Share | 

Propozycje, pytania, problemy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 458
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
First topic message reminder :

Pytania, propozycje, problemy
Temat przeznaczony do rzeczy wspomnianych w jego nazwie, o którym zdarzyło mi się zapomnieć. Jeśli biblioteka nie zaspokaja twojej ciekawości, a nie ma admina pod ręką - pisz tu. Jeśli coś nie działa jak powinno - tak samo. Jeśli myślisz, że coś mogłoby być lepsze lub jest zbędne - nie krępuj się. 

... To zacznę od propozycji na grupę, mianowicie na organ czysto rządowy, do którego przynależy kanonicznie Ango Sakaguchi i Mizuki Tsujimura. Zwie się to  Special Ability Department, co prawdopodobnie na rzecz forum zostałoby po prostu określone skrótowo Departamentem. W związku z tym, że sama nazwa odnosi się do Obdarzonych, jestem zdania, że grupa powinna być przeznaczona tylko i wyłącznie dla nich. 
Tu się pojawia pewne "ale" - mamy sporo grup i rozstrzał użytkowników tak czy siak będzie całkiem duży gdy pojawi się ich więcej, ale i do tego "ale" mam kolejne "ale", czyli jest to kwestia czysto estetyczna i mimo wszystko istnieje to kanonicznie. 
Taka grupa miałaby się zajmować negowaniem działań Mafii i innych niezgodnych z prawem akcji Obdarzonych, co po części pokrywa się z intencjami Agencji. Departament miałby jednak lepszy dostęp do sprzętu, informacji i wszelkich koniecznych zezwoleń, podobnie ze znajomościami i uprawnieniami. Problem jest jednak taki, że praktycznie nic o tej organizacji póki co nie wiadomo poza tym, że siedzi na ogonie groźnym Obdarzonym. To jednak nie są byle jacy ludzie, mają wspólne cele i przywódców. 
W związku z tym, że grupę tak czy inaczej zapewne wprowadzę, mam kilka pytań:
1) Powinna zostać zamknięta na zwykłych ludzi bez Zdolności (jeśli byłaby otwarta dlań, byłby wymóg uzasadnienia historią postaci)? 
2) Kwestia postaci niepełnoletnich; czy powinny być dopuszczane do grupy w wyjątkowych przypadkach (np. silna Zdolność lub jakieś niezwykłe predyspozycje wynikające z samej osoby; również wymóg uzasadnienia historią postaci)?
3) Teraz powiem, że szczerze nie wiem, jak Japończycy zapatrują się na obcokrajowców w ważniejszych organach rządowych, ale gdyby również uzasadnić pobyt postaci spoza granic kraju w tej grupie, to co wy na to?

Kolejna rzecz - średnio pozytywnie zapatrywałem się przy tworzeniu forum na tworzenie OC opartych na pisarzach wciąż żyjących, jednak zgodnie z tym, co powiada Internet, jest przynajmniej kilka takich kanonów: Natsuhiko Kyougoku, Yukito Ayatsuji, wspomniana wyżej Mizuki Tsujimura i czysto teoretycznie Dan Brown. W pewnym miejscu na forum jest wzmianka o tym, że najlepiej jest tworzyć postacie oparte na wiekach XIX i XX - mogę z czystym sercem ją usunąć, tudzież wspomnieć, że jest dowolność? 

OSTATNIA RZECZ, I PROMISE. 
Czy jest sens rozdrabniania się na grupę w rodzaju najemników lub szeroko pojętego podziemia (przemytnicy, najemnicy, wszelkie osoby spod ciemnej gwiazdy nieprzynależące do żadnej konkretnej grupy) dla zwykłych ludzi? To jednak trochę co innego niż zwykły mieszkaniec, aczkolwiek kontrargumentem jest znowu rozstrzał. 

Powyższe tematy będą otwarte do dyskusji do końca bieżącego rozdziału. Jeśli nikt nie zabierze głosu lub na konkretną opcję nie będzie więcej niż trzech, robię tak, jak uważam za słuszne. Inaczej nie dojdziemy do niczego w tych kwestiach, niestety. >:c 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość
Informator Klubu
Liczba postów : 105
To ja się odniosę do dwóch kwestii (w reszcie szczerze mówiąc nie mam zdania, jak będzie tak będzie i mnie to pewnie większej różnicy nie zrobi):
1. Telefony i relacje - moim zdaniem osobno dadzą dużo więcej sensu. W sensie telefon zostawmy na wysyłane wiadomości, w relacjach za to można by się było bardziej rozpisać, zresztą... No na przykład Will miał jakąś styczność z Dazaiem, jednak nie sądzę, by od razu miał jego prywatny numer telefonu xD Wtedy też łatwiej byłoby chyba ogarnąć kto z kim, dlaczego, czy się lubią, a może wcale niekoniecznie.
2. Spis przeżyć postaci - JEDNO WIELKIE TAK. Serio, jako osoba, która DOPIERO teraz skończyła nadrabiać wszystkie posty zdecydowanie pomysł popieram. Nie wiem jaki masz na to pomysł, ale dla mnie to mogłoby wyglądać w naprawdę wszelaki sposób - można to zrobić w sposób punktowy: spotkał tego i tego, przeżył to i to, poznał tego i tego, albo w formie dłuższych wpisów ala pamiętnikowych...? Tu myślę, że dowolność, co komu bardziej pasuje, ale wydaje mi się, że to naprawdę wiele by ułatwiło nowym osobom wchodzącym na forum, a nam samym pewnie rzeczy pomogłoby uporządkować. Nie każdemu chce się czytać dwadzieścia postów w wątku, ale przeczytanie skrótu z niego to już właściwie kwestia kilku minut.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
1. That's the point. Właśnie o to mniej więcej mi chodzi. 
2. Ten system występuje na kilku większych forach i na pewno na wielu zagranicznych (okazjonalnie skaczę po stronach z kodami na pbfy zagraniczne), egzamin zdaje zależnie od podejścia użytkowników, a forma jest zwykle pozostawiona dowolna. Jedni pamiętnikują, inni piszą krótkie streszczenia, także tutaj na pewno nie dawałbym jednej konkretnej formy ani przymusu prowadzenia tego. Rozważałem robienie działu tego typu przed otwarciem forum, ale nie wiedziałem, jak sprawnie będzie szła gra; gdyby było wątków kilka na krzyż, to nie widziałbym sensu. A tu wyszło inaczej, więc czemu nie?

All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Studentka
Liczba postów : 113
Motto : "Każdy ma trochę miłości w serduszku~"
Odnosząc się.
1. W zasadzie nie widziałbym takowej potrzeby, bo... Hmm. W zasadzie jest to ładnie aktualnie podzielone i nie widzę potrzeby pakowania tego wszystkiego do jednego działu. Można to zostawić tak jak to było.
2. Tak, tak i jeszcze raz tak. Idealnym przykładem jest podany powyżej przez Willa, czyli znajomość =/= automatyczne posiadanie czyjegoś numeru... No i rozpisywanie się przy kontakcie na temat tego jak się tą osobę zna jest trochę... Nienaturalne.
3. Można by to zrobić, jak najbardziej. Tutaj osobiście pasowałaby mi forma czegoś w rodzaju pamiętnika, dziennika postaci, aczkolwiek myślę, że danie userom swobody w tym kontekście też będzie dobre... Przyda się do nadrabiania fabuły dla nowoprzybyłych, no i trochę wzbogaci forum.
4. W tym wypadku jestem za. Twórcza jest trochę, hm, zbyt ogólna. Takie podzielenie na pracownie graficzne, etc. jest bardzo dobrym pomysłem, który pomógłby w orientacji po stronie. A przejrzystość zawsze na plus.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Zwierzchnik Mafii
To skoro polemizowałbym tylko z numerem jeden, odniosę się tylko do niego. Teraz tak, ale skoro mają powstać kolejne dwa działy, to trochę byłoby to wszystko rozepchane. Chyba, że rozwiązać to inaczej, to jest - baza danych zostaje jaka jest, ale pod nią zamiast subforum z telefonami byłoby na wszystkie dodatki, podzielone z kolei na te kolejne trzy: telefony, relacje i te historie, żeby się nie mieszało. Wiem, że może się wydawać zagmatwane, ale nie wiem jak bardziej łopatologicznie to napisać, ale chodzi mi o coś takiego jak mamy w fabule; podział na stolik mg i rozdziały.

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Studentka
Liczba postów : 113
Motto : "Każdy ma trochę miłości w serduszku~"
I taka wizja mi się już podoba. Taki podział jest jak najbardziej logiczny i... No...

Podpisuję się rękoma i nogami pod tym.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Strateg Agencji
Liczba postów : 198
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
1. Jeśli dobrze zrozumiałam, to jestem za, byle w Bazach Danych był poddział "Karty Postaci", a dopiero w nim podział na zaakceptowane i te w budowie. Znaczy moim zdaniem robienie w dziale "Baza Danych" więcej niż jednego poddziału na KP będzie wyglądało mało elegancko. Może takie mnożenie poddziałów w poddziałach niczym w matrioszce wydaje się utrudnieniem, ale według mnie ma więcej sensu.

2. Jak dla mnie spoko. Jako że telefony były już używane, można stamtąd wywalić relacje i je przenieść do osobnego tematu.

3. Też spoko, choć ja znając siebie wybrałabym do pisania po prostu wypunktowywanie, no ale wiadomo, tu już wchodzi dowolność formy. A przydałby się taki dział, coś jak "Historia" albo coś w tym stylu. W ogóle jeśli by to się nie kłóciło, można by i tam dawać wydarzenia przedfabularne, czyli jak w życiu postaci działo się coś ważnego, by to również uwzględnić. Zwłaszcza w przypadku kanonów, szczególnie że to byłoby wzbogacane/zmieniane z czasem wychodzenia mangi.

4. To nie jest dla mnie jakąś naglącą kwestią, bo rzadko kiedy przeglądam działy, jednak po namyśle faktycznie choćby eventy i AU jakoś oddzielić, to byłoby pomocne. Chociaż właśnie stworzenie tam na wszystko poddziałów. Co ja poradzę, że odnajduję się w działach-matrioszkach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Co do numeru jeden, zerknij, czy moje rozwiązanie v2, czyli karty zostawiamy w spokoju, a robimy dodatkowe, ci pasuje.
Dwójkę pomijam, idę do trójki, konkretnie do kawałka o przedfabularnej części. Myślę, że można by było coś takiego robić, chociaż równie dobrze można rozpisywać historię w kp. Dział z zaakceptowanymi nie jest zamknięty. Patrząc jednak z osobistego punktu widzenia, gdybym miał tam uwzględniać coś z przeszłości, to przede wszystkim retrospekcje przeprowadzone fabularnie. Takie jak na przykład te, na które umawiałem się z tobą, to jest - poznanie się Alka i Yoshirou albo przyjęcie pajaca do Mafii. No ale nikomu nie bronię~
I czwórkę traktuję jako "za", jeśli nie masz nic przeciwko.

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 198
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
Jak najbardziej pasuje wszystko powyższe o/
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Czyli:
1. Dwie osoby za tym, żeby był osobny dział na dodatki do postaci. Jedna neu. 
2. Trzy za tym, żeby rozdzielić relacje i telefony. 
3. Trzy za wprowadzeniem działu na przeżycia fabularne i retrospektywne postaci. 
4. Dwa za i jeden neu w sprawie podziału twórczej. 

Moich głosów chyba nie ma co liczyć, bo żebym popierał własne propozycje to tak trochę... dziwnie? Także byłbym wdzięczny, gdyby jeszcze ze dwie, trzy osoby po prostu powiedziały, co o tym myślą.
Edit - Suzu zgadza się z całokształtem. Jeszcze jedna osoba~

Odnośnie pisania:
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Nowa w Agencji
Liczba postów : 21
Mhm... Okej! Więc tak:
~ Jestem za tym, aby był osobny dział na dodatki do postaci. Uważam, że wtedy będzie przejrzyście.
~ Myślę, że byłoby zdecydowanie lepiej, aby rozdzielić relacje i telefony... Biedny George nadal jest na liście osób, których numeru Maru nigdy nie będzie miała. D:
~ Sądzę, że to dobry pomysł, aby wprowadzić dział na przeżycia fabularne. Nadrabianie całości wątku jakiejś postaci, aby dowiedzieć się, co ona wie, jest dosyć długawe.
~ Podział twórczej też brzmi dobrze.
Więc cztery razy tak! C:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 126
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
To jakby ktoś jeszcze miał coś dodać, zapraszam, a wam dziękuję za zabranie głosu. To sporo dla mnie znaczy, bo nie chcę robić niczego wbrew wam. Zmiany będą wprowadzone albo w ten weekend albo już po maturach ~

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Propozycje, pytania, problemy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 5 z 5Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa
» Pytania dotyczące świata gry
» SKARGI, POMYSŁY, PYTANIA
» I EGZAMIN NA MAGA S
» Propozycje/Pomysły/Sugestie