Share | 

Eventy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 1 z 2 1, 2  Next
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 458
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
Dobrze... No to tak. Temat służy do luźnych rozmów dotyczących eventów pozafabularnych (nie wliczają się w fabułę forum, ergo ktoś umrze w evencie - na forum żyje), to jest wybadania tego, w czym chcielibyście grać, jaka forma wam bardziej odpowiada, kto by mógł organizować i tak dalej. Głównym powodem założenia tego wątku jest zapobieganie sytuacji, gdy user napracuje się nad rozpiską eventu, a na przykład z powodu tematyki ten nie będzie miał większego przebicia. Po prostu szkoda pracy~ Ach, no i jeszcze jedno - to nie jest temat do organizowania eventów, tylko do omawiania planów. Niżej opiszę nieco rzeczy, które zaobserwowałem na własnych doświadczeniach:

Miejsce rozgrywania eventów to albo chat, albo posty, przy czym obie opcje mają pewne plusy. Posty pozwalają na rozpisanie stanu swojej postaci, dają więcej czasu do namysłu i łatwiej przy nich stosować i komponować mechanikę (ale jej brak nie wyklucza fajnego eventu ofc). Minusem postów jest mobilizacja graczy do działania w nich i bez wyznaczonego deadline'u na dany etap gry często trudno jest się z tym uporać. Chat natomiast pozwala na szybsze reakcje, większą płynność i interaktywność gry; mechanikę da się dostosować, jednak użycie jej na tyle szybko, by nadążać za chatboxem może być trudne. Taka gra to rozrywka na kilka godzin (choć ja zwykle je rozkładam na trzy wieczory - piątek, sobota, niedziela, ale to już kwestia gry i zamysłu jej mistrza), niezbyt zobowiązująca i wymagająca właściwie jedynie myślenia na szybko. 

Tematyka jest zwykle dowolna - od czegoś znajdującego się w uniwersum forum, przez AU (alternatywne uniwersum) po crossovery (połączenie dwóch uniwersów), to jest, wrzucając do jednego worka, wszelkie mniejsze lub większe odskocznie od kanonu fabuły forum. Eventy nie są wliczane do fabuły, że tak przypomnę, jednak jeśli zamysł MG na to pozwala, można oprzeć się na relacjach stąd. 

I taka drobna prośba... Przy sugestiach crossoverów proszę, unikajcie tekstów kultury skoncentrowanych na jednostce (opowiadania o Sherlocku Holmesie na przykład), bo to można fajnie rozegrać w małym gronie, ale nie nadaje się do grania z większą ilością ludzi. Jeśli mógłbym coś zasugerować, to najłatwiej byłoby postawić na w miarę otwarte pod postacie światy (Harry Potter, Igrzyska Śmierci, twórczość Tolkiena czy Percy Jackson) albo pewne schematy pasujące pod grupówki (ktoś morduje na balu i uczestnicy muszą walczyć o życie, epidemia zombie niepowiązana z żadnym uniwersum itd).

Kwestie organizacyjne eventów, cóż, warto uwzględnić rzeczy takie, jak termin, w jakim ma się zacząć i toczyć gra, ilość uczestników, czy można zgłaszać więcej niż jedno konto, zarys fabularny, ewentualna mechanika i takie tam - w praniu to wyjdzie przy pierwszym evencie rzuconym ode mnie, wtedy wszystko ładnie rozpiszę. 

No to... Co innego mam powiedzieć? Proponujcie, dogadujcie się na organizację, sprawdźmy, kto czego chce. 

I klasycznie zacznę od siebie:
- W planach mam do zrealizowania event mniej lub bardziej oparty na Jumanji, tudzież po prostu na grze planszowej z rozmaitymi pułapkami. Miejscem byłby chatbox, bo gra miałaby być szybka i sprawna, a tam najłatwiej o takie działania. To dam radę ogarnąć sam. 
- Męczę od długiego czasu przygotowania do eventu w uniwersum Alicji w Krainie Czarów, gdzie luźno oparłbym się na idei odgrywania ról wytyczonych przez Krainę, tylko... Ciężko mi wykombinować podstawę fabularną. Chętnie przyjmę pomoc.
- Morderstwo na balu dwa razy przeprowadziłem, wyszło fajnie, nie wymaga większych przygotowań ani ogarniania. Plus nie jest podpięte pod żadne uniwersum.
- A może Harry Potter? To też raz prowadziłem i wyszło zabawnie, ale chaotycznie przy szesnastu osobach. Taki event wymaga minimalnej znajomości uniwersum, ale Pottera każdy z reguły zna, więc raczej będzie bez problemu. Chociaż przy dużej powierzchni Hogwartu i okolic chyba bym przyjął drugiego MG. 
- POSTAPO. Nic skomplikowanego, widzę tutaj klasyczne zombie w największym stopniu, bo do nich nie trzeba nic ogarniać. Jak w The Walking Dead czy filmach Romero - gralibyśmy w świecie, gdzie nie istnieje pojęcie "zombie". Cel byłby następujący: przetrwać do przybycia wsparcia w jakimś określonym miejscu. 
I z tego, co by mnie zainteresowało - wszelkie fantasy, czy klasyczne, czy urban fantasy. Motywy aniołów i demonów zawsze, w każdej postaci. Postapo, które nie jest Stalkerem ani Falloutem. I wszelkie fajnie pomyślane AU nieoparte na czymkolwiek. Ktoś coś?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 198
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
Ja do wszelkiej maści eventów zawsze chętna o/. Jeśli tylko mam czas i możliwości, to w praktycznie każdy się wpasuje. Trochę boję się uniwersów, których nie znam, ale jak będą jakoś wyjaśnione, to czemu nie.

- Jumanji. Rzecz jasna wchodzą, film całkiem lubię i można wymyślać ciekawe rzeczy z tym :v.
- Co do Alicji w Krainie Czarów, to pomyślę nad pomysłem fabuły, bo odkąd dawno temu o tym wspomniałeś, za mną chodzi. Jeśli miałoby to przypominać mangową wersję, tym bardziej, bo akurat jestem... będę wkrótce na bieżąco i no.
- Morderstwo na balu zawsze spoko XDDD. Możemy się pozabijać i fajnie takie krótsze wychodzą - przy dłuższych ciężko dobrać czas, by wszystkim pasował.
- Potter byłby też dobry, tylko wtedy na cb czy w postach? Jak mniej osób i z drugim MG, to może i na cb dałoby się ogarnąć. Bo największy problem był z ogarnięciem lokacji, jeśli dobrze pamiętam. Nie wiadomo było kto jest gdzie. A i jako pomagierski MG też się zgłaszam o/.
- W postapo nie miałam okazji grać od niepamiętnych czasów dwumiesięcznej żywotności Apokalipsy rpg. Też spróbuję, choć moje ogarnięcie w tym temacie jest średnie, więc nie obiecuję nie palnąć żadnych gaf.

W przyszłości mogłabym pomyśleć nad czymś pod Percy'ego Jacksona - ale prawdopodobnie tylko w wakacje, jakby znaleźli się chętni. Bo fajne pod różne fabuły uniwersum na dowolną ilość osób.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość
Jeśli chodzi o mnie, to bardzo chętnie umieszczę mego Francuza w jakimś evencie - pytanie, w jakim? Jumanji pamiętam bardzo, bardzo słabo, na zasadzie "był film i byłam w ekspresyjnym stanie nietrzeźwości", więc musiałabym go sobie przypomnieć. Harry Potter brzmi pięknie! Jeśli będzie trzeba, to również mogę pomóc przy organizacji takowego eventu - ale jednak wydaje mi się, że gra na chacie jest chyba wygodniejsza niż w postach i to o wiele (nie ma ryzyka, że ktoś zapomni o postach i uwięzi wszystkich w kolejce, a dodatkowo w moim odczuciu z takiego eventu łatwiej odkryć postać drugiego usera w zupełnie nowym wydaniu).
Anioły i demony + morderstwo - tu pomyślałam o Mechanicznej Księżniczce albo Darach Anioła w ogóle. Mogłabym wtedy np. pomóc z rozpisywaniem tego, widzę to tak, że np. na jakiejś imprezie spotykają się nasze postacie jako anioły i demony. Ludzie zaczynają ginąć, ginie też ktoś, kto zorganizował ową imprezę i miał powód, by zaszkodzić obu grupom. Anioły musiałyby się dogadać z demonami, mogliby pojawić się Nocni Łowcy jako NPC...Minusem mojego pomysłu jest jednak chyba to, że nie wszyscy znają serię i mogą się gubić.
Co do Alicji - mam mieszane uczucia. Sam pomysł wygląda ciekawie, jednak nie jestem pewna, czy dałabym radę wpasować w coś takiego Arthura. Po prostu...jego postać średnio mi podchodzi do takiego eventu.
Postapo? Brzmi ciekawie o: Zawsze warto spróbować - wprawdzie nie znam filmów Romero, o których wspomniałeś, ale mogę sprawdzić, czy mojej postaci uda się przetrwać w trudnych warunkach i bez Zdolności.
Jeśli zaś chodzi o Percy'ego, to wchodzę w to całym sercem! Akurat skończyłam czytać książki, filmy na ich podstawie też mam za sobą, sądzę więc, że odnalazłabym się w tym bez problemu.
Bal również przyjmę ciepło - słowem, jestem otwarta na wszystkie propozycje i chętna do każdej pomocy.
Powrót do góry Go down
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 458
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
Uhm. Kwestia pamiętania jest w sumie zbędna, bo tak czy siak podstawa fabularna będzie opisana i nie wiem, czy do końca oprę się na tym konkretnym filmie. Ale idea taka sama - gra planszowa, której pułapki oddziałują na świat realny. Tylko z pewnością będą inne niż w filmie :>>>
Nie myślę o połączeniu dwóch rzeczy D: trochę nonsens. W evencie pod morderstwo widzę bezradność postaci. Robiąc bandę Nefilim, którzy mogliby sobie poradzić nawet Stelami (były znaki otwierające, Clary stworzyła znak Bramy i mogliby się wydostać by ściągnąć wsparcie), więc nie. Odpada takie połączenie... Plus anioły miały daleko w Darach gdzieś sytuację na ziemi, a zwykły demon, który nie zajmował miejsca w sztuce Goecji nie miał za wiele do powiedzenia. Także czegoś takiego nie zrobię, ale gdyby ktoś chciał to droga wolna.
Co do gry w postach, zwykle dla eventów daję deadline w postaci tygodnia lub dwóch na etap. Ale przy pierwszej i jedynej próbie niezbyt zdało to egzamin, więc Potter tylko na cb.
Dazai, w takim razie coś dogadamy. Mam pewien zarys. Ogólnie idea eventu byłaby oparta na tym, że każdy dostaje do odegrania konkretną rolę z Krainy Czarów, np. Chuuya zostaje Kapelusznikiem, Dazai mógłby być Marcowym Zającem i opisy tych postaci, jakie przygotuję, będą narzucać pewne cechy charakteru czy wyglądu, naraz będąc jednak też sobą takim, jak ustalił gracz przy kp na forum. Ot, po prostu. Pewnie to zrobię w formie losowania albo dopasuję jak kiedyś postacie do domu w Hogwarcie :v ale równie dobrze z drugiej strony można wybierać. Swoją drogą chcę Anee-sama pod taki event jako czerwoną królową ;^;
A do tych filmów nawiązuję jedynie po to, żeby podkreślić, że to będą zwykłe zombie - nie z the last of us, nie z resident evil, nie z left for dead, gdzie poza zombie były dodane jeszcze wszelkie mutanty. Nie trzeba niczego nadrabiać tbh, bo one wszystkie są takie same w zasadzie. Grupka ocalałych kontra zombie.

All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 126
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
Dobra, skoro w poprzednim nie wyszło, to nie robię nowego tematu póki nie wybadam co i jak, bo nie chcę śmiecić. Event w klimatach horroru, oparty na idei ucieczki z jakiegoś miejsca, trochę szybkich zagadek. Najprawdopodobniej jeden lub dwa weekendowe wieczory. Chatbox. Ze względu na maturzystów proponuję 20 maja (sobota), ale to tylko propozycja i może się zmienić. Wtedy z tego co wiem prawie nikt już nie ma pisemnych, a gdyby po wspomnianym terminie miał ustne, to poświęcenie jednego wieczoru chyba nie byłoby aż takim kłopotem? Standardowo proponuję czas 18-22 z możliwością przedłużenia. Zgłoszenie się 5 chętnych osób oznacza, że możemy zacząć. Jeśli do 10.05, godziny 20 tylu nie będzie, rezygnuję. Można zgłaszać się tu, na cb lub gdziekolwiek (po zgodzie edytuję tego posta i dopiszę tu nick), jednak dyskusje na temat terminu wolę utrzymać tutaj, żeby wszyscy je widzieli. I powtarzam jak mantrę prośbę - nie odkładajcie zgłoszeń na ostatnią chwilę, bo wtedy mi przykro. |:

EDIT
Drugi pomysł to pomieszane charaktery postaci, czyli już bardziej stricte pod śmieszki.

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czarna Jaszczurka
Liczba postów : 76
Ja się zgłaszam, tam na ile postaci będzie limit, tyle wezmę \o/. Już będę po wszystkim, wakacje zupełne, więc jak dla mnie data idealna.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Mafii
Liczba postów : 70
... eventy. Zawsze. Zgłaszam się, co nie. I tak jak wyżej, ile będę mogła, to zgłoszę. Chociaż z dwiema postaciami chyba wielkiego pola do popisu nie mam, lol. Data mi jak najbardziej pasuje, bo mam wtedy spokój. W miarę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Informator Klubu
Liczba postów : 105
Na oba eventy się piszę, choć nie obiecuję, bo... Jakby nie wiem, co z egzaminami. Ale możesz mnie liczyć ^^
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Uczen
Liczba postów : 91
Motto : Ludzie, którzy żyją przeszłością, są nieszczęśliwi.
Oba pomysły są interesujące. Piszę się na to. Data jest już taka, że prawdopodobnie nie będę miała nic innego do roboty xd

Liczba postów : 126
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
Zostawiam wam wszystkim kawałki miłości. ♡\( ̄▽ ̄)/♡

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Eventy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Strona 1 z 2 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Misje, walki, eventy i inne