Share | 
 

 Propozycje, pytania, problemy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
First topic message reminder :


Pytania, propozycje, problemy
Temat przeznaczony do rzeczy wspomnianych w jego nazwie, o którym zdarzyło mi się zapomnieć. Jeśli biblioteka nie zaspokaja twojej ciekawości, a nie ma admina pod ręką - pisz tu. Jeśli coś nie działa jak powinno - tak samo. Jeśli myślisz, że coś mogłoby być lepsze lub jest zbędne - nie krępuj się. 


... To zacznę od propozycji na grupę, mianowicie na organ czysto rządowy, do którego przynależy kanonicznie Ango Sakaguchi i Mizuki Tsujimura. Zwie się to  Special Ability Department, co prawdopodobnie na rzecz forum zostałoby po prostu określone skrótowo Departamentem. W związku z tym, że sama nazwa odnosi się do Obdarzonych, jestem zdania, że grupa powinna być przeznaczona tylko i wyłącznie dla nich. 
Tu się pojawia pewne "ale" - mamy sporo grup i rozstrzał użytkowników tak czy siak będzie całkiem duży gdy pojawi się ich więcej, ale i do tego "ale" mam kolejne "ale", czyli jest to kwestia czysto estetyczna i mimo wszystko istnieje to kanonicznie. 
Taka grupa miałaby się zajmować negowaniem działań Mafii i innych niezgodnych z prawem akcji Obdarzonych, co po części pokrywa się z intencjami Agencji. Departament miałby jednak lepszy dostęp do sprzętu, informacji i wszelkich koniecznych zezwoleń, podobnie ze znajomościami i uprawnieniami. Problem jest jednak taki, że praktycznie nic o tej organizacji póki co nie wiadomo poza tym, że siedzi na ogonie groźnym Obdarzonym. To jednak nie są byle jacy ludzie, mają wspólne cele i przywódców. 
W związku z tym, że grupę tak czy inaczej zapewne wprowadzę, mam kilka pytań:
1) Powinna zostać zamknięta na zwykłych ludzi bez Zdolności (jeśli byłaby otwarta dlań, byłby wymóg uzasadnienia historią postaci)? 
2) Kwestia postaci niepełnoletnich; czy powinny być dopuszczane do grupy w wyjątkowych przypadkach (np. silna Zdolność lub jakieś niezwykłe predyspozycje wynikające z samej osoby; również wymóg uzasadnienia historią postaci)?
3) Teraz powiem, że szczerze nie wiem, jak Japończycy zapatrują się na obcokrajowców w ważniejszych organach rządowych, ale gdyby również uzasadnić pobyt postaci spoza granic kraju w tej grupie, to co wy na to?


Kolejna rzecz - średnio pozytywnie zapatrywałem się przy tworzeniu forum na tworzenie OC opartych na pisarzach wciąż żyjących, jednak zgodnie z tym, co powiada Internet, jest przynajmniej kilka takich kanonów: Natsuhiko Kyougoku, Yukito Ayatsuji, wspomniana wyżej Mizuki Tsujimura i czysto teoretycznie Dan Brown. W pewnym miejscu na forum jest wzmianka o tym, że najlepiej jest tworzyć postacie oparte na wiekach XIX i XX - mogę z czystym sercem ją usunąć, tudzież wspomnieć, że jest dowolność? 


OSTATNIA RZECZ, I PROMISE. 
Czy jest sens rozdrabniania się na grupę w rodzaju najemników lub szeroko pojętego podziemia (przemytnicy, najemnicy, wszelkie osoby spod ciemnej gwiazdy nieprzynależące do żadnej konkretnej grupy) dla zwykłych ludzi? To jednak trochę co innego niż zwykły mieszkaniec, aczkolwiek kontrargumentem jest znowu rozstrzał. 


Powyższe tematy będą otwarte do dyskusji do końca bieżącego rozdziału. Jeśli nikt nie zabierze głosu lub na konkretną opcję nie będzie więcej niż trzech, robię tak, jak uważam za słuszne. Inaczej nie dojdziemy do niczego w tych kwestiach, niestety. >:c 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Okej, została poruszona na cb jeszcze jedna kwestia, to jest właśnie te awansy na kolejne rangi i ich system. Plus kilka spostrzeżeń. 


 • Stopnie szefostwa Mafii są ściśle zarezerwowane dla kanonów, to jest nie można na nie awansować. Mamy kanonicznie pięciu hersztów, z których znani są Kouyou, Chuuya i zabity Ace, ale tak czy siak pozostali dwaj pewnie się pojawią. Innych grup to się raczej tyczyć nie będzie, w Agencji hierarchia nie jest zbyt uwydatniona, Herbaciarze to grupa zrobiona pod OC, tylko w Gildii bym ograniczył stopień stratega do Alcott i Poego, zakładając, że Edgar ostatecznie z nimi jest (odejście ani nie jest potwierdzone ani zaprzeczone), z kolei Departament nie jest rozwinięty przez twórców, więc myślę, że można sobie pozwolić na OOC. 
 • Widzę podział misji robionych stricte pod organizacje na stopnie trudności - łatwy, średni i trudny. Nie tyczy się to małych gier takich jak poszukiwanie Karla. 
 • Możliwość awansu ma się po wykonaniu dwóch zleceń trudnych/ czterech średnich/ ośmiu łatwych i wszelkich ich kombinacji, to jest - można np. zrobić jedno trudne, dwa średnie i cztery łatwe. Nie jest to konieczne jeśli user z jakiegoś powodu jest przywiązany do rangi, ale możliwe. 
Punkty - zarabianie:

 • Zwykły wątek od 5 do 10 postów - 10 punktów. 
 • Zwykły wątek 11-20 postów - 20 punktów. 
 • Zwykły wątek +20 postów - 50 punktów. 
 • Zlecenie łatwe +10 punktów do puli za zwykły wątek, zależnie od długości (np. gra zajęła ponad dziesięć postów, będąc zleceniem łatwym jest traktowana jako 30 punktów, bo za długość jest 20, za wykonanie zlecenia dodatkowe 10).
 • Zlecenie średnie +20. 
 • Zlecenie trudne +50. 
 • Każdy wątek w twórczej - 10 punktów. 
 • Aktywny udział w evencie - 10 punktów. 
 • Wątek nieplanowany przez MG, ale opowiadający o funkcji postaci w grupie (działalność Mafii, dochodzenie Agencji, nawet przy uczniach coś wiązanego ze szkołą) - +10 punktów do puli za zwykły wątek. 


Punkty - wydawanie:

 • 150 punktów - dodatkowy post używania Zdolności lub dodatkową umiejętność. Nie będzie za łatwo to zdobyć, ale logicznie postać po kilku grach będzie się rozwijała. Może nabyć nową umiejętność, która będzie dla niej przydatna przy pracy (np. korzystanie z broni, jeśli dopiero wstępuje do organizacji). 
 • 500 punktów - czterokrotna możliwość użycia bilokacji. To dużo, ale użycie bilokacji naraz dużo daje i wiąże się z większą ilością gry. Ofc nie trzeba całości wykorzystywać naraz, jest dowolność. 
 • 1000 punktów - możliwość utworzenia szóstego konta. To daje właściwie jeszcze więcej niż bilokacja, ma stanowić wyzwanie jako zdobycie i jako odgrywanie. 
 • Jeśli ktoś widzi inny użytek dla nich - chętnie go poznam.


... I jakoś wkrótce opiszę dokładniej rangi. Oczywiście gdyby ktoś miał jakieś "ale" albo pytania, to zapraszam. 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość
Żadnych ale nie mam, pytań też nie, a sam system akceptuję i witam jak najbardziej. Skoro sprawa poprzednich wątków została wyjaśniona, to w tej kwestii masz mój głos na tak. Sprawę rang też akceptuję, niemniej jednak popadłem w lekki stupor przy opisie tych 150 punktów - jeśli dobrze cię rozumiem, to masz na myśli coś takiego: np. postać wstępuje do Agencji. Nie ma pojęcia o władaniu jakąś tam bronią. Gdy postać owa załapie się na 150 punktów, może się np. nauczyć strzelać, cicho zabijać, wydobywać informacje et caetera. O to ci chodzi? Pytam, bo o ile punkt z używaniem Zdolności jest w miarę jasny...
Powrót do góry Go down
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 128
Join date : 11/01/2017
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
avatar
150 punktów - jeśli dobrze cię rozumiem, to masz na myśli coś takiego: np. postać wstępuje do Agencji. Nie ma pojęcia o władaniu jakąś tam bronią. Gdy postać owa załapie się na 150 punktów, może się np. nauczyć strzelać, cicho zabijać, wydobywać informacje et caetera. O to ci chodzi? Pytam, bo o ile punkt z używaniem Zdolności jest w miarę jasny.

Przecież dokładnie to jest napisane.

_________________

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
Dobra, to teraz... Rangi. Postaci kanonicznych nie wliczam w limit, bowiem jest ich jednak sporo, ale jak najbardziej mogą mieć wypisane niżej rangi. W spisie postaci będą zaznaczone przez podkreślenie. W przypadku postaci kanonicznych bez konkretnej funkcji ranga jest do dogadania prywatnie. Co do ewentualnych dysproporcji w ilościach członków, pamiętajmy, że Mafia jest w zasadzie największą organizacją, drugą byłby departament. Agencja z kolei jest niewielka, jako małą grupę widzę też Herbaciarzy. 
Możliwe, że nieco poszalałem z ilościami, ale takie prezentują się bardziej realnie. W wypadku przeludnienia jednej z grup a pustek w innych, daną grupę po prostu zamknę dla postaci innych niż kanoniczne. Teraz jednak trochę postaci przybywa i plany, o których mi wiadomo, będą przypisywane do różnych grup a nie do jednej, więc chyba nie będzie to problemem. 
Gdyby ktoś widział jakieś inne rangi lub chciał dogadać coś indywidualnego dla swojej postaci, to śmiało. Osoby prowadzące podwójne życie mogą mieć dwie rangi (np. Orwell: ranga grupowa | nauczyciel, Aleksandr: przemytnik | barista, Margery jak przejdzie do mafii nowicjusz | uczennica. Jak komu wygodniej.), co też będzie wspomniane w temacie. Jak mówiłem parę postów wcześniej, szpieg też ma dwie rangi i widzę to tak: szpieg nazwa organizacji | ranga z drugiej organizacji. 
Jako, że tekstu jest dużo, wystarczy w sumie zapoznanie się ze strukturą jednej organizacji, bo wszystkie zawierają w zasadzie praktycznie to samo, nie licząc kilku szczególnych rang. Temat z rangami będzie zawierał sposoby rekrutacji i o tym, jak awansować. I jeszcze... co myślicie o proponowaniu przy rangach kanonów? Zawsze jakiś sposób na sugestię, czym się dana osoba zajmuje. 
Jeśli coś gdzieś przeoczyłem, a jest wspomniane w analogicznej randze przy jakiejś innej grupie - ową wspominkę należy odnieść do tego braku. 
Also, daję czas do przyszłej niedzieli żeby się wypowiedzieć na ten temat tu albo na CB. Potem wprowadzam temat albo po dyskutowaniu albo taki, jaki jest poniżej. 

Mafia Portowa: 28 miejsc (19 z odliczeniem hersztów, przywódców jaszczurki i szefa)
Nowicjusz - 3 miejsca - Nie ma zbyt wielkich kompetencji w tej pracy i dopiero się przystosowuje do życia przy Mafii Portowej. Wykonują zwykle proste prace, które często nie wymagają Zdolności; są to osoby, które dopiero zdały egzamin na członka Mafii. Ranga jest domyślna przy zmianie grupy i możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych i ludzi. Możliwy awans: członek Mafii. 
Członek Mafii - 4 miejsca - Mają większe możliwości i są lepiej wyszkoleni niż nowicjusze. Zajmują się ważniejszymi i większymi sprawami, jednak wciąż mają niewiele do powiedzenia w sprawach organizacji. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych i ludzi. Możliwy awans: Informator, Szpieg, Medyk, Strateg i Czarna Jaszczurka. 
Informator - 2 miejsca - Osoby te mają za zadanie skupowanie informacji przydatnych Mafii Portowej. Często nie czują większego powiązania z grupą, nie licząc względów zarobkowych, jednak odpowiednio zmobilizowani do działania potrafią okazać lojalność. Zwykle nie są nastawieni na walkę. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych i ludzi. 
Szpieg - 2 miejsca - Ci ludzie działają pod przykrywką członków innych grup Obdarzonych, starają się dotrzeć w nich do w miarę wysokich pozycji w celu zdobycia najbardziej strzeżonych informacji. Szpieg to osoba dobrze umiejąca dostosować się do każdego towarzystwa i odegrać każdą rolę. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych. 
Medyk - 2 miejsca - Osoba znająca tajniki medycyny lub posiadająca Zdolność nakierowaną na leczenie obrażeń różnego rodzaju. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla ludzi i Obdarzonych, z naciskiem na drugich. 
Czarna Jaszczurka - 4 miejsca -  Grupa do zadań specjalnych, świetnie wyszkolona w walce. Zajmują się bardziej skomplikowanymi zadaniami, a co ciekawe, wielu jej członków nie ma Zdolności - nadrabiają to własną sprawnością i umiejętnościami. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla ludzi i Obdarzonych. 
Dowódca Czarnej Jaszczurki - Trójka członków Mafii wyspecjalizowanych w dowodzeniu wyżej wspomnianym oddziałem. Funkcja zarezerwowana dla kanonów - Gin Akutagawa, Ryuurou Hirotsu i Michizou Tachihara. 
Strateg - 1 miejsce - Jest to Obdarzony postawiony blisko piątki przywódców i samego Moriego. Nie jest wyjątkowo dobry i wprawny w walce, zwykle nie posyła się go w celach bojowych, a Zdolność najprawdopodobniej jest podporą umiejętności planowania.
Haker - 1 miejsce - Jest to osoba, która świetnie zna się na łamaniu wszelkich zabezpieczeń komputerowych. Osoby zajmujące się włamywaniem często mają przydatne do tego Zdolności i zawsze są to Obdarzeni. 
Herszt - rezerwacja dla kanonów - Są to wyspecjalizowani w walce i kierowaniu innymi członkowie Mafii, którzy odznaczają się niezwykle silnymi Zdolnościami. Mają możliwość planowania zleceń, wydzielania pracy niżej postawionym osobom i rekrutacji nowych członków. Ranga zamknięta dla OC. Jej posiadaczami są kanonicznie Kouyou Ozaki i Chuuya Nakahara. 
Szef Mafii - Aktualnie Ougai Mori. Nie ma możliwości zmiany. 

Agencja: 15 miejsc
Nowicjusz - 3 miejsca - Jest to osoba, która dopiero dołączyła do Agencji i zdała egzamin wstępny, to jest dowiodła swojej umiejętności do poświęcenia dla większej sprawy. Nie ma większych uprawnień ani obowiązków, zwykle przydzielana do małych prac, ale to też zależnie od posiadanej Zdolności. 
Członek Agencji - 4 miejsca -  Mają większe możliwości i są lepiej wyszkoleni niż nowicjusze. Zajmują się ważniejszymi i większymi sprawami, jednak wciąż mają niewiele do powiedzenia w sprawach organizacji. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych i ludzi. Możliwy awans: Detektyw, informator, szpieg, medyk, strateg. 
Detektyw - 2 miejsca - Jest to osoba, która dobrze radzi sobie z wszelkimi zagadkami kryminalnymi. Jest wielkim umysłem i dobrze rozwiniętą umiejętnością dedukcji. Ranga dostępna do wyboru w KP, dla Obdarzonych i zwykłych ludzi. 
Informator - 2 miejsca - Osoby te mają za zadanie skupowanie informacji przydatnych Agencji. Często nie czują większego powiązania z grupą, nie licząc względów zarobkowych, jednak odpowiednio zmobilizowani do działania potrafią okazać lojalność. Zwykle nie są nastawieni na walkę. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych i ludzi. 
Szpieg - 2 miejsca - Ci ludzie działają pod przykrywką członków innych grup Obdarzonych, starają się dotrzeć w nich do w miarę wysokich pozycji w celu zdobycia najbardziej strzeżonych informacji. Szpieg to osoba dobrze umiejąca dostosować się do każdego towarzystwa i odegrać każdą rolę. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych. 
Medyk - 1 miejsce - Osoba znająca tajniki medycyny lub posiadająca Zdolność nakierowaną na leczenie obrażeń różnego rodzaju. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla ludzi i Obdarzonych, z naciskiem na drugich. 
Strateg - 1 miejsce - Osoba przystosowana do obmyślania planów dla swojej organizacji. Znajduje się blisko szefa i współpracuje z Ranpo i Dazaiem przy tworzeniu strategii. Rezerwacja dla Obdarzonego. 
Dyrektor - Yukichi Fukuzawa. Nie ma możliwości zmiany. 

Tea Club: 17 miejsc
Nowicjusz - 3 miejsca -  Jest to osoba, która dopiero dołączyła do Klubu i zdała egzamin wstępny, to jest dowiodła swojej umiejętności do zdobywania informacji. Nie ma większych uprawnień ani obowiązków, zwykle przydzielana do małych prac, ale to też zależnie od posiadanej Zdolności. 
Członek klubu - 3 miejsca -  Mają większe możliwości i są lepiej wyszkoleni niż nowicjusze. Zajmują się ważniejszymi i większymi sprawami, jednak wciąż mają niewiele do powiedzenia w sprawach organizacji. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych i ludzi. Możliwy awans: informator, szpieg
Informator - 3 miejsca - Osoby te mają za zadanie skupowanie informacji przydatnych Klubowi. Często nie czują większego powiązania z grupą, nie licząc względów zarobkowych, jednak odpowiednio zmobilizowani do działania potrafią okazać lojalność. Zwykle nie są nastawieni na walkę. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych i ludzi. 
Szpieg - 3 miejsca - Ci ludzie działają pod przykrywką członków innych grup Obdarzonych, starają się dotrzeć w nich do w miarę wysokich pozycji w celu zdobycia najbardziej strzeżonych informacji. Szpieg to osoba dobrze umiejąca dostosować się do każdego towarzystwa i odegrać każdą rolę. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych. 
Medyk - 2 miejsca - Osoba znająca tajniki medycyny lub posiadająca Zdolność nakierowaną na leczenie obrażeń różnego rodzaju. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla ludzi i Obdarzonych, z naciskiem na drugich. 
Strateg - 2 miejsca - Najbliższe Oscarowi osoby, które planują razem z nim kolejne posunięcia grupy. Miejsce dostępne dla Obdarzonych. 
Dyrektor - Oscar Wilde. Brak możliwości zmiany. 

Departament: 21 miejsc
Nowicjusz - 3 miejsca -  Jest to osoba, która dopiero dołączyła do Departamentu i jest w trakcie szkolenia lub tuż po nim. Nie ma większych uprawnień ani obowiązków, zwykle przydzielana do małych prac, ale to też zależnie od posiadanej Zdolności. 
Członek - 4 miejsca -  Mają większe możliwości i są lepiej wyszkoleni niż nowicjusze. Zajmują się ważniejszymi i większymi sprawami, jednak wciąż mają niewiele do powiedzenia w sprawach organizacji. Ranga możliwa do wyboru w KP. Możliwy awans: Medyk, informator, szpieg, strateg, haker.
Informator - 3 miejsca - Osoby te mają za zadanie skupowanie informacji przydatnych Departamentowi. Często nie czują większego powiązania z grupą, nie licząc względów zarobkowych, jednak odpowiednio zmobilizowani do działania potrafią okazać lojalność. Zwykle nie są nastawieni na walkę. Ranga możliwa do wyboru w KP. 
Medyk - 2 miejsca - Osoba znająca tajniki medycyny lub posiadająca Zdolność nakierowaną na leczenie obrażeń różnego rodzaju. Ranga możliwa do wyboru w KP. 
Szpieg - 2 miejsca - Ci ludzie działają pod przykrywką członków innych grup Obdarzonych, starają się dotrzeć w nich do w miarę wysokich pozycji w celu zdobycia najbardziej strzeżonych informacji. Szpieg to osoba dobrze umiejąca dostosować się do każdego towarzystwa i odegrać każdą rolę. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych. 
Siły specjalne - 4 miejsca - Jest to funkcja przypominająca mafijną czarną jaszczurkę. 
Strateg - 2 miejsca - Osoby świetnie przystosowane do planowania kolejnych strategii dla departamentu oraz wiedzące, kiedy grupa powinna się włączyć do działania. 
Haker - 1 miejsce -Jest to osoba, która świetnie zna się na łamaniu wszelkich zabezpieczeń komputerowych. Osoby zajmujące się włamywaniem często mają przydatne do tego Zdolności i zawsze są to Obdarzeni. 
Stanowisko szefa niedostępne. 

Gildia :18 miejsc (14 z odliczeniem strategów i przywódców)
Nowicjusz - 4 miejsca -  Jest to osoba, która dopiero dołączyła do Gildii i zdała egzamin wstępny, to jest dowiodła swojej lojalności. Nie ma większych uprawnień ani obowiązków, zwykle przydzielana do małych prac, ale to też zależnie od posiadanej Zdolności. 
Członek - 4 miejsca -  Mają większe możliwości i są lepiej wyszkoleni niż nowicjusze. Zajmują się ważniejszymi i większymi sprawami, jednak wciąż mają niewiele do powiedzenia w sprawach organizacji. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych i ludzi. Możliwy awans: Medyk, informator, Szpieg. 
Medyk - 2 miejsca - Osoba znająca tajniki medycyny lub posiadająca Zdolność nakierowaną na leczenie obrażeń różnego rodzaju. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla ludzi i Obdarzonych, z naciskiem na drugich. 
Informator - 2 miejsca - Osoby te mają za zadanie skupowanie informacji przydatnych Gildii. Często nie czują większego powiązania z grupą, nie licząc względów zarobkowych, jednak odpowiednio zmobilizowani do działania potrafią okazać lojalność. Zwykle nie są nastawieni na walkę. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych i ludzi. 
Szpieg - 2 miejsca - Ci ludzie działają pod przykrywką członków innych grup Obdarzonych, starają się dotrzeć w nich do w miarę wysokich pozycji w celu zdobycia najbardziej strzeżonych informacji. Szpieg to osoba dobrze umiejąca dostosować się do każdego towarzystwa i odegrać każdą rolę. Ranga możliwa do wyboru w KP. Dostępna dla Obdarzonych. 
Strateg - rezerwacja dla kanonów - W Gildii miano stratega mają Edgar Allan Poe i Louisa May Alcott. 
Przywódca - John Steinbeck/Francis Fitzgerald. Nie ma możliwości zmiany. 
Notka: Jako, że Gildia ma niestałą strukturę, sporo może się w niej zmienić, zależnie od fabuły mangi. Nie wiadomo, czy obie jej części wciąż będą rozbite i kto w nich jest, ani jakie będzie ich działanie. Potencjalnych graczy przepraszam za utrudnienia. Póki nie ma dokładnych wytycznych odnośnie tego, co dzieje się z innymi jej członkami, grupę uznaję za jedną całość. Gdy zostanie wyjaśnione, kto jest po czyjej stronie i jak wygląda podział - zostanie on zastosowany. 

Szczury póki co z kolei rang nie otrzymają nie licząc przywódcy - Dostojewskiego, ponieważ nie wiadomo nic nawet o ich działalności. 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
Także powoli przygotowuję nowy layout forum i na próbę zrobiłem takie coś: http://imgur.com/a/c0kPy. Póki co są to jedyne zmiany, jakie mam gotowe, jednak jako, że nie umiem oceniać swoich akcji tuż po wykonaniu ich, wolałbym poznać wasze opinie .w. W planach mam też zmianę wyglądu ogłoszenia, poprawienie stopki by wszystkie linie buttonów były sobie równe, przerzucenie ilości tematów i postów do tej samej tabeli co "Ostatni Post" i chyba tyle, jednak mogą to nie być wszystkie konieczne zmiany. Może też podmienię przyciski typu "nowy temat" itd, ale te chyba nie przeszkadzają aż tak? Tu pojawiają się moje dwie prośby:
1) Potrzebuję kogoś, kto będzie mnie kontrolował przy grafice i kodowaniach, żeby mi mówił, jak dana rzecz się prezentuje; taka osoba na tych rzeczach znać się nie musi, to po prostu ma się opierać na "podoba mi się/nie podoba mi się". 
2) Ktoś, kto byłby w stanie mi w sposób bardziej techniczny pomóc, czyli osoba znająca kody. Na forum jest parę błędów, z którymi nie umiem sobie poradzić (ogłoszenie o ile wiem wygląda inaczej na moim ekranie netbooka a inaczej na ekranie dużym, też zależy od długości nicku, heh.), także pokocham kogoś, kto mi pokaże, w którym miejscu jest nie tak i powie mi, jak powinienem się z tym uporać. Wiem, że są internety i tutoriale, ale jednak wolę mieć co do wszystkiego pewność. 
Myślę, że nawet jeśli nikt się nie znajdzie do tego, to i tak ze wszystkim ruszę, ale jednak wsparcie byłoby miłe. <3

_________________


All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość
W sprawie "podoba mi się/nie podoba" zgłaszamy się samorzutnie z Fiodorem - on może ocenić, a ja z chęcią pomogę w kwestii kodów. Z góry uprzedzam, że sama maestrem nie jestem, ale może uda mi się wynaleźć jakieś rozwiązanie w sprawie ogłoszenia, tym bardziej że już kiedyś miałam do czynienia z czymś takim na innym forum. Ogólnie to, co masz na screenie, podbija mnie nad wyraz, zwłaszcza Atsushi i diabelski młyn na tle tej genialnej tekstury oraz święta chibi trójca. <3
Powrót do góry Go down
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
Bardziej stłumione kolory i dla mnie wygląda lepiej (pierwsza wersja jest zbyt jaskrawa..), ale z drugiej strony nie wiem czy nie zrobić nagłówka niższego. Paskudna tekstura z tyłu będzie oczywiście zmieniona, sam mam jej dość, pfft

Poza tym kwestia kolorystyki - to, co widzę ja to nie jest czysty szary, tylko jest z lekka... zielonkawy???? Także moja propozycja jest taka, żeby zupełnie odjąć od tego jakiekolwiek inne kolory i zrobić zupełnie na szarej, całkowicie neutralnej palecie. Kolor tekstu ogólnego zostawiam, pola w profilu prawdopodobnie zmienię na coś takiego: 

czyli pogrubienie, small-caps i nieco inny kolor, bardziej bijący właśnie w szarość, bo ten aktualny widzę jako różowy/szary, z kolei sam tekst bym wyjustował, tak jak jest zrobione w wiadomościach. 

No i by się jednak wyróżniało na tle samej treści pól. Plus rozważam zmianę overflow na scroll, ot, żeby profile były jednolite w swojej długości, a nie wydłużane, bo to szczerze nawet nie wygląda ładnie. Chwilę myślałem  o poszukaniu sposobu na wrzucenie ich w hover tak, że miałyby się pojawiać na avatarze po najechaniu na niego, ale po namyśle stwierdzam, że trzeba by było za bardzo się gimnastykować z z długością pól i coś takiego lepiej zdaje egzamin na SLach, gdzie nie ma zwykle pól opisowych tylko odnośniki do różnych linków z forum. Także to odpada, zostajemy przy scrollu raczej, tylko dotrę do tego, jak to zrobić w panelu.

A miałoby to wyglądać sobie mnie więcej tak i możliwe, że będzie wyglądało w następujący sposób dla każdego pola, które opisywane jest jako text-zone. Będzie się ładnie scrollowało zamiast rozciągać i będzie fab i elegancko. I poza tym będzie równo, czyli tym bardziej będzie fab.  
 

Doszedłem z kolei do wniosku, że scalenie wszystkich rowów z kategorii posty/tematy/last post trochę mija się z celem i nie wygląda źle. Także zostanie jak jest. 

Bardzo by komuś pomogła ikona nowego posta w danym dziale? Mi nie robi różnicy czy jest czy nie, ale jeśli bym miał dawać to coś minimalistycznego w tym guście:  albo  ale bardziej pasujące kolorystycznie. Mi to dość obojętne czy to będzie, ale łatwiej byłoby to zobaczyć niż samą strzałkę z odnośnikiem. 

Zrobiłem z kolei coś małego, czyli wyzerowałem cellspading, przez co nie ma odstępu między komórkami i wygląda to bardziej jednolicie. 

Poza tym pewnie zmienię kody dla kategorii i albo zmienię obrazki albo je wywalę. Szczerze powiedziawszy niezbyt dobrze mi to wygląda. Myślę o wywaleniu obrazków i zrobieniu czegoś w tym guście: 
Tutaj znajdziesz informacje o wszystkich postaciach, które aktualnie są w grze, albo mówiąc bardziej ogólnie - ich karty postaci. Bo bazy danych należy wrzucić kartę, czy to budowaną, czy już gotową do sprawdzenia. Pamiętaj, że na napisanie KP masz miesiąc - potem konto przepadnie. A ważne linki celowo są różne, żeby pokazać różne opcje. Kolorystycznie będzie to dopasowane do ostatecznego wyglądu forum.
Opcja druga: 
Tutaj znajdziesz informacje o wszystkich postaciach, które aktualnie są w grze, albo mówiąc bardziej ogólnie - ich karty postaci. Bo bazy danych należy wrzucić kartę, czy to budowaną, czy już gotową do sprawdzenia. Pamiętaj, że na napisanie KP masz miesiąc - potem konto przepadnie.Ewentualnie mogę zmienić fonty w nazwach for na coś innego. No i myślę nad przerzuceniem się na same arty oficjalne tudzież obrazki pochodzące z maksymalnie dwóch blogów czy same kadry z różnych anime. 

I naprawdę już ostatnia rzecz w wyglądzie, jaką chcę zmienić, to wygląd postów rozpoczynających tematy z lokacjami na lekko zakodowane. Ale żeby zaproponować coś konkretnego musiałbym poszukać. .w. I myślę, że jednak dam radę z kodowaniami sam, a wolę bardziej, żeby ludzie dawali mi znać ogólnie, co myślą, a nie tylko jedna osoba. Także przygotujcie się, że będę was kopać z tym~
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 208
Join date : 28/10/2016
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
avatar
Jak wspominałam, średnio się śpieszę do oceniania estetyki, bo dla mnie jak coś nie boli w oczy, to jest ładne. Więc to, co widzę powyżej, jest dla mnie ładne, a ujednolicenie długości profilu przez scrolle wydaje się być dobrym pomysłem.
Co do obrazków, to w sumie wszystko mi jedno, bo i tak nie zwracam na nie uwagi. Choć jakbym miała wybierać z tych dwóch opcji, co pokazałeś, to chyba bardziej elegancko wygląda to bez kawy, ale jak ktoś się lepiej zna i powie, że bredzę, to ja tylko potaknę. Ale podoba mi się bardzo pomysł ikony na nowy post - tego mi brakowało, bo przez to muszę patrzeć na datę ostatniego postu by zobaczyć, czy coś nowego powstało, a wzrok już nie ten i łatwo się machnąć, już się zdarzało, że byłam ślepa i nie widziałam posta. Która jest lepsza, to już ciężko mi stwierdzić, bo to też zależy od tego, jak się będzie współgrało z nową kolorystyką.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość
To i ja dorzucę swoje trzy grosze - nie ukrywam, że ten nowy post mi też bardzo by ułatwił życie, a jednocześnie przyspieszyłby wątki w tym sensie, że szybciej byłoby znaleźć odpis, "aha, tu napisał/napisała, to ja się zabieram do roboty!". Co do artów - ja byłabym za samymi oficjalnymi raczej, bo jednak mamy tutaj BSD, a arty z innych anime jakoś mi tak by nie podeszły za bardzo...Ale to tylko moja opinia. Co do innych opcji, które zasugerowałeś, osobiście jestem za tą wersją drugą z małym obrazkiem, gdyż bardziej to przyciąga wzrok niż tekst i po prostu lepiej wygląda. Gdybyś jeszcze trochę rozjaśnił ten szary small-caps, byłoby cudnie, gdyż w obecnej chwili (przyznaję się bez bicia!) potwornie mi się zlewa na ekranie z teksturą i nic nie widzę bez zaznaczania :<
Nagłówek wygląda przepięknie, nic dodać, nic ująć, według mnie nie trzeba też robić niższego - ten będzie świetny. Fonty w nazwach for i innych takich mogą zostać, są bardzo ładne.
Powrót do góry Go down
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
W zasadzie to nigdy nie miałem waszego problemu, bo jak odnośnik do najnowszego posta jest żółtawy, to znaczy, że jest nowy post i po prostu zwracam uwagę na to. XD ale jak komuś ma pomóc, to to wstawię. A kolorystyka samej ikony jest obojętna, obie są raczej jednokolorowe, ustawienie innego koloru to kwestia chwili. 


"Co do artów - ja byłabym za samymi oficjalnymi raczej, bo jednak mamy tutaj BSD, a arty z innych anime jakoś mi tak by nie podeszły za bardzo...Ale to tylko moja opinia."

Ehm, no spoko. Do biblioteki, offtopowych i spisu treści nie ma problemu. Ale w samym anime było pokazane z lokacji tylko Nishi; zresztą teraz wszystkie inne mają z innych anime i nie gryzie się to stylistycznie. A swoją drogą tam nigdzie nie użyłem tekstury...... ._. I to są póki co przypadkowe kolory wybrane z palety. Bo kod jest pisany na szybko i jakoś się mocno nie kłopotałem z doborem kolorów, będą dopasowane do kolorystyki forum, o czym zresztą napisałem. 

Anyway w kwestii obrazków jestem raczej za ich brakiem. Są dwie opcje, które widzę w przypadku ich zostawienia - albo zostawię je kolorowe, czyli odcinające się od szarego layoutu forum (nie przewiduję stosowania w nim kolorów, bo nie umiem z nimi pracować, toteż zostaną szarości) albo zrobienie z nimi na nowo tego, co jest teraz, czyli zmiany ich kolorystyki na skalę szarości, co odejmie im czytelności - zwłaszcza tym przypisanym do lokacji. Ewentualnie mogę zmienić rozmiary tych obrazków do 120x120, ale wolę, żeby forum nie było nimi za przeproszeniem usrane i lepiej stylistycznie wyglądają 100x100. Także jeżeli uda mi się coś z tym wykombinować to będą, jak nie to trudno. Mi ich szkoda nie będzie. :v

_________________


All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Join date : 26/09/2016
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
avatar
I mam kolejne dwie propozycje na tło, przy czym myślę, że obstaję przy którejś z nich. Mi się bardziej podoba wersja z czerwonym napisem i pewnie będzie nagłówkiem, ale wolę spytać was. 
Plus pytanie do właścicieli postaci z dłuższymi nickami (porównywalnymi do Akutagawy i Stevensona) - przeszkadza wam nick przeskakujący do drugiej linijki? Mogę skrócić menu w razie czego.

_________________


All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
Powrót do góry Go down
 
Propozycje, pytania, problemy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 6Strona 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa
» SKARGI, POMYSŁY, PYTANIA
» I EGZAMIN NA MAGA S
» Propozycje/Pomysły/Sugestie
» Pytania

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Spis Treści :: Organizacja-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.