Share | 

Propozycje, pytania, problemy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 458
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
First topic message reminder :

Pytania, propozycje, problemy
Temat przeznaczony do rzeczy wspomnianych w jego nazwie, o którym zdarzyło mi się zapomnieć. Jeśli biblioteka nie zaspokaja twojej ciekawości, a nie ma admina pod ręką - pisz tu. Jeśli coś nie działa jak powinno - tak samo. Jeśli myślisz, że coś mogłoby być lepsze lub jest zbędne - nie krępuj się. 

... To zacznę od propozycji na grupę, mianowicie na organ czysto rządowy, do którego przynależy kanonicznie Ango Sakaguchi i Mizuki Tsujimura. Zwie się to  Special Ability Department, co prawdopodobnie na rzecz forum zostałoby po prostu określone skrótowo Departamentem. W związku z tym, że sama nazwa odnosi się do Obdarzonych, jestem zdania, że grupa powinna być przeznaczona tylko i wyłącznie dla nich. 
Tu się pojawia pewne "ale" - mamy sporo grup i rozstrzał użytkowników tak czy siak będzie całkiem duży gdy pojawi się ich więcej, ale i do tego "ale" mam kolejne "ale", czyli jest to kwestia czysto estetyczna i mimo wszystko istnieje to kanonicznie. 
Taka grupa miałaby się zajmować negowaniem działań Mafii i innych niezgodnych z prawem akcji Obdarzonych, co po części pokrywa się z intencjami Agencji. Departament miałby jednak lepszy dostęp do sprzętu, informacji i wszelkich koniecznych zezwoleń, podobnie ze znajomościami i uprawnieniami. Problem jest jednak taki, że praktycznie nic o tej organizacji póki co nie wiadomo poza tym, że siedzi na ogonie groźnym Obdarzonym. To jednak nie są byle jacy ludzie, mają wspólne cele i przywódców. 
W związku z tym, że grupę tak czy inaczej zapewne wprowadzę, mam kilka pytań:
1) Powinna zostać zamknięta na zwykłych ludzi bez Zdolności (jeśli byłaby otwarta dlań, byłby wymóg uzasadnienia historią postaci)? 
2) Kwestia postaci niepełnoletnich; czy powinny być dopuszczane do grupy w wyjątkowych przypadkach (np. silna Zdolność lub jakieś niezwykłe predyspozycje wynikające z samej osoby; również wymóg uzasadnienia historią postaci)?
3) Teraz powiem, że szczerze nie wiem, jak Japończycy zapatrują się na obcokrajowców w ważniejszych organach rządowych, ale gdyby również uzasadnić pobyt postaci spoza granic kraju w tej grupie, to co wy na to?

Kolejna rzecz - średnio pozytywnie zapatrywałem się przy tworzeniu forum na tworzenie OC opartych na pisarzach wciąż żyjących, jednak zgodnie z tym, co powiada Internet, jest przynajmniej kilka takich kanonów: Natsuhiko Kyougoku, Yukito Ayatsuji, wspomniana wyżej Mizuki Tsujimura i czysto teoretycznie Dan Brown. W pewnym miejscu na forum jest wzmianka o tym, że najlepiej jest tworzyć postacie oparte na wiekach XIX i XX - mogę z czystym sercem ją usunąć, tudzież wspomnieć, że jest dowolność? 

OSTATNIA RZECZ, I PROMISE. 
Czy jest sens rozdrabniania się na grupę w rodzaju najemników lub szeroko pojętego podziemia (przemytnicy, najemnicy, wszelkie osoby spod ciemnej gwiazdy nieprzynależące do żadnej konkretnej grupy) dla zwykłych ludzi? To jednak trochę co innego niż zwykły mieszkaniec, aczkolwiek kontrargumentem jest znowu rozstrzał. 

Powyższe tematy będą otwarte do dyskusji do końca bieżącego rozdziału. Jeśli nikt nie zabierze głosu lub na konkretną opcję nie będzie więcej niż trzech, robię tak, jak uważam za słuszne. Inaczej nie dojdziemy do niczego w tych kwestiach, niestety. >:c 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość
Zwierzchnik Mafii
I mam kolejne dwie propozycje na tło, przy czym myślę, że obstaję przy którejś z nich. Mi się bardziej podoba wersja z czerwonym napisem i pewnie będzie nagłówkiem, ale wolę spytać was. 
Plus pytanie do właścicieli postaci z dłuższymi nickami (porównywalnymi do Akutagawy i Stevensona) - przeszkadza wam nick przeskakujący do drugiej linijki? Mogę skrócić menu w razie czego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 198
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
Ja w sumie mam dylemat, bo czerwony napis mi bardziej pasuje, ale nie wiem, czy bardziej prostokątny, nie kwadratowy obrazek by się nie wpasowywał lepiej. A z drugiej strony ten niższy ucina część obrazka i czuję się zagubiona ;^;. Ale nie ma tragedii, bo ostatecznie oba mi się podobają ._. I są lepsze niż Atsushi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Nie pomyślałem o jednym bo się skupiłem na renderowaniu, welp. http://imgur.com/a/TnXzs

Mogę spróbować pokombinować z napisami, nie wiem, spróbować dać jakiś cytat żeby nie było pusto, ale... nie umiem ich ładnie komponować z dużymi obrazkami. I mogę lampiony z góry usunąć, te nadprogramowe, ale bez nich byłoby już zupełnie pusto...?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
...ok, tak wygląda już lepiej. Na moje tak jest dobrze, ani cytat nie jest potrzebny a lampiony właśnie nieco to zapełniają. No ale czekam aż ktoś jeszcze się wypowie *^*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Klubu
Liczba postów : 108
Wagahai wa propozycja de aru. 
Znaczy się, zapomniałem poruszyć jedną kwestię odnośnie kupowania umiejętności i poszerzania Zdolności w sklepiku, ale że to jest mała rzecz, prosiłbym o powiedzenie mi, czy tak być może, chociażby na chatboxie. Ktoś chce bardziej wdać się w jakąś dyskusję filozoficzną na ten temat tutaj, to proszę bardzo~ Zatem:

- W przypadku wykupienia umiejętności w czasie trwania wątku, postać może jej używać dopiero po jego zakończeniu, o ile ów nie daje możliwości do nauczenia się jej. 
- Przy kupieniu umiejki, która nie daje żadnej wielkiej przewagi w walce, tudzież po prostu zwyczajnej typu gotowanie lub rysowanie, wystarczy wspomnieć o tym, jak postać się jej uczyła na początku kolejnej gry nią. 
- Umiejętności takie, jak strzelanie, posługiwanie się bronią białą i inne mające wpływ na przewagę w walce, trzeba będzie rozwinąć przynajmniej jedną grą albo z MG, albo z postacią, która posiada wiedzę na temat danej umiejętności. Jeden taki wątek byłby wymogiem, gracz jednak mógłby bardziej szkolić postać, oczywiście, bo... 
- ... No i chyba nie wspomniałem o tym, ale kupienie umiejętności wiąże się z tym, że postać dopiero się jej uczy. 
- Odnośnie przedłużania działania Zdolności z kolei, również potrzebny by był wątek, w którym postać ma sposobność użycia swojej mocy. 
- Poza tym, warto uwzględnić w spisie tego, za co są punkty, właśnie rozwijanie umiejętności i Zdolności w formie wątków? Z jednej strony można to podpiąć pod wątek odnoszący się do funkcji postaci jeśli np. osoba nowa w Mafii uczy się strzelać, ale z drugiej taki uczeń liceum, który w sposób niezwiązany z żadnym szkolnym klubem uczy się sztuk walki, nie dostanie żadnych punktów według obecnego systemu. Moim zdaniem powinno coś takiego być, bo to jednak jest w pewien sposób wymagające wobec gracza i postaci.

Kwestia kolejna - planuję napisać na nowo opisy grup i z lekka zredagować formę spisu rang, także gdyby jedna czy dwie osoby chciały a) przejrzeć nowe opisy grup jak je machnę b) wykombinować jakieś bardziej ogarnięte opisy rang, to byłbym wdzięczny. Jedyne, czego wymagam, jeśli coś takiego dojdzie do skutku, to dobrej komunikacji w grupce, która się tym zajmie, bo chciałbym się z tym uporać raczej szybko, a nie, że raz na kilka dni będą się pojawiały jakiekolwiek konkrety :I 

Ponadto, gdyby ktoś chciał zobaczyć jakieś konkretne informacje na temat działalności jakiejś organizacji lub po prostu uważa, że byłyby przydatne, to niech da mi znać i o tym pogadamy. 

I ten, byłoby fajnie, gdybym nie musiał was specjalnie dopytywać o to, co myślicie. Naprawdę. Ja to robię po to, żeby wszystkim się dobrze grało, nie tylko dla siebie. :I
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Odnośnie nowych zdolności, jestem jak najbardziej za - zresztą rozmawialiśmy kiedyś, że jak chcę dać pajacowi zdolność wydostawania się z więzów niczym Houdini, to głupio by było ją magicznie nabyć np w wątku, gdzie akurat jest związany D: Jest to wtedy nienaturalne i głupie po prostu xD. Więc można dać właśnie coś jak wątek do tego - nie musi być nawet bardzo długi, byle coś w stylu lekcji czy samouczka się odbyło. Jako swoją propozycję mogę dać, by przy wykupowaniu zdolności w poście w sklepiku zaznaczyć, czy już znalazło się kogoś do takiego wątku - np. członek mafii może nowicjusza uczyć strzelać, czemu nie? - czy też potrzebuje do takowego MG. Byłby to od razu sygnał, że potrzebne jest takie zlecenie czy jakiś nauczycielski NPC bądź coś w tym stylu i przez to łatwiej by było ustalić, kto gdzie i kiedy czego potrzebuje, a który MG będzie mógł wtedy taki wątek poprowadzić, to już się dogada.
Jeśli chodzi o dodatkowe punkty, można dać bonus do długości wątku, który prowadzi do nauczenia się jej. To byłoby chyba wygodniejsze, jeśli jest opcja, że postać uczy się zdolności w wątku akurat prowadzonym, jeśli daje on taką możliwość. Ilość tych punktów to już kwestia dogadania się, ale na mój gust coś w przedziale 20-50 byłoby dobre. (Wiem, że przedział spory... ale no, nie wiem, na ile wymagające może być takie zlecenie/wątek.)

Przejrzeć opisy grup mogę ja, i pod względem merytorycznym, i błędów. Zwłaszcza że od lat robię za korektora z ukierunkowaniem na interpunkcję, więc do tego jakby przywykłam xD. Opisy mogę pomóc, ale raz, że raczej po maturach (tj. po 12, bo fizy nie liczę już) oraz już przy jakichś większych wytycznych, co tam ma się znajdować... żebym wiedziała, co pisać. Ale że się zgłosiłam nie znaczy, że inni są zwolnieni, jak ktoś jest również chętny, to piszcie. Nie chcę, by to wyglądało, że zgarniam wszystko, to w sumie z bani.

I jak Souseki wzywam ludzi do pisania tu D: Nawet krótko. Bo wystarczy spojrzeć na posty poprzednie, by widzieć, jak tu wygląda aktywność, a bez odzewu ze strony innych naprawdę może się wszystkiego odechcieć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 126
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
Aibou napisał:Jako swoją propozycję mogę dać, by przy wykupowaniu zdolności w poście w sklepiku zaznaczyć, czy już znalazło się kogoś do takiego wątku - np. członek mafii może nowicjusza uczyć strzelać, czemu nie? - czy też potrzebuje do takowego MG.
Myślę, że to równie dobrze można uwzględnić w poście w "kto zagra?", "MG poszukiwany, MG poszukuje" albo popytać na chacie. Nie wiem, czy to nie byłoby zbytnie rozdrabnianie się, ale w razie czego mogę założyć temat na szukanie kogoś, kto by zagrał coś takiego. Można by tam było zgłaszać, że można udostępnić swoją postać jako nauczyciela danej rzeczy albo na odwrót. No ale póki co jedyną osobą, która chciała się uczyć umiejki, jesteś ty jako pajac i chyba Margery coś takiego wspominała. Gdyby forum było większe, to to by miało więcej sensu. Ewentualnie można siedzieć na cb i popytać kolegów z grupy, co też jest dobrym sposobem.

Aibou napisał: Ilość tych punktów to już kwestia dogadania się, ale na mój gust coś w przedziale 20-50 byłoby dobre. (Wiem, że przedział spory... ale no, nie wiem, na ile wymagające może być takie zlecenie/wątek.)
Jestem za tym w zasadzie. Zależnie od tego, jak skomplikowany byłby wątek, po prostu.

Aibou napisał:Przejrzeć opisy grup mogę ja, i pod względem merytorycznym, i błędów. Zwłaszcza że od lat robię za korektora z ukierunkowaniem na interpunkcję, więc do tego jakby przywykłam xD. Opisy mogę pomóc, ale raz, że raczej po maturach (tj. po 12, bo fizy nie liczę już) oraz już przy jakichś większych wytycznych, co tam ma się znajdować... żebym wiedziała, co pisać. Ale że się zgłosiłam nie znaczy, że inni są zwolnieni, jak ktoś jest również chętny, to piszcie. Nie chcę, by to wyglądało, że zgarniam wszystko, to w sumie z bani.
1) Nie odrzucę niczyjej pomocy, także jakby faktycznie jeszcze ktoś się w tym widział - zapraszam.
2) Właściwie to w opisach rang praktycznie to, co jest teraz, czyli coś o ich funkcjach w grupie, ale innymi słowami, bo cierpię na widok tego, że wyglądają aktualnie jak masówka. Gdyby znalazło się więcej osób, można by było się jakoś podzielić, chociażby po grupach.

Aibou napisał:I jak Souseki wzywam ludzi do pisania tu D: Nawet krótko. Bo wystarczy spojrzeć na posty poprzednie, by widzieć, jak tu wygląda aktywność, a bez odzewu ze strony innych naprawdę może się wszystkiego odechcieć.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość
Ja też chciałabym zgłosić się do pomocy z opisami grup - mogę i zrobić opisy, i wszystko dokładnie przejrzeć pod kątem zaginionych przecinków czy czegoś takiego, szczególnie, że lubię takie rzeczy robić. Chciałabym przy okazji poprosić o dokładniejsze informacje na temat Departamentu, jeśli można.
Co do powyższych ustaleń, generalnie uważam to za dobry pomysł, ale ja bym proponowała przedział odrobinkę wyższy - zostańmy przy magicznej 20 jako początku, zaś co do końcówki, zastanawiam się, czy liczba 55 też mogłaby się sprawdzić.
"Poza tym, warto uwzględnić w spisie tego, za co są punkty, właśnie rozwijanie umiejętności i Zdolności w formie wątków?" - sądzę, że tak byłoby dobrze.
Powrót do góry Go down
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 126
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
"Ja też chciałabym zgłosić się do pomocy z opisami grup - mogę i zrobić opisy, i wszystko dokładnie przejrzeć pod kątem zaginionych przecinków czy czegoś takiego, szczególnie, że lubię takie rzeczy robić. Chciałabym przy okazji poprosić o dokładniejsze informacje na temat Departamentu, jeśli można."
Opisy grup piszę ja. Chodzi tylko o rangi. A jakie konkrety są ci potrzebne?
Bo fakt, że jakieś informacje, niewiele mi mówi tbh. |:

"Co do powyższych ustaleń, generalnie uważam to za dobry pomysł, ale ja bym proponowała przedział odrobinkę wyższy - zostańmy przy magicznej 20 jako początku, zaś co do końcówki, zastanawiam się, czy liczba 55 też mogłaby się sprawdzić."
Nah, wolę, żeby było tak, jak proponuje Dazai, z okrągłymi liczbami, a nie randomową piątką, która jakby.. no moim zdaniem psułaby kompozycję. 5 punktów to nie różnica, welp. 50 jest optymalne, a żeby bić w cokolwiek znajdującego się wyżej, to musiałoby być naprawdę wymagające. Posłużę się jako skalą porównawczą zleceniami - za trudne, czyli takie, w którym postać może odnieść poważne rany, dostaje się 50. Za zabawę na strzelnicy przykładowo miałoby być więcej?

edit
dalej czekam na twoją odpowiedź na pw od Akutagawy

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Opisy grup i rang:

• Trzy osoby zgłosiły się do sprawdzania ich, to jest - William u mnie prywatnie, Dazai i Kunikida tutaj. Myślę, że Will i Dazai to dostatecznie duża pomoc. No i je jednak jest łatwiej złapać.
  • Pls, jeśli ktoś chce wiedzieć coś więcej, to niech dokładnie wskaże, jaka wiedza jest mu potrzebna. Bo "coś" nic mi nie mówi. >:|
  • Przy rangach znowu mam zgłoszenie od tej dwójki, także z tym też dam radę. 

Zamykam sprawę. 

Poza tym najpóźniej od połowy maja do początku czerwca będzie spory remont forum. W związku z tym chcę jeszcze spytać o parę rzeczy. 

• Robimy z "Bazy Danych" dział ogólnie do wszelkich dodatków do postaci? Znajdowałyby się tam karty postaci, telefony i opcjonalnie relacje. Nie wiem co jeszcze można tam dać, żeby nie przesadzić, ale od razu mogę powiedzieć, ze na pewno nie będzie informatorów (temat, gdzie user zezwala na to, co MG może zrobić postaci), bo i tak wszystkie akcje Mistrza Gry są ustalane z userami. 
  • Rozbijamy telefony na sam telefon i w osobnym subforum relacje, stanowiące byt osobny? Jednak to trochę... nienaturalne, by ludzie opisywali swoje relacje przy kontaktach. 
  • Odnośnie działu - coś w stylu spisu przeżyć postaci odkąd pojawiła się na forum? Jeśli ktoś to uzna za użyteczne, to nie widzę najmniejszych przeszkód. To też nie byłoby ofc obowiązkowe, ale może kogoś zainteresowałoby prześledzenie tego, co działo się na forum bez czytania wszystkich postów. Tylko z drugiej strony myślę, że to zbędny dodatek. 
  • Podzielić jakoś wyraźniej Twórczą i Offtop? Typu - w offtopie gry forumowe dostają własne subforum, rozmowy własne. Twórcza by pewnie zmieniła nazwę na coś lepiej ujmującego jej treść i byłaby podzielona na pracownie graficzne, rozgrywki alternatywne i retrospekcje i w końcu na tematy dotyczące twórczości własnej. Nie, żeby się tam obecnie działo dużo, ale przejrzystość będzie. 
  • Także jeśli ktoś ma jakieś sugestie w tych wyżej wymienionych kwestiach, to śmiało. 

All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Informator Klubu
Liczba postów : 105
To ja się odniosę do dwóch kwestii (w reszcie szczerze mówiąc nie mam zdania, jak będzie tak będzie i mnie to pewnie większej różnicy nie zrobi):
1. Telefony i relacje - moim zdaniem osobno dadzą dużo więcej sensu. W sensie telefon zostawmy na wysyłane wiadomości, w relacjach za to można by się było bardziej rozpisać, zresztą... No na przykład Will miał jakąś styczność z Dazaiem, jednak nie sądzę, by od razu miał jego prywatny numer telefonu xD Wtedy też łatwiej byłoby chyba ogarnąć kto z kim, dlaczego, czy się lubią, a może wcale niekoniecznie.
2. Spis przeżyć postaci - JEDNO WIELKIE TAK. Serio, jako osoba, która DOPIERO teraz skończyła nadrabiać wszystkie posty zdecydowanie pomysł popieram. Nie wiem jaki masz na to pomysł, ale dla mnie to mogłoby wyglądać w naprawdę wszelaki sposób - można to zrobić w sposób punktowy: spotkał tego i tego, przeżył to i to, poznał tego i tego, albo w formie dłuższych wpisów ala pamiętnikowych...? Tu myślę, że dowolność, co komu bardziej pasuje, ale wydaje mi się, że to naprawdę wiele by ułatwiło nowym osobom wchodzącym na forum, a nam samym pewnie rzeczy pomogłoby uporządkować. Nie każdemu chce się czytać dwadzieścia postów w wątku, ale przeczytanie skrótu z niego to już właściwie kwestia kilku minut.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Propozycje, pytania, problemy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 4 z 5Strona 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa
» Pytania dotyczące świata gry
» SKARGI, POMYSŁY, PYTANIA
» I EGZAMIN NA MAGA S
» Propozycje/Pomysły/Sugestie