisał:... To zacznę od propozycji na grupę, mianowicie na organ czysto rządowy, do którego przynależy kanonicznie Ango Sakaguchi i Mizuki Tsujimura. Zwie się to  Special Ability Department, co prawdopodobnie na rzecz forum zostałoby po prostu określone skrótowo Departamentem. W związku z tym, że sama nazwa odnosi się do Obdarzonych, jestem zdania, że grupa powinna być przeznaczona tylko i wyłącznie dla nich.
Tu się pojawia pewne "ale" - mamy sporo grup i rozstrzał użytkowników tak czy siak będzie całkiem duży gdy pojawi się ich więcej, ale i do tego "ale" mam kolejne "ale", czyli jest to kwestia czysto estetyczna i mimo wszystko istnieje to kanonicznie.
Taka grupa miałaby się zajmować negowaniem działań Mafii i innych niezgodnych z prawem akcji Obdarzonych, co po części pokrywa się z intencjami Agencji. Departament miałby jednak lepszy dostęp do sprzętu, informacji i wszelkich koniecznych zezwoleń, podobnie ze znajomościami i uprawnieniami. Problem jest jednak taki, że praktycznie nic o tej organizacji póki co nie wiadomo poza tym, że siedzi na ogonie groźnym Obdarzonym. To jednak nie są byle jacy ludzie, mają wspólne cele i przywódców.
W związku z tym, że grupę tak czy inaczej zapewne wprowadzę, mam kilka pytań:
1) Powinna zostać zamknięta na zwykłych ludzi bez Zdolności (jeśli byłaby otwarta dlań, byłby wymóg uzasadnienia historią postaci)?

Wobec tego tak.
Jeżeli chodzi o kwestię Departamentu, to sądzę, że bez większego problemu można stworzyć rzeczony, no i dopuścić obcokrajowców do służby w tymże - przynajmniej z tego, co się zorientowałem, zagraniczny może pracować, tylko jest dokładnie sprawdzany pod różnymi kątami; osoba niepełnoletnia niemal na pewno się nie dostanie do takiej grupy, no bo jednak, jako rzekli moi przedmówcy: nie zatrudnisz dzieciaka, żeby ci biznesplan ułożył. Tak jak pisze małżonka Misuzu, dopóki jesteś na niskim stanowisku, dopóty jest ok, jeżeli jednak masz awansować, to sprawdzają cię dokładnie (wiem, że w gospodarczych firmach będących własnością rządu często sprawdzają cudzoziemców pod względem znajomości zagadnień gospodarczych, japońskiego w biznesie etc.)
Jeśli chodzi o ludzi ze zdolnościami, to wydaje mi się, że jednak najsensowniej będzie zostawić samych Obdarzonych jako członków, a osoby bez Zdolności kierować gdzieś indziej...

Ślimak napisał:Kolejna rzecz - średnio pozytywnie zapatrywałem się przy tworzeniu forum na tworzenie OC opartych na pisarzach wciąż żyjących, jednak zgodnie z tym, co powiada Internet, jest przynajmniej kilka takich kanonów: Natsuhiko Kyougoku, Yukito Ayatsuji, wspomniana wyżej Mizuki Tsujimura i czysto teoretycznie Dan Brown. W pewnym miejscu na forum jest wzmianka o tym, że najlepiej jest tworzyć postacie oparte na wiekach XIX i XX - mogę z czystym sercem ją usunąć, tudzież wspomnieć, że jest dowolność?

Internet rzecze bardzo rozsądnie, iż tak jest, a wobec tego ja bym sugerował wspomnieć raczej o dowolności.

Pan Charizard napisał:OSTATNIA RZECZ, I PROMISE.
Czy jest sens rozdrabniania się na grupę w rodzaju najemników lub szeroko pojętego podziemia (przemytnicy, najemnicy, wszelkie osoby spod ciemnej gwiazdy nieprzynależące do żadnej konkretnej grupy) dla zwykłych ludzi? To jednak trochę co innego niż zwykły mieszkaniec, aczkolwiek kontrargumentem jest znowu rozstrzał.

Ja raczej widzę sens, bo jednak pozwoli to nie iść tropem "albo kanon, albo OC obdarzona" - dzięki takiej nowej grupie będzie można zrobić nieobdarzoną OCkę, która wyjdzie równie ciekawie jak inne postacie. I w razie czego MG będzie łatwiej jednak coś wplątać do fabuły (np. zatargi przemytników z Obdarzonymi).
Co do tej grupy, to widziałbym to tak: najemników, morderców i inne potwory łapiemy w pokeball "Podziemie", a do pokeballa "Obdarzeni/Mieszkańcy" skaczą postacie typu Maru-chan (uczennica) albo Orwell uczący angielskiego.
Powrót do góry Go down
Zwierzchnik Mafii
Ja raczej widzę sens, bo jednak pozwoli to nie iść tropem "albo kanon, albo OC obdarzona" - dzięki takiej nowej grupie będzie można zrobić nieobdarzoną OCkę, która wyjdzie równie ciekawie jak inne postacie. I w razie czego MG będzie łatwiej jednak coś wplątać do fabuły (np. zatargi przemytników z Obdarzonymi).
Co do tej grupy, to widziałbym to tak: najemnicy, mordercy i inne potwory łapiemy w pokeball "Podziemie", a do pokeballa "Obdarzeni/Mieszkańcy" skaczą postacie typu Maru-chan (uczennica) albo Orwell uczący angielskiego.
Dokładnie o to mi chodzi przy idei tej grupy, ale muszę przyznać, że chyba lepiej ubrałeś to w słowa. Reszty znowu nie przytaczam, bo właściwie jest to mniej więcej to samo, co było wyżej u innych. Jakoś wkrótce dodam możliwie najbliższy ostatecznemu wyglądowi tej sprawy zarys. 

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Okej, chyba już kto miał się wypowiedzieć ten się wypowiedział. Zatem do końca tygodnia postaram się wprowadzić wszystko z tamtej propozycji w życie. Ale wpadły mi do głowy jeszcze jedna rzecz, a mianowicie rangi.Co z nimi robimy? Zwykle na pbfach stosowana jest jedna z trzech opcji, jeśli już dana strona postanawia nimi operować: 
I. Rangą bywa czasami jakiś tytuł odpowiadający użytkownikowi lub postaci, wynikający z towarzyskiego życia forum, a nie z fabuły. Tutaj właściwie nie ma żadnej większej reguły. 
II. Na innych forach pod każdą grupę przypisane są konkretne rangi, zwykle wynikające z tego, w czym postać się specjalizuje. Spis rang znajdowałby się w temacie z grupami i najprawdopodobniej przynajmniej część z nich byłaby ograniczona ilością. Dla zwykłych mieszkańców rangą byłby wykonywany zawód. Wtedy w KP pojawiłoby się pole na rangę, ew. można by było zastąpić tymże pole "zawód". 
III. Połączenie opcji I i II, to jest "ranga fabularna (opcja II) || ewentualna ranga towarzyska (opcja I)". Myślę, że to w swoim czasie byłoby najbardziej optymalne. 
To... ktoś coś? Miałoby to w sumie na celu zaznaczenie hierarchii w grupach, pewnych zależności w ich strukturze i tak dalej. Osoby mające zaakceptowane KP byłyby proszone o uzupełnienie tego pola, tudzież przy osobach, u których ranga pokrywałaby się z zawodem, po prostu naniósłbym to od razu. 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Propozycje, pytania, problemy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 5Strona 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa
» Pytania dotyczące świata gry
» SKARGI, POMYSŁY, PYTANIA
» I EGZAMIN NA MAGA S
» Propozycje/Pomysły/Sugestie