Share | 

Propozycje, pytania, problemy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
First topic message reminder :

Pytania, propozycje, problemy
Temat przeznaczony do rzeczy wspomnianych w jego nazwie, o którym zdarzyło mi się zapomnieć. Jeśli biblioteka nie zaspokaja twojej ciekawości, a nie ma admina pod ręką - pisz tu. Jeśli coś nie działa jak powinno - tak samo. Jeśli myślisz, że coś mogłoby być lepsze lub jest zbędne - nie krępuj się. 

... To zacznę od propozycji na grupę, mianowicie na organ czysto rządowy, do którego przynależy kanonicznie Ango Sakaguchi i Mizuki Tsujimura. Zwie się to  Special Ability Department, co prawdopodobnie na rzecz forum zostałoby po prostu określone skrótowo Departamentem. W związku z tym, że sama nazwa odnosi się do Obdarzonych, jestem zdania, że grupa powinna być przeznaczona tylko i wyłącznie dla nich. 
Tu się pojawia pewne "ale" - mamy sporo grup i rozstrzał użytkowników tak czy siak będzie całkiem duży gdy pojawi się ich więcej, ale i do tego "ale" mam kolejne "ale", czyli jest to kwestia czysto estetyczna i mimo wszystko istnieje to kanonicznie. 
Taka grupa miałaby się zajmować negowaniem działań Mafii i innych niezgodnych z prawem akcji Obdarzonych, co po części pokrywa się z intencjami Agencji. Departament miałby jednak lepszy dostęp do sprzętu, informacji i wszelkich koniecznych zezwoleń, podobnie ze znajomościami i uprawnieniami. Problem jest jednak taki, że praktycznie nic o tej organizacji póki co nie wiadomo poza tym, że siedzi na ogonie groźnym Obdarzonym. To jednak nie są byle jacy ludzie, mają wspólne cele i przywódców. 
W związku z tym, że grupę tak czy inaczej zapewne wprowadzę, mam kilka pytań:
1) Powinna zostać zamknięta na zwykłych ludzi bez Zdolności (jeśli byłaby otwarta dlań, byłby wymóg uzasadnienia historią postaci)? 
2) Kwestia postaci niepełnoletnich; czy powinny być dopuszczane do grupy w wyjątkowych przypadkach (np. silna Zdolność lub jakieś niezwykłe predyspozycje wynikające z samej osoby; również wymóg uzasadnienia historią postaci)?
3) Teraz powiem, że szczerze nie wiem, jak Japończycy zapatrują się na obcokrajowców w ważniejszych organach rządowych, ale gdyby również uzasadnić pobyt postaci spoza granic kraju w tej grupie, to co wy na to?

Kolejna rzecz - średnio pozytywnie zapatrywałem się przy tworzeniu forum na tworzenie OC opartych na pisarzach wciąż żyjących, jednak zgodnie z tym, co powiada Internet, jest przynajmniej kilka takich kanonów: Natsuhiko Kyougoku, Yukito Ayatsuji, wspomniana wyżej Mizuki Tsujimura i czysto teoretycznie Dan Brown. W pewnym miejscu na forum jest wzmianka o tym, że najlepiej jest tworzyć postacie oparte na wiekach XIX i XX - mogę z czystym sercem ją usunąć, tudzież wspomnieć, że jest dowolność? 

OSTATNIA RZECZ, I PROMISE. 
Czy jest sens rozdrabniania się na grupę w rodzaju najemników lub szeroko pojętego podziemia (przemytnicy, najemnicy, wszelkie osoby spod ciemnej gwiazdy nieprzynależące do żadnej konkretnej grupy) dla zwykłych ludzi? To jednak trochę co innego niż zwykły mieszkaniec, aczkolwiek kontrargumentem jest znowu rozstrzał. 

Powyższe tematy będą otwarte do dyskusji do końca bieżącego rozdziału. Jeśli nikt nie zabierze głosu lub na konkretną opcję nie będzie więcej niż trzech, robię tak, jak uważam za słuszne. Inaczej nie dojdziemy do niczego w tych kwestiach, niestety. >:c 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość
Zwierzchnik Mafii
Okej, chyba już kto miał się wypowiedzieć ten się wypowiedział. Zatem do końca tygodnia postaram się wprowadzić wszystko z tamtej propozycji w życie. Ale wpadły mi do głowy jeszcze jedna rzecz, a mianowicie rangi.Co z nimi robimy? Zwykle na pbfach stosowana jest jedna z trzech opcji, jeśli już dana strona postanawia nimi operować: 
I. Rangą bywa czasami jakiś tytuł odpowiadający użytkownikowi lub postaci, wynikający z towarzyskiego życia forum, a nie z fabuły. Tutaj właściwie nie ma żadnej większej reguły. 
II. Na innych forach pod każdą grupę przypisane są konkretne rangi, zwykle wynikające z tego, w czym postać się specjalizuje. Spis rang znajdowałby się w temacie z grupami i najprawdopodobniej przynajmniej część z nich byłaby ograniczona ilością. Dla zwykłych mieszkańców rangą byłby wykonywany zawód. Wtedy w KP pojawiłoby się pole na rangę, ew. można by było zastąpić tymże pole "zawód". 
III. Połączenie opcji I i II, to jest "ranga fabularna (opcja II) || ewentualna ranga towarzyska (opcja I)". Myślę, że to w swoim czasie byłoby najbardziej optymalne. 
To... ktoś coś? Miałoby to w sumie na celu zaznaczenie hierarchii w grupach, pewnych zależności w ich strukturze i tak dalej. Osoby mające zaakceptowane KP byłyby proszone o uzupełnienie tego pola, tudzież przy osobach, u których ranga pokrywałaby się z zawodem, po prostu naniósłbym to od razu. 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 208
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
Zzzzz lekkim poślizgiem bo zapomniałam o temacie, szczerze mówiąc.
Szczerze mówiąc jednak, ciężko m powiedzieć. Ja rzadko w ogóle patrzę na rangi :v Śmieszne były rangi wynikające właśnie z jakichś sytuacji cboxowych czy eventowych. Ale jak mówię, tak czy inaczej zwykle na nie nie patrzę. Więc jeśli komuś pomaga właśnie np. podanie zawodu, bo nie muszą patrzeć po KP postaci, z którą piszą, to chyba lepiej właśnie to tam dać.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
W sumie nie chodzi tutaj przede wszystkim o fakt egzystowania czegokolwiek pod nickiem, ale z drugiej strony tak czy siak dobrze było poznać zdanie. Mogłoby to być gdziekolwiek umieszczone tak szczerze, jednak zazwyczaj jest właśnie pod nickiem. 
Głównym celem rang wynikających z grupy w przypadku organizacji miałoby być podkreślenie, że jednak coś się w tych ugrupowań jednak robi, a nie, na przykład "jestem w Mafii bo jestem". W przyszłości byłoby mi łatwiej pod konkretne specjalizacje ustawiać misje i zlecenia. 
Swoją drogą podział na to, co kto umie był w którymś momencie uwydatniony u Agencji, gdy parę postaci było ustawionych jako część planująca, kolejne pogrupowane między dwie wykonujące polecenia bodajże. W Mafii jest wydzielona Czarna Jaszczurka i jest raczej ścisły podział na partnerów w niektórych przypadkach. Dalej w Gildii mamy dwójkę strategów (Poe, Alcott), panów z duetu Fauna i Flora, myślę, że Mitchell i Hawthorne'a też można uznać za partnerów. 
Poza tym zmierzam też do tego, że takie coś mogłoby przesądzić o przydziale danej postaci do grupy, tudzież odpowiednim nakierowaniu Zdolności u OC czy też przypisać do niej odpowiednie zwykłe umiejętności (OOC w tej sytuacji jest dobre, bo jednak nie wszystko da się wyciągnąć z pisarza. Wątpię, by Chuuya realny był mistrzem walki... z czymkolwiek, co nie jest latarnią). Widzę podział na typowych ludzi od brudnej roboty, strategów, informatorów, osoby do spraw specjalnych, medyk też zawsze dobry, przy czym jest to podział bardzo ogólny i elastyczny, który byłby zindywidualizowany dla każdej grupy. 
Gdyby ktoś był zainteresowany, chętnie przyjmę wsparcie w opisywaniu  i tworzeniu rang. Cudzy punkt widzenia i pomysły ogólnie są mile widziane.~

All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość
Osobiście jestem chętny do proponowania fajnych rang i ich opisywania - i myślałem też o tym, by rangę brać właśnie np. ze Zdolności postaci, z charakteru, na wypadek, gdyby ktoś był za leniwy na kliknięcie w zalinkowaną kartę, a chciałby wywnioskować coś o postaciach z rangi (np. Dostojewski - "władca siekiery", Dazai -"licencja na bandaże"). Nie upieram się jednak przy moich propozycjach i jeżeli coś będzie w nich nieodpowiednie bądź będzie wymagało zmian, zrozumiem to. ;) Ogólnie jestem za ich wprowadzeniem, bo to jednak sprawa bardzo wygodna, jak dla mnie, a i wymaga kilku kliknięć.
Powrót do góry Go down
Zwierzchnik Mafii
Szczerze powiedziawszy, odnośnie tworzenia rang miałem na myśli raczej te pod grupy. Wolę uniknąć nadawania z góry rang wynikających z samej postaci jak te podane przez ciebie, bo uważam to za lekko... wymuszone, jak mam być szczery, a wymuszony humor nie bywa zabawny w najmniejszym stopniu D: Chodzi mi o to, że lepiej jest skupić się na rozwiązaniu, które cokolwiek wniesie do fabuły i struktury grup, jednak muszę przyznać, że trochę niejasno mogłem się wyrazić w poprzednim poście. 

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Okeja, mam już mniej więcej uporządkowane co i jak. Zatem zacznę od składów grup ogólnie, jednak weźcie pod uwagę, że piszę bardzo ogólnikowo - ot, żeby było wiadomo, co i jak mniej więcej przewiduję. 

• Nowicjusz jest kimś, kto niedawno dołączył do organizacji. Mogło do tego dojść już fabularnie (ranga domyślna przy zmianie grup), mogło przed zaczęciem gry, bo czemu nie. Nie ma określonych funkcji w grupie, osoba w guście przynieś, podaj, pozamiataj; zwykle zajmuje się małymi sprawami. Pięć miejsc na grupę. 
  • Pełnoprawny członek, czyli osoba bardziej nakierowana na bardziej skomplikowane sprawy, które wymagają używania większej siły czy Zdolności nakierowanej czysto na walkę. Też piątka póki co. 
  • Szpieg, jak wynika z nazwy, zajmuje się zbieraniem informacji dla swojej grupy, przy tym znajdując się w innej. Ze strony technicznej taka postać ma kolor szpiegowanej grupy i drugą rangę, która wynika z przynależności do niej. Oczywiście taka osoba musi być świadoma potencjalnego wykrycia. Dwa miejsca, Herbaciarze dostają cztery ze względu na charakter grupy. 
  • Jakiś medyk, w końcu nie z każdą raną można się udać do szpitala tak, by uniknąć niewygodnych pytań. Może mieć ukierunkowaną na leczenie Zdolność (jak Yosano) albo mieć doświadczenie z medycyną (Mori), ergo może być to i Obdarzony i zwykły człowiek. Dwa miejsca. 
  • Informator to osoba mająca znajomości w świecie podziemnym. Handluje informacjami, przekazuje je osobom z wyższych stanowisk i tak dalej. Nie musi być mocno powiązany z grupą - po prostu zbiera dla niej informacje.  Trzy miejsca. 
  • Strateg, aka osoba o dobrym zmyśle strategicznym. Umie planować akcje, pułapki i inne takie miłe rzeczy. Dwa miejsca, jedynie Obdarzeni ze względu na znajdowanie się wysoko takiej osoby. 
  • Indywidualne dla grup rangi typu piątka szefów Mafii, Czarna Jaszczurka, detektywi w Agencji - macie jakieś pomysły? Wszystkich do jednego worka nie da się wrzucić. 
  • Grupy niebędące organizacjami, czyli Podziemie, Obdarzeni i Mieszkańcy jako rangi otrzymują swój zawód. Tu rangą będzie uczeń, lekarz, nauczyciel, przemytnik, płatny zabójca - cokolwiek. 

I co się wiązać ma z rangami:

• Określenie hierarchii w znacznej mierze. 
  • Celowanie w konkretną rangę może ponieść za sobą odpowiedni dobór umiejętności czy nakierowanie na konkretny tor Zdolności przy OC. 
  • Szpieg chyba najbardziej mi się podoba jako idea; ta ranga miałaby służyć do mieszania w grupach i wprowadzania chaosu. Takie podkreślenie rywalizacji między organizacjami. 
  • Podkreślenie, że grupy jednak mają znaczenie i że robi się w nich coś innego niż bycie na zasadzie "ja tu tylko jestem". 
  • Postać mogłaby awansować w obrębie grupy za zasługi wobec niej. W ramach tego widzę wszelkie zlecenia związane z działalnością organizacji. 

I coś, co wpadło mi niedawno, czyli system punktów dla postaci. To jest często stosowane na forach i miałoby na celu zachęcanie do gry. Punktacja, jaką widzę polega na: 

• Punktowaniu zwykłych wątków, zależnie od długości gry: 5 (krótki), 10 (średni) i 15 (dłuższy), jednak tak, by nie popychać ludzi ku grafomanii. Ilość postów w takiej grze byłaby ustalona, widzę jako najlepsze rozwiązanie ilości odpowiadające punktom, tudzież byłyby oceniane indywidualnie. 
  • Zlecenia za 20 punktów. 
  • 10 punktów za wątek w twórczej. 
  • 10 punktów za udział w evencie chatboxowym. 
  • + 15 za wątek związany z profesją (rangą) postaci. 
  • Punkty za wątek dostaje każda postać biorąca w nim udział. 

I co dalej?

• Punkty byłyby osobnym polem w profilu, które może edytować tylko admin, tak dla pewności. 
  • Byłby osobny temat do kontrolowania ile kto ich ma. Do jego funkcji należałoby zgłaszanie ukończonych wątków, wydawania punktów itd. 
  • Planuję wprowadzenie sklepiku na punkty albo ogólnie specjalnego subforum dla MG. Byłoby podpięte pod fabułę, tam z kolei można by było znaleźć zlecenia, temat na rzuty kostką, sklepik MG i spis punktów. Myślę, że to by było bardziej przejrzyste. 
  • Pierwszy sposób zużywania punktów jest nakierowany stricte na rozwój postaci, czyli przedłużenie działania Zdolności o jeden post. Tyczy się to Zdolności aktywnych, to jest takich, na których działanie postać ma wpływ, ergo Zatracenie Dazaia się nie wlicza, ale Żal Skażony Chuuyi już tak. Maksimum wynosiłoby 5-6 postów, bo i tak mało kto korzysta ze swoich Zdolności przez większą ilość postów. 
  • Alternatywą dla właścicieli pasywek, osób bez mocy lub takich, które nie chcą pakować punktów w Zdolność, jest zdobywanie dodatkowych umiejętności zwykłych. Tutaj jako limit widzę osiem sztuk dla dorosłego a sześć dla osoby poniżej 18 lat, żeby nie robić znowuż okienka dla overpowerów. 
  • W razie, gdyby ktoś nie chciał multikonta a lubił dużo grać (albo po prostu czuł największą chęć do grania jedną postacią przez jakiś czas), przewiduję możliwość prowadzenia dwóch gier naraz, oczywiście również za punkty. Bilokacja mogłaby być użyta cztery razy, z kolei użytkownik ma obowiązek określania, który wątek dzieje się jako pierwszy. 
  • I ostatnia opcja, przeciwna tej poprzedniej - za określoną ilość punktów na wszystkich kontach można by było wykupić limit na dodatkową, szóstą postać. Limitem byłaby siódemka, bo szczerze ciężko nawet mi wyobrazić sobie osobę, która wyrabia z grą na większą ilość kont. 

... I to chyba wszystko. Byłbym wdzięczny za wypowiedzenie się tutaj na oba tematy i jasne określenie, czy jesteście za bądź przeciw. Obie rzeczy mają urozmaicić forum i zachęcać do gry, nie są skomplikowane i w zasadzie użytkownicy nie musieliby obu pilnować aż tak. Bardziej byłoby to zepchnięte na mnie, ale... Jakoś dam radę. :"D

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość
Jeżeli chodzi o mnie, to trochę obawiam się tych punktów. Sama idea jest genialna, tak tylko pozwolę sobie zapytać jednak o jeden techniczny detal - mianowicie, weźmy pod uwagę wątki naszych postaci, które prowadziliśmy wcześniej (np. akcja fabryka w wydaniu Arthura i Dazaia, Poe i Dostojewski, Chuuya i Margery). Jak będzie się mieć sprawa z tymi wątkami? Liczysz za to punkty, czy raczej wszyscy mają "czyste konto"? Wiem, durne pytanie, ale dla porządku wolałem je zadać.
Generalnie, tak jak powiedziałem, jestem za, boję się tylko tego, co nazywasz grafomanią, a co dość często widywałem na innych forach - pogoń za punktami motywowana myślą "im dłużej, tym więcej punktów!!!oneoneone!!".

Chciałbym też odnieść się do tego, co pisałeś o zleceniach wydawanych przez organizację - wiadomo, prowadzę postać przywodzącą organizacji, o której najmniej wiadomo i na razie nie można do niej wpadać, bo nie jest powiedziane jasno, kto z kanonów (oprócz Puszkina i Fiodora) się znajduje w szeregach tejże organizacji. Myślę tu o takiej sytuacji fabularnej: Fiodor, dajmy na to, szuka informacji o danej osobie lub grupie. Ponieważ jego ludzie nawalili przy tym / zwykłe dojścia zawiodły / nie chce mu się zniżać do poziomu tych przeklętych Obdarzonych / cokolwiek, decyduje się znaleźć kogoś, kto mu w tym pomoże. Czy coś takiego by mogło, że tak napiszę, "ujść w tłoku"? Wolę po prostu mieć pewność, na ile mogę sobie pozwolić.

Jeżeli natomiast chodzi o rangi, to jestem za i uważam, że to świetny pomysł! Także wprowadzaj to śmiało.
Powrót do góry Go down
Czarna Jaszczurka
Liczba postów : 85
Żeby rzecz była jasna i oficjalna, to na oba tematy jestem za.

Ok, a teraz bardziej szczegółowo, głównie odnośnie rang. Jeśli chodzi o Agencję, to myślę, że można stosować ten sam podział... choć może być o tyle ciężej, że niekiedy jedna osoba robi więcej niż jedną rzecz. Dazai choćby robi i za źródło informacji (głównie od mafii, ale ma chyba też inne źródła), ale i z Ranpo uzgadnia strategię i czasem idzie do ataku. Ale w takich przypadkach chyba najlepiej indywidualnie uzgadniać rzecz z userem i jakoś się dogadać, a poza tym stosować ten sam podział.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 128
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.

Fiodor napisał:Jeżeli chodzi o mnie, to trochę obawiam się tych punktów. Sama idea jest genialna, tak tylko pozwolę sobie zapytać jednak o jeden techniczny detal - mianowicie, weźmy pod uwagę wątki naszych postaci, które prowadziliśmy wcześniej (np. akcja fabryka w wydaniu Arthura i Dazaia, Poe i Dostojewski, Chuuya i Margery). Jak będzie się mieć sprawa z tymi wątkami? Liczysz za to punkty, czy raczej wszyscy mają "czyste konto"? Wiem, durne pytanie, ale dla porządku wolałem je zadać.
Generalnie, tak jak powiedziałem, jestem za, boję się tylko tego, co nazywasz grafomanią, a co dość często widywałem na innych forach - pogoń za punktami motywowana myślą "im dłużej, tym więcej punktów!!!oneoneone!!".
Poprzednie wątki będą wliczone - w końcu włożyliśmy wszyscy w nie pracę. I pytanie nie jest głupie, bo zawsze mogę coś przegapić i jestem wdzięczny za znalezienie tego. c: A co do manii pisania, to z jednej strony też trochę się tego boję, ale z drugiej powiem tak - nie spotkałem od dawna osoby, która forum przedkłada nad życie lub ma je za życie i ludzie zwykle mają do tego luźny stosunek. Także sporo zależy od tego, czy nowi gracze będą ogarnięci, bo o tych obecnych wiem, że są. System nie zda egzaminu, to go wycofam. Jak zda, będę szczęśliwy.

Fiodor x2 napisał:Chciałbym też odnieść się do tego, co pisałeś o zleceniach wydawanych przez organizację - wiadomo, prowadzę postać, która szefuje organizacji, o której najmniej wiadomo i do której na razie nie można wpadać, bo nie jest powiedziane jasno, kto z kanonów (oprócz Puszkina i Fiodora) tam się znajduje. Myślę tu o takiej sytuacji fabularnej: Fiodor, dajmy na to, szuka informacji o danej osobie lub organizacji. Ponieważ jego ludzie nawalili przy tym / zwykłe dojścia zawiodły / nie chce mu się zniżać do poziomu tych przeklętych Obdarzonych / cokolwiek, decyduje się znaleźć kogoś, kto mu w tym pomoże. Czy coś takiego by mogło, że tak napiszę, "ujść w tłoku"? Wolę po prostu mieć pewność, na ile mogę sobie pozwolić.
Mogłoby, jasne. Są wolni strzelcy w Podziemiu na przykład... Znaczy mogą być jak grupa poszerzy szeregi. No i można ustalić coś z kimś od Herbaciarzy, bo grupa rozprowadza informacje. Przy innych organizacjach, gdzie jest ta cienka nić porozumienia (Mafia i Agencja wszak czasem współpracują) nie widzę kłopotu w wymianie informacji... Tudzież patrząc indywidualnie na jakąś postać, która miałaby powody do zdrady, ale to już dygresja.

Pajac napisał:Ok, a teraz bardziej szczegółowo, głównie odnośnie rang. Jeśli chodzi o Agencję, to myślę, że można stosować ten sam podział... choć może być o tyle ciężej, że niekiedy jedna osoba robi więcej niż jedną rzecz. Dazai choćby robi i za źródło informacji (głównie od mafii, ale ma chyba też inne źródła), ale i z Ranpo uzgadnia strategię i czasem idzie do ataku. Ale w takich przypadkach chyba najlepiej indywidualnie uzgadniać rzecz z userem i jakoś się dogadać, a poza tym stosować ten sam podział.
Właśnie przy kanonach mam lekką zwiechę. Myślę o dogadaniu rzeczy z właścicielem kanona, na czym planuje skupiać swoją postać i ewentualnym dostosowaniu rangi. Bo też taki Tanizaki wspominał, że robi za recepcjonistę bardziej aniżeli rusza do walki, więc no. Tak czy siak ranga to nie jest ograniczanie się do jednej rzeczy, a raczej widzę to jako "zajmuje się głównie tym, ale może zrobić czasem coś innego", bo przecież postać nie powie "nie zrobię, nie moja działka" w czasie odpierania ataku na bazę.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Zwierzchnik Mafii
Podbijam, bo będzie mi smutno, jak nie będziecie tu pisać. Albo zrobię po mojemu i bez pytania was. :| sprawę uważam za otwartą na dwa tygodnie od dziś. Potem robię wedle ustaleń albo własnego uznania.

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Okej, została poruszona na cb jeszcze jedna kwestia, to jest właśnie te awansy na kolejne rangi i ich system. Plus kilka spostrzeżeń. 

• Stopnie szefostwa Mafii są ściśle zarezerwowane dla kanonów, to jest nie można na nie awansować. Mamy kanonicznie pięciu hersztów, z których znani są Kouyou, Chuuya i zabity Ace, ale tak czy siak pozostali dwaj pewnie się pojawią. Innych grup to się raczej tyczyć nie będzie, w Agencji hierarchia nie jest zbyt uwydatniona, Herbaciarze to grupa zrobiona pod OC, tylko w Gildii bym ograniczył stopień stratega do Alcott i Poego, zakładając, że Edgar ostatecznie z nimi jest (odejście ani nie jest potwierdzone ani zaprzeczone), z kolei Departament nie jest rozwinięty przez twórców, więc myślę, że można sobie pozwolić na OOC. 
  • Widzę podział misji robionych stricte pod organizacje na stopnie trudności - łatwy, średni i trudny. Nie tyczy się to małych gier takich jak poszukiwanie Karla. 
  • Możliwość awansu ma się po wykonaniu dwóch zleceń trudnych/ czterech średnich/ ośmiu łatwych i wszelkich ich kombinacji, to jest - można np. zrobić jedno trudne, dwa średnie i cztery łatwe. Nie jest to konieczne jeśli user z jakiegoś powodu jest przywiązany do rangi, ale możliwe. 

Punkty - zarabianie:

• Zwykły wątek od 5 do 10 postów - 10 punktów. 
  • Zwykły wątek 11-20 postów - 20 punktów. 
  • Zwykły wątek +20 postów - 50 punktów. 
  • Zlecenie łatwe +10 punktów do puli za zwykły wątek, zależnie od długości (np. gra zajęła ponad dziesięć postów, będąc zleceniem łatwym jest traktowana jako 30 punktów, bo za długość jest 20, za wykonanie zlecenia dodatkowe 10).
  • Zlecenie średnie +20. 
  • Zlecenie trudne +50. 
  • Każdy wątek w twórczej - 10 punktów. 
  • Aktywny udział w evencie - 10 punktów. 
  • Wątek nieplanowany przez MG, ale opowiadający o funkcji postaci w grupie (działalność Mafii, dochodzenie Agencji, nawet przy uczniach coś wiązanego ze szkołą) - +10 punktów do puli za zwykły wątek. 

Punkty - wydawanie:

• 150 punktów - dodatkowy post używania Zdolności lub dodatkową umiejętność. Nie będzie za łatwo to zdobyć, ale logicznie postać po kilku grach będzie się rozwijała. Może nabyć nową umiejętność, która będzie dla niej przydatna przy pracy (np. korzystanie z broni, jeśli dopiero wstępuje do organizacji). 
  • 500 punktów - czterokrotna możliwość użycia bilokacji. To dużo, ale użycie bilokacji naraz dużo daje i wiąże się z większą ilością gry. Ofc nie trzeba całości wykorzystywać naraz, jest dowolność. 
  • 1000 punktów - możliwość utworzenia szóstego konta. To daje właściwie jeszcze więcej niż bilokacja, ma stanowić wyzwanie jako zdobycie i jako odgrywanie. 
  • Jeśli ktoś widzi inny użytek dla nich - chętnie go poznam.

... I jakoś wkrótce opiszę dokładniej rangi. Oczywiście gdyby ktoś miał jakieś "ale" albo pytania, to zapraszam. 

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Propozycje, pytania, problemy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 6Strona 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa