Share | 

Eventy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 2 z 2 Previous  1, 2
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
First topic message reminder :

Dobrze... No to tak. Temat służy do luźnych rozmów dotyczących eventów pozafabularnych (nie wliczają się w fabułę forum, ergo ktoś umrze w evencie - na forum żyje), to jest wybadania tego, w czym chcielibyście grać, jaka forma wam bardziej odpowiada, kto by mógł organizować i tak dalej. Głównym powodem założenia tego wątku jest zapobieganie sytuacji, gdy user napracuje się nad rozpiską eventu, a na przykład z powodu tematyki ten nie będzie miał większego przebicia. Po prostu szkoda pracy~ Ach, no i jeszcze jedno - to nie jest temat do organizowania eventów, tylko do omawiania planów. Niżej opiszę nieco rzeczy, które zaobserwowałem na własnych doświadczeniach:

Miejsce rozgrywania eventów to albo chat, albo posty, przy czym obie opcje mają pewne plusy. Posty pozwalają na rozpisanie stanu swojej postaci, dają więcej czasu do namysłu i łatwiej przy nich stosować i komponować mechanikę (ale jej brak nie wyklucza fajnego eventu ofc). Minusem postów jest mobilizacja graczy do działania w nich i bez wyznaczonego deadline'u na dany etap gry często trudno jest się z tym uporać. Chat natomiast pozwala na szybsze reakcje, większą płynność i interaktywność gry; mechanikę da się dostosować, jednak użycie jej na tyle szybko, by nadążać za chatboxem może być trudne. Taka gra to rozrywka na kilka godzin (choć ja zwykle je rozkładam na trzy wieczory - piątek, sobota, niedziela, ale to już kwestia gry i zamysłu jej mistrza), niezbyt zobowiązująca i wymagająca właściwie jedynie myślenia na szybko. 

Tematyka jest zwykle dowolna - od czegoś znajdującego się w uniwersum forum, przez AU (alternatywne uniwersum) po crossovery (połączenie dwóch uniwersów), to jest, wrzucając do jednego worka, wszelkie mniejsze lub większe odskocznie od kanonu fabuły forum. Eventy nie są wliczane do fabuły, że tak przypomnę, jednak jeśli zamysł MG na to pozwala, można oprzeć się na relacjach stąd. 

I taka drobna prośba... Przy sugestiach crossoverów proszę, unikajcie tekstów kultury skoncentrowanych na jednostce (opowiadania o Sherlocku Holmesie na przykład), bo to można fajnie rozegrać w małym gronie, ale nie nadaje się do grania z większą ilością ludzi. Jeśli mógłbym coś zasugerować, to najłatwiej byłoby postawić na w miarę otwarte pod postacie światy (Harry Potter, Igrzyska Śmierci, twórczość Tolkiena czy Percy Jackson) albo pewne schematy pasujące pod grupówki (ktoś morduje na balu i uczestnicy muszą walczyć o życie, epidemia zombie niepowiązana z żadnym uniwersum itd).

Kwestie organizacyjne eventów, cóż, warto uwzględnić rzeczy takie, jak termin, w jakim ma się zacząć i toczyć gra, ilość uczestników, czy można zgłaszać więcej niż jedno konto, zarys fabularny, ewentualna mechanika i takie tam - w praniu to wyjdzie przy pierwszym evencie rzuconym ode mnie, wtedy wszystko ładnie rozpiszę. 

No to... Co innego mam powiedzieć? Proponujcie, dogadujcie się na organizację, sprawdźmy, kto czego chce. 

I klasycznie zacznę od siebie:
- W planach mam do zrealizowania event mniej lub bardziej oparty na Jumanji, tudzież po prostu na grze planszowej z rozmaitymi pułapkami. Miejscem byłby chatbox, bo gra miałaby być szybka i sprawna, a tam najłatwiej o takie działania. To dam radę ogarnąć sam. 
- Męczę od długiego czasu przygotowania do eventu w uniwersum Alicji w Krainie Czarów, gdzie luźno oparłbym się na idei odgrywania ról wytyczonych przez Krainę, tylko... Ciężko mi wykombinować podstawę fabularną. Chętnie przyjmę pomoc.
- Morderstwo na balu dwa razy przeprowadziłem, wyszło fajnie, nie wymaga większych przygotowań ani ogarniania. Plus nie jest podpięte pod żadne uniwersum.
- A może Harry Potter? To też raz prowadziłem i wyszło zabawnie, ale chaotycznie przy szesnastu osobach. Taki event wymaga minimalnej znajomości uniwersum, ale Pottera każdy z reguły zna, więc raczej będzie bez problemu. Chociaż przy dużej powierzchni Hogwartu i okolic chyba bym przyjął drugiego MG. 
- POSTAPO. Nic skomplikowanego, widzę tutaj klasyczne zombie w największym stopniu, bo do nich nie trzeba nic ogarniać. Jak w The Walking Dead czy filmach Romero - gralibyśmy w świecie, gdzie nie istnieje pojęcie "zombie". Cel byłby następujący: przetrwać do przybycia wsparcia w jakimś określonym miejscu. 
I z tego, co by mnie zainteresowało - wszelkie fantasy, czy klasyczne, czy urban fantasy. Motywy aniołów i demonów zawsze, w każdej postaci. Postapo, które nie jest Stalkerem ani Falloutem. I wszelkie fajnie pomyślane AU nieoparte na czymkolwiek. Ktoś coś?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 128
Zostawiam wam wszystkim kawałki miłości. ♡\( ̄▽ ̄)/♡
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Nowa w Mafii | Uczennica
Liczba postów : 99
Motto : Once you are real you can't become unreal again. It lasts for always.
Zgłaszam się! Znaczy... 21 maja pracuje, więc mogę być strasznie zmęczona i tutaj nie wiem, jak to będzie. Jednak 20 maja brzmi bardzo dobrze! c:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Przemytnik broni | Barista
Liczba postów : 128
Motto : - Lubię cię. - A ja lubię kawę i tylko kawę.
Ok, mamy piątkę, czyli będę realizować; do 10 dam to z ucieczką, a zamianę charakterów zrobimy innego dnia, bo to właściwie można zrobić z chwili na chwilę. Ofc nie znaczy to, że inni się nie mogą zgłosić czy coś - po prostu na mniej niż 5 osób poza mg trochę nie ma co robić ~

In his mind, nothing could be more delightful than to live in solitude, and enjoy the spectacle of nature, and sometimes read some book or other.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Zwierzchnik Mafii
Liczba postów : 472
Motto : Naprawdę ludzkie życie to przelotny sen urody gumowego balonika
Dobra, to zanim napiszę właściwy temat, podrzucę pomysł tutaj. Minimum postaci to trzy poza mną, żeby cokolwiek ruszyło. Ale myślę, że z tym damy radę. Termin mi obojętny, przy czym proponuję tę sobotę, bo w przyszły weekend w ogóle nie będę wchodzić na forum w ciągu dnia. Godziny 18-22. Można się spóźnić można wyjść wcześniej, dołączyć w trakcie.
Fabuła będzie oparta luźno na grze Ib, czyli mamy ludzi, którzy z galerii sztuki tajemniczo przenieśli się do świata alternatywnego. Tutaj czyhają na nich ożywione dzieła sztuki, które chcą ich dorwać. Zadaniem bohaterów jest przejście przez galerię i odnalezienie wyjścia. Ale żeby nie było za łatwo, każdy otrzymuje kwiat - czy to będzie tak, jak w Ib, róża, czy coś bardziej symbolicznie pasującego do bohatera, to zobaczymy. Kwiat ten symbolizuje życie postaci - traci wszystkie płatki, to postać umiera. Dodatkiem będą też pewne zagadki, ilość pewnie będzie w granicach 2-3 na całą grę, a czas na rozwiązanie będzie ograniczony. Ponadto, zależnie od ilości postaci, będzie jedną lub dwie osoby, które będą portretami, chcącymi wydostać się z galerii zamiast jednego ze zwykłych ludzi.
Nie wiem na ile postaci pozwolę. Zobaczymy, czy będzie dużo chętnych, bo robienie sztucznego tłumu z trzech osób grających na dwa konta brzmi jak... Nie. Także proszę o odzew gdziekolwiek. Chatbox, tutaj, GG, Facebook. Czekam do północy, jeśli nie będzie trzech chętnych, to nic nie robię. Jeśli będą, to po północy pojawi się temat.
I data nie jest ściśle ustalona. Jakby komuś pasowało bardziej coś innego, to mówcie.

All the walls that you keep building
All this time that I spent chasing
All the ways that I keep losing you

Odnośnie pisania:
• W moich postach obowiązuje kolejka. Najstarsze posty jako pierwsze dostaną odpowiedź.
• Poza nią są te ograniczane czasem na posta. 
• Popędzaj mnie tylko, jeśli trzeci dzień czekasz na posta.
• Kolejka: ---
#A67D3D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 208
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
Ja w sobotę nic nie robię, więc luz. Chętnie wezmę udział.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Klubu
Liczba postów : 154
Zgodnie z rozmowami fejsbukowymi, William raczej będzie i prawdopodobnie wpadnie też Suzu, zależnie od tego, kiedy wróci. I serio zapraszam. Będzie fajnie :)))

U W A G A
Carlo słabo mówi po japońsku. Tekst pisany błędnie oznacza, że chłopak posługuje się japońskim. Poprawny język oznacza mowę po angielsku lub włosku.

aktualna lokalizacjagłos#a67d3d - kolor mg

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Klubu
Takie pytanko. Robimy coś na Halloween? Chyba wypada wtedy jakiś dłuższy weekend (28.10-1.11?), także moglibyśmy zrobić jeden, dwa albo trzy wieczory z eventami krótkimi, niepowiązanymi ze sobą, a opartymi na czymś w domyśle strasznym. Rzeczy typu nawiedzony dom, epidemia zombie i takie tam. Myślę, że daty stałej by nie było i po prostu byśmy się bawili jakby były minimum 3-4 osoby chętne danego dnia. Wywoławcze godziny to klasycznie 18-22 z ewentualnym przedłużeniem. Gdyby ktoś chciał w ramach tego coś poprowadzić ze mną, to niech da mi znać.

U W A G A
Carlo słabo mówi po japońsku. Tekst pisany błędnie oznacza, że chłopak posługuje się japońskim. Poprawny język oznacza mowę po angielsku lub włosku.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Strateg Agencji
Liczba postów : 208
Motto : Have a pure, cheerful and energetic suicide~
Jak dla mnie brzmi, dobrze, zwłaszcza te zombie. Nie wiem jak wyjdzie z 1.11, bo część osób może wtedy jechać na cmentarze w czasie święta, ale jak będą chętni to czemu nie. No i mogę pomóc w prowadzeniu czy tam przejąć jeden dzień, jakby faktycznie więcej ich wyszło *^*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czlonek Klubu
[marudzenie] Słuchajcie, jeśli event Dazaia nie wyjdzie, to ja na Halloween nie mam zamiaru nic robić. Przynajmniej trzy osoby mówiły, że chciałyby eventu na chacie, a kiedy pojawił się temat, jakoś magicznie wypadło im to z głowy. Takie zachowanie nie należy do zbyt uprzejmych, jeśli najpierw mówicie, że czegoś chcecie, a potem marnujecie cudzą pracę poprzez olewanie jej. Temat z eventem wisi od dłuższego czasu, można było dogadywać się na temat innego terminu. Naprawdę skopiowanie kodu, napisanie w zasadzie... no w sumie można zamknąć zgłoszenie w 10 słowach nawet... ale wracając, to naprawdę taki kłopot? Zapisy są jeszcze przez ponad dobę, o ile się nie mylę. Zwlekanie do ostatniej chwili jest naprawdę beznadziejne z perspektywy organizatora - nie wie, na czym stać, jakie rzeczy przygotować. Odnośnie Halloween -
nie będę organizować eventów na kilka dni, jeśli po raz kolejny taka zabawa nie wyjdzie. [/marudzenie]

W skrócie - proszę, ogarnijcie sobie kilka godzin, jeśli macie taką możliwość przynajmniej w pewnym stopniu. To nie jest zmuszanie, to jest to, czego chcieliście. Albo przynajmniej powiedzcie, że nie dacie rady. Co innego wiedzieć, że ktoś nie może przyjść, a co innego tkwić w niepewności.

U W A G A

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Eventy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Strona 2 z 2 Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Misje, walki, eventy i inne