Share | 
 

 I’m an absurdist, ma’am.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Czarna Jaszczurka
Liczba postów : 86
Join date : 15/01/2017
avatar


Imię i nazwisko:
Yoshirō Fujimoto

Wiek i data urodzenia:
31 lat, ur. 3 grudnia 1985 r.

Grupa:
Mafia

Zawód:
Członek Czarnej Jaszczurki

Charakter:
Ludzie napotykający na swojej drodze wysokiego rudzielca zazwyczaj uważają go za uroczego, urzekającego i beztroskiego lekkoducha… i ciężko im nie przyznać racji. Yoshirō nie bawi się nigdy w udawanie czy granie kogoś innego, a jego motto życiowe można by określić znaną frazą carpe diem. Może z pominięciem tego jej aspektu o wykorzystywaniu chwili również w celu pracy, a idąc w stronę hedonizmu. Błazen ma zwyczaj czerpania z życia wszystkiego, co przynosi mu radość - to właśnie ona jest dla niego nadrzędną wartością, obok której znajduje się piękno, które kocha i podziwia. Życie ma tylko jedno, nie powinien więc go tracić na zbędne frasunki. Spłonął mu dom? Jak to dobrze, że nie było go wtedy w środku! Potrącił go samochód? Ale z kulami nawet da radę się poruszać. A jak nie, to może sobie odpocząć. Nie znaczy to rzecz jasna, że nie odczuwa smutku czy żalu - jednak są to u niego emocje niezwykle nietrwałe i nigdy nie utrzymują się na dłużej. Po chwili zdaje sobie sprawę, że smutek w głębi duszy mija i nie ma potrzeby okazywać czegoś, czego już nie czuje. Naprawdę sytuacja musiałaby być wyjątkowa, by przejął się do głębi. Co rzecz jasna jest możliwe - jako człowiek odczuwa ludzkie emocje.
Jak o emocjach mowa, warto wspomnieć, że grają one główną rolę w systemie wartości członka mafii. Nie ma co u niego szukać logicznego argumentowania czy racjonalnych powodów działań. Mężczyzna kieruje się zawsze sercem i to jego podszeptów słucha. Jest pewien, że ono nigdy go nie oszuka i dotychczas się to sprawdzało. Mimo swojego wieku jest nadzwyczaj naiwny i w pewien sposób niewinny, jeśli można to rzec o osobie, która niezliczoną ilość razy nurzała ręce w krwi wrogów mafii. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że zachowuje się jak dziecko w ciele dorosłego. Jego uproszczony sposób rozumowania i nieumiejętność pojmowania bardziej złożonych abstrakcji sprawia, że nie tylko wygląd go odmładza. Mimo zdolności aktorskich oraz sporej charyzmy jest generalnie prawdomówny - za wyjątkiem koniecznych oszustw wynikających z pracy. Zachwyca się każdą drobnostką… a jednocześnie potrafi bez skrzywienia się wykonywać wszystkie otrzymane rozkazy. Sam z siebie nie jest okrutny, ale praca to praca i musi być wykonana. Jest stosunkowo lojalny wobec mafii - póki wyższe wartości i silniejsze uczucia nie będą w konflikcie z jego robotą, będzie ją bez wahania wykonywał i pozostanie wierny przywódcy, kimkolwiek by nie był. Jednak w trzymaniu się zasad nigdy nie był najlepszy, więc zdarza mu się je naginać. Mimo owych różnych niuansów można rzec, że ufa w osąd swoich zwierzchników bardziej niż w swój własny, więc gdy dostaje polecenie usunięcia czy torturowania kogoś, z kim nie jest związany emocjonalnie - nie będzie w tym widział nic złego czy niepoprawnego. Może poczuć żal z powodu niszczenia czegoś pięknego, jakiejś ładnej pani czy uroczych dzieci - jednak nie będzie to dostatecznym powodem, by odmówić wykonania rozkazu. Jego system moralny można uznać za zerowy - nigdy nie miał okazji go poznać, najpierw zaznając frywolności w cyrku, a następnie kierując swoje kroki ku przestępczej organizacji.
W swoim postrzeganiu bywa bardzo wybiórczy. Składają się na to dwie rzeczy. Pierwsza to właśnie ów niepoprawny optymizm i chęć dostrzegania samych najlepszych rzeczy. Tyczy się to też ludzi - zawsze dostrzega w nich najlepsze cechy, choćby były one znikome. A jak już mówi o wadach, to zazwyczaj ze śmiechem przystającym prawdziwemu błaznowi. Druga rzecz to mentalna ślepota i głuchota. Nikt nie wie, skąd ona się wzięła, plotki jednak głoszą, że swoje źródła ma w niemal nadludzkim rozkojarzeniu Yoshirō. Jest on bowiem tak zapatrzony w swoje myśli, że nie widzi nic z otoczenia. Co najwyżej może go rozproszyć jakiś hałas, lecz i to nie jest pewne. Dlatego nieraz nie zauważa jadących dość szybko w jego stronę pojazdów czy wołających go znajomych. Co zabawne, gdy już uda mu się skupić - co nie przychodzi mu naturalnie czy z łatwością, niemniej jednak się zdarza - umie dostrzegać dość dużo. Jest ponadto dobry w obserwowaniu zachowań ludzi i często umie poprzez uproszczenia dojść do sedna sprawy. Gubi się jedynie w bardziej skomplikowanych sytuacjach. Za to często się okazuje, że jego dziecięce, prostolinijne myślenie dobrze współgra i wspiera bardziej złożone i abstrakcyjne przemyślenia.
I chociaż zmienność powinna mieć jego twarz przy definicji w słowniku, zdarza się, że jakaś osoba zajmie szczególne miejsce w jego sercu. Dla większości jest miły i sympatyczny, lubi, gdy wszyscy wokół są szczęśliwi - jednak nie przywiązuje się i nie ma problemu z przyjaznej rozmowy przejść choćby do wbicia noża w plecy, jeśli akurat takie dostał polecenie. Poza tym nudzi się ludźmi, którzy go nie zainteresują w jakiś sposób. Za to jeśli ktoś go faktycznie zafascynuje i wzbudzi jego uczucia, może liczyć, że Yoshirō zrobi wszystko, by tę relację utrzymać. Na takich ludziach bardzo mu zależy, bo są w końcu rzadkością.

Wygląd:
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że Fujimoto należy do dość wysokich osób, zwłaszcza jak na pół-Japończyka. Wzrost z pewnością odziedziczył po nieznanym mu ojcu, w końcu 187 centymetrów to całkiem sporo. Ma też atletyczną budowę ciała, która wynika z tysięcy godzin ćwiczeń i występów. Mięśnie, choć dobrze rozwinięte, nie uderzają w oczy od razu przez długie kończyny i właśnie ów wzrost, więc tak naprawdę póki nie pokaże się bez koszuli, ciężko stwierdzić, że faktycznie należy do silnych osób. Bardziej rzuca się w oczy jego giętkość i zwinność. Sam sposób chodzenia jest płynny i elegancki, jakby zaraz miał przejść w taniec. Często entuzjastycznie gestykuluje rękoma, a nerwica dłoni sprawia, że te smukłe palce z zazwyczaj pomalowanymi paznokciami nie mogą pozostać w bezruchu, jest to niemalże niemożliwe w sytuacji każdej poza snem. Z każdego fragmentu jego skóry tryska nieskończony zapas energii, co widać nawet, gdy siedzi stosunkowo bez ruchu.
Zresztą zazwyczaj ludzie są bardziej zajęci jego strojem niż ogólnym wyglądem. Nie da się ukryć, że ten zwykle rzuca się w oczy. Do pracy w mafii nosi co prawda zwykle normalny, elegancki garnitur, niczym niewyróżniający się od strojów innych członków Czarnej Jaszczurki. Jednak ma w końcu i inną pracę, i to właśnie uliczne występy są jego pasją. Gdy nią się zajmuje, wygląda jak zupełnie inny człowiek. Na dość długą, białą koszulę zakłada szaro-niebieską marynarkę w romby, spod której wystają fragmenty krepowanej tkaniny. U szyi wiąże wielką, żółtą ni to kokardę, ni muchę, na wierzch zaś zarzuca krótki, granatowy płaszcz ozdobiony rombami podobnymi do tych, które widnieją na jego marynarce, wewnątrz zaś krwistoczerwony. Rzadko owo odzienie wkłada, ledwo zarzuca na ramiona, traktując je jak pelerynę - jest zresztą niewiele dłuższe od zwykłej kurtki, sięgając mu do górnej części ud. Na dół zaś składają się szerokie, ciemnoniebieskie spodnie, które tuż pod kolanami wkładane są w białe, przylegające getry, a z owych gumkę u stopy nasuwa na czarne buty ze szpiczastym, nieco zagiętym do góry noskiem. Cały ten fantazyjny strój można podsumować jednym stwierdzeniem - ubiera się jak błazen, który dopiero co uciekł z cyrku. Jest to poniekąd przyzwyczajenie, które zostało mu jeszcze z czasów, gdy wraz z trupą podróżował po świecie, tam w końcu normą były wszelkie pstrokacizny i rzucające się  oczy stroje.
Jego uroda również sprawia, że ciężko przejść obok niewzruszonym. Yoshirō należy w końcu do ludzi bardziej ładnych niż przystojnych i nawet w trybie zwykłego cywila jego regularne rysy przyciągają uwagę. Niebieskie oczy mają barwę bezchmurnego nieba, są dość jasne, zaś ich kształt przypomina nieco łódkę, gdyż ich kąciki unoszą się ku górze. Zresztą podkreśla to niezbyt delikatnym makijażem. Zazwyczaj można go ujrzeć, gdy wokół oczu fioletowe obwódki rozciągają nieco oczy, a przez lewą powiekę i policzek przechodzi mu błękitna “łezka” namalowana farbką do skóry. Wąski, lekko zadarty nos i delikatne usta jedynie dopełniają obrazu wąskiej, eleganckiej twarzy o przyjemnych dla oczu rysach. Na uwagę zasługują jeszcze dwie rzeczy. Jedną z nich są kolczyki - Yoshirō nosi proste kółka, po trzy w prawym uchu i cztery w lewym. Druga zaś kwestia, to jego włosy. Przede wszystkim są marchewkowo rude, więc zupełnie wyróżnia się w tym względzie od rodowitych mieszkańców Japonii. Część kosmyków, tych tuż przy szyi, prawie nie ścina, a zaplata je, w czego rezultacie tworzą się sięgające połowy pleców warkoczyki. Reszta zaś sięga mu mniej więcej do ramion i w takiej formie zostawia je, gdy idzie coś zrobić dla organizacji. Kiedy zaś przebiera się za błazna, upina je armią wsuwek do góry, tworząc na potylicy coś w stylu wachlarza kosmyków, zostawiając jedynie kilka opadających mu na czoło.

Historia:
Rudzielec nie pamięta bardzo wczesnych lat dzieciństwa, ciężko mu więc coś o nich powiedzieć. Pewnych jest kilka rzeczy: urodziła go członkini cyrku, ojca nigdy nie znał, gdyż była to jej jednorazowa przygoda w trasie, a on sam nigdy nie przypominał sobie posiadania stałego domu. Mimo nienajlepszych okoliczności jego narodzin, matka bardzo go kochała, choć przez ciążę na dłuższy czas musiała porzucić występy, które skupiały się na tańcu w powietrzu na szarfach. Zresztą gdy tylko nieco podrósł, zaczęła go tego uczyć. Pozostali członkowie jej trupy również przekazywali mu swoją wiedzę - stał się poniekąd dzieckiem całego cyrku, gdyż ten zachowywał się jak jedna wielka rodzina. Dlatego odkąd pamiętał, zabawiał się w najróżniejszy sposób z dorosłymi, biegał po odwiedzanych miastach, próbował nowych rzeczy, spał w namiotach czy wozach cyrku. Jednocześnie doświadczał więcej niż jego rówieśnicy żyjący w zwykłych domach, ale i zabrakło mu podstawowej edukacji - jedyne co, to nauka czytania i liczenia, które jednak musiał opanować i czego uczyła go matka.
Wiódł takie beztroskie życie aż do dwudziestego roku życia, kiedy to trupa rozpadła się - głównie przez śmierć kilku czołowych członków. Wtedy też Yoshirō postanowił wrócić do ojczyzny matki, Japonii, oraz zobaczyć miasto, w którym się urodziła. Początkowo żył z przedstawianych na ulicy pokazów, czy to iluzjonistycznych, czy akrobatycznych, gdyż w tych dwóch sztukach się specjalizował. Szybko jednak zaczął poznawać ludzi… najróżniejszych. I okazało się, że owe umiejętności mogą przydać mu się w zupełnie czymś innym. Przez znajomego znajomego dostał kontakt z Czarną Jaszczurką mafii i po krótkim pokazaniu, co potrafi, tam właśnie znalazł nowe powołanie. Spisywał się tam nadzwyczaj dobrze, choć rzecz jasna przez brak Zdolności nigdy nie wskoczył wyżej w hierarchii.

Umiejętności:
+ Błazen ze względu na swoją profesję zdecydowanie umie walczyć - czy to wręcz, czy za pomocą noży, ma sporą wprawę w uciszaniu i eliminowaniu ludzi. Z broni palnej również umie strzelać, jednak nie lubi tego, twierdząc, że jest to zbyt głośne, więc rzadko ćwiczy celność. Prędzej na długie dystanse posłuży się właśnie jednym ze swoich ostrzy.
+ Jest zdolny w większości sztuk przypisywanych cyrkowcom - choć jego główną specjalizacją jest akrobatyka, w trupie nauczył się również prostych iluzji, żonglowania czy rzucania nożami.
+ Aktywność fizyczna i to tak intensywna sprzyja rozwojowi muskulatury, jest więc zaskakująco jak na osobę swojej postury silny - głównie przez rozwinięte mięśnie wewnętrzne konieczne do akrobatyki.
+ Pobieżna znajomość wielu języków - jeżdżąc po całym kraju, podłapał słownictwo tam używane, więc choć wiele nie powie ani nie przeczyta, o pisaniu nie mówiąc, rozumie ze słuchu wiele europejskich języków, choć poza pojedynczymi słówkami są to jedynie rosyjski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski i grecki. No i angielski na poziomie dogadania się.

Słabości:
- Jego skleroza jest niesamowita. Potrafi zapomnieć o sprawie czy wydarzeniu już kilka godzin później. I nie ma pamięci do imion, chyba że wyjątkowo z czymś mu się skojarzy i zapamięta.
- Bardzo często jest roztargniony, więc nawet mimo dużej sprawności fizycznej i zręczności najzwyczajniej w świecie psuje to, czego się dotknie - zrzuca rzeczy, wpada na meble, potyka się, zacina nożem, zamiast dłońmi łapie przedmioty twarzą i tak dalej.
- ...nie wolno jeść niczego, co ugotował. Ma do tego ujemny talent i prawie na pewno będzie to spalone i niezjadliwe. Umie bez robienia sobie i otoczeniu krzywdy przygotować herbatę, kawę, kakao i kanapki. Koniec listy.
- Lepiej też nie wsiadać z nim do auta, przynajmniej nie wtedy, gdy on prowadzi. W teorii ma papiery. W praktyce zdobył je na lewo i zdecydowanie nie powinien poruszać się po ulicach, gdzie jeżdżą również inne pojazdy.
- Zero wiedzy książkowej - Błazen nigdy nie uczęszczał do szkoły i choć ma doświadczenie życiowe, podstawowa edukacja go ominęła, łatwo więc go zaskoczyć jakąś oczywistością.
- Tak naprawdę łatwo go oszukać - jeśli spodziewa się kłamstwa, to je dostrzeże, w innym przypadku nie ma takiej opcji, a że dodatkowo jest naiwny, stanowi idealny materiał do wkręcania.
- Boi się burzy i piorunów - przypomina w tym psa, który stara się znaleźć cichy kąt a najlepiej to i kogoś, w kogo mógłby się wtulić.

Ekwipunek:
& jeden średniej wielkości pistolet i dodatkowy do niego magazynek
& portfel z dokumentami
& telefon
& kilka noży do rzucania pochowanych w ubraniu
& rekwizyty do sztuczek, piłki, chustki, bomby dymne, konfetti czy podobne tego typu okryte tajemnicą zawodową

Inne/ciekawostki:
* Ma grupę krwi AB Rh+, o czym dowiedział się po jednym ze swych wypadków na pasach, kiedy to potrzebował transfuzji.
* Miał też w życiu sporo połamanych kości, w tym strzałkową, kilka nadgarstka, śródstopia, ze dwa razy kilka żeber, wstrząs mózgu też go nie ominął, nadal ma blizny po kilku zabiegach składania go do kupy... a przechodzić porządnie przez jezdnię nadal się nie nauczył.
* Uwielbia wszelakie zwierzęta, a one wydają się odwzajemniać to uczucie - nawet dzikie ptaki pozwalają mu podejść bardzo blisko i się pogłaskać
* Ludzi zresztą też lubi, ale są trudniejsi do oswojenia i gorzej przyjmują głaskanie przez obcego w stroju błazna.
* Wbrew pozorom umie zachować tajemnice; wie, o czym lepiej nie mówić.
* Jest oburęczny, jako że od dziecka kazano mu ćwiczyć tę umiejętność.
* Raczej nie pali (chociaż mu się zdarzało), ale lubi wypić wieczorem drinka bądź wino - choć w samotności pije się gorzej, więc woli znaleźć sobie kogoś do towarzystwa.
* Uwielbia nocne spacery, nieraz można go dostrzec o trzeciej czy czwartej rano, jak przechadza się po wyludnionych uliczkach.
* Nie pytajcie o jego orientację, bo gotów przylepić się do wszystkiego, co uzna za interesujące bądź urocze.
* Zwykł przedstawiać się pełnym imieniem i nazwiskiem ze znakami, którymi się je zapisuje.
* Jest pod rozkazami Gin.
* Uwielbia kapelusz Chuuyi bo przypomina mu o najważniejszej dla niego osobie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 129
Join date : 11/01/2017
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
avatar
Hm, no to... odnośnie Jaszczurek, gdyby przy ustaleniach rang coś sprzecznego z tym, co masz w KP, poproszę o zmianę. Nie zarejestrowałem błędów i... i *poprawia kapelusz* я тебя люблю... *świerszcze* ... *nerwowy śmiech* ... znaczy akcept.

_________________

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
I’m an absurdist, ma’am.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Stray Dogs PBF :: Zaakceptowane-
Kody oryginalnego stylu forum stworzone przez Okhmhakę. Obrazki użyte na forum nie są własnością administracji; zostały jedynie przystosowane pod forum. Jeśli jesteś autorem któregoś z nich i nie życzysz sobie, by był na forum, skontaktuj się z administracją.
If we used your art and you feel uncomfortable with it, contact Chuuya.