Share | 

Propozycje, pytania, problemy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
First topic message reminder :

Pytania, propozycje, problemy
Temat przeznaczony do rzeczy wspomnianych w jego nazwie, o którym zdarzyło mi się zapomnieć. Jeśli biblioteka nie zaspokaja twojej ciekawości, a nie ma admina pod ręką - pisz tu. Jeśli coś nie działa jak powinno - tak samo. Jeśli myślisz, że coś mogłoby być lepsze lub jest zbędne - nie krępuj się. 

... To zacznę od propozycji na grupę, mianowicie na organ czysto rządowy, do którego przynależy kanonicznie Ango Sakaguchi i Mizuki Tsujimura. Zwie się to  Special Ability Department, co prawdopodobnie na rzecz forum zostałoby po prostu określone skrótowo Departamentem. W związku z tym, że sama nazwa odnosi się do Obdarzonych, jestem zdania, że grupa powinna być przeznaczona tylko i wyłącznie dla nich. 
Tu się pojawia pewne "ale" - mamy sporo grup i rozstrzał użytkowników tak czy siak będzie całkiem duży gdy pojawi się ich więcej, ale i do tego "ale" mam kolejne "ale", czyli jest to kwestia czysto estetyczna i mimo wszystko istnieje to kanonicznie. 
Taka grupa miałaby się zajmować negowaniem działań Mafii i innych niezgodnych z prawem akcji Obdarzonych, co po części pokrywa się z intencjami Agencji. Departament miałby jednak lepszy dostęp do sprzętu, informacji i wszelkich koniecznych zezwoleń, podobnie ze znajomościami i uprawnieniami. Problem jest jednak taki, że praktycznie nic o tej organizacji póki co nie wiadomo poza tym, że siedzi na ogonie groźnym Obdarzonym. To jednak nie są byle jacy ludzie, mają wspólne cele i przywódców. 
W związku z tym, że grupę tak czy inaczej zapewne wprowadzę, mam kilka pytań:
1) Powinna zostać zamknięta na zwykłych ludzi bez Zdolności (jeśli byłaby otwarta dlań, byłby wymóg uzasadnienia historią postaci)? 
2) Kwestia postaci niepełnoletnich; czy powinny być dopuszczane do grupy w wyjątkowych przypadkach (np. silna Zdolność lub jakieś niezwykłe predyspozycje wynikające z samej osoby; również wymóg uzasadnienia historią postaci)?
3) Teraz powiem, że szczerze nie wiem, jak Japończycy zapatrują się na obcokrajowców w ważniejszych organach rządowych, ale gdyby również uzasadnić pobyt postaci spoza granic kraju w tej grupie, to co wy na to?

Kolejna rzecz - średnio pozytywnie zapatrywałem się przy tworzeniu forum na tworzenie OC opartych na pisarzach wciąż żyjących, jednak zgodnie z tym, co powiada Internet, jest przynajmniej kilka takich kanonów: Natsuhiko Kyougoku, Yukito Ayatsuji, wspomniana wyżej Mizuki Tsujimura i czysto teoretycznie Dan Brown. W pewnym miejscu na forum jest wzmianka o tym, że najlepiej jest tworzyć postacie oparte na wiekach XIX i XX - mogę z czystym sercem ją usunąć, tudzież wspomnieć, że jest dowolność? 

OSTATNIA RZECZ, I PROMISE. 
Czy jest sens rozdrabniania się na grupę w rodzaju najemników lub szeroko pojętego podziemia (przemytnicy, najemnicy, wszelkie osoby spod ciemnej gwiazdy nieprzynależące do żadnej konkretnej grupy) dla zwykłych ludzi? To jednak trochę co innego niż zwykły mieszkaniec, aczkolwiek kontrargumentem jest znowu rozstrzał. 

Powyższe tematy będą otwarte do dyskusji do końca bieżącego rozdziału. Jeśli nikt nie zabierze głosu lub na konkretną opcję nie będzie więcej niż trzech, robię tak, jak uważam za słuszne. Inaczej nie dojdziemy do niczego w tych kwestiach, niestety. >:c 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 128
To jakby ktoś jeszcze miał coś dodać, zapraszam, a wam dziękuję za zabranie głosu. To sporo dla mnie znaczy, bo nie chcę robić niczego wbrew wam. Zmiany będą wprowadzone albo w ten weekend albo już po maturach ~
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Detektyw
Liczba postów : 41
Cześć, to znowu ja. Kto by się spodziewał.
Przybywam z masą propozycji, jednak bardziej uporządkowanych. Chciałbym omówić parę kwestii, które głównie są związane z grupami.

  LICZEBNOŚĆ CZŁONKÓW, ILOŚĆ GRUP I WIĘCEJ O GRUPACH
Po co chcę to zmieniać? A to dość proste. Chcę w ten sposób ukazać proporcje w liczebności grup. Chcę, by widać było, że Mafia jest największa, że Departament też jest spory, natomiast Agencja i Klub są raczej nieduże. Niesprawiedliwe? Może. Logiczne? Jak najbardziej. Mafia jest organizacją mającą wtyki wszędzie, Departament jest rządowy, Agencja z zamysłu jest maleńka i jakby rodzinna, podobna idea przyświecała Klubowi, kiedy myślałem na temat tej grupy. Moja propozycja wygląda następująco:
struktura grup:

Agencja - 12 OC + kanony (aktualnie miejsc jest 20 dla OC)
Nowicjusz – 2; Członek Agencji – 3; detektyw – 4; Informator – 1; Szpieg – 1; Medyk (kanon); Strateg – 1; Dyrektor (kanon).
Mafia: 20 OC + kanony (aktualnie – 27)
Nowicjusz – 2; Członek Mafii – 3; Informator – 2; Szpieg – 2; Wydział Badawczy – 2; Czarna Jaszczurka – 4; Oddział elitarny – 3; Strateg – 1; Haker – 1; Zwierzchnik (kanon); Dowódca Jaszczurki (kanon); Szef Mafii (kanon).
Tea Club: 16 OC (bez zmian)
Nowicjusz – 2; Członek Klubu – 3; Informator – 4; Szpieg – 2; Medyk – 1; Haker – 2; Strateg – 2; Dyrektor – 1.
Departament: 20 OC + kanony (aktualnie – 23)
Nowicjusz – 2; Pracownik – 4; Informator – 3; Medyk – 2; Szpieg – 2; Oddział Specjalny – 4; Haker – 1; Strateg – 2;
Mieszkańcy: 10 OC + kanony (aktualnie – 20, jak liczyć Obdarzonych)
Podziemie: 10 OC + kanony (bez zmian)

Biorąc pod uwagę aktualną liczebność forum uważam, że byłoby w sam raz. Te limity są jednak płynne — w sytuacji, gdy wszystkie grupy będą pękały w szwach od nicków ich członków i pojawią się osoby, które chciałyby zasilić daną grupę, pojawią się nowe miejsca przy rangach. Jak zostaną wytypowane te, które powinny być poszerzane? Sam najbardziej skłaniałbym się ku rozbudowie rangi członka grupy + przy poszerzeniu limitu dla rangi, która jest „specjalnością” danej grupy — dla Mafii Jaszczurki, dla Agencji detektyw itd. Ale nad tym jeszcze myśleć nie trzeba; po prostu wiedzcie, że mam jakby co plan B.
Kanony nie są brane pod uwagę w limitach, co spowodowane jest czymś niezmiernie prostym — byłoby głupio, gdyby ktoś zarejestrował się kanonem, a miejsc nie było. Biorę ilość kanonów pod uwagę przy budowie grup, dlatego też mały Tea Club ma limit większy niż mała Agencja. Jednakże tak, jak do tej pory, funkcjonowałoby tymczasowe zamykanie grup na wypadek, gdyby jedna byłaby liczna a inna świeciłaby pustkami.

Kolejna rzecz to liczba grup — chciałbym zredukować ich ilość. Jestem pewien, że poleci grupa „Obdarzonych”, bo cechuje ich właściwie to samo, co „Mieszkańców” poza tym, że mają moce, których nie są świadomi lub które starają się ukryć. Poza tym nie kryję, że w ten sposób chcę skłonić ludzi do tego, by przenosili postacie do grup lub by tworzyli je pod konkretne organizacje.
Chciałbym, by wypadła też Gildia jako osobna grupa, podobnie wolałbym nie tworzyć Szczurów jako grupy (pomimo faktu, że mam na forum Gogola). To spowodowane jest niepewnymi losami tych grup i faktem, że tak czy inaczej byłyby póki co zamknięte dla OC (w końcu co zrobić, gdy OCka jest np pomyślana pod Szczury, pracuje dla nich, a tu nagle bum! Asagiri uznaje, że Szczury się rozpadają?). Co wtedy spotka kanony, które są dozwolone na forum, a które ktoś chciałby zrobić? Już tłumaczę.
Gildia wcześniej miała się dzielić na trzy rangi — „nieznane losy”, „nowa Gildia” i „pozostałości Gildii”, a w tym przypadku chciałbym zrobić coś podobnego. Tutaj jednak grupą zgarniającą takie dozwolone znajdki miałoby być Podziemie. Rangami analogicznie do tego, co miało funkcjonować przy Gildii, byłoby „członek Szczurów” i „członek Gildii”. Oczywiście w chwili, gdy Asagiri da fabularne zielone światło, te organizacje otrzymają własne kolory. Po co tak? By uniknąć wrażenia rozstrzału między organizacjami.

Siedząc już w przedziale, który uwzględniałbym w temacie z opisami grup na forum, poruszę jeszcze temat wiedzy o organizacji. Składałaby się na to wiedza ogólnodostępna (np. wiadomo, że Mafia ma brudne interesy), plotki (np. „podobno Agencja przyjęła byłą morderczynię!”) oraz informacje w jakiś sposób zdobyte (np. Klub posiadł informację o składach innych grup i o tym, jacy są tam Obdarzeni). Miałoby to służyć łatwości w określeniu tego, co nasza postać może wiedzieć. A nuż komuś się przyda.

A terytoria grup? Niby  są widoczne w pewien sposób — Naka jest rządowym centrum Jokohamy, tam rezyduje więc Departament, ale tam też umieściłem Agencję. Mafijne budynki w openingu BSD pojawiały się na tle Minato Mirai 21, mieszczącego się w Nishi. W Kanazawie po cichu działa Klub. Isogo bym określał raczej ziemią może jednego czy dwóch gangów; pamiętajmy, że Japonia jest bardzo bezpiecznym krajem. Ale co mogłoby się z tym wiązać? Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to prawdopodobieństwo, że w tamtych miejscach częściej spotka się NPC należących do danej grupy. Skoro Isogo ma być be i na japońskie standardy niebezpieczne, to mogłoby się wydarzyć, że MG podrzuci tam do wątku jakiegoś opryszka, który okrada staruszkę albo chce okraść was. No ale tak być nie musi, bo to w końcu propozycja.

Myślałem też o wprowadzeniu czegoś w guście „punktów grup”. Nie byłyby to takie same punkty jak te, które przydzielam wam za zwykłe wątki. Świadczyć by miały o dominacji w danej części miasta i o rywalizacji w pewien sposób. Zdobywanie miałoby się odbywać poprzez wypełnianie zadań dla danej grupy, adekwatnych ilości dla zleceń prostych, średnich i trudnych. Dobrze, ale co dalej? Myślałem o dodaniu ukrytych subforów, roomów na discordzie albo nawet konferencji na GG, gdzie członkowie grup uzgadnialiby sobie listę tego, co ich zdaniem grupa powinna osiągnąć (nowe tereny? Rangi? Ilość członków?). Kolejnym krokiem byłoby bieganie do mnie z listą, której przydzielałbym progi punktowe i wątek z realizacją danej rzeczy. Tutaj się mocno waham i pewnie jest dziurawe, ale gdyby ktoś widział luki albo wiedział jak je załatać, to proszę, dajcie znać.

  SPISY
Odnośnie spisu postaci i wizerunków — nie byłoby przejrzyściej, gdyby pod spisem znajdowały się np „tymczasowe rezerwacje”, czyli takie, których jeszcze nie ma na forum (spis postaci) albo takie, które nie mają KP (wizerunki)? Różnica niewielka, czysto estetyczna, ale mi byłoby łatwiej pilnować spisów w taki sposób. Poza tym nieraz było już tak, że ktoś prosił mnie o rezerwację jakiegoś pisarza, na którym chciałby oprzeć OCkę, ale nie był zdecydowany, do której grupy go da.
W takiej formie widzę spis tymczasowo zaklepanych postaci:
Adam Mickiewicz — Czarna Jaszczurka, Mafia — od 12.12.2017 <- dla zdecydowanych
Juliusz Słowacki — ? — od 24.12.2017 <- dla niezdecydowanych

A w takiej wizerunków:
Bolesław Prus — Vocaloid — Len Kagamine — od 11.12.2017
Czyli… tak jak teraz, ale osobno. Tyle. Dla przejrzystości, sortowane od najstarszych do najnowszych.

  LOKACJE NA FORUM
Od dłuższego czasu obnoszę się z zamiarem dodania Chinatown jako grywalnego działu na forum, to raz. Dwa, że na wybrzeżu są jeszcze dwa okręgi — Kanagawa i Tsurumi, które jednak na start odrzuciłem, by nie robić wielkiej pustki. Skoro jednak gra toczy się aktywnie, to może by je dodać? Tylko jeżeli tak, to tutaj chciałbym spytać, co tam się powinno znajdować? Czy znalazłby się ktoś, kto chciałby tworzyć do nich lokacje, zarówno te realne jak i fikcyjne?

Dalej, siedziby organizacji i budynki przylegające do nich w jakiś sposób. Mam tu na myśli osobne kategorie dla każdej z siedzib, a przynajmniej dla większości. Agencja to ten główny budynek, z którego można by było wydzielić tę kawiarnię pod biurem, samo biuro, siedzibę Fukuzawy, ale też w końcu do dyspozycji jest, hm… Kamienica? Mam na myśli to miejsce, w którym mieszka część członków Agencji — Dazai, Kyouka z Atsushim, Kenji i rodzeństwo Tanizaki przynajmniej. Budynek „roboczy” byłby oddzielnie, a ten „po godzinach” oddzielnie. Co do Mafii, myślę, że nie ma sensu się rozbijać na trzy budynki, jednak opis subforum „Budynki Mafii” uwzględniałby, jaka działalność skupia się w jakim budynku, a gracze mieliby określać, gdzie znajduje się temat zakładany przez nich. Departamentowi przydzieliłbym jeden budynek, a Biblioteka w Kanazawie… Tu bym prosił Williama o głos jako przywódcę grupy. Ale jakby co mam pewien pomysł!

  DZIAŁY DLA POSTACI
W poprzednim (usuniętym, by było jednolicie) poście zaproponowałem takie coś:
nawet nie wiem:

Niektórzy lubią się bawić w to, więc czemu by nie zaproponować. Czasami bywa tak, że ludziom nie chce się czytać kart postaci nawet przed pisaniem z danym bohaterem. Trochę nierozsądne, a jednak tak się dzieje... W związku z tym pomyślałem o dziale na "najważniejsze informacje" albo "dodatkowe informacje". Coś w ten deseń. Miałoby to służyć uwzględnianiu wiadomości, których zwykle w kp prawie nikt nie zawiera; głos postaci, jej gestykulacja, maniery językowe, zwyczaje, cokolwiek się chce. Na pewno nie narzucałbym żadnej konkretnej formy.
1) Pierwsza opcja to zastąpienie subforum z kartami rozwoju. Oczywiście można by je było tam dalej zawierać, miałoby to stanowić taki notatnik.
2) Druga to bardziej dziubdzianina, biorąc pod uwagę to, że z kart rozwoju nie korzysta nikt poza mną i Maru. Mam na myśli zrobienie osobnego działu na jedno i drugie.

Ale teraz proponuję inaczej:
Chciałbym utworzyć dział „Notatniki”, który zawierałby wszystko, co chcielibyście dodatkowo powiedzieć o swoich postaciach. Można tam zawierać dotychczasowe fabularne przeżycia postaci, plany na rozwój, ale też jakąś biblioteczkę dawnych avatarów, podpisów, jakichś obrazków, których chcielibyśmy użyć, informacje małe, ale ważne o naszych bohaterach (głos, zwyczaje itd). Czyli… czyli dosłownie wszystko. Naraz proponowałbym wyrzucenie historii i kart rozwoju, bo można to zrobić w jednym temacie.

Naprodukowałem się. Uf.

Jednakże.
W związku z tym, że te zmiany chcę wprowadzić wraz ze zmianą szaty graficznej na rocznicę istnienia forum, prosiłbym, byście wypowiadali się jak najaktywniej, a limit dla dyskusji ustalam miesięczny. Dnia 01.12.2017 zaczynam pisać zmiany. Więc prosta sprawa, krótka piłka. Rozmawiamy albo robię tak, jak chcę.

To ten...:

Jestem na „tak” przy: zmianie struktur grup; utworzeniu notatników; likwidacja „obdarzonych”; wepchnięcie Szczurów i Gildii (tymczasowo) do Podziemia; modyfikacji spisów; subfora dla siedzib grup.
Neutralne podejście mam do: punkty grup; dodanie nowych działów na okręgi i Chinatown; terytoria grup.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zielarz
Liczba postów : 37
Ok... żeby się nie zgubić, postaram się odpowiadać krótko na temat każdego podpunktu!

LICZEBNOŚĆ CZŁONKÓW, ILOŚĆ GRUP I WIĘCEJ O GRUPACH
Jak dla mnie ukazanie różnic w ilości członków w grupach jest jak najbardziej na plus. I to ewentualne rozszerzanie miejsc w grupach pod kątem ich specjalizacji brzmi rozsądnie, więc jestem jak najbardziej na tak.
O grupach pisałam już prywatnie, ale powiem i tu, by się nie zgubiło - zgadzam się, że trzymanie pustych jest nieco bez sensu, więc te pomysły są całkiem rozsądne. Do Gildii ciężko kogoś dawać, jak nie wiadomo, co się u nich dzieje, więc Podziemie póki co jest adekwatne moim zdaniem
To, co ludzie wiedzą o grupach, też by było przydatne, mam wrażenie, że kiedyś było coś o tym mówione, ale mogę się mylić rzecz jasna... w każdym razie ważne jest odróżnienie plotek of faktów, żeby było wiadomo, co postać nie należąca do danych rang może wiedzieć.
Punty grupy... nie wiem. Jakoś średnio przemawia do mnie to, ale może inaczej by to wyglądało w praktyce, niż w teorii. Póki co mam trochę neutralny stosunek - ani nie jestem na tak, bo średnio widzę, jak by to wpływało na grę ludzi, ale i nie chcę mówić nie.

SPISY
Jeśli to ma ułatwić aktualizowanie, to jak dla mnie jak najbardziej - sama różnicy wielkiej nie zauważę, wiec kwestia wygody.

LOKACJE NA FORUM
Chinatown może być ciekawe pod jakichś mniejszych bandytów czy coś takiego, właśnie głównie pod akcje npc, więc to też brzmi dobrze. Same terytoria są dość dobrze pokazane właśnie przez umieszczenie kwater organizacji w okręgach, tak nawiązując do pierwszego punktu. To zresztą bardziej myślę pod kątem wszelkich misji itp - gdzie je umieszczać, gdzie by pasowały.
A miejsca mieszkalne w agencji uważam za całkiem spoko plan, jakby miała Dazaiem w jego mieszkaniu pisać, dość ciężko byłoby wykombinować, gdzie ten temat dać, a to rozwiązałoby problem. Głupio pisać o tym w budynkach Agencji. U mafii ciężko stwierdzić... póki co taki jeden temat się sprawdza całkiem ok, ale jakby ktoś chciał precyzować, gdzie co pisze i jakoś to rozdzielać, nie widzę przeszkód.

DZIAŁY DLA POSTACI
Tu też w sumie pisałam prywatnie gdzieś, jak dla mnie Notatniki są dobrą opcją, bo rozdrabnianie się na kilka nieobowiązkowych, dodatkowych tematów jest bez sensu w moim odczuciu.

I... i chyba tyle ;^;
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Informator Klubu
Liczba postów : 113
Powtórzę sporo po Robercie, ale cóż ^^

Liczebność grup - tak. Dużo ułatwi, będzie można też łatwiej to kontrolować, czy grupa ma zainteresowanie czy też nie. Trzymanie pustych - zdecydowanie bez sensu, ale można gdzieś zaznaczyć, że jeśli byłyby osoby chętne do grania w tejże grupie (myślę głównie o Dapartamencie teraz) to zapraszamy i się grupę utworzy. Bardzo mi się podoba wizja miejsca z informacjami, ale zgadzam się, że trzeba wyraźnie zaznaczyć co jest plotką a co informacją sprawdzoną. To też będzie ułatwienie dla graczy, bo ja mam czasem już lekki chaos w głowie ;)
Co do punktów... Hm, ciężko mi się określić, bo nie umiem sobie tego pomysłu zwizualizować. Niby mogłoby być okay, ale proponowałabym przyznawać je tylko za misje angażujące minimum dwóch członków jednej organizacji, albo dla jednej osoby za misje trudne...? Wydaje mi się, że dzięki temu udałoby się trochę nas zmobilizować do "grupowego" grania.

Przyznaję się szczerze, że spisy nie bardzo mnie interesują - jak zrobisz tak będzie i mi na pewno będzie pasować, więc możesz liczyć, że jestem na tak.

Lokacje:
Jestem totalnie za większą ich ilością. Więcej lokacji = więcej możliwych, ciekawych miejsc. Totalnie się nie znam na geografii miasta i jego podziale, ale można w jednym z okręgów na wybrzeżu zrobić dzielnicę handlową...? Targi, sklepiki, zaczynając od jedzenia i produktów świeżo złowionych, aż po rękodzielnictwo i typowe "pchle targi". Taki pomysł...

Co do biblioteki - tak jak rozmawialiśmy, budynek obok, w którym schowana byłaby część materiałów, informacji, danych... Myślę, że to trzymałoby się kupy i mogłoby być nieźle wykorzystane. Plus... Ja myślałam o czymś jeszcze, co jest może nieco... Naiwne i wyciągnięte z głupiego filmu, ale dziwnie mi pasuje. Biblioteka mogłaby mieć rozległą piwnicę pod sobą, która służyłaby za miejsce spotkań członków klubu i ewentualne miejsce awaryjne - coś ala mieszkania, schronu? Liczę to jako osobną lokację, bo widziałabym to w formie czegoś większego niż jeden pokój - obowiązkowa spiżarnia, jakaś kuchnia, mała łazienka itp. Bo spotkania w bibliotece, która w sumie nie jest najlepiej strzeżona, powoli robią się niebezpieczne - Mafia, te sprawy xD

Zdecydowanie popieram notatnik, co tu dużo więcej mówić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
Will napisał:Bardzo mi się podoba wizja miejsca z informacjami, ale zgadzam się, że trzeba wyraźnie zaznaczyć co jest plotką a co informacją sprawdzoną.
Myślę, że opisy grup będą się dzieliły na takie coś:
Opis ogólny
Plotki:
Informacje potwierdzone:
Informacje zdobyte: informacja (w nawiasie przez kogo zdobyta, czyli też kto o tym wie na pewno)
Rekrutacja: sposób, w jaki przebiega
Odejście: Przebieg i skutki
Limit postaci: Ogólna ilość miejsc dla OC
Siedziba:
Terytorium:
Rangi:

Myślę, że wtedy byłoby dość jasno określone, co kto może wiedzieć. ~

Will napisał:Co do punktów... Hm, ciężko mi się określić, bo nie umiem sobie tego pomysłu zwizualizować. Niby mogłoby być okay, ale proponowałabym przyznawać je tylko za misje angażujące minimum dwóch członków jednej organizacji, albo dla jednej osoby za misje trudne...? Wydaje mi się, że dzięki temu udałoby się trochę nas zmobilizować do "grupowego" grania.
To dałoby radę zrobić, tylko szczerze najwięcej sensu by miało, gdyby było więcej osób na forum i właśnie kiedy już załatwimy kwestię tych dodatkowych lokacji. Gdyby jako możliwość wykorzystania punktów ktoś chciał dać rozpoczęcie podbijania danego obszaru, to potrzebni byliby ludzie i właśnie miejsca. Ale to też zależy, bo Mafia dzięki znajomościom miałaby z tym prawie zerowe problemy (poza oparciem się przeciwko temu ze strony Agencji). Także przesunąłbym kombinowanie z tym na dalszy plan~

Will napisał:Jestem totalnie za większą ich ilością. Więcej lokacji = więcej możliwych, ciekawych miejsc. Totalnie się nie znam na geografii miasta i jego podziale, ale można w jednym z okręgów na wybrzeżu zrobić dzielnicę handlową...? Targi, sklepiki, zaczynając od jedzenia i produktów świeżo złowionych, aż po rękodzielnictwo i typowe "pchle targi". Taki pomysł...
No tak, to z jednej strony robi sens, ale z drugiej... Japonia to głównie dzielnice handlowe, więc niczym by się to nie wyróżniało. Szczególnie, że o ile pamiętam, to realnie Nishi jest wielkim lwem handlowym i jednak przynajmniej po części opieramy się na tym, co daje realny świat. Z tego, co widzę po zdjęciach w Google, Tsurumi jest okręgiem wyglądającym na mniej ekskluzywną dzielnicę mieszkalną, przeplatającą się trochę z przemysłem portowym. Ale z Kanagawą można coś takiego zrobić...

Will napisał:Co do biblioteki - tak jak rozmawialiśmy, budynek obok, w którym schowana byłaby część materiałów, informacji, danych... Myślę, że to trzymałoby się kupy i mogłoby być nieźle wykorzystane. Plus... Ja myślałam o czymś jeszcze, co jest może nieco... Naiwne i wyciągnięte z głupiego filmu, ale dziwnie mi pasuje. Biblioteka mogłaby mieć rozległą piwnicę pod sobą, która służyłaby za miejsce spotkań członków klubu i ewentualne miejsce awaryjne - coś ala mieszkania, schronu? Liczę to jako osobną lokację, bo widziałabym to w formie czegoś większego niż jeden pokój - obowiązkowa spiżarnia, jakaś kuchnia, mała łazienka itp. Bo spotkania w bibliotece, która w sumie nie jest najlepiej strzeżona, powoli robią się niebezpieczne - Mafia, te sprawy xD
Proste rozwiązania są często dobre. Pod ziemią mogą być wszelkie kotły, a za nimi można by było pociągnąć pomieszczenia na inne rzeczy. Miejsca byłoby raczej sporo, a zejście mogłoby być ukryte w jakimś magazynie, w którym w domyśle składuje się książki zbyt stare, by je wypożyczać. Pod jakimś fotelem, za regałami, pod dywanem, pod kotem sąsiadki. Także obok byłby jakiś budyneczek, coś jak część kamienicy. Mogłaby być zamknięta, ale z jakimś też tajnym przejściem...?

I w sumie z kwestii do przedyskutowania to chyba tyle.

All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Klubu
Liczba postów : 155
W sumie podbijam. Myślę, że te notatniki bym dodał nawet wcześniej, lada moment tak właściwie. A, no i odnośnie osób, które dotychczas założyły i uzupełniały sobie tematy z historiami czy rozwojami - wasze tematy nie przepadną ani nie pójdą do archiwum, tylko przeniosę je do notatników. Chciałem poruszyć przypadek Maru i Carlo (tylko oni mają KR), ale jedynie Carlo ma temat w obu działach, więc nim zajmę się sam >D

Niemniej byłbym wdzięczny nawet za symboliczne "za/przeciw/neu". Wiem, że sporo osób może pomyśleć, że po co się wypowiadać, kiedy Will i Robert już dużo dodali, ale dla mnie to sporo znaczy. Nie chcę was do niczego zmuszać, a trochę na to by wychodziło, kiedy uznam, że faktycznie wprowadzę zmiany w wyznaczonym terminie.

No i... jeszcze jedna mała sprawa - co byście powiedzieli na grupę "do przejęcia", w której byłyby tylko kanony spełniające warunki nieaktywności. Ot, bo może nie każdy łapie, że nieaktywny kanon = możliwy do przejęcia. Tu by była taka różnica, że kanon po prostu nie byłby wcale usuwany, gdyby miał przeprowadzony do końca choć jeden wątek. Przy tym zaznaczam, że do końca, dwa, że puste, randomowe konta byłyby traktowane jak każde inne bez KP (usuwane jak czas minie). Poza tym może by założyć, że MG mogliby używać tych kanonów do różnych misji? W sensie jakby gdzieś brakowało jednej czy dwóch osób. Nie za często, ale też żeby pokazać, że dane konto jest w użyciu.

U W A G A
Carlo słabo mówi po japońsku. Tekst pisany błędnie oznacza, że chłopak posługuje się japońskim. Poprawny język oznacza mowę po angielsku lub włosku.

aktualna lokalizacjagłos#a67d3d - kolor mg

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 208
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
Jak dla mnie taka grupa to dobry pomysł - te argumenty podane do mnie przemawiają. Dobrze byłoby niegrające kanony umieścić w jednym miejscu, żeby bez problemu spojrzeć, kto tam jest, przejrzeć wszystko i takie tam.
Więc za!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Klubu
Liczba postów : 155
W sumie od czasu wstawienia propozycji byli na forum już chyba wszyscy aktywni userzy. W związku z tym zaczynam powoli wstawiać zmiany. Zaczynam od notatników, żeby od razu zredukować chaos, też od razu obskoczę rezerwacje. Potem zmiany w grupach, żeby dalej pociągnąć rzeczy porządkowe. Następne w kolejce są siedziby. W końcu ewentualne nowe lokacje. Pozycje, które nie zdobyły aprobaty, poczekają. Wiem, że zaczynam wcześnie i do rocznicy jeszcze daleko ale nie wiem, jak będę stać z czasem niedługo ze względu na rosnącą ilość praktyk.

A jeśli ktoś chce się wypowiedzieć, to zapraszam. To ostatnie chwile, żeby się czemuś sprzeciwić.

U W A G A
Carlo słabo mówi po japońsku. Tekst pisany błędnie oznacza, że chłopak posługuje się japońskim. Poprawny język oznacza mowę po angielsku lub włosku.

aktualna lokalizacjagłos#a67d3d - kolor mg

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Propozycje, pytania, problemy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 6 z 6Strona 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa
» SKARGI, POMYSŁY, PYTANIA